Shqiptar te Bashkuar
android
Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Faqja 1 nga 2 12 E FunditE Fundit
Duke shikuar rezultatet 1 ne 30 nga 31

Lajme nga Shqiperia , Lajme nga Vendi , Lajme nga Kosova , Analizė-Opinion , Zgjedhjet Parlamentare 2009 , Zgjedhjet Vendore 2011 , Zgjedhjet Parlamentare 2013 , Lajme nga Kosova dhe trevat shqiptare , Lajme kulturore , Tė fundit nga Bota e Spektaklit: Kush ėshtė gruaja tė cilėn e pėrzuri Haradinaj nga foltorja

 1. Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Vendodhja
  MAQEDONIA
  Postime
  3,472
  Forca e Rrespektit
  101

  Jump to Comments

  Kush ėshtė gruaja tė cilėn e pėrzuri Haradinaj nga foltorja

  30 Comments fv by legjenda Published on 10-06-2018 14:54
  Tė gjithė u mblodhėn sot nė qytetin historik tė Kosovės pėr tė shėnuar 140-vjetorit e lidhjes sė Prizrenit.

  Por as kjo ngjarje historike nuk kaloi pa ndonjė incident jo tė vogėl. Ishte pasardhėsja e gjeneral Mehmet Derallės, Valdete Deralla e cila doli nė foltore pa ftesė gjatė akademisė solemne, por qė nxiti kryeministrin Ramush Haradinaj qė tė reagojė dhe t’ia ndėrpresė fjalimin.
  Valdetja nisi tė tregojė se kush ėshtė duke e zgjatur fjalimin e saj, por Haradinaj u ngrit nė kėmbė dhe i tha qė duhet vazhduar me ceremoninė, kėshtu duke urdhėruar truprojat e tij qė ta tėrheqin me dhunė nga podiumi.

  Gruaja nė fjalė doli nė foltore dhe filloi tė prezantohet si trashėgimtare e njė ministri tė qeverisė sė pavaresisė sė Shqipėrisė, i cili sipas saj ishte i vetmi qė kishte mbrojtur Shqipėrinė nga copėtimi i saj, qe i ishte bėrė nė Konferencėn e Londrėa sė vitit 1913.


  “Profesor etnograf tė nderuarit dhe tė rrojtėt rrogozit, kamė fatin qė ja pasardhėsja e vetme e lindjeve tė djemve tė gjeneral Mehmet Derallės, qė ju besua posti i Ministrisė sė luftės nė Qeverinė e Ismail Qemalit, i vetmi anėtar qė pėrfaqėsoj trojet qė sot janė mbetur jashtė Shqipėris Londinezė, shpreh keqardhjen e thelle qė jo vetėm nė kohen e komunizmit , kam pasur babėn nė burg vetėm pse ka qenė djali i Mehmet Deralles”, ishte pikėrisht kėtu kur ju ndėrpre fjala nga Kryeministri i Kosovės.

  Por kush ėshtė Mehmet Deralla, mbesa e tė cilit u poshtėrua nė atė mėnyrė nga kryeministri kosovar?

  Mehmet Pashė Deralla ėshtė njė ndėr figurat e shquara tė Kombit Shqiptar. Ai ishte ministėr i Ministrisė sė luftės nė Qeverinė e Ismail Qemalit.

  Mehmet Pashė Deralla njihet nė memorien historike si njė ndėr protagonistėt e Lidhjes sė Prizrenit nė vitin 1878 dhe ishte njė nga nėnshkruesit e deklaratės sė pavarėsisė. Ishte njė nga protagonistėt kryesorė tė qėndresės shekullore pėrballė sulmeve serbo-malazeze. Nėn komandėn e tij, luftėtarėt shqiptarė i gozhduan forcat serbe nė hapėsirėn ndėrmjet Drinit tė Bardhė e Drinit tė Zi.
  Mehmet Deralla sė bashku me babanė e tij ishin nė vijėn e parė tė frontit tė luftės pėr liri. Babė e bir treguan gatishmėri tė lartė pėr tė sakrifikuar gjithēka pėr idealet kombėtare shqiptare.
  Lidhja e Prizrenit u shtyp, por Mehmet Pasha nuk hoqi dorė nga idealet e tij. U aktivizua pėrsėri nė Lidhjen e Pejės ,nėn drejtimin e Haxhi Zekės. Mehmet Pashė Derallėn e internuan nė Bagdad pėr t’i prerė ēdo mundėsi kontakti me Shqipėrinė

  Mbas Shpalljes sė Pavarėsisė dhe formimit tė qeverisė tė parė tė Shqipėrisė tė Pavarur, kryeministri Ismail Qemali , mbėshtetur nė meritat, kapacitetet profesionale dhe atdhedashurinė e zjarrtė tė Mehmet Pashė Derallės i ofroi postin i ministrit tė ushtrisė kombėtare Shqiptare. U formua Ministria e parė e Mbrojtjes qė quhej Ministria e Luftės. Ministri i parė i luftės ishte Mehmet Pashė Deralla. Kjo Ministri kishte njė efektiv qė pėrbėhej nga disa oficerė shqiptarė tė ish ushtrisė turke, nėnoficerė dhe popull tė armatosur. Si detyrė kryesore kėto forca kishin tė organizonin mbrojtjen e qytetit tė Vlorės ku ndodhej qeveria e sapo formuar dhe ta mbronte atė nga ēdo lloj rreziku.

  Mehmet Pashė Dėralla, u emėrua Ministėr i parė i Luftės , nė bazė tė mbledhjes sė pestė tė kuvendit Kombėtar tė Vlorės, sipas votave tė fituara. “Kjo zgjedhje u verifikua nė seancėn e pestė, e cila filloi mė 3 dhjetor dhe zgjati deri mė 4 dhjetor, kur u bė votimi pėr ministra, ku nga 63 delegatė, tė pranishėm ishin vetėm 57, vend i tretė i takoi gjeneralit tetovar me 42 vota, pas Luigj Gurakuqit e Mufid Beut”.

  Dita e Ushtrisė Kombėtare Shqiptare, 4 dhjetor 1912, lidhet dhe me emrin e kontributin e Mehmet Derallas, i cili u bė organizatori dhe frymėzuesi i qėndresės me armė nė dorė kundėr tė gjitha trupave pushtuese ballkanike qė po sulmonin Shqipėrinė. Ai reformoi trupat vullnetare dhe siguroi sovranitetin e Qeverisė sė Vlorėshttps://www.botasot.info
  Bir, bjeri botės anė e mbanė!
  Veq Shqipėrinė e ki nėnė!

 2. Total Comments 30

  Comments

 3. #2
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Passion
  Antarėsuar nė
  May 2010
  Postime
  9,263
  Forca e Rrespektit
  4530
  Sjellje e pahijshme e nje burri,aq me shume e nje kryeministri te nje vendi.
  Unė nuk jam njė trashgimtar,por njė paraardhės.
  N B

 4. #3
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i ricky_ch
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Postime
  4,923
  Forca e Rrespektit
  1058
  Dita ditės gjithnjė e mė tepėr po e argumenton Ramboja se nuk ėshtė kurrkah.
  Mirė i propozoi edhe Adem Mikullovci qė tė shkojė vėlla, se nuk e ki vendin
  nėn "intelektualė".

  Ah s'ikur bukuria tė simbolizonte menēurinė?!?!
  Prindėrit janė tė bezdisshėm nga se janė tė programuarė si tė tillė: dashuri e pa fund!
  Pėr t'i kuptuarė prindėrit, sė pari duhesh kuptuarė jetėn !

 5. #4
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Passion
  Antarėsuar nė
  May 2010
  Postime
  9,263
  Forca e Rrespektit
  4530
  Citim Origjinale Postuar nga ricky_ch Shfaq Poten
  Dita ditės gjithnjė e mė tepėr po e argumenton Ramboja se nuk ėshtė kurrkah.
  Mirė i propozoi edhe Adem Mikullovci qė tė shkojė vėlla, se nuk e ki vendin
  nėn "intelektualė".

  Ky qe thote Seneka filozof grek ?

  Ne fjalimin e tij keshtu e nis

  Ramushi s'di e s'mundet se presioni vjen nga tjere,por e ky duhet te hape ndonje liber.
  Unė nuk jam njė trashgimtar,por njė paraardhės.
  N B

 6. #5
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  39,678
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11797
  Nderhyrja e zonjes ka qene e pa programuar,si pasoje e pa vend.
  Sigurisht zonja duhej te ndalohej ,por jo nga Z: kryeminister.
  Forma duhej me bute dhe njerzore.
   

 7. #6
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i ricky_ch
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Postime
  4,923
  Forca e Rrespektit
  1058
  Citim Origjinale Postuar nga Passion Shfaq Poten
  Ky qe thote Seneka filozof grek ?

  Ne fjalimin e tij keshtu e nis

  Ramushi s'di e s'mundet se presioni vjen nga tjere,por e ky duhet te hape ndonje liber.
  Haha, nga gjithė fjalimi i Adem Mikullovcit Seneka tė ra nė vesh?

  Lere se s'ke nevojė ta arėsytosh dikend.
  Burrin s'duhet ta koritė kojtja, pamarrėparasysh nga vjen presioni,
  sepse askush se detyroi ta marr postin.
  Tek e fundit, mu aty ėshtė poenta, kur tė tjerėt kishin presion, ky i gjuante hartat nė ajėr...

  Po, sidoqoftė, populli nuk pyet pėr presionin....
  Ah s'ikur bukuria tė simbolizonte menēurinė?!?!
  Prindėrit janė tė bezdisshėm nga se janė tė programuarė si tė tillė: dashuri e pa fund!
  Pėr t'i kuptuarė prindėrit, sė pari duhesh kuptuarė jetėn !

 8. #7
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  8,803
  Forca e Rrespektit
  5068
  kam then une grat te bejne punet e shtepise cdonte ajo ne foltore...


  ps.. me pelqejn ca fjal te mirefillta shqipe qe perdorin kosovaret si persh foltore uroj mos tbehen si ne te huazojne fjale nga cdo gjuhe...
  Heren e fundit u redaktua nga jana80; 10-06-2018 ne 23:05.
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 9. #8
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i legjenda
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Vendodhja
  MAQEDONIA
  Postime
  3,472
  Forca e Rrespektit
  101
  Citim Origjinale Postuar nga jana80 Shfaq Poten
  kam then une grat te bejne punet e shtepise cdonte ajo ne foltore...


  ps.. me pelqejn ca fjal te miregillta shqipe qe perdorin kosovaret si persh foltore uroj mos tbehen si ne te huazojne fjale nga cdo gjuhe...
  edhe grat luan roll shum kontroktive
  Bir, bjeri botės anė e mbanė!
  Veq Shqipėrinė e ki nėnė!

 10. #9
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Loyalty
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Milano
  Postime
  3,745
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  1433
  Nga thelbi temes kuptuam dhe deduktuam se anetaret tane kane nevoje per nje shtrim ne spital urgjentisht per helmim te qelizave neurale.

  "Dignity consists not in possessing honors, but in the consciousness that we deserve them."

 11. #10
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Passion
  Antarėsuar nė
  May 2010
  Postime
  9,263
  Forca e Rrespektit
  4530
  Une e Enveri s'dijme gje.
  E ka bere Mehmeti me koken e vet.
  Unė nuk jam njė trashgimtar,por njė paraardhės.
  N B

 12. #11
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  8,803
  Forca e Rrespektit
  5068
  Citim Origjinale Postuar nga Passion Shfaq Poten
  Une e Enveri s'dijme gje.
  E ka bere Mehmeti me koken e vet.
  po Adili ku ishte?
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 13. #12
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Loyalty
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Milano
  Postime
  3,745
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  1433
  Te jesh i manget nuk eshte gabim! Te jesh tjeter eshte fatkeqesi...dhe problem per veten mbi te gjitha.

  "Dignity consists not in possessing honors, but in the consciousness that we deserve them."

 14. #13
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i legjenda
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Vendodhja
  MAQEDONIA
  Postime
  3,472
  Forca e Rrespektit
  101
  kryeministri i kosoves e tregoj kulture morall e vet mjer kosova qfar kryeminister esht dashur tregoj pak kulture respekt ndaj ni femres
  Bir, bjeri botės anė e mbanė!
  Veq Shqipėrinė e ki nėnė!

 15. #14
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Passion
  Antarėsuar nė
  May 2010
  Postime
  9,263
  Forca e Rrespektit
  4530
  Citim Origjinale Postuar nga jana80 Shfaq Poten
  po Adili ku ishte?
  Ai s'hyn ne tefter

  Ika ika se neser dite e re
  Une ,Enveri e Mehmeti,por ky i fundit ka filluar te na rreshqase nga thonjt.
  Unė nuk jam njė trashgimtar,por njė paraardhės.
  N B

 16. #15
  Epo ka burra t'forte bota! C'a kujtut ju? e pafalshme
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

 17. #16
  plak gjufurrak fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  40
  Postime
  18,250
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  8321
  Nuk u befasova fare. Nje shtet, shtet t'i thuash, qe ne nje dite zie kombetare mba manifestime dhe kryetari i kuvendit e kryeministri bejne moderimin.

  Shtet muti. T'pshurrsha n'ta.
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 18. #17
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  39,678
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11797
  Citim Origjinale Postuar nga kitrra 123 Shfaq Poten
  Nuk u befasova fare. Nje shtet, shtet t'i thuash, qe ne nje dite zie kombetare mba manifestime dhe kryetari i kuvendit e kryeministri bejne moderimin.

  Shtet muti. T'pshurrsha n'ta.
  Fiks kjo eshte e turpshmja ne kete skene.
  Ama qe zonja ne fjale duhej te nderpritej duhej.
  Sjellja e saj nuk ka qene fare e pranueshme,sidomos ne nje ceremoni te tille ku ska pas as ftese per fjalim apo ku di une,dicka e tille.
  Ama te fus duart e forces se ndalese nje kryeminister,cte thuash no koment.
   

 19. #18
  plak gjufurrak fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  40
  Postime
  18,250
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  8321
  Citim Origjinale Postuar nga NeVertiti Shfaq Poten
  Fiks kjo eshte e turpshmja ne kete skene.
  Ama qe zonja ne fjale duhej te nderpritej duhej.
  Sjellja e saj nuk ka qene fare e pranueshme,sidomos ne nje ceremoni te tille ku ska pas as ftese per fjalim apo ku di une,dicka e tille.
  Ama te fus duart e forces se ndalese nje kryeminister,cte thuash no koment.
  Absolutisht gruaja s'kishte te drejte ama kur t'i vi radha Kryetarit te kuvendit e Kryeministrit me mbajt rend i vdiq nena asaj pune
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 20. #19
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  17,548
  Forca e Rrespektit
  2292
  Ne raste te tilla eshte mese normale , qe te debohet dikush apo edhe te copetohet nese eshte e nevojshme. ( pastaj gjinia apo mosha nuk ka lidhje fare ne k'te mes ) .
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 21. #20
  plak gjufurrak fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  40
  Postime
  18,250
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  8321
  Citim Origjinale Postuar nga Zana1 Shfaq Poten
  Ne raste te tilla eshte mese normale , qe te debohet dikush apo edhe te copetohet nese eshte e nevojshme. ( pastaj gjinia apo mosha nuk ka lidhje fare ne k'te mes ) .
  Zane, ke te drejte qe te largohet, por jo ne ate menyre. A ka logjike mbreteresha e Anglise me largu dike prej foltores?
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 22. #21
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  17,548
  Forca e Rrespektit
  2292
  Citim Origjinale Postuar nga kitrra 123 Shfaq Poten
  Zane, ke te drejte qe te largohet, por jo ne ate menyre. A ka logjike mbreteresha e Anglise me largu dike prej foltores?
  Nuk e kuptoj kur thuan ne ate menyre ?

  Po edhe ato qe veprojne ne emer/urdher, te mbretereshes veprojne.... kshuqe nuk perben ndryshim nga rasti ne fjale. Veprojne me pune secondash.
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 23. #22
  plak gjufurrak fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  40
  Postime
  18,250
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  8321
  Citim Origjinale Postuar nga Zana1 Shfaq Poten
  Nuk e kuptoj kur thuan ne ate menyre ?

  Po edhe ato qe veprojne ne emer/urdher, te mbretereshes veprojne.... kshuqe nuk perben ndryshim nga rasti ne fjale. Veprojne me pune secondash.
  Zane, shteti, po flase per shtete normale kane rregulla dhe protokolle. Protokolet e shtetit nuk ndryshohen per aske qofte kjo mbretereshe, president apo kryeminister. Pra shtettet nuk funksionojne per nje njeri pasi sot munde te jete njeri e neser vjen tjetri.

  Ne sot kemi boten ne dore fale internetit dhe kemi pare edhe incidente diplomatike edhe me te renda. E cfare mendon ti se Presidenti Bush dhe te ja kthente gazetarit kur e gjuajti??

  Zane, veprimet e Kryeministrit tone, dje ndaj zonjes (qofte ajo edhe me probleme psiqike) jane shenje se ne jemi larg shtetberjes dhe per kete mua me vjen turp. Mua me vjen turp qe ky shtet nga sjelljet idioteske te bandidteve qe na udheheqin po shkaterrohet para syve tane dhe ne si qytetar nuk jemi ne gjendje te bejme as gek e as mek.
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 24. #23
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  17,548
  Forca e Rrespektit
  2292
  Rregulli eshte qe ti levizin me dhune apo me qejf kjo varet nga momenti ..nuk e di se per c’fare protokolli e ke fjalen ti? Ben mire qe ta sjellesh hapur.

  Akoma nuk te kuptoj kur thuan ne k’te menyre ?

  Arsyeja Pse nuk ka reaguar Bushi mund te kete qene per shume arsye , por kemi plot politikane e figura qe kane reaguar ne forme direkte ne raste te tilla edhe kjo per arsye te shumta.

  Une nuk mbroj kryeministrin sepse kam zero simpati ndaj tij e tere pushtetasve Kosovare ne pergjithesi...por Po them qe ne pergjithesi eshte nje veprim normal ne raste te tilla.
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 25. #24
  plak gjufurrak fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  40
  Postime
  18,250
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  8321
  Citim Origjinale Postuar nga Zana1 Shfaq Poten
  Rregulli eshte qe ti levizin me dhune apo me qejf kjo varet nga momenti ..nuk e di se per c’fare protokolli e ke fjalen ti? Ben mire qe ta sjellesh hapur.

  Akoma nuk te kuptoj kur thuan ne k’te menyre ?

  Arsyeja Pse nuk ka reaguar Bushi mund te kete qene per shume arsye , por kemi plot politikane e figura qe kane reaguar ne forme direkte ne raste te tilla edhe kjo per arsye te shumta.

  Une nuk mbroj kryeministrin sepse kam zero simpati ndaj tij e tere pushtetasve Kosovare ne pergjithesi...por Po them qe ne pergjithesi eshte nje veprim normal ne raste te tilla.
  Zane secili shtet ka protokolin e tij qe eshte menyre e organizimit te jetes se institucioneve te shtetit dhe njerezve qe perfaqesojne. Protokolli ne Mbretrine Angleze nuk ka ndryshuar mbi nje shekull. Pra Zane protokolli eshte menyra se si sillet stafi i pergaditur enkas qe merret me organizime shtetrore. Nuk i ka mbet ne detyre Kryeministrit te vendit me organizu kanagjegje.

  Pra ka njerez e njerez qe paguhen me takse qytetare per tu marre me keto pune dhe jo t'i vije radha Kryeministrit te vendit qe te dalin ne bine pa asnje arsye dhe ta kapi nje zonje per te dy duart e ta terheq zvarre per ta larguar nga aty. Aq me keq ne pranin e shume qytetareve dhe delegacioneve diplomatike. Ty edhe munde te duket shume normale por per mua, duke analizuar dhe sjelljet tjera ditore, eshte budallalleku ma i madhe.
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 26. #25
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  17,548
  Forca e Rrespektit
  2292
  Ndersa une po te them qe protokolli mbare botes ne raste te tilla i mbulon k’to punetore... ndersa ti thuan ka nje rregull ndaj pales tjeter e qysh e tek.

  Sikur te ishte dikush me mjeker nuk besoj qe do te ankoheshe? Te tera rastet pothuajse trajtohen njelloj dhe merren seriozisht e nese rezistojne ,pasojat pastaj mund te jene akoma me te renda/medhaja.
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 27. #26
  plak gjufurrak fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  40
  Postime
  18,250
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  8321
  Citim Origjinale Postuar nga Zana1 Shfaq Poten
  Ndersa une po te them qe protokolli mbare botes ne raste te tilla i mbulon k’to punetore... ndersa ti thuan ka nje rregull ndaj pales tjeter e qysh e tek.

  Sikur te ishte dikush me mjeker nuk besoj qe do te ankoheshe? Te tera rastet pothuajse trajtohen njelloj dhe merren seriozisht e nese rezistojne ,pasojat pastaj mund te jene akoma me te renda/medhaja.
  Bravo Zane se pikes i ke ra.

  Te ishe ti dhe nonje me mjekerr une kishe thane Bravo Kryeministrit.

  T'fala andej.
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 28. #27
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  17,548
  Forca e Rrespektit
  2292
  Kjo per arsye qe jeni mesuar vetem me nje lloj tipikesh... por ne fakt rregulli kshu funksionon per te tere . Kshuqe nuk ka gje per tu qortuar k’tu .

  Ps... nuk ke se perse ta kthesh temen ne personale. Megjithate fustrimi ben te sajen ne k’te rast.
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 29. #28
  plak gjufurrak fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  40
  Postime
  18,250
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  8321
  Citim Origjinale Postuar nga Zana1 Shfaq Poten
  Kjo per arsye qe jeni mesuar vetem me nje lloj tipikesh... por ne fakt rregulli kshu funksionon per te tere . Kshuqe nuk ka gje per tu qortuar k’tu .

  Ps... nuk ke se perse ta kthesh temen ne personale. Megjithate fustrimi ben te sajen ne k’te rast.
  Zane, nuk behen debatet ne kete menyre se kush shkruan i fundit ndjehet i fituar. Kjo ne personale le ta gjykojne te tjeret se kush e ktheu. Megjithate per njerez normal veprimi i djeshem i Kryeministrit ishte veprim qe linte shume cka per te deshiruar.

  Megjithate ka njerez edhe qe e mbrojne. Ne fakt ai ne saje te tyre dhe eshte Kryeminister sot.
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 30. #29
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  17,548
  Forca e Rrespektit
  2292
  Po pra sipas teje duhet te debatojme o sic thuan ti o hic fare . ( se per temen erdha te jap mendimin tim, jo per ty)

  Edhe nje hčre ne lidhje me kryeministrin tuaj ... e kam bere te qarte me lart, por sic duket egoja e madhe te ka qorruar ne k’te rast .
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 31. #30
  plak gjufurrak fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  40
  Postime
  18,250
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  8321
  Citim Origjinale Postuar nga Zana1 Shfaq Poten
  Po pra sipas teje duhet te debatojme o sic thuan ti o hic fare . ( se per temen erdha te jap mendimin tim, jo per ty)

  Edhe nje hčre ne lidhje me kryeministrin tuaj ... e kam bere te qarte me lart, por sic duket egoja e madhe te ka qorruar ne k’te rast .
  Ne asnje moment nuk kam shkruar se duhet te debatojme sic them une. Ne fakt une kujtoja qe po debatojme normalisht. Ne fakt kujtoja.

  Egoja ime edhe munde te me kete vene ne lajthitje por jo ne ate mase sa marrezise t'i duartrokase.
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


Faqja 1 nga 2 12 E FunditE Fundit

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •