Shqiptar te Bashkuar
android
Faqja 2 nga 6 I parėI parė 123456 E FunditE Fundit
Duke shikuar rezultatet 31 ne 60 nga 178
 1. #1
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  32,660
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10

  Nje antar , Nje pyetje!

  Pershendetje ,

  Po e hap kete teme me shume per tiu drejtuar drejtperdrejte nje x antari per nje pyetje qe mund te keni dhe nuk doni te perdorni kanale private per te arritur tek pergjigja.

  Psh per ilustrim...Nje pyetje kam une per Reaa

  Perse ia ke fiskuar vetes se une kam dicka personale me ty?
   

 2. #31
  Warrior Princess fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i princesha
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Ne Nje Enderr Te Embel...!!!
  Postime
  4,804
  Forca e Rrespektit
  4101

  Titulli: Nje antar , Nje pyetje!

  Citim Origjinale Postuar nga Don_ArBaS Shfaq Poten
  Besimin e ke te lindur apo te trasheguar? E di qe eshte pyetje retorike por jo pa shkak e bej...per mua ka shum rendesi te komunikoj me nje njeri i cili me thelb eshte vetvetja dhe plot botkuptim...per mua feja eshte semundje.Me fal nese te lendoj me kete qe them por un nuk dua te vdes partizan i askujt perpos vetes time. Te admiroj per pozitivitetin qe shpreve dhe te vlersoj per kete. Ti je njeri si un dhe ky eshte thelbi i gjithshkaje.
  Kenaqesi edhe nga ana ime... Besimin te lindur, por e praktikoj personalisht ne nje moshe te vonshme, pasi deri ateher vetem emrin kisha muslimane..Une kam krijur boten time, dhe jetoj me ide dhe qellime te pastra.. Ndoshta dikujt mund ti duket feja smundje por per mua eshte sherim..nuk te akuzoj per bindjen tende, cdo gje eshte ceshtje kendveshtrimi.. une besoj me bindje te plote..dhe nuk gjykoj askend, per asgje...nuk mundemi te jemi gjithe nje mendim...por mundemi te respektojm njeri tjetrin, per hater te asaj te qenurit NJERI...  -Deshiro per te tjeret, ate qe deshiron per vete-Muhamedi a.s.

 3. #32
  Anėtar i Respektuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i DArbi
  Antarėsuar nė
  Aug 2016
  Postime
  1,718
  Forca e Rrespektit
  2207

  Titulli: Nje antar , Nje pyetje!

  Citim Origjinale Postuar nga princesha Shfaq Poten
  Kenaqesi edhe nga ana ime... Besimin te lindur, por e praktikoj personalisht ne nje moshe te vonshme, pasi deri ateher vetem emrin kisha muslimane..Une kam krijur boten time, dhe jetoj me ide dhe qellime te pastra.. Ndoshta dikujt mund ti duket feja smundje por per mua eshte sherim..nuk te akuzoj per bindjen tende, cdo gje eshte ceshtje kendveshtrimi.. une besoj me bindje te plote..dhe nuk gjykoj askend, per asgje...nuk mundemi te jemi gjithe nje mendim...por mundemi te respektojm njeri tjetrin, per hater te asaj te qenurit NJERI...
  Ndaj te njejtin mendim me ty...vetem te lutem ...nuk egziston te lindesh myslymane...islami nuk eshte rrac as nuk eshte origjin..eshte fe...po te kishe lindur ne itali sot do besoje ndryshe kshu do ye ndodhte edhe po te lindje ne kine...pra smund te jesh e lindur fetare...ti beson ne ato qe shkruhen ne nje liber ndersa mua nuk me bind ne botkuptimin tim asnje fe.
  Jam njė shpirt i pėrjetėshėm , i rimishėruar nė njė trup njerėzor nė planetin Tokė.

 4. #33
  Warrior Princess fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i princesha
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Ne Nje Enderr Te Embel...!!!
  Postime
  4,804
  Forca e Rrespektit
  4101

  Titulli: Nje antar , Nje pyetje!

  Citim Origjinale Postuar nga Don_ArBaS Shfaq Poten
  Ndaj te njejtin mendim me ty...vetem te lutem ...nuk egziston te lindesh myslymane...islami nuk eshte rrac as nuk eshte origjin..eshte fe...po te kishe lindur ne itali sot do besoje ndryshe kshu do ye ndodhte edhe po te lindje ne kine...pra smund te jesh e lindur fetare...ti beson ne ato qe shkruhen ne nje liber ndersa mua nuk me bind ne botkuptimin tim asnje fe.
  Une jam e lindur Muslimane, sepse me ka lind nene, dhe baba musliman...por praktika eshte dicka tjeter... ateher i bie se po te kisha lind ne Itali, do isha Italiane, e jo shqipetare...Une jam e lumtur me fene time...Me mjafton Zoti im... E ty skam tjeter cfare tet them..Allahu te udhezoft, dhe te ndihmoft... Paqe(selam)  -Deshiro per te tjeret, ate qe deshiron per vete-Muhamedi a.s.

 5. #34
  Anėtar i Respektuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i DArbi
  Antarėsuar nė
  Aug 2016
  Postime
  1,718
  Forca e Rrespektit
  2207

  Titulli: Nje antar , Nje pyetje!

  Citim Origjinale Postuar nga princesha Shfaq Poten
  Une jam e lindur Muslimane, sepse me ka lind nene, dhe baba musliman...por praktika eshte dicka tjeter... ateher i bie se po te kisha lind ne Itali, do isha Italiane, e jo shqipetare...Une jam e lumtur me fene time...Me mjafton Zoti im... E ty skam tjeter cfare tet them..Allahu te udhezoft, dhe te ndihmoft... Paqe(selam)
  Po te kishe lindur italiane do ishe katolike...ka ndryshim te madh..ty te kan lindur shqiptare e jo arab..ky eshte ndryshimi i madh...e kur lind ne pasaport nuk shkruhet cfare besimi ke por kunke lindur.Pra besimi trashegohet. Pervec meje nuk ka zot te me udhezoj..Un jam perjet kudo qe te jem.
  Jam njė shpirt i pėrjetėshėm , i rimishėruar nė njė trup njerėzor nė planetin Tokė.

 6. #35
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  32,660
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10

  Titulli: Nje antar , Nje pyetje!

  Kush antar eshte zgjuar tani te dali e te flas

  Lat nam
   

 7. #36
  C'est la vie. fv Avatari i Didi
  Antarėsuar nė
  Nov 2008
  Postime
  9,611
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  5210

  Titulli: Nje antar , Nje pyetje!

  Citim Origjinale Postuar nga Don_ArBaS Shfaq Poten
  Un i drejtohem myslymve : Pse me keni inat loool???
  Amstel!
  "Io non sarņ mai nessuno,
  ma nessuno sarą mai come me."

 8. #37
  C'est la vie. fv Avatari i Didi
  Antarėsuar nė
  Nov 2008
  Postime
  9,611
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  5210

  Titulli: Nje antar , Nje pyetje!

  Citim Origjinale Postuar nga Monique Shfaq Poten
  Kush antar eshte zgjuar tani te dali e te flas

  Lat nam
  Ej, a lejohet ta bej chit chat temen tende?

  Dhe po sdhe leje pune e madhe fort.
  "Io non sarņ mai nessuno,
  ma nessuno sarą mai come me."

 9. #38
  Anėtar i Respektuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i DArbi
  Antarėsuar nė
  Aug 2016
  Postime
  1,718
  Forca e Rrespektit
  2207

  Titulli: Nje antar , Nje pyetje!

  Citim Origjinale Postuar nga Didi Shfaq Poten
  Amstel!
  Kronenburg kudo kryeson
  Jam njė shpirt i pėrjetėshėm , i rimishėruar nė njė trup njerėzor nė planetin Tokė.

 10. #39
  C'est la vie. fv Avatari i Didi
  Antarėsuar nė
  Nov 2008
  Postime
  9,611
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  5210

  Titulli: Nje antar , Nje pyetje!

  Citim Origjinale Postuar nga Don_ArBaS Shfaq Poten
  Kronenburg kudo kryeson
  Kryeson ne burg dmth?

  Dashka provuar
  "Io non sarņ mai nessuno,
  ma nessuno sarą mai come me."

 11. #40
  Anėtar i Respektuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i DArbi
  Antarėsuar nė
  Aug 2016
  Postime
  1,718
  Forca e Rrespektit
  2207

  Titulli: Nje antar , Nje pyetje!

  Un te keshilloj me mir nje tekila bum bum me limon e krip lool
  Jam njė shpirt i pėrjetėshėm , i rimishėruar nė njė trup njerėzor nė planetin Tokė.

 12. #41
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  32,660
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10

  Titulli: Nje antar , Nje pyetje!

  Si u la si perfundim...kush ishte kush?
   

 13. #42
  мαи ωιтн α мιѕѕιои fv Avatari i Loverboy
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  WorLd 0f dReAms
  Postime
  15,624
  Forca e Rrespektit
  3469

  Titulli: Nje antar , Nje pyetje!

  Pyetje per Don_Arbas:

  Perse aktron se je ky, nuk pranon se je IlirJam.

  Sado qe mundohesh ta fshehesh, te shkruan ne balle kudo qe shkon se je ai, andaj barin le te hane delet, jo te mencurit !
  " Dhe nuk jemi tė obliguar pėr tjetėr, pėrveēse t’ju kumtojmė ashtu qartė. ".

  (Kur'an: Sure Jasin 36:17)

  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ
  (`*•.ø(`*•.ø♥ø.•*“)ø.•*“ )
  ♥«“ •.* I LOVE ALLAH *•“Ø`»♥
  (ø.•*“(ø.•*“♥`*•.ø)`*•.ø )
  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ

 14. #43
  C'est la vie. fv Avatari i Didi
  Antarėsuar nė
  Nov 2008
  Postime
  9,611
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  5210

  Titulli: Nje antar , Nje pyetje!

  Citim Origjinale Postuar nga Don_ArBaS Shfaq Poten
  Un te keshilloj me mir nje tekila bum bum me limon e krip lool
  Tequi, tequi, tequila piii.
  Sdua t'ja dii (si ishte ajo kenga, se kaq me kujtohet)
  lok

  Mon, ku di une. Doni nuk po tregohet don!
  "Io non sarņ mai nessuno,
  ma nessuno sarą mai come me."

 15. #44
  Anėtar i Respektuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i DArbi
  Antarėsuar nė
  Aug 2016
  Postime
  1,718
  Forca e Rrespektit
  2207

  Titulli: Nje antar , Nje pyetje!

  Pergjigje per kete kuranistin e dashuruar
  Nese do kerkosh thell per mua do kuptosh se ilirjamet jan shtuar
  Heren e fundit u redaktua nga DArbi; 27-09-2016 ne 23:12.
  Jam njė shpirt i pėrjetėshėm , i rimishėruar nė njė trup njerėzor nė planetin Tokė.

 16. #45
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  32,660
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10

  Titulli: Nje antar , Nje pyetje!

  Ilirjami eshte ai tipi qe futet ktu dhe shan me liber shpie??
  E clidhje ke ti don me te?
   

 17. #46
  Anėtar i Respektuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i DArbi
  Antarėsuar nė
  Aug 2016
  Postime
  1,718
  Forca e Rrespektit
  2207

  Titulli: Nje antar , Nje pyetje!

  Citim Origjinale Postuar nga Didi Shfaq Poten
  Tequi, tequi, tequila piii.
  Sdua t'ja dii (si ishte ajo kenga, se kaq me kujtohet)
  lok

  Mon, ku di une. Doni nuk po tregohet don!
  Ku te shkoj mendja te ciljeta moj aman...qeke fiksuar me ate temen e gjokseve qe hapen sot se ska mumci haha
  Jam njė shpirt i pėrjetėshėm , i rimishėruar nė njė trup njerėzor nė planetin Tokė.

 18. #47
  Anėtar i Respektuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i DArbi
  Antarėsuar nė
  Aug 2016
  Postime
  1,718
  Forca e Rrespektit
  2207

  Titulli: Nje antar , Nje pyetje!

  Citim Origjinale Postuar nga Monique Shfaq Poten
  Ilirjami eshte ai tipi qe futet ktu dhe shan me liber shpie??
  E clidhje ke ti don me te?
  Po ku di un cfare ju ka ber ai ktyre aman..mua vetoni sot me beri vajze..ca nuk pret nga keta dritshkurterit
  Jam njė shpirt i pėrjetėshėm , i rimishėruar nė njė trup njerėzor nė planetin Tokė.

 19. #48
  C'est la vie. fv Avatari i Didi
  Antarėsuar nė
  Nov 2008
  Postime
  9,611
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  5210

  Titulli: Nje antar , Nje pyetje!

  Citim Origjinale Postuar nga Don_ArBaS Shfaq Poten
  Ku te shkoj mendja te ciljeta moj aman...qeke fiksuar me ate temen e gjokseve qe hapen sot se ska mumci haha
  AHAHAHAH DEAD.

  Po une sjam mashkull te fiksohem me te. Ti po

  O lover, po jo or jo. Nga te shkoi mendja tek ai. Sdua ta citoj por dallohet, ska lidhje.
  "Io non sarņ mai nessuno,
  ma nessuno sarą mai come me."

 20. #49
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  32,660
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10

  Titulli: Nje antar , Nje pyetje!

  Loverboyt nje pyetje - ku bazohesh se don eshte ilirjam?
   

 21. #50
  Anėtar i Respektuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i DArbi
  Antarėsuar nė
  Aug 2016
  Postime
  1,718
  Forca e Rrespektit
  2207

  Titulli: Nje antar , Nje pyetje!

  Citim Origjinale Postuar nga Didi Shfaq Poten
  AHAHAHAH DEAD.

  Po une sjam mashkull te fiksohem me te. Ti po

  O lover, po jo or jo. Nga te shkoi mendja tek ai. Sdua ta citoj por dallohet, ska lidhje.
  E di moj e di po thash se doje te mburreshe hahaha
  Jam njė shpirt i pėrjetėshėm , i rimishėruar nė njė trup njerėzor nė planetin Tokė.

 22. #51
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  22,905
  Forca e Rrespektit
  11372

  Titulli: Nje antar , Nje pyetje!

  Citim Origjinale Postuar nga Fly Shfaq Poten
  e gjete e ti ku ta perdoresh fjalen skuth
  Hajde tashi mos bej sikur sdo, behu aktiv
  "We're here to have a good time, not a long time
  .................................................. .......... Sometimes maybe good sometimes maybe shit.

 23. #52
  Anėtar i Respektuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i DArbi
  Antarėsuar nė
  Aug 2016
  Postime
  1,718
  Forca e Rrespektit
  2207

  Titulli: Nje antar , Nje pyetje!

  Citim Origjinale Postuar nga Monique Shfaq Poten
  Loverboyt nje pyetje - ku bazohesh se don eshte ilirjam?
  Po ti spo e kupton qe atij te gjith iliriama i duken po ti flasesh keq per allahun
  Jam njė shpirt i pėrjetėshėm , i rimishėruar nė njė trup njerėzor nė planetin Tokė.

 24. #53
  C'est la vie. fv Avatari i Didi
  Antarėsuar nė
  Nov 2008
  Postime
  9,611
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  5210

  Titulli: Nje antar , Nje pyetje!

  Citim Origjinale Postuar nga Don_ArBaS Shfaq Poten
  E di moj e di po thash se doje te mburreshe hahaha
  Po jo o jo.
  Ku te shkoi mendja. Une i kendova tequiles, jo Ēiljetes.

  Eh meshkujt!!
  "Io non sarņ mai nessuno,
  ma nessuno sarą mai come me."

 25. #54
  Anėtar i Respektuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i DArbi
  Antarėsuar nė
  Aug 2016
  Postime
  1,718
  Forca e Rrespektit
  2207

  Titulli: Nje antar , Nje pyetje!

  Citim Origjinale Postuar nga Didi Shfaq Poten
  Po jo o jo.
  Ku te shkoi mendja. Une i kendova tequiles, jo Ēiljetes.

  Eh meshkujt!!
  Epo mendje mashkulli dhe ti eshte ne gen ai sport
  Jam njė shpirt i pėrjetėshėm , i rimishėruar nė njė trup njerėzor nė planetin Tokė.

 26. #55
  мαи ωιтн α мιѕѕιои fv Avatari i Loverboy
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  WorLd 0f dReAms
  Postime
  15,624
  Forca e Rrespektit
  3469

  Titulli: Nje antar , Nje pyetje!

  Citim Origjinale Postuar nga Monique Shfaq Poten
  Loverboyt nje pyetje - ku bazohesh se don eshte ilirjam?
  Ne shume gjera, perfshire ne ,,,,,,,,,,,,,, (presjet). Ka qene i vetmi Ilirjam qe ka perdore. Eshte futur ne forum me 100 nicknames, edhe ky i 101 tani. Shume here keshtu sillej, kinse jam permiresuar, s'jam ai i vjetri etj etj, sdq, s'me intereson por maska nuk i zgjat askujt shume, e as te ashtuquajturit Ilir kalit.
  Citim Origjinale Postuar nga Didi Shfaq Poten
  AHAHAHAH DEAD.

  Po une sjam mashkull te fiksohem me te. Ti po

  O lover, po jo or jo. Nga te shkoi mendja tek ai. Sdua ta citoj por dallohet, ska lidhje.
  Po pra, kryesore shendeti, tjerat dallohen :p
  " Dhe nuk jemi tė obliguar pėr tjetėr, pėrveēse t’ju kumtojmė ashtu qartė. ".

  (Kur'an: Sure Jasin 36:17)

  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ
  (`*•.ø(`*•.ø♥ø.•*“)ø.•*“ )
  ♥«“ •.* I LOVE ALLAH *•“Ø`»♥
  (ø.•*“(ø.•*“♥`*•.ø)`*•.ø )
  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ

 27. #56
  Super Moderator fv Avatari i Abis
  Antarėsuar nė
  Feb 2016
  Postime
  11,801
  Forca e Rrespektit
  3405

  Titulli: Nje antar , Nje pyetje!

  Nje pyetje per Rean.
  ti je ne foto?


  🦂  🐾

 28. #57
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  22,905
  Forca e Rrespektit
  11372

  Titulli: Nje antar , Nje pyetje!

  Une kam nje pytje per Don Arbasin

  Me cf gjueton nje gjuetar thellezash?
  "We're here to have a good time, not a long time
  .................................................. .......... Sometimes maybe good sometimes maybe shit.

 29. #58
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i C3nI
  Antarėsuar nė
  Jun 2013
  Postime
  3,169
  Forca e Rrespektit
  1357

  Titulli: Nje antar , Nje pyetje!

  Pyetje per beqareshat

  A eshte faji i juaj pse jeni singel ende ?
  Mund te pergjigjet cila t3 doni !
  87654321

 30. #59
  Anėtar i Respektuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i DArbi
  Antarėsuar nė
  Aug 2016
  Postime
  1,718
  Forca e Rrespektit
  2207

  Titulli: Nje antar , Nje pyetje!

  Citim Origjinale Postuar nga Nicktjeter Shfaq Poten
  Une kam nje pytje per Don Arbasin

  Me cf gjueton nje gjuetar thellezash?
  Me cicerima derisa thelleza te joshet
  Jam njė shpirt i pėrjetėshėm , i rimishėruar nė njė trup njerėzor nė planetin Tokė.

 31. #60
  Super Moderator fv Avatari i Abis
  Antarėsuar nė
  Feb 2016
  Postime
  11,801
  Forca e Rrespektit
  3405

  Titulli: Nje antar , Nje pyetje!

  O Don,po mellenjat di si gjuhen?


  🦂  🐾

Faqja 2 nga 6 I parėI parė 123456 E FunditE Fundit

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. Nje lidhje me nje antar/e te forumit...
  Nga b,d,13 ne forum Diskutime shoqėrore
  Pergjigje: 117
  Postimi i Fundit: 14-01-2015, 14:57

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •