Shqiptar te Bashkuar
android
Thanks Thanks:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 15 nga 15

Lajme nga Shqiperia , Lajme nga Vendi , Lajme nga Kosova , Analizė-Opinion , Zgjedhjet Parlamentare 2009 , Zgjedhjet Vendore 2011 , Zgjedhjet Parlamentare 2013 , Lajme nga Kosova dhe trevat shqiptare , Lajme kulturore , Tė fundit nga Bota e Spektaklit: Behu zeri im!

 1. Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  40
  Postime
  18,464
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  8322

  Jump to Comments

  Behu zeri im!

  14 Comments fv by kitrra 123 Published on 16-10-2018 22:16
  SONTE RRĖFEHET PUBLIKISHT VASFIJE KRASNIQI, E MBIJETUARA E DHUNĖS SEKSUALE GJATĖ LUFTĖS NĖ KOSOVĖ

  "Kam vendosur qė tė dalė publikisht pėr t'i inkuarjuar viktimat e dhunės seksuale", ka thėnė Vasfije Krasniqi-Goodman nė njė shkrim tė publikuar nė rrjetin social Twitter, teksa ka paralajmėruar se do tė rrėfehet publikisht nė televizionin publik.

  Vasfije Krasniqi-Goodman ka marrė guximin qė tė rrėfehet publikisht pėr dhunėn seksuale qė ka pėrjetuar gjatė luftės sė fundit nė Kosovė, mė 1999, pėr vetėm njė arsye: inkurajimin e grave tė tjera qė kanė pėrjetuar tė njėjtėn gjė sikurse ajo.
  Krasniqi-Goodman ka paralajmėruar se rrėfimin e saj pėr dhunėn qė ka pėrjetuar nė luftė ka vendosur qė ta ndajė me tė tjerėt nė njė intervistė qė do tė transmetohet sonte nga ora 22:00 nė transmetuesin publik tė Kosovės.
  “Kam vendosur qė tė dalė publikisht pėr t’i inkuarjuar viktimat e dhunės seksuale”, ka thėnė Vasfije Krasniqi-Goodman nė njė shkrim tė publikuar nė rrjetin social Twitter, teksa ka paralajmėruar se do tė rrėfehet publikisht nė televizionin publik.

  Rrėfimi i paralajmėruar i Krasniqi-Goodman do tė jetė i pari i dhėnė ndonjėherė publikisht nė njė televizion nga njė grua e dhunuar seksualisht gjatė luftės sė Kosovės.


  36-vjeēarja, e cila kishte qenė vetėm 16-vjeēare nė kohėn kur i ishte nėnshtruar torturave dhe dhunimit seksual, tanimė jeton nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės dhe ėshtė nėnė e dy fėmijėve.
  Pėr vendimin e Vasfije Krasniqi-Goodman ėshtė deklaruar sot edhe ish-presidentja Atifete Jahjaga, e cila pėrmes njė shkrimi nė rrjetin social Facebook ėshtė shprehur se “momente tė tilla janė prekėse” dhe se shembulli i Vasfijės “ėshtė tregim i shpresės dhe guximit”.
  Insajderi ka raportuar gjatė kėsaj jave se rreth 700 gra tė dhunuara gjatė luftės janė verifikuar nga Komisioni Shtetėror pėr Verifikimin e Viktimave tė Dhunės Seksuale. Ndėrkaq, ky status i ėshtė refuzuar 103 grave tė cilat dyshohet se kanė aplikuar nė mėnyrė tė rrejshme. /Insajderi.com
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 2. Total Comments 14

  Comments

 3. #2
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  41,406
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11803
  Dicka e mire,pasi ne kete forme mendoj qe do ndihmoje e shume femra te tjera te rrefejne dhunimin e tyre gjate asaj kohe.
   

 4. #3
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  32,850
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Jam shume dakort te behet zeri atyre femrave qe gjithcka, per hire te opinionit , apo mentalitetit e kane ndrydhur brenda vetes.
  Te behet zeri edhe i ztyre femrave , qe i perdhunuan , masakruan vete gjaku i tyre , per perfitime te tyre.
  Te behet zeri i cdo femre qe dhunen e demaskon, e jo e justifikon.....
   

 5. #4
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Vvetoni
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  In Your Mind
  Mosha
  28
  Postime
  4,644
  Blog Entries
  4
  Forca e Rrespektit
  2489
  Nuk ndodhin shpesh momente kur njeriu ndjen e qan, deklarata e zonjės ishte njė nga ato raste.
  Kjo gojė nuk ėshtė pėr kėta vesh.

  mutantur omnia nos et mutamur in illis

 6. #5
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Vvetoni
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  In Your Mind
  Mosha
  28
  Postime
  4,644
  Blog Entries
  4
  Forca e Rrespektit
  2489
  Kjo gojė nuk ėshtė pėr kėta vesh.

  mutantur omnia nos et mutamur in illis

 7. #6
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  41,406
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11803
  Shume e trisht.
   

 8. #7
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i ricky_ch
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Postime
  4,945
  Forca e Rrespektit
  1058
  Citim Origjinale Postuar nga Monique Shfaq Poten
  Jam shume dakort te behet zeri atyre femrave qe gjithcka, per hire te opinionit , apo mentalitetit e kane ndrydhur brenda vetes.
  Te behet zeri edhe i ztyre femrave , qe i perdhunuan , masakruan vete gjaku i tyre , per perfitime te tyre.
  Te behet zeri i cdo femre qe dhunen e demaskon, e jo e justifikon.....

  Mė fal, e cili mentalitet e ndalon tė tregosh se je dhunuarė?

  Nuk po kuptoj pse njerėzit pa njohur mirė fenomenin,
  mundohen t'ia mveshin mentalitetit.
  E din se tė dhunuarat edhe nė kultura tė tjera e kanė vėshtirė
  tė flasin?

  Pse? - Mund tė ketė shumė arsye, por s'ka tė bėjė mentaliteti.
  Tė ish te mentaliteti nė pyetje, nuk do tė quhej Goodman.


  Ėshtė njė shprehje qė mė pėlqen kur martohen tė krishterėt nė
  kishė: ai qė ka pėr tė treguar diēka, tė flet tash, ose tė hesht
  pėrgjithmonė.


  Tė kishte folur me kohė, sė paku njė shka do tė ishte mė pak.
  Tash me duket mė shumė teatralizėm e publicitet, e nė fund tė fundit
  askujt s'i vyen asgjė..., e kush mund ta vėrteton?
  Ah s'ikur bukuria tė simbolizonte menēurinė?!?!
  Prindėrit janė tė bezdisshėm nga se janė tė programuarė si tė tillė: dashuri e pa fund!
  Pėr t'i kuptuarė prindėrit, sė pari duhesh kuptuarė jetėn !

 9. #8
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Vvetoni
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  In Your Mind
  Mosha
  28
  Postime
  4,644
  Blog Entries
  4
  Forca e Rrespektit
  2489
  Citim Origjinale Postuar nga ricky_ch Shfaq Poten
  Mė fal, e cili mentalitet e ndalon tė tregosh se je dhunuarė?

  Nuk po kuptoj pse njerėzit pa njohur mirė fenomenin,
  mundohen t'ia mveshin mentalitetit.
  E din se tė dhunuarat edhe nė kultura tė tjera e kanė vėshtirė
  tė flasin?

  Pse? - Mund tė ketė shumė arsye, por s'ka tė bėjė mentaliteti.
  Tė ish te mentaliteti nė pyetje, nuk do tė quhej Goodman.


  Ėshtė njė shprehje qė mė pėlqen kur martohen tė krishterėt nė
  kishė: ai qė ka pėr tė treguar diēka, tė flet tash, ose tė hesht
  pėrgjithmonė.


  Tė kishte folur me kohė, sė paku njė shka do tė ishte mė pak.
  Tash me duket mė shumė teatralizėm e publicitet, e nė fund tė fundit
  askujt s'i vyen asgjė..., e kush mund ta vėrteton?
  Shkau qė e ka dhunu ėshtė polic nė Kosovė.
  Kjo gojė nuk ėshtė pėr kėta vesh.

  mutantur omnia nos et mutamur in illis

 10. #9
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i ricky_ch
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Postime
  4,945
  Forca e Rrespektit
  1058
  Citim Origjinale Postuar nga Vvetoni Shfaq Poten
  Shkau qė e ka dhunu ėshtė polic nė Kosovė.
  - Edhe ēka ???
  Ah s'ikur bukuria tė simbolizonte menēurinė?!?!
  Prindėrit janė tė bezdisshėm nga se janė tė programuarė si tė tillė: dashuri e pa fund!
  Pėr t'i kuptuarė prindėrit, sė pari duhesh kuptuarė jetėn !

 11. #10
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Vvetoni
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  In Your Mind
  Mosha
  28
  Postime
  4,644
  Blog Entries
  4
  Forca e Rrespektit
  2489
  Citim Origjinale Postuar nga ricky_ch Shfaq Poten
  - Edhe ēka ???
  Jo po du me thanė qė nuk ėshtė faji i kėsaj zonjės. Kjo ka fole edhe ma herėt, ka pas proces gjyqėsor pėr kėtė rast. Gjykatėsit ndėrkombėtar patėn vendos pėr rastin, e patėn liru.
  Kjo gojė nuk ėshtė pėr kėta vesh.

  mutantur omnia nos et mutamur in illis

 12. #11
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i ricky_ch
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Postime
  4,945
  Forca e Rrespektit
  1058
  Citim Origjinale Postuar nga Vvetoni Shfaq Poten
  Jo po du me thanė qė nuk ėshtė faji i kėsaj zonjės. Kjo ka fole edhe ma herėt, ka pas proces gjyqėsor pėr kėtė rast. Gjykatėsit ndėrkombėtar patėn vendos pėr rastin, e patėn liru.
  Auuu bre Veton, e ti por pret vėrtetim dhe verifikim tė dhunuesit?

  Nuk e dij a e lexove, mė lart, thash me pas tregue me kohė
  njė shka do tė kishte qenė mė pak. Qe kjo ėshtė.
  Gjykimet e pallavrat nuk sjeliln gjė.

  Pėr ta gjykuar dikend duhesh tė kesh fakte dhe prova,
  pėrndrshe veē plumbi kryen punė.

  Ka edhe tė atillė jo vetėm qė kanė dhunue, por kanė vrarė
  e masakruarė e sillen apo edhe kanė funksione nė
  Kosovė, por pa fakte s'mund t'i akuzosh.
  Shumė thjesht.!. Ē'do bisedė ėshtė e tepėrt.
  Ah s'ikur bukuria tė simbolizonte menēurinė?!?!
  Prindėrit janė tė bezdisshėm nga se janė tė programuarė si tė tillė: dashuri e pa fund!
  Pėr t'i kuptuarė prindėrit, sė pari duhesh kuptuarė jetėn !

 13. #12
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Vvetoni
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  In Your Mind
  Mosha
  28
  Postime
  4,644
  Blog Entries
  4
  Forca e Rrespektit
  2489
  Citim Origjinale Postuar nga ricky_ch Shfaq Poten
  Auuu bre Veton, e ti por pret vėrtetim dhe verifikim tė dhunuesit?

  Nuk e dij a e lexove, mė lart, thash me pas tregue me kohė
  njė shka do tė kishte qenė mė pak. Qe kjo ėshtė.
  Gjykimet e pallavrat nuk sjeliln gjė.

  Pėr ta gjykuar dikend duhesh tė kesh fakte dhe prova,
  pėrndrshe veē plumbi kryen punė.

  Ka edhe tė atillė jo vetėm qė kanė dhunue, por kanė vrarė
  e masakruarė e sillen apo edhe kanė funksione nė
  Kosovė, por pa fakte s'mund t'i akuzosh.
  Shumė thjesht.!. Ē'do bisedė ėshtė e tepėrt.
  Dėgjoje, e kam sjell videon. Problemi ėshtė se kur foli si Krasniqi nuk e dėgjuam, dhunuesit e saj i liruam, kur po flet si Goodman tė gjithė po e dėgjojmė.
  Kjo gojė nuk ėshtė pėr kėta vesh.

  mutantur omnia nos et mutamur in illis

 14. #13
  >> KS- AL. etnike << fv Avatari i Violetta
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  7,546
  Forca e Rrespektit
  1523
  Citim Origjinale Postuar nga Vvetoni Shfaq Poten
  Shkau qė e ka dhunu ėshtė polic nė Kosovė.
  cka ska edhe tek ne...…
  ai duhet ta merre njeher denimin, pastaj kish punu si do, ama jo ne vend tonė.

  >> Mė pelqejnė njerėzit e bukur….... Pamja e tyre mė ėshtė komplet e parėndėsishme. <<  Mos ndrysho pėr tiu pelqyer tė tjerėve,
  ngase kush stė pėlqen kėshtu, nuk tė meriton as ashtu.
  Mua s`mė trondit fuqia-shkatėrruese e njė bombe,
  sa mė habit fuqia-eksplozuese e zemrave njerėzore pėr keq. //

  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur.
  Maybe it's not happy end? Maybe it's about the Story....

 15. #14
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i ricky_ch
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Postime
  4,945
  Forca e Rrespektit
  1058
  Citim Origjinale Postuar nga Vvetoni Shfaq Poten
  Dėgjoje, e kam sjell videon. Problemi ėshtė se kur foli si Krasniqi nuk e dėgjuam, dhunuesit e saj i liruam, kur po flet si Goodman tė gjithė po e dėgjojmė.

  Oooo Veton, tek fundit thash ndash Krasniqi ndash Goodman, pa fakte asgjė.  Edhe Ronlado po akuzohet pas 10 viteve pėr dhunim.

  Kėsaj i thonė, pordha tė ftohta!!!
  Ah s'ikur bukuria tė simbolizonte menēurinė?!?!
  Prindėrit janė tė bezdisshėm nga se janė tė programuarė si tė tillė: dashuri e pa fund!
  Pėr t'i kuptuarė prindėrit, sė pari duhesh kuptuarė jetėn !

 16. #15
  >> KS- AL. etnike << fv Avatari i Violetta
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  7,546
  Forca e Rrespektit
  1523
  keta serbet thike ne zemer elypin, edhe pak eshte per ta…


  // sa mvjen keq sa njerezit kan ren kurban e kurthė nga dora e serbeve.…. ruana Zot. plumbi eshte pak per ta.

  >> Mė pelqejnė njerėzit e bukur….... Pamja e tyre mė ėshtė komplet e parėndėsishme. <<  Mos ndrysho pėr tiu pelqyer tė tjerėve,
  ngase kush stė pėlqen kėshtu, nuk tė meriton as ashtu.
  Mua s`mė trondit fuqia-shkatėrruese e njė bombe,
  sa mė habit fuqia-eksplozuese e zemrave njerėzore pėr keq. //

  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur.
  Maybe it's not happy end? Maybe it's about the Story....

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •