Shqiptar te Bashkuar
android
Faqja 1 nga 2 12 E FunditE Fundit
Duke Lexuar Temat 1 ne 20 nga 30

Forum: Ligjet e institucioneve shtetėrore

Nocioni ligj pėrcaktohet si akt juridik i pėrgjithshėm, rregull e detyrueshme dhe si urdhėr shtetėror i sanksionuar, i adresuar numrit tė pakufizuar tė subjekteve tė sė drejtės pėr ta perfillur. Ligji miratohet konform me kushtetutėn, nė procedurė tė vecantė, zakonisht nga organi legjislativ i njėjtė qė e miraton kushtetutėn. Aspekti juridik-formal i ligjit konsiston nė konstatimin se ligji ėshtė akt juridik i shprehjes sė vullnetit politik tė ligjvėnėsit. Aspekti material i ligjit konsiston nė pėrmbajtjen e normave juridike te tij. Ligjet janė tė shumta dhe praktikisht i rregullojnė tė gjitha sferat e jetės shoqėrore, sic janė arsimi, kultura, shkenca, shėndetesia, ekonomia etj.

 1. Exclamation Teme NgjitėsE Ngjitėse: Pyetje dhe Ndihme rreth ligjeve ne Shqiperi..

  Started by Love‎, 29-01-2012
  • Pergjigje: 0
  • Shikime: 2,676
  29-01-2012 Shko tek postimi i fundit ne kete temė
 1. Ndryshimet tek ligji i dhunės

  Started by AnGeLiC‎, 12-02-2017
  • Pergjigje: 2
  • Shikime: 4,810
  4 Jave Me Pare Shko tek postimi i fundit ne kete temė
 2. E Drejta Ndėrkombėtare

  Started by Loyalty‎, 06-01-2017
  • Pergjigje: 0
  • Shikime: 299
  06-01-2017 Shko tek postimi i fundit ne kete temė
  • Pergjigje: 0
  • Shikime: 1,345
  06-11-2015 Shko tek postimi i fundit ne kete temė
 3. Question Ndihmeeeee!!

  Started by Kila‎, 13-12-2013
  • Pergjigje: 25
  • Shikime: 7,151
  16-12-2013 Shko tek postimi i fundit ne kete temė
 4. Po nė Shqipėri?

  Started by Love‎, 02-11-2013
  • Pergjigje: 1
  • Shikime: 1,080
  03-11-2013 Shko tek postimi i fundit ne kete temė
  • Pergjigje: 1
  • Shikime: 1,517
  12-12-2012 Shko tek postimi i fundit ne kete temė
 5. Lightbulb Ligji nė Internet!

  Started by ricky_ch‎, 27-06-2012
  • Pergjigje: 9
  • Shikime: 2,066
  13-08-2012 Shko tek postimi i fundit ne kete temė
 6. Ekstradimi ne Shqiperi

  Started by Elushe‎, 12-08-2008
  • Pergjigje: 5
  • Shikime: 2,840
  22-05-2012 Shko tek postimi i fundit ne kete temė
 7. Ligji i Arsimit

  Started by E3‎, 01-01-2010
  • Pergjigje: 0
  • Shikime: 1,363
  01-01-2010 Shko tek postimi i fundit ne kete temė
 8. Ligji Pėr autopsin

  Started by ida angel‎, 04-08-2009
  • Pergjigje: 1
  • Shikime: 1,532
  04-08-2009 Shko tek postimi i fundit ne kete temė
  • Pergjigje: 2
  • Shikime: 1,491
  29-07-2009 Shko tek postimi i fundit ne kete temė

Faqja 1 nga 2 12 E FunditE Fundit
hap

Opsionet e Shfaqjes

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat ne..

Kusdes: kur ti renditni sipas dates, 'descending order' do te shfaqe me te rejat perpara.

hap

Legjenda e Ikonave

Pėrmban postime te palexuara
Pėrmban postime te palexuara
Pėrmban Asnjė mesazh te palexuar
Pėrmban Asnjė mesazh te palexuar
Me Shume se 40 pergjigje ose 150 shikime
Teme e Nxehte me postime te palexuara
Me Shume se 40 pergjigje ose 150 shikime
Teme e nxehte me postime te palexuara
Post e Mbyllur
Tema eshte e Mbyllur
Tema permban mesah shkruar nga
Ju keni postuar ne kete teme
hap

Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •