Shqiptar te Bashkuar
android
Faqja 3 nga 6 I parėI parė 123456 E FunditE Fundit
Duke shikuar rezultatet 61 ne 90 nga 154
 1. #1
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  32,660
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10

  Interviste me Antaret!

  Meqe shpesh flasim mbi pyetje qe kemi drejt antareve po mendoj te hap kete teme , ku ju mund ti drejtoheni nje antari specifik me te gjithe pyetjet e mudshme qe keni...sigurisht antari do zgjedh ti pergjigjet a jo...pasi ne nuk dhunojme askend!
  Pyetjet mund te mbulojne cdo fushe per te cilen ju keni interes.

  Fillojme me emisionin......

  Pershendetje te gjithve
  Ulur me mua ne studion e FV eshte Fly....nje antar goxha interesant i cili ka kaq dite qe kerkon te intervistohet ,pra eshte vetftuar.
  Fly pyetsori per ty

  Good luck

  Pyetje te pergjithshme

  1. Pershkruaj nje dite tenden fillim –mbarim
  2. Profesioni yt konsiston ku?
  3. A je I kenaqur me cfare ke arritur deri me tani?
  4. Kush jane planet e tua ne vija ne pergjitheshme?
  5. Familja jote perbehet nga sa antar?
  6. Shkollimi mendon se eshte pjese perberese e karakterit tend?
  7. Deri ne c’pike mund te arrij egoizmi yt?

  Kulturore


  8. Libri I fundit qe ke lexuar
  9. Je natyre qe lexon ?
  10. Poema q eke fiksuar dhe hera heres e reciton me veten
  11. Cfare jane per ty kenget

  PS: kaq sa per nxemje
   

 2. #61
  Donatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Gerti2
  Antarėsuar nė
  Apr 2014
  Postime
  2,453
  Blog Entries
  2
  Forca e Rrespektit
  102

  Titulli: Interviste me Antaret!

  O Aver, hajde i her ketu mrena plako se je Kosovari me i lezetshem ne forum. Je integru aq shume saqe i flet dhe cunave Tirons.
  Si fillim dua te them qe un i respektoj te gjitha zakonet Kosovare dhe zakonet e kombeve te tjera ne bote. Nuk e quaj veten racist pasi i urrej te gjithe njilloj. Me kete dua te them qe nuk ke pse e heq qeleshen nga koka gjate kesaj interviste dhe po te duash ti biesh lahutes ose ciftelise mua nuk me ngelet hatri.
  Atehere fillojme me pytjet:

  1. Kur ka qene hera e fundit qe cave dru?
  2. Nga gjith vendet e mundshme qe mund te vizitosh ne bote, pse ke zgjedh Tiranen? Ca te pelqen aty?
  3. Kur gju me pistolet, e con koken i cik anash me tregu qe je gangster, apo e mban drejt si njeri i disiplinum?
  4. Q. q. <- Ē e madhe e shtypit, ē e vogel e shtypit. A je dakort me ket fjali?
  5. Po te vesh kollare, dmth qe je i gjithanshem ne te gjitha fushat. <- A je dakort me ket fjali?
  6. Sa here ne dit i falesh bustit te Bill Clinton?
  7. Ca mendimi ke per vajzat Serbe?
  8. Ndihesh keq shpesh here kur je numer 2 dhe Tirana eshte number 1?
  9. Di me kengu nai kenge hip-hop?
  10. Dhe pytja fundit: Ke nja 10 vllezer dhe motra (minimumi) ne fis?

  Aver, hajt shnet plako dhe duku i her anej nga bodrumi te jap nai got.
  KLM.
   

 3. #62
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  41,188
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11803

  Titulli: Interviste me Antaret!

  Pytje per Gertin2..
  Gerto fillimsht mire se na erdhe ne studion tone provokative te intelegjences:p
  uroj te mos i injorosh pytjet e mija
  pyetjet per ju ne vazhdim:

  1-Gerto pse don kaq shume Tiranen?
  2-Pse je kaq pargjykues ndaj malokve..?
  3-Cperkufizon per ty fjala malok..?
  4-Las-vegasi mire andej tgjithe,a ka noj shqiptar andej rrotull,,apo vetem ti :p
  5-Mendon qe do dashurohesh me nje vajze maloke ama te dergojme ne mal me pushime?
  6-Gerto pse flet me inteligjenc te popullsis se botes se trete :p (kam fjalen ketu per zhvillimin e korpusit kozmik )
  7-Gerto cmendon per zhvillimet tersore ideore ne forumin tone?
  8-Gerto mendon qe je rob zotit ti ?

  Me te mira tung..!!
   

 4. #63
  Donatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Gerti2
  Antarėsuar nė
  Apr 2014
  Postime
  2,453
  Blog Entries
  2
  Forca e Rrespektit
  102

  Titulli: Interviste me Antaret!

  Citim Origjinale Postuar nga NeVertiti Shfaq Poten
  Pytje per Gertin2..
  Gerto fillimsht mire se na erdhe ne studion tone provokative te intelegjences:p
  uroj te mos i injorosh pytjet e mija
  pyetjet per ju ne vazhdim:

  1-Gerto pse don kaq shume Tiranen?

  Sepse ne nė Tirane nuk perdorim frena kur zbresim Dajtin dhe kur biem ne humnere vdesim te lumtur

  2-Pse je kaq pargjykues ndaj malokve..?

  Me vjen keq un i dua te gjithe por nuk dua idiotet. Kshu qe un do mundohem te jem i cik me i sjellshem nqs idiotet do mundohen te jen i cik me inteligjent.

  3-Cperkufizon per ty fjala malok..?

  Shume njerez ma bejne ket pytje, bile dhash dhe 1 konference shtypi para 1 jave per ket muabet. Malok dmth injorant dhe nuk ka te beje me poziten gjeografike te nji vendi. Tani fakti qe Puka dhe Kuksi eshte vend ku ka Pula gure, nuk e ndihmon ket teori.

  4-Las-vegasi mire andej tgjithe,a ka noj shqiptar andej rrotull,,apo vetem ti :p

  Po, vetem un dhe ky shoku ketu anash.

  5-Mendon qe do dashurohesh me nje vajze maloke ama te dergojme ne mal me pushime?

  Pse jo? Dashuria nuk njef ngjyre lekure ose feje vetem se mua nuk me pelqen qe te caj dru ose te mjel lopet.

  6-Gerto pse flet me inteligjenc te popullsis se botes se trete :p (kam fjalen ketu per zhvillimin e korpusit kozmik )

  Qe te kuptohem nga maloket.

  7-Gerto cmendon per zhvillimet tersore ideore ne forumin tone?

  Tull fare.

  8-Gerto mendon qe je rob zotit ti ?

  Me bere me turp me ket pytje. Po te jap 1 luledele.

  Me te mira tung..!!

  --------------------------------------------------------
   

 5. #64
  Donatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Gerti2
  Antarėsuar nė
  Apr 2014
  Postime
  2,453
  Blog Entries
  2
  Forca e Rrespektit
  102

  Titulli: Interviste me Antaret!

  O Malisimo, hajde futu njecik brenda ore vėlla !

  1. Nga 1 deri ne 10, sa do ofendoheshe nqs do te shanin nga Motra ose nga Nena?
  2. Shef nja 2 cuna TiranAs ke sheshi Flamurit dhe jan duke ul flamurin e Flamurtarit dhe po ngrejn flamurin e Tirones nderkohe qe po i flasin disa gocave Vlonjate. Ca do beje?
  3. Ne Vlore haet me dur dhe jo me lug ose pirunj. <- A je dakort me ket fjali?
  4. C'do lloj shikimi ne Vlore eshte shikim paqes. <- A je dakort me ket fjali?
  5. Ne Vlore gjithmon te hapin rruge ne muhabet, sidomos kur je gabim ose kunder te tjereve. <- Po me ket je dakort?
  6. Vlora ka 1 det cop cop dhe shume te vram, por duhet me pagu 100.000 mij lek per ca cadra te prishme dhe nja 2 varka qe jan te cpume. E vertete kjo?
  7. Po ti japesh trendafila nji vajze ne Vlore, quhesh Gay. E vertete kjo?
  8. Dhe pytja fundit: Sa veta njef nga Babica?

  Hajt me t'mira ore vėlla !
   

 6. #65
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Malsi
  Antarėsuar nė
  May 2015
  Vendodhja
  Tirane
  Postime
  2,956
  Forca e Rrespektit
  150

  Titulli: Interviste me Antaret!

  [QUOTE=Gerti2;708481]O Malisimo, hajde futu njecik brenda ore vėlla !

  1. Nga 1 deri ne 10, sa do ofendoheshe nqs do te shanin nga Motra ose nga Nena?
  10
  2. Shef nja 2 cuna TiranAs ke sheshi Flamurit dhe jan duke ul flamurin e Flamurtarit dhe po ngrejn flamurin e Tirones nderkohe qe po i flasin disa gocave Vlonjate. Ca do beje?

  Do rrija ketu ne tr, duke ngritur flamurin e flamurtarit dhe duke i folur gocave tiranase,korēare, vlonjate etj.
  3. Ne Vlore haet me dur dhe jo me lug ose pirunj. <- A je dakort me ket fjali?
  Ne nė vlore jemi mesuar qe peshku haet me duar, pirunin ja kemi lene pordhaceve nga tr etj qe duke e perdorur, gjysma e peshkut i bie nga tavolina dhe e kam faktuar se kam shok tiranas.
  4. C'do lloj shikimi ne Vlore eshte shikim paqes. <- A je dakort me ket fjali?
  Jo, kjo eshte nje nga tė metat e vlonjatėve, perveēse ham peshkun me duar, tė ham dhe me shikim. E kemi brutal
  5. Ne Vlore gjithmon te hapin rruge ne muhabet, sidomos kur je gabim ose kunder te tjereve. <- Po me ket je dakort?
  Ne vlore askush ste hap rruge ne muhabet nese ju duke thene ndonje budallallėk ose dicka te pavėrtetė ,por kemi dhe natyre qe bejme oponencė zakonisht, kjo me duket pozitive sepse aty ku ska kundėrshti ska as bised.
  6. Vlora ka 1 det cop cop dhe shume te vram, por duhet me pagu 100.000 mij lek per ca cadra te prishme dhe nja 2 varka qe jan te cpume. E vertete kjo?
  Vlora (gjithe vija bregdetare sapo del nga tuneli ose tek New York) ka bregdetin mė te bukur, jo ne shqiperi, jo ne ballkan por sfidon dhe vende europiane. Te siguroj qe me pyetjen qe ke bere, ti nuk ke mundur te vizitosh as 5% , ke qene ndonjeher pas karaburunit, nese jo pyet dike qe ka qen, FANTASTIK . Nėse ti je prezantuar si tiranas kur ke shkuar, duke u nisur nga pordhet e medha qe bejne tiranasėt kur vijne andej mund edhe ti kesh ngren ato futjet ne ēmime per nje cilėsi te ulet. Po ishe sivjet per plazh ne Vlore, me thuaj mua dhe do te te drejtoj ne vende qe edhe te kenaqesh por edhe portofoli mos te mbetet vetem me kartėn e identitetit brenda. Une vet vjet ne Vlore isha dhe me nje rroge mujore kalova 10 dite plazh por duke i shfrytėzuar te gjitha asetet dhe jo me ato varkat e shpuara qe mund te kesh marr ti, por edhe xhiro me motor deti, shėtitje me anije pas karaburunit, terheqje me skaf per sėrf (dhe pse u dėrrmova se veē bija) ,hedhje me parashut (20€ per vlonjatėt dhe 35-40 per pordhacet e tiranes).
  7. Po ti japesh trendafila nji vajze ne Vlore, quhesh Gay. E vertete kjo?
  Sme ka ndodh ti jap ndonje goce trendafila atje, por ndoshta ka qėn djal dhe i eshte dukur si vajze atij qe ka dash tja japi :-P p.s Gocat vlonjate jane pak te veshtira vlla, duan burra jo kalamaj,,, e ke degjuar ate shprehjen : me shpejt hyn shqiperia nė BE sesa tė pranon ftesen nje goc vlonjate. Gjithsesi merre si kėshill ,po te erdhi ne jet ndonje goc vlonjate, mbaje fort dhe kur te krijosh familje ua kupton vlerat e verteta .
  8. Dhe pytja fundit: Sa veta njef nga Babica?
  Eshte larg babica nga vlora vlla, nuk mė ka rene rruga tek ai fshat perveēse kur mė ka ndodhur ndonje fatkeqėsi dhe me eshte dashur te shkoj.

  Flm per pyetesorin. Je munduar te kėrkosh vetem anėt e errėta te vlorės, por ke krijuar bindje te gabuara, ndoshta i ke me te degjuar, por duhet te jetosh atje qe ti provosh. Po te ndihmoj une qe jam vlonjat te ti them disa te verteta. Ne vlonjatėt jemi harbut nga goja, kemi nje komunikim paksa te ashpėr, jemi dhe mashtrues , krenar me teprice, jemi xheloz, jemi egoist pak me teper se shoqeria qe njoh nga qytete te tjera nga dibra deri ne sarandė. Te mirat sti them sepse do thuash : ja na nxorre gjoksin para, krenarine. Do ta them ama nje gje : bej nje shok vlonjat (por jo nga fshatrat, qytetar,jo se kam paragjykim per fshatarėt e Vlores por thjesht nuk ngjasojme fare vlla ) dhe ke fituar nje mik qe e ke prane ne dite te veshtira , do ja shohesh hajrin.
  Tek te gjitha keto qe te thashe, isha 100% i sinqert.
   

 7. #66
  Donatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Gerti2
  Antarėsuar nė
  Apr 2014
  Postime
  2,453
  Blog Entries
  2
  Forca e Rrespektit
  102

  Titulli: Interviste me Antaret!

  Malisimo, toke doren ketu plako !
  Hera e pare qe te shof qe nuk genjen.
  Prandaj me pelqeni ju Vlonjatet se i thuni gjona ball per ball dhe nuk jeni skutha si keta Kosovaret (shif pergjigjen e Aver para teje, ngaqe i ka djeg shume nuk eshte pergjigj).

  Malisimo, edhe i gjo tjeter. Mos te vij turp qe je mashkull, sic te erdhi turp aty ke ajo tema tjeter ku shpjegove mashkullin me 1 fjale. Bile tregohu i cik me krenar qe je mashkull.

  Hajt klm dhe nqs ke nai pytje per mu, ketu jam.
  hajde ikim ham nai pjate peshk me dure tani ke nai lokal cop cop. Vetem se un nuk laj gjo pjata se kom shume pordhe.
  Heren e fundit u redaktua nga Gerti2; 18-05-2015 ne 19:58.
   

 8. #67

  Titulli: Interviste me Antaret!

  Citim Origjinale Postuar nga Nicktjeter Shfaq Poten
  Kam nje interviste te lire.
  Kush te doje mund te pergjigjet

  1- Thone se ne jemi cf bejme kur askush nuk na sheh. Ti cf ben zakonisht, shtepi zyre etj?
  Un nuk lej asgje pa bere!
  2-Nese do kishe mundesi te lindje ne X vit ose x epoke ku dhe kur do doje te kishe lindur?
  Ne epoken e Dracules...
  3- Me mire te pendohesh per gjerat qe ke bere apo qe ske bere?
  Me mir te mos pendohesh fare..
  4- Gjeja me e mire qe ke bere per veten tende?
  Se genjej kurre!
  5- Je tip/e i/e embel. Sa here e puthni personin qe keni afer?
  Ashtu rri buz me buz... I embel? nuk e di ca shije mund te kem..
  6- E falenderoni ndonjehere natyren qe edhe sot po sheh diellin?
  JO
  7- Sdo falje kur...?
  Kur ta shof te arsyshme!
  8- Je rob me imagjinate?
  PLOT!
  9- E ndjen veten qe ke arritur ate qe ke dashur ne jete?
  Jo... ate se ndjen kurre njeriu sepse ka tendencen te arrij gjithmone ate qe smund ta ket!
  Dhe 10-Ke dashururuar ndonjehere ?
  Po shum!

  Ju flm!
  Flm per intervisten... kur jepet ritrasmetim?
  Go to hell!

 9. #68
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Malsi
  Antarėsuar nė
  May 2015
  Vendodhja
  Tirane
  Postime
  2,956
  Forca e Rrespektit
  150

  Titulli: Interviste me Antaret!

  Citim Origjinale Postuar nga Gerti2 Shfaq Poten
  Malisimo, toke doren ketu plako !
  Hera e pare qe te shof qe nuk genjen.
  Prandaj me pelqeni ju Vlonjatet se i thuni gjona ball per ball dhe nuk jeni skutha si keta Kosovaret (shif pergjigjen e Aver para teje, ngaqe i ka djeg shume nuk eshte pergjigj).

  Malisimo, edhe i gjo tjeter. Mos te vij turp qe je mashkull, sic te erdhi turp aty ke ajo tema tjeter ku shpjegove mashkullin me 1 fjale. Bile tregohu i cik me krenar qe je mashkull.

  Hajt klm dhe nqs ke nai pytje per mu, ketu jam.
  hajde ikim ham nai pjate peshk me dure tani ke nai lokal cop cop. Vetem se un nuk laj gjo pjata se kom shume pordhe.
  Toke plako, e ke myt! Tani te te them une qe ka qene hera e pare qe ti i ke lexuar ato qe kam shkruar une prandaj dhe hera e pare qe mė beson. Duhet ti lexosh njeher ato qe une shkruaj pastaj te dyshosh nė vėrtetėsi apo jo.
  Se mbaj mend se si e kam shkruar ate pjesen e mashkullit me nje fjale, por meqe e kishe mundesine mund ta kishe bere edhe nje pyetje rreth asaj. Une do te them qe turp do me vinte vetem nese do vidhja dicka . Per pjesėn e te qenit krenar e ke marr prgj kur te kam thene cilėsitė e vlonjatėve dhe krenaria eshte nje prej atyre qe e zotėroj me se miri per cdo gje qe kam, jam dhe do jem :-D Ne fakt kisha nja ca pyetje per ty,por me kismet per krishtlindje mbase ti bej.
  Peshkun e ham me duar dhe jo te gjejme medoemos nje lokal cop cop ashtu sic vetem ti do :-P por ta skuqim ne zgar anes detit nė erėn e jodjos dhe flladin e eres qe te ledhaton,,,, por per keto do na duhet ti bejme ftes gocave ne menyre shoqerore Te vijne se veē une dhe ti se bej dot vlla se ti me mbyt me keto notat e larta anti-vlonjat dhe kam hall se do na ngelet peshku pa ngrene ngaqe do e kemi mendjen per debat. Hajde tani, forca se ju djemt mga lushnja deri ne tirone jeni pak matufa nga kjo ane. :-P
   

 10. #69

  Titulli: Interviste me Antaret!

  Pershendetje,

  SOt te ftuar ne intervisten time kam labin e famshem shume (sidomos dikur, pasi tani eshte goxha pasiv, pas nje largimi 1 vjecar nga FV) Evin, ose i njohur tashme me nick E3.

  1- Pershendetje Evi ... Po shkoj drejt tek pyetjet..

  2- Cfare pyetje do doje te te behej si fillim?

  3- Mbaj mend qe u largove nga posti i Admin pasi u shkelen ca gjera. Mendon se zgjidhja e problemeve behet me ikje dhe largime? Apo duhet te luftosh deri ne fund per te drejten tende. (Flas ne pergjithsi, ne jeten reale)

  4- Je nder anetaret me te talentuar qofte ne pikture apo dhe shkrime pse jo. DO doje te ndiqje rrugen e artit nje dite? Dhe a ke plane per ne artin grafik?

  5- Ne FV shpesh flet ashper, me ironi ndoshta dhe me ton urdherues. Ndersa une njoh nje Ev sh te thjeshte, dhe mjaft te respektuar dhe qe di te mbaje goxha distance.. Si ecen kjo paralele me ty?

  6- I beson shoqerise virtuale? Je zhgenjyer deri me sot? DHe a konsideron ndokend deri me sot mik te vertete dhe tek i cili ke besim?

  7- Ke debulese femijet. Nga dhe pse vjen kjo dashuri? Sa femije deshiron te kesh ne te ardhmen?

  8- U riktheve ne FV pas 1 viti pauze. PSe? dhe Si e shikon FV-ne e sotem krahasim me Fv-ne para 2-3 vjetesh?

  9- Di qe je ngritur ne detyre dhe me demek je bere drejtor ne kompanine ku punon. A te ka ndryshuar ne karakter kjo gje? Dhe c'marredhenie ke me stafin poshte teje?

  10- Ne jeten e perditshme, je tip i shoqerueshem? Ke shume shoqeri? Me shume djem apo vajza?

  11- Si shkuan pushimet me Legally-n ne Australi ? :p

  12- Kur do ta na qerasesh me llokume?

  Faleminderit!
  ^_^
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

 11. #70
  RDM33 fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i LeVoyageur
  Antarėsuar nė
  Jul 2011
  Vendodhja
  Me kembe te ngulura mire mbi......re :-)
  Postime
  7,157
  Forca e Rrespektit
  3318

  Titulli: Interviste me Antaret!

  Monique

  1-Cila eshte aroma jote e preferuar?

  2-Cilin personazh aktual apo historik do doje ta takoje personalisht?

  3-Si jane dekoruar muret e dhomes tende, ngjyra?Korniza?Piktura?

  4-Te pelqen te koleksionosh ndonje gje?Nese po, cfare?

  5-Cfare ben zakonisht per ti rritur humorin vetes kur je e merzitur?

  6-Si eshte gota per ty?Gjysem bosh apo gjysem plot?

  7-Kush eshte inspirimi, frymezimi yt qe te ben te ecesh perpara ne jete?

  8-Nje fjale te vetme per te pershkruar dashurine, cila do ishte per ty?

  9-Cili mendon se eshte vesi yt i keq te cilin shoqeria ta permend shpesh?

  10-Mendon se te gjithe njerezit jane filozofe qofshin ata analfabete apo edhe me tre fakultete?

  11-Mendon se e keqja si koncept eshte brenda nesh apo e bejme tonin gjate jetes?

  12-Pro apo kunder eutanazise?Pse?

  13-Per cfare do te doje te dalloje nga njerezit e tjere?

  14-Cfare do doje ne kete moment ti perkushtoje shume vemendje dhe kohe por nuk mundesh?

  15-Te ka ndodhur te befasosh vetveten kohet e fundit?Nese po si ka ndodhur?

  16-A ka nje gje qe gjithmone ke menduar se sdo e beje kurre por pastaj e ke bere?Nese po cfare?

  17-Jemi te gjithe gjitare qe ne princip kerkojme dhe duam te jetojme ne shoqeri me te tjeret.Si e shpjegon atehere faktin qe njerezit me kalimin e kohes behen gjithmone e me shume individualiste?

  18-Cfare eshte vdekja per ty?

  19-Ndjehesh ne paqe me veten?

  20-Cfare eshte forumivirtual per ty?

  Faleminderit!
  I live 'cause... i love!
  What does not kill me makes me stronger!!!

 12. #71
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  32,660
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10

  Titulli: Interviste me Antaret!

  1-Cila eshte aroma jote e preferuar?
   Dolce vita (Christian Dior) Essence Gri (Narciso Rodriguez)

  2-Cilin personazh aktual apo historik do doje ta takoje personalisht?
   Gjergj Elez Aline

  3-Si jane dekoruar muret e dhomes tende, ngjyra?Korniza?Piktura?
   Pjesa ballore e murit me nje ngjyre kafe e hapur , ansoret bezhe (jam pak daltonike une )

  4-Te pelqen te koleksionosh ndonje gje?Nese po, cfare?
   Ne fakt jo, por kohet e fundit po shoh qe po koleksionoj canta si pakuptuar.

  5-Cfare ben zakonisht per ti rritur humorin vetes kur je e merzitur?
   Autosugjestion , duke orientuar veten drejt vetvleresimit , qesh edhe kot , dhe behem pjese e zhurmave per mos menduar.

  6-Si eshte gota per ty?Gjysem bosh apo gjysem plot?
   Kjo eshte relative sipas situatave , smund te jap nje pergjigje definitive , por sigurisht mundohem ta shoh sa me shume te mundet gjys plot.

  7-Kush eshte inspirimi, frymezimi yt qe te ben te ecesh perpara ne jete?
   Inspirimi im per jeten eshte motra ime , ka qene dhe mbetet. E kam pare si etalon perfekt ………….

  8-Nje fjale te vetme per te pershkruar dashurine, cila do ishte per ty?
   Dashuria ne vetvete…cdokush percepton ate qe di. Une sdi shume nga kjo teme 

  9-Cili mendon se eshte vesi yt i keq te cilin shoqeria ta permend shpesh?
   Ahh….kam nje vest e keq ne fakt , kafshoj buzet dhe I bej cope

  10-Mendon se te gjithe njerezit jane filozofe qofshin ata analfabete apo edhe me tre fakultete?
   Edhe ne "erresire" njeriu gjen element filozofik , pa perkatesi shkollimi apo edukimi

  11-Mendon se e keqja si koncept eshte brenda nesh apo e bejme tonin gjate jetes?
   Mendoj se gjeneze nuk ekziston as e mira e as keqja, te dyja keto paraqiten tek ne ne formen e edukimit dhe me pas …ne I asimilojme dhe vendosim ke te ndjekim

  12-Pro apo kunder eutanazise?Pse?
   Ahhh….ktu me vene para nje pyetjeje qe ende me dridhet vetja kur kujtoj. Jam perballur me nje situate te tille para pak vitesh. Mjeket na vune para dy zgjedhjeve.
  1) pacienti te kalonte ne intubim dhe do ishte me e lehte per te te shkonte
  2) Pacienti te kalonte agonine e saj ne gjendje te lire por kjo do te thoshte vuajtje per te. Sigurisht une zgjodha intubimin. Sepse vetem me dhimbjen e vdekjen s’mund te jesh egoist!  13-Per cfare do te doje te dalloje nga njerezit e tjere?
   Per vete faktin se jam nje qenie unike , dhe ska nje te dyte si une . Por e marre ne copeza ndoshta do dalloja per disa tipare si , sociale, altruiste , tolerate me shume sec duhet, aspak paragjykuese, aspak hakmarrese, jo hipokrite,…mgjth kete mund ta thote dikush qe me njeh me mire

  14-Cfare do doje ne kete moment ti perkushtoje shume vemendje dhe kohe por nuk mundesh?
   Jo mendoj se ne kete periudhe po I kushtoj cdo gjeje kohen dhe vemendjen e duhur.

  15-Te ka ndodhur te befasosh vetveten kohet e fundit?Nese po si ka ndodhur?
   Me ndodh shpesh ky fenomen….jam mesuar tashme . Ndodhi ashtu cuditshem…sic do here

  16-A ka nje gje qe gjithmone ke menduar se sdo e beje kurre por pastaj e ke bere?Nese po cfare?
   Po ka qene dicka….se fudmi po e shoh se shprehja “kurre mos thuaj kurre” qenka shume realistike….Mjafton kaq, detajet jane per mua 

  17-Jemi te gjithe gjitare qe ne princip kerkojme dhe duam te jetojme ne shoqeri me te tjeret.Si e shpjegon atehere faktin qe njerezit me kalimin e kohes behen gjithmone e me shume individualiste?
   Egoizmi eshte faktori kryesor, jemi pikerisht ne qe implementojme tek vetja kete dukuri. Pervec vetes askend.

  18-Cfare eshte vdekja per ty?
  [COLOR="#FF0000"] Ne dukje e tmerrshme nese vjen shpejt…por ne thellesi shpermallim me njerezit e mi te dashur

  19-Ndjehesh ne paqe me veten?
   Po shume ….

  20-Cfare eshte forumivirtual per ty?
   Nje forum ku po marr e po jap emocione te bukura 

  Faleminderit!
  Me Ner qofsh or taj
   

 13. #72
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  41,188
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11803

  Titulli: Interviste me Antaret!

  Per Bizhin..

  1-Bizh ceshte dashuria per ty ..
  2-Bizh kur shkruan zakonisht je ne nje dhome te qete e mbuluar me mendime..apo duhet nja ngacmues si natyra apo dicka tjeter,per te dhen frymzim..?
  3-Me thuaj disa vargje tuat te preferuara..?
  4-Mendon qe sinqeriteti fiton gjithmone,apo eshte budallik ne shume raste ..?
  5-Sensualiteti njerzore ,ne nje varg tendin letrar si do pershkruhej..
  6-Cmendon per njerzit egoist...
  7-Kur gjendesh ne nje moment stresi,si e menaxhon per ta len pas sa me shpejt..
  8-Njeriu i jot i zemres kush eshte...?
  9-Me pershkruaj nje moment romantik tendin..?
  10-Bizh,cila ka qen nje nder cmendurit e tua.Nga ato qe i ke then vetes tashi e teprove,por ke ndjer adrenalinen te te vershoj ne trup..)..
  11-Ke ndonje antar qe don shume ne Fv ..? (femer e kam fjalen )kujdes te madhe kur te pergjigjesh ketu.ehhh
  12-Dhe si perfundim ,kush ka qen vendi me i mire per ty ,qe ke vizituar ne Itali dhe te ka len mbresa..?
   

 14. #73
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  22,905
  Forca e Rrespektit
  11372

  Titulli: Interviste me Antaret!

  Citim Origjinale Postuar nga NeVertiti Shfaq Poten
  Per Bizhin..

  1-Bizh ceshte dashuria per ty ..
  Lumturi
  2-Bizh kur shkruan zakonisht je ne nje dhome te qete e mbuluar me mendime..apo duhet nja ngacmues si natyra apo dicka tjeter,per te dhen frymzim..?
  Ne te dyja,nganjehere disa gjera per frymezim jane te mbivleresuara, jane me sh situatat qe te bejne te tille (me bejne te tille)
  3-Me thuaj disa vargje tuat te preferuara..?
  Keto :
  Kishte sy qe digjnin qe nxjerrin flake.Zjarr jo demtues te pakten jo per te tjeret.Floket e zhubravitur i mbulonin nje pjese te atij shikimi te terbuar. Mbase ishte thjeshte shikim i etur per endrra.Me kembet zbathur duke ecur sikur hije nate ne kerkim hakmarrje.Por ne fakt as hakmarrje nuk donte. Ishte thjeshte cmendur. Goja e saj gjysme hapur donte ajer,donte endrrat qe kishte pasur dhe do i ndiqte kudoEdhe sikur kembe zbathur me kembet qe i vrisnin. Ajo donte jete.Ishte aq e thjeshte per tu kuptuar. Te tjeret skuptonin.Asnje skuptonte. Nganjehere as ajo. Ishte e uritur.
  4-Mendon qe sinqeriteti fiton gjithmone,apo eshte budallik ne shume raste ..?
  5-Sensualiteti njerzore ,ne nje varg tendin letrar si do pershkruhej..
  Dhe ai shkrimi i fundit tek momente

  6-Cmendon per njerzit egoist...
  Qe me vjen keq per ta
  7-Kur gjendesh ne nje moment stresi,si e menaxhon per ta len pas sa me shpejt..
  Marr fryme
  8-Njeriu i jot i zemres kush eshte...?
  Aha ti e din
  9-Me pershkruaj nje moment romantik tendin..?
  Mund te quhet moment dicka e vogel fare...si psh ''a mund te largoj floket nga balli''?
  10-Bizh,cila ka qen nje nder cmendurit e tua.Nga ato qe i ke then vetes tashi e teprove,por ke ndjer adrenalinen te te vershoj ne trup..)..
  Nje here ne Poloni, ndersa bente aq ftohte dhe isha veshur aq holle dhe e dija qe bente ftohte dhe doja te ndjeja te ftohtin, dhe ecja pa asnje destinacion
  derisa ndjeja kembet te me mpiheshin , ok kete se dije as ti haha

  11-Ke ndonje antar qe don shume ne Fv ..? (femer e kam fjalen )kujdes te madhe kur te pergjigjesh ketu.ehhh
  Ti je dashuri si te mos duash
  12-Dhe si perfundim ,kush ka qen vendi me i mire per ty ,qe ke vizituar ne Itali dhe te ka len mbresa..?
  Praga , absolutisht
  "We're here to have a good time, not a long time
  .................................................. .......... Sometimes maybe good sometimes maybe shit.

 15. #74
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i E3
  Antarėsuar nė
  Feb 2009
  Postime
  9,152
  Forca e Rrespektit
  2536

  Titulli: Interviste me Antaret!

  Citim Origjinale Postuar nga Soulmind Shfaq Poten
  Pershendetje,

  SOt te ftuar ne intervisten time kam labin e famshem shume (sidomos dikur, pasi tani eshte goxha pasiv, pas nje largimi 1 vjecar nga FV) Evin, ose i njohur tashme me nick E3.

  1- Pershendetje Evi ... Po shkoj drejt tek pyetjet..
  Pershendetje,flm per ftesen
  2- Cfare pyetje do doje te te behej si fillim?
  hmmm,varet cfare ke pasur ti n e mendje ketu e para 3 javesh,por gjithsesi ndonje pyetje me spec
  3- Mbaj mend qe u largove nga posti i Admin pasi u shkelen ca gjera. Mendon se zgjidhja e problemeve behet me ikje dhe largime? Apo duhet te luftosh deri ne fund per te drejten tende. (Flas ne pergjithsi, ne jeten reale)
  Une e mbroj deri ne fund tezen time,kur seshte gabim kuptohet,dhe pretendohej te ishte gabim,nga nje pjese e stafit,Elita le te themi,pasi njerit apo tjetrit i prishej pune per forumin e tjetrit i dilte ne pah edhe fytyra e 5 pasi kishte,''huazuar'' foton e dikujt tjeter edhe kishte dhe fytyren qe ti shkruante autorit qe pse ai e kishte vjedh nga forumi jone,brockulla!Kur e sheh qe te tjeret te vihen kunder sepse su pelqen e drejta dhe e verteta,me mire shpeto para se te behesh dhe ti me 5 fytyra
  4- Je nder anetaret me te talentuar qofte ne pikture apo dhe shkrime pse jo. DO doje te ndiqje rrugen e artit nje dite? Dhe a ke plane per ne artin grafik?
  Ne fakt je nder te shumtet qe me thone te njejten gje,madje kam filluar te mbaj axhende per sa vete me pyesin per kete gje,per momentin jam distancuar mjaftueshem nga 'Arti im' por sdo te thote qe nje dite mos ti rikthehem pse jo dhe si nje profesion tjeter,theksoj se gjeja e bukur gjithmone vleresohet ( nga 5 fytyrshit jo )
  5- Ne FV shpesh flet ashper, me ironi ndoshta dhe me ton urdherues. Ndersa une njoh nje Ev sh te thjeshte, dhe mjaft te respektuar dhe qe di te mbaje goxha distance.. Si ecen kjo paralele me ty?
  Eshte njesoj si puna dhe jeta jashte pune,jam perpjekur qe te kisha fv nje balance mes punes dhe jetes,po sh ketu se mendojne njesoj.Jashte kontureve me njohin sh pak vete ose dhe ata qe me njhnin,pretendonin se me njihnin,tip i thejshte,i humorit,i shoqerise dhe i familjes dhe ku duhet serioz dhe cinik.
  6- I beson shoqerise virtuale? Je zhgenjyer deri me sot? DHe a konsideron ndokend deri me sot mik te vertete dhe tek i cili ke besim?
  Shoqeria virtuale ngelet shoqeri virtuale,Nuk eshte se jam zhgenjyer,ama befasuar po,madje shume,qe nga takimet,qe kane len impakt tjeter per tjeter nga ajo ctregohet apo perpiqen te tregojne ketu.Miq nga ketej nuk nxorra,edhe ata qe pretendoja te kisha,erdhen me shpate pas shpine.
  7- Ke debulese femijet. Nga dhe pse vjen kjo dashuri? Sa femije deshiron te kesh ne te ardhmen?
  Kush si ka debulese femijet?Jane qeniet me me rendesi qe sgjen dot fjale e cmim,kjo dashuri buron nga familja ime,jam rritur ne nje familje qe me kan dhene dhe japin shume dashuri,dhe ne ate rruge e siper jam mesuar ti dua shume dhe femijet.Sa per femijet e mi ne nje te ardhme,per mua rendesi do kete qe te jene me jete e me shendet,pak rendesi ka se.ksi i femijes,me pare kisha qejf te kisha nje goce,me erdhi ne jete mbesa dhe ska gje me te bukur se sa shkelqimi i syve te saj.nje cun dhe nje goce do preferoja,te rriteshin e te shkolloheshin nen kujdesin prinderor
  8- U riktheve ne FV pas 1 viti pauze. PSe? dhe Si e shikon FV-ne e sotem krahasim me Fv-ne para 2-3 vjetesh?
  Sdoja te lija qe te shuhej ashtu nen hije,cdo gje eshte me moshe le te themi,ne moshen apo ne periudhen time,isha mesuar me ata anetare ,ndersa tani ka ndryshuar ca gjera,qe nga koka qe ishte aso kohe seshte me njesoj.
  9- Di qe je ngritur ne detyre dhe me demek je bere drejtor ne kompanine ku punon. A te ka ndryshuar ne karakter kjo gje? Dhe c'marredhenie ke me stafin poshte teje?
  Karakteri smund te ndryshoj nga sot per neser pas vitesh perpunim te tij.Sa per pjesen tjeter te stafit,te njejten qendrim qe kisha,por sduhet tejkaluar asnjhere pasi sot per sot merret per dobesi,e do perpiqet gjithmone dikush te fus hundet ne pune e tua
  10- Ne jeten e perditshme, je tip i shoqerueshem? Ke shume shoqeri? Me shume djem apo vajza?
  Jam goxha tip i shoqerueshem,spara futem shpejt ne shoqerite e reja,se duket sikur merr mjaltin ne fillim e pastaj...Skam shume e perlum,pak e sakte ,dhe me djem dhe me vajza
  11- Si shkuan pushimet me Legally-n ne Australi ? :p
  eh me ke kap ne nje pike qe... legally ishte me e mire sec dukej,per me teper ka ca gjera lega tek ditari,pyete kur te kesh kohe
  12- Kur do ta na qerasesh me llokume?
  Ende heret,sdua qe te hani disa here llokume
  Faleminderit!
  Flm juve
  ^_^
  ************************************************** *********************
  N3xT

 16. #75

  Titulli: Interviste me Antaret!

  Vazhdojme...

  PRINCESHA:

  1- Pse je kaq e mire ti?
  2- Cila ka qene endrra jote ne sirtar kur ke qene femi?
  3- Ku e sheh veten pas 10 vjetesh?
  4- Cila eshte motoja jote ne jete?
  5- Cfare vleresoni me se shumti tek nje njeri/shoqeri?
  6- Me thuaj 2-3 te mira dhe te keqia te virtualitetit?
  7- Kur do rikthehesh vrullshem ne FV si dikur?
  8- Me thuaj nje keshille per Linen dhe nje per Abin kur te jene 15 vjec?  LOVERBOY


  1- S.a.
  2- Qysh po je? Si po kalon?
  3- Me forumin mir? Si po shkojne debatet ? A po lodhesh hiq? :p
  Okay serioz tani

  - PErsoni me i dashur per ty eshte?
  -Profesioni qe ke?
  -Hobi juaj ?
  -Ke nje gjakftohtesi perher.. A te rrin sahati 12 perher ama thjesht di te dallosh per cfare duhet te merzitesh? e cfare jo?
  -C'te terheq ne Fv qe ke kaq vite akoma aktiv?
  -Sipas teje si duhet te jete nje familje e shendoshe, (flas mbi raportin grua bashkshort-femi) Cfare duhet te mbizoteroj qe te kete harmoni?
  - Keshilla qe do i japesh cunave kur te jene ne moshe 10 vjecare? po 20 vjecare? po 30 vjecare?
  - Me thuaj ndonje hadith/histori/thenie qe per ty ka nje mesazh te vecante..

  Ju faleminderit
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

 17. #76
  мαи ωιтн α мιѕѕιои fv Avatari i Loverboy
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  WorLd 0f dReAms
  Postime
  15,624
  Forca e Rrespektit
  3469

  Titulli: Interviste me Antaret!

  LOVERBOY


  1- S.a.
  2- Qysh po je? Si po kalon?
  3- Me forumin mir? Si po shkojne debatet ? A po lodhesh hiq? :p
  Okay serioz tani

  - PErsoni me i dashur per ty eshte?
  -Profesioni qe ke?
  -Hobi juaj ?
  -Ke nje gjakftohtesi perher.. A te rrin sahati 12 perher ama thjesht di te dallosh per cfare duhet te merzitesh? e cfare jo?
  -C'te terheq ne Fv qe ke kaq vite akoma aktiv?
  -Sipas teje si duhet te jete nje familje e shendoshe, (flas mbi raportin grua bashkshort-femi) Cfare duhet te mbizoteroj qe te kete harmoni?
  - Keshilla qe do i japesh cunave kur te jene ne moshe 10 vjecare? po 20 vjecare? po 30 vjecare?
  - Me thuaj ndonje hadith/histori/thenie qe per ty ka nje mesazh te vecante..

  Ju faleminderit
  1) We Alejkum Selam We Rahmetullahi We Berekatuhu.
  2) Mire mire, Elhamdulilah po e shtyejme
  3)Me forumin mire po ecin debatet. Sikur ai qe shet rrush. Sa t'ka t'interesuar per rrush, gjithnje do shitet :p - Me u lodhe jo fort, ngapak :p

  Ok serioz tash :

  1)Nėna
  2) Isha Muezin 4 vite, tash qe 3 muaj jo. Per momentin mirem me Fan Pages (Goxha pagė e mire del )
  3) Ne forum jam cdohere gjakftohte. Nese ndodhe ndonjehere te mos jem, eshte per faktore tjere te jashtem qe kane ndikuar tek une para se t'futem ne forumn.
  4)Nuk me terheq asgje me shume se sa ne te kaluaren, ngaqe s'i kam miqte e vjeter ketu aktiv, por jashte forumit (kontaktet me ta). Forumi me ka mbetur sikur duhani, kur dikush e braktis duhanin, e le ate me nje rrem (keshtu themi ne :p ).
  5) Familja e shendoshe ? - Thone: Like father like son (nganjehere like mother like daughter lool). Kur prindet jane te edukuar, gjasat qe femijet te jen te edukuar dhe te mbizoteroje harmonia familjare jane me shume se 50 %. Nje gjuhe e perbashket ndermjet burrit dhe gruas, nje mirekuptim, i sjell harmoni familjes ne teresi. Burri te mos ia ve veshin fort fjaleve te gruas, do jete shume i qete, pa stres dhe depresion lool. Gruaja ne anen tjeter te jete e degjueshme, dhe ta luaje tamam rolin e saj si grua ne njeren tane, dhe si edukatore ne anen tjeter.
  6) Per momentin s'di, por mund te themi qe ne moshen 10 vjecare keshillat e mia do jene te atij lloji qe truri i tij mund t'i kuptoje si 10 vjecar. Ta keshilloj si te sillet mire ndaj prinderve, madje edhe kur jane ne moshe te shtyer, si te sillet me fqinjet, me nevojtaret, me te moshuarit, si mysafir, e si te sillet edhe kur eshte ne ndonje vend te huaj (spo i ceki ketu keshillat fetare). Perse s'pyete keshilla para moshes 10 :p ? Me heret fillon koha e keshillave - Per moshen 20 vjecare, nuk do jem sikur nje baba per nje cun 10 vjecar, por paksa me i rrepte, me i vendosur, duke ia shtrenguar ca gjera, e lejuar ca gjera tjera (cdo here keshtu, por me mencuri, maturi e urtesi). Si 20 vjecar, te keshillohet si ta shoh jeten pak me ndryshe, sepse enderrat e nje 15 vjecare dallojne nga ato te nje 20 vjecari. Do e kuptoje ai vet. Do e keshilloj te kete kujdes ne zgjedhjen e shoqerise, si te punoje e studioje, te jete i pavarur, te mos ia ktheje kurre shpinen atdheut, dhe te jete cdohere besimtar i devotshem, sic ishin selefet tane (sa t'kemi mundesi).
  Si 30 vjecar ? A do jem gjalle ? :p - Atehere nuk te ndegjon askush moj hahaha. Ndoshta edhe si 20 vjecar s'do i marre parasysh keshillat e mia !? Kush e di ? Cdohere, po dalin gjenerata me kokeforte. Eshte e natyrshme qe njeriu, kur pjeket paksa, mendon se din me mire se prinderit, keshtu isha edhe une, do jene edhe te tjeret, me arsyen se atehere (ne kohen e prinderve tane), apo ne kohen e tyre do e marrin te njejten arsye si na, ESHTE KENDUAR TJETER KENGE o Mami apo Babi :p

  7) Hadithe ka shume, edhe histori, por ka vite qe kjo thenje me rrin ne koke, dhe me ka hyre ne pune, sepse ka ngjajshmeri me shume hadithe te Muhammedit a.s.

  Eshte nje thenje e nje poeti anonim, por pata ndegjuar qe ky poet ishte nga Persia e lashte:

  "Mos u mashtro nga kėmisha plot arna e dikujt. As veshja e shkurtėr, e ngritur deri tek gjunjt. As me shenjėn e sexhdes qė ka nė ball. Tregoji derhemin t'a njohėsh si mall "  FLM per intervisten
  " Dhe nuk jemi tė obliguar pėr tjetėr, pėrveēse t’ju kumtojmė ashtu qartė. ".

  (Kur'an: Sure Jasin 36:17)

  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ
  (`*•.ø(`*•.ø♥ø.•*“)ø.•*“ )
  ♥«“ •.* I LOVE ALLAH *•“Ø`»♥
  (ø.•*“(ø.•*“♥`*•.ø)`*•.ø )
  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ

 18. #77

  Titulli: Interviste me Antaret!

  Kush ka ngelur pa u intervistuar???

  Okay..
  Sot le te njohim me mire 2 anetare te tjera..
  E para eshte ami7. Mqns je e re them se do i presim pergjigjet plot kersheri


  1- Nje pershkrim te shkruter rreth vetes. (Nga je, me cfare merresh, hobi, profesioni, single/martuar, etj.. (brenda asaj qe ti mund te tregosh)
  2- Si u njohe me FV-ne dhe si te duket deri tani? Eshte hera e pare ne nje rrjet social apo ke kohe?
  3- Kenga jote e preferuar?
  4- C'liber do me sugjeroje te lexoja? qe ju ka lene mbresa
  5- C'do te thote per ty te jesh femer?
  6- Perkufizo lumturine dhe dashurine sipas kendveshtrimit tend
  7-C'natyre jeni ne pergjithsi?(ndonese ne shkrime me dukeni mjaft e qete dhe e matur)
  8- Cila stine ju pelqen me shume dhe pse?
  9- C'lidhje ke me celularin dhe me aplikacionet e shumta si w.app/viber/tango etj?
  10- Me thuaj nje te mete dhe nje te pike te forte tenden?
  11-Si tu duken pyetjet ?
  Thanx


  E dyta eshte TUANA, e urta Tuane

  1- Si t'kam hun?
  2- Kur do e shohim ndonjeher Tuanen qe debaton ashper ne FV?
  3-ME pershkruaj nje dite tende normale, qe kur zgjohesh e deri sa bie te flesh :p
  4- Njerezit e tu me te dashur dhe c'rol kane ne jeten tende?
  5- Pasjoni yt eshte, dhe c'fare ben ne kohe te lire?
  6-E ke vizituar ndonjeher Tiranen? Nqs jo, do vish kur te kthehem une? :p
  7- Cmendim ke per Fv-ne dhe ke krijuar shoqeri qe ja vlen ti mbash gjate?
  8- Tiparet e njeriut tend ideal?
  9-Si po shkon Fotomania? :p Shaka.. Je tip melankolik? Dhe si e kalon nje merzitje qe mund te kesh?
  10- Kush ta ka gjet ate avatar tanishem,? esht sh i bukur :p Dhe me thuaj pak si e interpreton ti ate vajzen ne avatar
  11- Mendon se e njeh mjaftueshem veten? Me pershkruaj pak Tuanen sipas asaj qe ti sheh.. Mos ji modeste te lutem

  Ju faleminderit!
  Heren e fundit u redaktua nga Soulmind; 16-06-2015 ne 05:57.
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

 19. #78
  Warrior Princess fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i princesha
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Ne Nje Enderr Te Embel...!!!
  Postime
  4,804
  Forca e Rrespektit
  4101

  Titulli: Interviste me Antaret!

  Citim Origjinale Postuar nga Soulmind Shfaq Poten
  Vazhdojme...

  PRINCESHA:

  1- Pse je kaq e mire ti?
  JE TI E MIRE PRANDAJ,DHE JO GJITHE KAN TE NJEJTIN MENDIM SI TY. Inshaa Allah jam ashtu si me mendon ti

  2- Cila ka qene endrra jote ne sirtar kur ke qene femi?
  Te behesha si Sailormoon.
  3- Ku e sheh veten pas 10 vjetesh?
  Ne vendin ku banoj momentalisht, ne pune, femijet jan rrite, shkojn ne shkolle, dhe une 10 vjet me e plakur.
  4- Cila eshte motoja jote ne jete?
  Deshiro per te tjeret ate qe deshiron per vete
  5- Cfare vleresoni me se shumti tek nje njeri/shoqeri?
  sinceritetin dhe kur nuk shtiret, por tregohet ashtu sic eshte edhe mangesit.
  6- Me thuaj 2-3 te mira dhe te keqia te virtualitetit?
  te mirat-kam njoh njerez qe shuuuuum dua ti njoh ne realitet, dhe ti kisha afer, kam mesuar shume gjera qe me kan sherbyer ne jeten reale.
  te keqiat- ndonjeher i merrja gjerat teper per zemer duke e dit se jan virtuale, tjeter sme kujtohet per momentin

  7- Kur do rikthehesh vrullshem ne FV si dikur?
  besoj edhe pak, jam duke i ven gjerat ne nje far rendi me ndihmen e Allahut.
  8- Me thuaj nje keshille per Linen dhe nje per Abin kur te jene 15 vjec?
  Lina mamit, une kam besim te plote tek ti, dhe e di se nuk do me zhgenjesh, prandaj sa here te kesh nevoje te vish tek mami dhe te me tregosh cdo gje qe te shqeteson.
  Abi, tash je ne nje faze ku mendon se din gjithe gje, por kjo eshte faza ku ti do mesosh me se shumti ne jete, prandaj njera eshte te degjosh mamin kur tet keshilloj, e jo te me thuash, e di mami, vet di....  Ju faleminderit
  Te faleminderit Moterz.....  -Deshiro per te tjeret, ate qe deshiron per vete-Muhamedi a.s.

 20. #79
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i ami7
  Antarėsuar nė
  Jan 2015
  Vendodhja
  πουθενα κι παντου
  Postime
  636
  Forca e Rrespektit
  36

  Titulli: Interviste me Antaret!

  1- Nje pershkrim te shkruter rreth vetes. (Nga je, me cfare merresh, hobi, profesioni, single/martuar, etj.. (brenda asaj qe ti mund te tregosh)

  Pershendetje, une jam Ami,jam nga juglindja e shqiperise. Hobi im hmmm kam shume nje nga ato e kam bere dhe profesion, me plq librat,gatimi,vrapi,noti,ngjitjet ne mal etj.
  2- Si u njohe me FV-ne dhe si te duket deri tani? Eshte hera e pare ne nje rrjet social apo ke kohe?

  Per forumin me foli dikush dhe thashe ta provoja njehere Si me duket eee, jam shume e re per te nxjerre konkluzione por mire deri tani,kaloj pak kohe... Per nje person i cili jeton larg familjes dhe shoqerise mendoj se forumi e kompeson pak ate vetmine qe mund te ndjeje dikush ne mergim. Ne forum eshte hera e pare ndersa ka vite qe "notoj" ne fb.Ajo qe ve re tani eshte se nga shkronja F nuk qenkam larguar
  3- Kenga jote e preferuar?

  Kenga ime e preferuar hmmm ka shume dhe po me vjen veshtire te vecoj ndonjeren, megjithate po te tregoj ate qe kam zgjedhur per ringtone Hold my hand- Maher Zain
  4- C'liber do me sugjeroje te lexoja? qe ju ka lene mbresa

  Kam lexuar shume libra te fushave te ndryshme, gjithsecili me ka bere per vete me vecantine e tij. Ai qe do te te sygjeroja ty eshte "POPUJT E ZHDUKUR" me autor Harun Jahja
  5- C'do te thote per ty te jesh femer?

  Femer ee, te informoj se ke perballe nje nga personat me feministe . Ai qe mundohet ta perkufizoje femren ne nje fjale te vetme dihet qe nuk e njeh fare ate. Femra eshte nje qenie paradoksale, ne te gjen si forcen ashtu dhe brishtesine,dinakerine-naivitetin,zgjuarsine-mendjelehtesine etj etj Pra tek femra jane hedhur shume gjera ,ndaj dhe eshte kaq e koklavitur. Te jesh femer do te thote qe je nje qenie shume dimesionale.. femer do te thote te jesh ajo vajza e babit qe e puth para gjumit,femer do te thote te jesh shoqja me e mire e mamit... femer do te thote te behesh copa per vellain...femer do te thote te jesh shpirti binjak i motres...femer do te thote te duash dike me gjithe shpirt, dhe kur ai te torturon ti rri prap aty se e do...femer do te thote te japesh nga vetja jote gjithcka pa pritur asgje ne kembim {nena}... Femra eshte jete
  6- Perkufizo lumturine dhe dashurine sipas kendveshtrimit tend

  Sa per lumturine , mendoj se egziston vetem ne caste...jeta eshte nje e perpjete e madhe dhe ne te ekzistojne disa sheshpushime,tek keto mendoj se gjendet lumturia,sa per te na karikuar baterite per te vazhduar me lart.Mendoj se njerzit e lumtur jane ata qe e kane gjetur me veten e tyre, dmth lumturia gjendet te ajo qe ke jo te ajo qe deshiron te kesh. Dashuria.. eh dashuria, nje ndjenje qe me ka munduar shume ne jete , por prap te nuk jetoj dot. Me karakterizon, dashurine mund ta gjej gjithkund duke filluar nga nje lule e vogel deri te hena dhe yjet...Pa dashuri bota do ishte bardhe e zi, mendoj se eshte petku i cili duhet ta veshe cdo qenie njerezore...
  7-C'natyre jeni ne pergjithsi?(ndonese ne shkrime me dukeni mjaft e qete dhe e matur)

  Tani te flas per veten nuk eshte dhe shume ne natyren time... une veten per njeri te mire e njoh haha. Jam tip i qete,e dashur, e ndjeshme gjithmone e kaloj nga vetja para se ti them tjetrit dicka.
  8- Cila stine ju pelqen me shume dhe pse?

  Stina qe me plq me teper eshte vjeshta sepse pervec qe eshte stina ne te cilen kam lindur ,i pershtatet dhe karakterit tim melankolik,gjej veten me nje fjale

  9- C'lidhje ke me celularin dhe me aplikacionet e shumta si w.app/viber/tango etj?

  Me celularin e dashur kam pasur shume probleme, jam njeriu qe e ka degjuar me shume here shprehjen " ce do merre hidhe kur nuk te gjejme asnjehere"... asnje lidhje fare. Por keto kohet e fundit e kemi tejkaluar ate fazen e urrejtjes dhe jemi bere miq te pandare ,kemi kaluar ne fazen e dashurise . Sa per keto aplikacionet e tjera viber sikur kam filluar ta mesoj ndersa kete tango pervec qe e kam provuar disa here ta kercej nuk e di cfare tjeter mund te jete
  10- Me thuaj nje te mete dhe nje te pike te forte tenden?

  E meta ime eshte qe i marr shume seriozisht gjerat,fiksohem si ta them do doja te isha me "me ne frego". Pika ime e forte "meqense e kam lodhur dhe shume t'ia bej qejfin pak " eshte mendoj dhe shpresoj truri im.
  11-Si tu duken pyetjet ?

  Sa per pyetjet ,pervec qe do te te thoja qe mund ta kishe bere shume lehte punen e gazetares , do te te pershendes me disa vargje qe me plq,diku aty do gjesh te fshehur dhe pergjigjen ...

  Jam lėnduar pėr ta kuptuar se dhimbja ėshtė pėr tė gjallėt.
  Jam sėmurė pėr ta kuptuar se ilaēi nuk ka vlerė pa sėmundjen.
  Kam qarė pėr ta kuptuar se loti qė del nuk I kthehet kurrė mė syrit.
  Kam buzqeshur pėr ta kuptuar se shtazėve u mungon buzėqeshja.
  Kam folur pėr ta kuptuar se heshtja nuk ka kuptim pa fjalėt.
  Kam pyetur pėr ta kuptuar se nuk ka pyetje tė paarsyeshme, vetėm pėrgjigjet janė tė tilla.
  Prandaj, i kam dėbuar ata qė me pėrgjigjet e tyre m’i ndreqin vetullat e m’i vrasin sytė.
  Nė kėtė zemėr nuk ka vend pėr urrejtje ndaj tė paditurve, por ndaj paditurisė...
  Thanx

  Flm dhe ti e dashur
  Buzėqeshja ėshtė njė vijė e shtrembėr qė mund t’i drejtojė shumė gjėra.

 21. #80
  VIP fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Marla
  Antarėsuar nė
  Apr 2012
  Postime
  12,313
  Forca e Rrespektit
  5763

  Titulli: Interviste me Antaret!

  1. Do me flasesh pak per veten tende?
  2. Do me tregosh pikat e tua te forta(si ne aspektin fizik ashtu dhe ate te karakterit tend)?
  3. Po pikat e dobeta?
  4. Cfare pret nga jeta?
  5. Deshira jote me e madhe?
  6. Ndihesh i realizuar?

  p.s. Per Forumin Virtual gazetarja Marla (Eni Vasili)

  Ju faleminderit
  Keep your heels head, and standards high.

 22. #81
  VIP fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Marla
  Antarėsuar nė
  Apr 2012
  Postime
  12,313
  Forca e Rrespektit
  5763

  Titulli: Interviste me Antaret!

  Citim Origjinale Postuar nga BoOoMBaStiCk Shfaq Poten
  AAA prandaj jeni kundershtare "Politike" ju dyja...
  Po ty te te bej ca pietje mo


  1. Para sa vjetesh ke votuar per here te pare?

  2. Nese do kishe force/pushtet per te ndryshuar dicka ne Shqiperi cfare do beje?

  3. cfare mendon per klasen politike ne kete vend?

  4. Sipas mendimit tend si duket trendi politik i 10 viteve te ardhshme cila force politike do qeverise(te majtet apo te djathtet)?

  5. Cila eshte ajo gje qe do te te bente ty te ktheheshe ne Shqiperi? (me sa kam kuptuar jeton jashte)
  Keep your heels head, and standards high.

 23. #82
  Il Silenzio fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i BoOoMBaStiCk
  Antarėsuar nė
  Jun 2011
  Vendodhja
  Hitler Land
  Postime
  2,549
  Forca e Rrespektit
  1209

  Titulli: Interviste me Antaret!

  Citim Origjinale Postuar nga Marla Shfaq Poten
  Po ty te te bej ca pietje mo


  1. Para sa vjetesh ke votuar per here te pare?

  2. Nese do kishe force/pushtet per te ndryshuar dicka ne Shqiperi cfare do beje?

  3. cfare mendon per klasen politike ne kete vend?

  4. Sipas mendimit tend si duket trendi politik i 10 viteve te ardhshme cila force politike do qeverise(te majtet apo te djathtet)?

  5. Cila eshte ajo gje qe do te te bente ty te ktheheshe ne Shqiperi? (me sa kam kuptuar jeton jashte)
  Po pergjigjem me qejf !

  1. Une s'kam votuar kurre! Kete vit mund te votoja ama jam jasht... Nuk ja vlen te humb kohe per te votuar kandidate qe Jan per interesa personale dhe Partiake.

  2. Ah sikur te kisha... E para do mundohesha maksimalisht per te investuar ne Arsim, familjet qe s'kan mundesi te arsimojn femijet do kishin gjithcka falas (dhe transportin). Te kjo pike do perpiqesha cdo dite per me mire, restaurim ku eshte nevoja dhe mesues te kualifikuar!
  Fshatin do e shfrytezoja per te rimekemb ekonomine bujqesore dhe importi i detyron t'i shesin dhe pa fitim,para privilegjin Produkti vendas pastaj importi. ATO qe e mbajn naften "peng" dhe me cilesine qe ofrohet vetem Para Gjykate do i coja.
  Clirim ekonomik kerkoj dhe Arsim! Model Gjerman. Te modeli Gjerman perfshihet dhe INDUSTRIA.
  Parate e BULQIZES sdo i leja me ne dore te kriminelave te veshur me Pushtet,do shkonin per nje shendetesi moderne dhe humane. Minatoret do kishin siguri me te madhe qe ajo qe kan dhe rrogen me shume se DEPUTETI.

  3. Nuk i vlersoj si Politikane(njoh njerez NGA afer qe e di kush Jan dhe i shoh ne Parlament,SDI cte them kur i shoh)

  4. Populli nuk vlerson me as te Djathte as te Majtet as te Mesit,i shoh perdite neper azilet e Gjermanise te lodhur shume.

  5. Kur te stabilizohet ekonomia qe te investoj familja pa na bere presione Duke na e bere te pamundur pa dhene rryshfete.
  (NGA politika eshte larguar familja)
  Rastin e kam pare me syte e mi dhe kam qene prezent,erdh nje investitor i huaj dhe kerkoj pronen e familjes me qera. Pyetem kryebashkiakun nese jepte leje per ndertimin.. Pergjigja ishte: KUSHTON 500.000€ (Para 2 vitesh behet fjale).


  Per Gjykata mos flasim fare...

  Flm Marla dhe shume te mira te uroj! :-)
  Burrit i ka hije fjala si detit vala,
  Si kalit shala!

 24. #83
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i dangerous
  Antarėsuar nė
  Oct 2013
  Postime
  8,318
  Forca e Rrespektit
  2179

  Titulli: Interviste me Antaret!

  Citim Origjinale Postuar nga Marla Shfaq Poten
  1. Do me flasesh pak per veten tende?
  2. Do me tregosh pikat e tua te forta(si ne aspektin fizik ashtu dhe ate te karakterit tend)?
  3. Po pikat e dobeta?
  4. Cfare pret nga jeta?
  5. Deshira jote me e madhe?
  6. Ndihesh i realizuar?

  p.s. Per Forumin Virtual gazetarja Marla (Eni Vasili)

  Ju faleminderit
  1. I'm Dangerous..,jetoj jashte Alb.,
  2. Jom Trekendesh , Celik special made in Elbasani , shumeeeee kembengules .
  3.Me morrsh te kecen se nuk kom hic .
  4.aaaaaa Cfare pres nga jeta ?
  As si gjo,jeten ta fali Zoti merri sa te mundesh e jetoje cdo dite sikur te jete dita fundit.
  5. Bashkimin e Shqiperise se Malle.
  6. Nese vlereson cfare ke e lufton te arrishe cfare deshiron do ndihesh I Realizuar .

  per Gazetaren eFv Marla(E . V)

  me respekt e flm per kohen.
   

 25. #84
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Malsi
  Antarėsuar nė
  May 2015
  Vendodhja
  Tirane
  Postime
  2,956
  Forca e Rrespektit
  150

  Titulli: Interviste me Antaret!

  Nevertiti ja nje Interviste per ty
  Kushti eshte qe pergjigjet :1) do jene ato qe te vijne te parat ndermend 2)ska prgj diplomatike

  1. Sa egoiste je ?
  2. Per cfare i thua vetes 'Bravo Nev' me shpesh ?
  3. Di shum barcaleta me bjonde ?
  4. Cfare ke ti dicka ne karakterin tend qe duhet ta kete cdo femer (sipas teje) ?
  5. Cila eshte bota jote ideale ?
  6. Ke ndjekur shembullin e ndonje personi ne jeten tende ?
  7. Ke luftuar ndonjeher per dicka ,nje ide, nje kauze tenden dhe me pas e ke humbur ?
  8. Ne nje peme plot me fiq ,hypen dy hajdut ,hengren sa hengre dardha ,sa mana mbeten ? (parodistet e vlores)


  Flm . Mali
   

 26. #85
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  41,188
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11803

  Titulli: Interviste me Antaret!

  Citim Origjinale Postuar nga Malsi Shfaq Poten
  Nevertiti ja nje Interviste per ty
  Kushti eshte qe pergjigjet :1) do jene ato qe te vijne te parat ndermend 2)ska prgj diplomatike

  1. Sa egoiste je ?....Aspak kur behet fjale per njerzit afer shpirtit.
  2. Per cfare i thua vetes 'Bravo Nev' me shpesh ?...Per stabilitetin e karakterit dhe fakti qe besoj shume ne vetvete.
  3. Di shum barcaleta me bjonde ?..Di shume,aq sa si kam bere kurre floket e mia bjonde ahahahah
  4. Cfare ke ti dicka ne karakterin tend qe duhet ta kete cdo femer (sipas teje) ?...Ah se di ,por gjithesesi mendoj qe jam nje nene e perkushtuar ,kete uroj ta kete ne brendesi te saj cdo femer.
  5. Cila eshte bota jote ideale ?...Lirshmeria e spontanaiteti e shoqeruar mes natyres dhe filozofive njerzore.
  6. Ke ndjekur shembullin e ndonje personi ne jeten tende ?...Adhuroj tim ate,mendoj qe kam marre nga largepamsia e tij sadopak.
  7. Ke luftuar ndonjeher per dicka ,nje ide, nje kauze tenden dhe me pas e ke humbur ?...Nuk mbaj mend te kem humbur ne ato qe kan qene individuale,ne spekter me te gjere po.
  8. Ne nje peme plot me fiq ,hypen dy hajdut ,hengren sa hengre dardha ,sa mana mbeten ? (parodistet e vlores) Se di :p


  Flm . Mali
  Flm shume Mali per pytjet )....
  Linja per ju, perseri ne studio me te ftuarit tuaj te rradhes ahhaha
   

 27. #86
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Malsi
  Antarėsuar nė
  May 2015
  Vendodhja
  Tirane
  Postime
  2,956
  Forca e Rrespektit
  150

  Titulli: Interviste me Antaret!

  Ok kete seri do ftoj Soulmind-in ne interviste .

  Per shkak se une kam qejf perher te vendos dicka argetuese per mua ,ndoshta njesoj per te intervistuaren ose edhe stresuese , per ty Soul dua qe cdo pergjigje te kete 100 shkronja minimumi ne perberje te saj .

  1)Kush ta ka vendosur emrin dhe a ka ndonje kuptim ?
  2)Besimin dhe praktikimin ne cfaredo niveli te besimit qe i perket , e ke te trasheguar nga familja apo ke nisur vet ta besh ?
  3)Jeten tende ,bashkeshortin dhe profesionin ta zgjodhen familja apo vet ?
  3.1) A je tip i duruar , ke shum durim ne cdo fushe ?
  4)Kur ke punuar per here te pare ?
  5)Je tip qe kerkon ti imponosh sadopak njerezve mendimin tend kur e di qe ti ke plotesisht te drejt ?
  6)Nese jeta do kthehej 20 vjet pas ne kohe dhe do jetoje perseri te njejten jete qe ke bere , do ishe e kenaqur ta ribeje po njesoj pa asnje ndryshim?
  7)E di barcaleten me morrin ? Po ate me breshkat per shen valentin ? Nese di ndonjeren thuaje ,nese nuk i di ,argumento pse ?
  8)Cfare adhuron me se tepermi tek kjo jete qe kemi ne dore per te jetuar ?
  9)Kur je nxituar ne gjykim heren e fundit dhe a ke bere ''mea culpa" ?
  10) Cfare do i jepje njerezimit nese do kishe fuqine ta beje ?
  11) Te merziti shum ky pyetesori me kushte ?

  P.s . E di qe e kam bere kushtin pak te veshtire dhe qe kam bere pyetje lart qe duhet te shkruash gjate kur pyetja ka thjesht nje prgj te shkurter , por ja kshu jam une
   

 28. #87

  Titulli: Interviste me Antaret!

  [QUOTE=Malsi;720522]Ok kete seri do ftoj Soulmind-in ne interviste .

  Per shkak se une kam qejf perher te vendos dicka argetuese per mua ,ndoshta njesoj per te intervistuaren ose edhe stresuese , per ty Soul dua qe cdo pergjigje te kete 100 shkronja minimumi ne perberje te saj .

  Sh flm nga ana jote, nuk gjeje dot dicka me te lehte ?


  1)Kush ta ka vendosur emrin dhe a ka ndonje kuptim ?

  Emrin e vertete? mami, dhe ka kuptimin e Mburojes. (eshte emer gjerman) Ndersa nickname ketu: vete normal, Lol

  2)Besimin dhe praktikimin ne cfaredo niveli te besimit qe i perket , e ke te trasheguar nga familja apo ke nisur vet ta besh ?

  Besimin si koncept e kam te trasheguar, familja ime ka qene perher muslimane, por jo praktikant. Nivelin e ketij besimi te cilin une sot e manifestoj nepermjet trupit apo mendjes eshte komplet vendim i bindjeve te mia individuale.

  3)Jeten tende ,bashkeshortin dhe profesionin ta zgjodhen familja apo vet ?


  Une kam patur nje lirshmeri te paskajshme dhe nje pavaresi nga familja qe ne moshe te vogel. Sigurisht zgjedhjet me te rendesishme, duhet te ishin ne dore te atij qe do i jetoje ato jete. Jeten mua ma dha Zoti . Shkollen fillore ma zgjodhen prinderit ndersa ate tetvjecare e deri me tani, (pasi akoma studioj) jane i gjithi rezultat i zgjedhjeve te mia. Sa per bashkeshortin, Normalisht vete, kemi qene shoke qe ne te mesme ku dhe u dashuruam me vone.

  3.1) A je tip i duruar , ke shum durim ne cdo fushe ?

  Edhe jam edhe nuk jam . Ka raste kur vertet duroj jashtzakonisht, por ka raste kur marr flake per gjene me te vogel. Por ne pergjithsi me shoqeron nxitimi dhe mosdurimi


  4)Kur ke punuar per here te pare ?

  Ne shkolle te larte, ndoshta ne moshen 20 Vjecare, kam filluar te punoj si assistant researcher.(puna ime e pare).. Po i bej reduktim tani, se mu kujtua(jo per her te pare kam punuar ne vit te 3-te ne te mesme po vec 2 muaj, shitese ne nje butik)

  5)Je tip qe kerkon ti imponosh sadopak njerezve mendimin tend kur e di qe ti ke plotesisht te drejt ?


  Ah, kete duhet ta thone personat qe kane te bejne me mua, psh dhe ti mund te thuash dicka per kete pike. Ajo qe une dua te synoj ne nje diskutim, eshte qe biseda te kete rredhjshmeri te llogjikshme arsyetimi, dhe te ecim ne nje linje, pastaj perfundimi nuk eshte problem, nqs ka elementin e mesiperm. Sa i perket rastit kur une jam e bindur ne ate cka them, do doja qe padyshim dhe tjetrin ta beja ta kuptonte ate gje. Por se di nese e arrij me imponim, apo jo, apo nuk e arrij fare


  6)Nese jeta do kthehej 20 vjet pas ne kohe dhe do jetoje perseri te njejten jete qe ke bere , do ishe e kenaqur ta ribeje po njesoj pa asnje ndryshim?

  Kjo gje nuk ndodh, por edhe nese ndodh, absolutisht po, madje kam sh sh nostalgji per te tera vitet e kaluara. Do i rizgjidhja serish gjerat madhore te jetes (si shkolle, bashkeshort) po keshtu si tani, por ndoshta ndoshta nuk do largohesha nga Shqiperia

  7)E di barcaleten me morrin ? Po ate me breshkat per shen valentin ? Nese di ndonjeren thuaje ,nese nuk i di ,argumento pse ?


  Jo asnjeren nuk e di. Arsyeja pse? Sepse sme ka rastisur ti degjoj apo lexuar, plus nuk merrem me morra apo me shen valentinash breshkash une, kam gjera me te medha per tu marre,


  8)Cfare adhuron me se tepermi tek kjo jete qe kemi ne dore per te jetuar ?

  Them se e gjithe kjo jete me tere elementet qe na perfshijne e bejne te jete e adhurueshme. Por me se shumti do them: Dashurine qe japim e marrim. Eshte ndjesia me sublime dhe pa te cilen s'do kish kuptim asnje gje.

  9)Kur je nxituar ne gjykim heren e fundit dhe a ke bere ''mea culpa" ?

  Pardje ne mos gabohem. Po kerkova falje, pasi u nxitova une

  [B]10) Cfare do i jepje njerezimit nese do kishe fuqine ta beje ?
  [/B]


  Mend, Lol. Njerezimi ka gjithcka qe inevojitet, ajo qe i mungon per te patur parajse tokesore jane mendte dhe zemrat e pastra.

  11) Te merziti shum ky pyetesori me kushte ?

  Jo aspak, pasi u pergjigja duke mos e ndjekur kushtin fare


  P.s . E di qe e kam bere kushtin pak te veshtire dhe qe kam bere pyetje lart qe duhet te shkruash gjate kur pyetja ka thjesht nje prgj te shkurter , por ja kshu jam une

  Kushtet dhe rregullat vihen per tu thyer, keshtu qe, i thyeva dhe une pak

  Thanx Malsi,
  Shume pyetje interesante!
  Heren e fundit u redaktua nga Soulmind; 10-08-2015 ne 07:02.
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

 29. #88
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  22,905
  Forca e Rrespektit
  11372

  Titulli: Interviste me Antaret!

  Aver?

  Meqe asnjehere ste kam pytur..kam cike turp:$

  Si te duket forumi tani qe ke kohe ketu?
  Kur e ke dhene puthjen e pare?
  Sa vjec je?
  Je single Lol, shaka shakaaa, kete pytje mu pergjigj ne privat
  Hmmm tjeter tjeter, ah po cf mendon per shoqerine virtuale?
  Me jep1 mendim per vetem 5 anetaret e pare qe te vijne ne mendje.
  Ne pergjithesi dukesh tip qe pranon e ben shaka keshtu je dhe real?
  Nje te mete, dhe nje te mire tenden.

  Aq aq per momentin mjaft jane.
   

 30. #89
  Stay Wild Moon Child 🌚 fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Ultraviolet
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Vendodhja
  Torino
  Mosha
  29
  Postime
  7,199
  Blog Entries
  29
  Forca e Rrespektit
  5699

  Titulli: Interviste me Antaret!

  Per Zana1

  - Ti ke koh e regjistruar ktu por pas ban-it te par nuk u fute per nje koh shum te gjat... cfare te beri te ndryshosh mendje?
  - Pse pas ban-it te dyt nderrove menyr komunikimi?
  - Cfare tipi je jasht forumit? mos thuj qe ska asnje ndryshim sepse nuk e besoj
  - Po te kishe mundesi, cfare do ndryshoje ne jeten tende?
  - Pse mohove qe ishe ti ne foto kur anetari X e solli dit me par ketu ne forum?
  - Ckuptim kishin per ty fotot me byth dhe gjoks? apo thjesht sa me tall lesht me meshkuj si puna Ylli-t qe bon si i babzitem kur shef femra
  - Pse provokon dhe me pas bo si viktime?
  - Cpershtypje ke per ket forum
  - Zgjidh 10 persona te forumit : 5 qe do shpetoje dhe 5 qe do hidhje ne er
  - Beson ne zot? ose me mir.. ne cfare beson?
  - Je tip qe kerkon falje nese din qe ka gabim apo preferon te heshtesh?

  ☆ Chaos is an angel who fell in love with a demon. ☆

 31. #90
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  9,127
  Forca e Rrespektit
  5070

  Titulli: Interviste me Antaret!

  1-Ngrihem ne 6 dush, kafen e mengjesit dhe ne pune, pas pune dmth pas ores 14.20.varet nuk eshte e njellojt..mund te jete shetitje..lexim..me shoqerin apo thjesht dedikim shtepise me punet e saj.pergatis darken lexoj ose shkruaj deri sh von.per te ren ne krahet e morfeut.
  2-ekonomi
  3-shume ne cdo aspekt ndihem krenare qe ne vend te huaj kam arritur aq!
  4- kam arritur ne nje pik ku deshiroj ta shijoj djersen
  5-1
  6-patjeter qe ka ndikuar shume dhe ka dhen frutet e saj ..mbase jo ai i shqiperise ..por te studjosh nuk humbet kurr edhe pse me sakrifica .
  7-gjithcka mund te jem por jo egoiste im ate me thote "nen tereza ime" jam shume altruista.
  8-libri i fundit "anilda ibrahimi.."rosso come una sposa"
  9-po.. leximi eshte clodhje per syrin dhe mendjen
  10- asnje nuk citoj. me pelqen neruda ..
  "Y cuando viene el sueno
  a extenderme y llevarme
  a mi propio silencio,
  Hay un gran viento blanco
  que derriba mi sueno
  y caen de el las hojas,
  Caen como cuchillos
  sobre mi desangrandome..
  y cada herida tiene
  la forma de tu boca......"~~> e kur vjen gjumi te me shtri e te me dergoj ne qetesin time , eshte nje ere e bardhe qe me rrezon gjumin e nga kjo bien gjethe, bien si thika mbi mua per te me pergjakur...e cdo plag ka formen e gojes tende!
  11-disa vetem zhurm apo interes ku e kisha degjuar me pare ama ca jan val deti mbi shkembenj te nje nate me hene te plote...
   

Faqja 3 nga 6 I parėI parė 123456 E FunditE Fundit

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. Interviste dashurie..
  Nga Giovanni ne forum Dashuri dhe pasion
  Pergjigje: 27
  Postimi i Fundit: 25-01-2015, 11:31
 2. Interviste pyetjesh per ty !!
  Nga Snow Hristina ne forum Lojra
  Pergjigje: 28
  Postimi i Fundit: 18-11-2014, 12:58
 3. Intervistė me Teuta Krasniqi-n.
  Nga Erblinaa ne forum Tė fundit nga Bota e Spektaklit
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-03-2009, 19:34
 4. Interviste ne TV, e Vecante
  Nga alfonci ne forum Humor
  Pergjigje: 3
  Postimi i Fundit: 23-03-2009, 21:19

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •