Shqiptar te Bashkuar
android
Thanks Thanks:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 6 nga 6
 1. #1
  fv
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Postime
  2
  Forca e Rrespektit
  0

  Post trajtat e mbinjeriut - Migjeni

  mund te me ndihmoj njeri?
   

 2. #2
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  7,596
  Forca e Rrespektit
  4977
  cfar ndihme kerkon?

  Trajtat E Mbinjeriut

  Njė vegim shpirtnuer n’errsin tė paskajshme
  nė botėn e mjerimit,
  njė rreze e diellit
  me ngrofė zźmrėn e ngrime tė kėsaj botės sė varfshme.

  Shpejt zdhuken pranverat, po si shkumbė e detit
  dhe shembet hareja,
  e stinat e vjetra
  pa ngjyra pa trajta mjellin fara helmit.

  Nana-dhé vejushė dhe me gjitė shitue
  na pjellė fryte t’egra,
  na p jell hitha, ferra
  – s’u gjet burr i dźj andjet me i a zgjue.

  Kot e kanė sot njerzit, dhe mė kot dikojnė djersėn…
  Sa qesharak mbesin!
  sa qesharak vdesin!
  Ndėr éthe mundimi pėr me shijue jetėn.

  Hafrojnė buzėt té gota, dojnė njė hurmė tė vetėm…
  por pah! bjé nė tokė gota
  thehet nė njėmijė copa
  shuhet drit’ e synit, vdesin njerzit t’ etshėm.

  Shpirt i kryqzuem, mārrzi e vulosun
  esht kjo jetė njeriu…
  (zgėrdhiu, zgėrdhiu
  deri nė kupė tė qiellės ironķ e poshtun!)

  Por… po! po! por diē po due me thanun…
  ndoshta ka me ardhun…
  ndoshta ka me zbardhun…
  njė agim i pritun, dit’ e parathanun.

  N’ardhemeni tė trash’gueme Mbinjeriu vrehet,
  ndėrgjegjė pa dyshime,
  ndėrgjegjė pa trillime,
  me njė grusht graniti qė kurr nuk do thehet.

  Njė sfinks i madhnueshėm Mbinjeriu i ardhshėm,
  pa zźmėr, pa ndjenja,
  syt e tij rrufena –
  qarkullojnė rreth rruzllit tue synue vrānshėm.

  Kohnat e kalueme nė ballė tė Mbinjeriut
  janė gjurma luftimi
  janė shenja hidhnimi
  – se jetė e ré lindet me vdekje tė njeriut.

  Qarkullojnė rreth rruzllit tue synue vrānshėm.
   

 3. #3
  fv
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Postime
  2
  Forca e Rrespektit
  0
  oo shum flm
  po per analize mund te me thuash dicka?
   

 4. #4
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Vvetoni
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  In Your Mind
  Mosha
  27
  Postime
  4,064
  Blog Entries
  4
  Forca e Rrespektit
  2262
  Citim Origjinale Postuar nga anabela5 Shfaq Poten
  oo shum flm
  po per analize mund te me thuash dicka?
  Analiza (greq. ανάλυση - analisi = zgjidhje) ėshtė njė ndarje e njė lėnde tėrėsore ose mendore nė pjesėt e saj pėrbėrėse pėr studim tė veēuar.
  Kjo gojė nuk ėshtė pėr kėta vesh.

  mutantur omnia nos et mutamur in illis

 5. #5
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  7,596
  Forca e Rrespektit
  4977
  Citim Origjinale Postuar nga Vvetoni Shfaq Poten
  Analiza (greq. ανάλυση - analisi = zgjidhje) ėshtė njė ndarje e njė lėnde tėrėsore ose mendore nė pjesėt e saj pėrbėrėse pėr studim tė veēuar.
  Vvetoni ky donte ti benim detyrat e shtepise... hahaha
  por kjo poezi eshte sa filozofike aq sa edhe sh analitike...
  mbinjerezorin po e kerkojme te gjith e cdo epok eshte nje rreth me lart se e shkuara ndaj e pashe te arsyeshme ta analizoj vete ..pa kopje
   

 6. #6
  plak gjufurrak fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  39
  Postime
  17,345
  Forca e Rrespektit
  8257
  shkruaj Migjenit ne viber se ai ka kohe me shume se ne
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •