Shqiptar te Bashkuar
android
Duke shikuar rezultatet 1 ne 27 nga 27
 1. #1
  Anėtar i ri fv fv
  Antarėsuar nė
  Feb 2009
  Mosha
  63
  Postime
  126
  Forca e Rrespektit
  11

  Lojė: Fjalė e re nga tri shkronjat e fjalės paraprake

  Loja ”Fjalė nga dy shkronjat e fundit...” tregoi kaq interesim sa i dhashė vetes zahmet pėr tė shpikur diēka tė ngjashme, pak mė ndryshe, por argėtuese.

  Ja dhe loja e re

  Fjalė e re nga tri shkronjat e fjalės paraprake

  Shembull:

  Jepet njė fjalė, ta zėmė: paraprake

  Sqarim:

  1. Duhet tė zgjedhėsh tri shkronja tė njėpasnjėshme tė fjalės pėr tė gjetur njė fjalė tė re.

  2. Vendi i shkronjave tė fjalės nuk ėshtė i caktuar, kėshtu ti ke mundėsinė tė zgjedhėsh tri shkronjat e para tė fjalės ose tri nė trungun e fjalės, ose tri tė fundit, tė cilat do t’i pėrdorėsh ti pėr fjalėn e re. P.sh.

  Te fjala ”paraprake” ke mundėsi tė zgjedhėsh kėto grupe shkronjash:par, ara, rap, pra, ake.

  3. Po e zėmė se je pėrcaktuar pėr grupin e shkronjave „rap“. Tash ti je ai qė vendos,d.m.th. sipas dėshirės tėnde, se ku do ta vėndosėsh kėtė grup shkonjor nė fjalėn tėnde tė re: nė fillim tė fjalės, nė trugun e fjalės apo nė fund tė fjalės sė re: raport( nė fillim tė fjalės), krapuliq ( nė trungun e fjalės) ose satrap( nė fund tė fjalės)

  Rregullat e lojės:
  1. Fjala e dhėnė duhet tė jetė e saktė gjuhėsisht.
  2. Gjithmonė duhet referuar pėrgjigjes sė parė. (D.m.th. Nėse ka shumė pėrgjigje pėr tė njėjtėn fjalė, aktive ėshtė pėrgjigja e parė e saktė).
  3. Je i obliguar qė pjesėmarrėsve tė lojės t’u bėsh tė ditur se cilin grup nga fjala paraprake ke zgjedhur pėr fjalėn tėnde tė re. Kėtė do ta bėsh kėsi soji: duke shkruar para fjalės tėnde grupin e pėrzgjedhur, p.sh. ”rap”: raport ose duke i bėrė shkronjat e dallueshme teknikisht raport ose raport.
  4. Pėrgjigja duhet tė bėhet duke klikuar nė ”cito”, d.m.th. duke treguar se cilės fjalė po i referohesh.

  Shpresoj tė kėnaqemi edhe kėsaj here.

  Argėtim tė kėndshėm!

  P.S. Pėrveē argėtimit qėllimi i lojės ėshtė:
  1. Tė mėsojmė sa mė shumė fjalė burimore shqipe,
  2. Tė mėsojmė pėr tė shkruar saktė gjuhėsisht.
  Njeriu tė kaluarėn nuk mund ta ndryshojė, tė ardhmen - po. (fjalė e urtė daneze )

 2. #2
  Anėtar i ri fv fv
  Antarėsuar nė
  Feb 2009
  Mosha
  63
  Postime
  126
  Forca e Rrespektit
  11
  Lojėn po e nisim me fjalėn: virtual

  Keni kėto gruepe shkronjash: vir, irt, rtu, tua, ual.


  Argėtim tė kėndshėm!
  Heren e fundit u redaktua nga ademgashi_dk; 16-06-2018 ne 20:01.
  Njeriu tė kaluarėn nuk mund ta ndryshojė, tė ardhmen - po. (fjalė e urtė daneze )

 3. #3
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  9,154
  Forca e Rrespektit
  5070
  vir..
  virtytet......
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 4. #4
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i dangerous
  Antarėsuar nė
  Oct 2013
  Postime
  8,318
  Forca e Rrespektit
  2179
  ... tet a


  ...kjo lojč eshte e sjell nga konkurenca .,
   

 5. #5
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Loyalty
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Milano
  Postime
  3,745
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  1433
  Teta
  Etape

  "Dignity consists not in possessing honors, but in the consciousness that we deserve them."

 6. #6
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  9,154
  Forca e Rrespektit
  5070
  tap...
  tapicier
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 7. #7
  Anėtar i ri fv fv
  Antarėsuar nė
  Feb 2009
  Mosha
  63
  Postime
  126
  Forca e Rrespektit
  11
  ........................................
  E kam postuar dy herė. Nė postimin pasues janė ndrequr gabimet.
  Respekt pėr mirėkuptimin.
  Heren e fundit u redaktua nga ademgashi_dk; 16-06-2018 ne 20:05.
  Njeriu tė kaluarėn nuk mund ta ndryshojė, tė ardhmen - po. (fjalė e urtė daneze )

 8. #8
  Anėtar i ri fv fv
  Antarėsuar nė
  Feb 2009
  Mosha
  63
  Postime
  126
  Forca e Rrespektit
  11
  Citim Origjinale Postuar nga Loyalty Shfaq Poten
  Teta
  Etape
  Njė sqarim i vogėl nė fillim. Mjafton fjalėn trishkoronjėshe qė e merr ta bėsh mė tė trashė, nuk ka nevojė dy herė tė shkruhet; kėshtu unė nga fjala "etapė" po marr treshkronjėshin "apė". Ja si duket tani:

  lapėrushe

  Argėtim tė kėndshėm.
  Heren e fundit u redaktua nga ademgashi_dk; 16-06-2018 ne 20:01.
  Njeriu tė kaluarėn nuk mund ta ndryshojė, tė ardhmen - po. (fjalė e urtė daneze )

 9. #9
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  9,154
  Forca e Rrespektit
  5070
  pėrseritje...
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 10. #10
  Moderatorė fv Avatari i Natta
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  14,007
  Forca e Rrespektit
  905
  Tjetra......
   

 11. #11
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i C3nI
  Antarėsuar nė
  Jun 2013
  Postime
  3,169
  Forca e Rrespektit
  1357
  Tranguj...
  87654321

 12. #12
  Moderatorė fv Avatari i Natta
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  14,007
  Forca e Rrespektit
  905
  Ujvara.....
   

 13. #13
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  9,154
  Forca e Rrespektit
  5070
  var
  varesi....
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 14. #14
  plak gjufurrak fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  40
  Postime
  18,451
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  8322
  respekti
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 15. #15
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  9,154
  Forca e Rrespektit
  5070
  spe
  spekulim.......
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 16. #16
  plak gjufurrak fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  40
  Postime
  18,451
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  8322
  spektri
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 17. #17
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  9,154
  Forca e Rrespektit
  5070
  trimeria....
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 18. #18
  Moderatorė fv Avatari i Natta
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  14,007
  Forca e Rrespektit
  905
  Riambel(esht nje plazh andej nga Afrika).
   

 19. #19
  plak gjufurrak fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  40
  Postime
  18,451
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  8322
  belhollė
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 20. #20
  Moderatorė fv Avatari i Natta
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  14,007
  Forca e Rrespektit
  905
  lemshi(lemshi perit)..
   

 21. #21
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  9,154
  Forca e Rrespektit
  5070
  lėm
  lėmekėt.....
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 22. #22
  Moderatorė fv Avatari i Natta
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  14,007
  Forca e Rrespektit
  905
  Kėta.......
   

 23. #23
  Anėtar i ri fv fv
  Antarėsuar nė
  Feb 2009
  Mosha
  63
  Postime
  126
  Forca e Rrespektit
  11
  kombėtar .
  Njeriu tė kaluarėn nuk mund ta ndryshojė, tė ardhmen - po. (fjalė e urtė daneze )

 24. #24
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Artin
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Postime
  2,004
  Forca e Rrespektit
  472
  E ke bllokuar lojėn, s'ka fjalė qė fillon me ėta.
  Fillojmė me fjalė tė re.

  tarkaēe
   

 25. #25
  Moderatorė fv Avatari i Natta
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  14,007
  Forca e Rrespektit
  905
  Kaēifas.......
   

 26. #26
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  9,154
  Forca e Rrespektit
  5070
  Fas
  Fasadat......
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 27. #27
  Moderatorė fv Avatari i Hartini
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Postime
  5,853
  Forca e Rrespektit
  2677
  Data..........
   

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •