Shqiptar te Bashkuar
android
Faqja 3 nga 8 I parėI parė 12345678 E FunditE Fundit
Duke shikuar rezultatet 61 ne 90 nga 224
 1. #1
  мαи ωιтн α мιѕѕιои fv Avatari i Loverboy
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  WorLd 0f dReAms
  Postime
  15,624
  Forca e Rrespektit
  3469

  What's on your mind..?

  T'shkojme pak sipas Facebook T'postojme ketu ate cfare postojme ne facebook, qofte nickname, ndonje shkrim i shkurter etj...!

  Une psh e kam :

  Nese zemra nuk digjet ne dashuri, atehere me mire eshte te shnderrohet ne hi
  " Dhe nuk jemi tė obliguar pėr tjetėr, pėrveēse t’ju kumtojmė ashtu qartė. ".

  (Kur'an: Sure Jasin 36:17)

  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ
  (`*•.ø(`*•.ø♥ø.•*“)ø.•*“ )
  ♥«“ •.* I LOVE ALLAH *•“Ø`»♥
  (ø.•*“(ø.•*“♥`*•.ø)`*•.ø )
  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ

 2. #61
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Vvetoni
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  In Your Mind
  Mosha
  28
  Postime
  4,640
  Blog Entries
  4
  Forca e Rrespektit
  2489
  Ishin p'shtetun n'degė dy ashikė tvjetėr. E puthshin shoqi shojn si me e puth foshnjėn tė dy syt` e ballit. E kish dalė fjala, se atje larg me nji vend kalimthi nėpėr hijet e lisave, e me tvetmin ndriēim, prej xixėllonjave, aty kish lind dashnia.
  Ish ma e amel se buzėqeshja qi rrez'llon ndėr buzt` e foshnjės, ish pinjolle e Hanės, e sikur drapni qė ri tuj ledhatue barin tuj e pre. Po! ish si freskia e amel, e butė, ish si vesa qė pėr herė tė parė lind, ish si andrra e nadjes, ish e heshtun, ish e mirė po sikur nana kur paska kenun vajz e re, ish si fshehtėsi e brishtė, ish si me ia marrė zemrėn deng-deng, si frezki qė lulzon kandshėm, ish dashni.

  Mė duhet me postu prapė, jo pėr diēka, ama asht sendi ma i mirė qė kam shkru gegnisht.
  Kjo gojė nuk ėshtė pėr kėta vesh.

  mutantur omnia nos et mutamur in illis

 3. #62
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  41,188
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11803
  ...neper yjsine e zemrave ,ka gjithnje dashuri qe lindin dhe nuk vdesin me. )

 4. #63
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  41,188
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11803
  Citim Origjinale Postuar nga Vvetoni Shfaq Poten
  Ishin p'shtetun n'degė dy ashikė tvjetėr. E puthshin shoqi shojn si me e puth foshnjėn tė dy syt` e ballit. E kish dalė fjala, se atje larg me nji vend kalimthi nėpėr hijet e lisave, e me tvetmin ndriēim, prej xixėllonjave, aty kish lind dashnia.
  Ish ma e amel se buzėqeshja qi rrez'llon ndėr buzt` e foshnjės, ish pinjolle e Hanės, e sikur drapni qė ri tuj ledhatue barin tuj e pre. Po! ish si freskia e amel, e butė, ish si vesa qė pėr herė tė parė lind, ish si andrra e nadjes, ish e heshtun, ish e mirė po sikur nana kur paska kenun vajz e re, ish si fshehtėsi e brishtė, ish si me ia marrė zemrėn deng-deng, si frezki qė lulzon kandshėm, ish dashni.

  Mė duhet me postu prapė, jo pėr diēka, ama asht sendi ma i mirė qė kam shkru gegnisht.
  Urime shkruan jashte mase bukur!

 5. #64
  Citim Origjinale Postuar nga Vvetoni Shfaq Poten
  Ishin p'shtetun n'degė dy ashikė tvjetėr. E puthshin shoqi shojn si me e puth foshnjėn tė dy syt` e ballit. E kish dalė fjala, se atje larg me nji vend kalimthi nėpėr hijet e lisave, e me tvetmin ndriēim, prej xixėllonjave, aty kish lind dashnia.
  Ish ma e amel se buzėqeshja qi rrez'llon ndėr buzt` e foshnjės, ish pinjolle e Hanės, e sikur drapni qė ri tuj ledhatue barin tuj e pre. Po! ish si freskia e amel, e butė, ish si vesa qė pėr herė tė parė lind, ish si andrra e nadjes, ish e heshtun, ish e mirė po sikur nana kur paska kenun vajz e re, ish si fshehtėsi e brishtė, ish si me ia marrė zemrėn deng-deng, si frezki qė lulzon kandshėm, ish dashni.

  Mė duhet me postu prapė, jo pėr diēka, ama asht sendi ma i mirė qė kam shkru gegnisht.
  nese tee njejten gje do e sillnim ne gjuhen standarte absolutisht sdo kishte te njejtin efekt.
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

 6. #65
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  18,635
  Forca e Rrespektit
  2297
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 7. #66
  Moderatorė fv Avatari i Natta
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  13,978
  Forca e Rrespektit
  904
  Po citoj njė shprehje tė dikujt tjetėr.
  Nuk ėshtė turp tė kopjosh disa gjėra nga dikush tjetėr.
  Turp ėshtė kur jee skandal nga tgjitha anėt e bėn sikur jee perfekte.
   

 8. #67
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  32,660
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Edhe heshtja ka gjuhen e saj.....
   

 9. #68
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  41,188
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11803
  Qe me duhet te dal perseri,oh pos varieme Xriste mou.

 10. #69
  Moderatorė fv Avatari i Natta
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  13,978
  Forca e Rrespektit
  904
  Cdo femėr ėshtė mbretėreshė.
  Nuk tė bėn kurora tė tillė.
  Modestia,klasi dhe njė shpirt i pastėr e bėjn njė femėr mbretėreshė.
   

 11. #70
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Vvetoni
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  In Your Mind
  Mosha
  28
  Postime
  4,640
  Blog Entries
  4
  Forca e Rrespektit
  2489
  Ilaēi mė i mirė kundėr gripit osht pasuli, tutėsh me kollė se mos po kėrset tjeter kah.
  Kjo gojė nuk ėshtė pėr kėta vesh.

  mutantur omnia nos et mutamur in illis

 12. #71
  Alis Volat Propriis fv Avatari i Legally_Sweet
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  12,745
  Forca e Rrespektit
  8341
  Meee ne fuuund...trute dhalle sot ne pune, m’ka kap dhimbja mesit
  Be so beautiful, they can't take their hearts off you!

 13. #72
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  41,188
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11803
  ) Syte dhe buzeqeshja,kur fytyra "flet" ne embelsine e saj.

 14. #73
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i dangerous
  Antarėsuar nė
  Oct 2013
  Postime
  8,318
  Forca e Rrespektit
  2179
  " O shokč, ē'u prish dynjaja
  Si pčr burra dhe pčr gra.
  Tani shitet sevdaja .
  Mjerč ai qč nuk ka para.

  Ndegjoni more tč ri
  Ndegjoni dhe ju tč reja
  Duani atč qč di
  Jo atč qč ka para "


  - Ēajupi -
   

 15. #74
  Moderatorė fv Avatari i Natta
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  13,978
  Forca e Rrespektit
  904

  Teksa,po shihja kte piktur po mendoja sesa te embla jane femrat zeshkane.
   

 16. #75
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  32,660
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
   

 17. #76
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  41,188
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11803
  Bardhesia e bores,me ka marre malli per bore.


 18. #77
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  41,188
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11803
  Nje ushtar nuk behet dot oficer!!

 19. #78
  Moderatorė fv Avatari i Natta
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  13,978
  Forca e Rrespektit
  904
  Sa e bukur duket hena ne qiell.
  Qielli pa hene duket i mjere.
   

 20. #79
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  6,633
  Forca e Rrespektit
  615
  Bah e 5 ore sa te ikim nga avaleja e perditshme..
  Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

 21. #80
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  41,188
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11803

 22. #81
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  6,633
  Forca e Rrespektit
  615
  E shtuneeeee kur do vishhhhhhhh ...... Nuk po shtyhet hic kjo jave.
  Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

 23. #82
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Vvetoni
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  In Your Mind
  Mosha
  28
  Postime
  4,640
  Blog Entries
  4
  Forca e Rrespektit
  2489


  Jam ka du me gjetė dikė qė tė kėqyr si kjo ēika Albinin
  Kjo gojė nuk ėshtė pėr kėta vesh.

  mutantur omnia nos et mutamur in illis

 24. #83
  Moderatorė fv Avatari i Natta
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  13,978
  Forca e Rrespektit
  904
   

 25. #84
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  41,188
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11803

 26. #85
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i milva
  Antarėsuar nė
  Oct 2009
  Vendodhja
  Ku kendohen seranatat..
  Postime
  736
  Forca e Rrespektit
  54
  ...edhe Zoti ben padrejtesi...
   

 27. #86
  >> KS- AL. etnike << fv Avatari i Violetta
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  7,506
  Forca e Rrespektit
  1514
  ...sikur njerėzit te degjojn veten e tyre me shpesh, do te flisnin me pak…

  >> Mė pelqejnė njerėzit e bukur….... Pamja e tyre mė ėshtė komplet e parėndėsishme. <<  Mos ndrysho pėr tiu pelqyer tė tjerėve,
  ngase kush stė pėlqen kėshtu, nuk tė meriton as ashtu.
  Mua s`mė trondit fuqia-shkatėrruese e njė bombe,
  sa mė habit fuqia-eksplozuese e zemrave njerėzore pėr keq. //

  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur.
  Maybe it's not happy end? Maybe it's about the Story....

 28. #87
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Vvetoni
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  In Your Mind
  Mosha
  28
  Postime
  4,640
  Blog Entries
  4
  Forca e Rrespektit
  2489
  Nga Rosemarie Urquico

  Dil me njė vajzė qė lexon, qė i shpenzon paratė pėr libra nė vend tė rrobave; qė ka pak hapėsirė nė dollap pėr shkak tė numrit tė librave. Dil me njė vajzė qė ka njė listė me librat qė dėshiron tė lexojė, qė ėshtė anėtarėsuar nė bibliotekė qė kur ishte 12 vjeē.

  Gjej njė vajzė qė lexon.

  Do ta kuptosh qė ėshtė e tillė sepse do tė ketė gjithmonė njė libėr nė ēantė. Ėshtė ajo qė shikon e mrekulluar raftet e njė librarie; ajo qė lėshon njė klithmė gėzimi kur gjen librin qė po kėrkonte.

  E sheh tek i merr erė ēuditshėm faqeve tė njė libri tė vjetėr nė njė librari me libra tė pėrdorur?

  Kjo ėshtė njė lexuese. Ajo nuk mund t’i rezistojė pa u marrė erė faqeve, nė veēanti faqeve tė atyre librave tė vjetėr e tė zverdhur…

  Ajo ėshtė vajza qė lexon ndėrkohė qė pret nė njė kafene buzė rrugės. Po t’i hedhėsh njė sy filxhanit tė saj, e kupton qė ende nuk e ka prekur, pasi ka humbur nė botėn e autorit.

  Ulu.

  Mund tė tė shohė shtrembėr, pasi pjesa mė e madhe e vajzave qė lexojnė nuk duan tė ndėrpriten gjatė kohės sė leximit. Pyete nėse i pėlqen libri. Qerase me njė kafe tjetėr.

  Tregoji se ē’mendon pėr Murakamin. Shiko nėse po lexon kapitullin e parė tė “Besėlidhjes sė unazės”. Kupto se nėse tė thotė se e ka kuptuar “Uliksin” e Xhejms Xhojsit e thotė vetėm sepse do qė tė duket inteligjente. Pyete nėse e adhuron Lizėn apo do tė dėshironte tė ishte vetė Liza.

  Ėshtė e lehtė tė dalėsh me njė vajzė tė lexon. Dhuroji libra pėr ditėlindje, Krishtlindje dhe pėrvjetorė. Dhuroji libra tė Nerudės, Pound, Sexton, Cummings. Tregoji se ti e kupton qė fjalėt janė dashuri. Ajo e kupton ndryshimin mes librave dhe realitetit e megjithatė herė pas herė do tė pėrpiqet ta bėjė jetėn paksa si libri i saj i preferuar.

  Gėnjeje! Nėse e kupton sintaksėn, ajo do kuptojė se ke nevojė ta gėnjesh. Pėrveē fjalėve ka edhe gjėra tė tjera: arsye, vlera, dritėhije, dialogė… S’do jetė fundi i botės.

  Zhgėnjeje! Sepse njė vajzė qė lexon e di qė dėshtimi tė ēon drejt kulmit. Sepse vajzat qė lexojnė si ajo e dinė qė ēdo gjė ėshtė e destinuar tė mbarojė, por qė gjithsesi mund t’u shkruash vazhdimin; mund tė fillosh gjithmonė nga e para pėr tė qenė sėrish heroi kryesor.

  Pse tė frikėsohesh nga gjithēka qė nuk je?

  Vajzat qė lexojnė e kuptojnė se njerėzit, sikurse karakteret, evoluojnė. Pėrveē personazheve tė serisė “Twilight”.

  Nėse gjen njė vajzė qė lexon mbaje fort. Kur ta gjesh nė mes tė natės tek shtrėngon nė kraharor njė libėr dhe qan, pėrgatiti njė ēaj tė ngrohtė dhe shtrėngoje nė krahėt e tu. Mund ta humbėsh pėr disa ēaste, por do tė kthehet gjithmonė te ti. Ajo flet sikur personazhet e librit janė realė, sepse pėr pak ēaste ata janė tė tillė.

  Kėrkoja dorėn gjatė njė shėtitjeje me balonė. Ose nė njė koncert rroku. Ose shumė rastėsisht, kur ajo tė jetė sėmurė, nėpėrmjet Skype.

  Do tė shkruani historinė e jetės tuaj; do tė keni fėmijė me emra tė ēuditshėm dhe me shije akoma mė tė ēuditshme. Ajo do t’u mėsojė fėmijėve tė duan Maēokun me ēizme, Kapelabėrėsin dhe Hampi Dampin ndoshta nė tė njėjtėn ditė.

  Do tė ecni sė bashku edhe nė dimrat e jetės tuaj dhe ajo do tė recitojė nėn zė, ndėrsa ti shkund dėborėn nga ēizmet.

  Dil me njė vajzė qė lexon sepse e meriton. Ti meriton njė vajzė qė mund tė tė japė jetėn mė shumėngjyrėshe qė ekziston. Nėse mund t’i japėsh vetėm monotoni, orė tė gjata bajate dhe propozime gjysmake, atėherė mė mirė rri vetėm.

  Por nėse dėshiron botėn dhe tė tjerat pėrtej saj, dil me njė vajzė qė lexon.

  Ose akoma mė mirė, dil me njė vajzė qė shkruan
  Kjo gojė nuk ėshtė pėr kėta vesh.

  mutantur omnia nos et mutamur in illis

 29. #88
  Moderatorė fv Avatari i Natta
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  13,978
  Forca e Rrespektit
  904
   

 30. #89
  мαи ωιтн α мιѕѕιои fv Avatari i Loverboy
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  WorLd 0f dReAms
  Postime
  15,624
  Forca e Rrespektit
  3469
  " Mesohu t 'ia dalesh vet, se kur ke nevoje zhduken te gjithe..!
  " Dhe nuk jemi tė obliguar pėr tjetėr, pėrveēse t’ju kumtojmė ashtu qartė. ".

  (Kur'an: Sure Jasin 36:17)

  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ
  (`*•.ø(`*•.ø♥ø.•*“)ø.•*“ )
  ♥«“ •.* I LOVE ALLAH *•“Ø`»♥
  (ø.•*“(ø.•*“♥`*•.ø)`*•.ø )
  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ

 31. #90
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Vvetoni
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  In Your Mind
  Mosha
  28
  Postime
  4,640
  Blog Entries
  4
  Forca e Rrespektit
  2489
  Kur Greqia kerkonte te anetaresohej ne BE, por refuzohej per shkak se nuk plotesonte shume standarte, Franca i bente thirrje BE-se me fjalet:"Mos e lini Platonin te prese tek dera!"
  Mesa duket, Skenderbeu dhe nene Tereza jone do te thinjen duke pritur tek dera e BE, per hapje negociatash dhe per liberalizim vizash

  Elmaz Fida
  Kjo gojė nuk ėshtė pėr kėta vesh.

  mutantur omnia nos et mutamur in illis

Faqja 3 nga 8 I parėI parė 12345678 E FunditE Fundit

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •