Shqiptar te Bashkuar
android
Faqja 1 nga 2 12 E FunditE Fundit
Duke shikuar rezultatet 1 ne 30 nga 43
 1. #1
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  39,717
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11797

  Rregullorja e forumit!

  Rregullorja e Forumit Virtual


  Detyrimet dhe tė drejtat e ēdo anėtari.


  1. -Ёshtė njė forum publik i orientuar drejtė lirisė sė fjalės dhe mendimit tė lirė, jo politik , jo racist , jo fetar. Si gjuhė zyrtare njihet vetem gjuha Shqipe, me pėrjashtim tė disa nėnforumeve ku mund tė flitet dhe gjuhė tė huaj. Ēdo anėtar i rregjistruar duhet ti pėrmbahet rregullave mė poshtė nė mėnyrė qė nė forum te krijohet nje atmosferė e kėndėshme pėr tė gjithė pjesėmarrėsit.


  2. -Nuk duhet tė beni dallime apo paragjykime mbi bindjet fetare , politike, raciste, seksiste pasi cdo antarė duhet tė ndihet i lirė nė veprimtarinė e tijė nė forum. Si nė ēdo komunitet edhe nė ForumiVirtual duhet tė mbizotėroje respekti dhe toleranca pėr individin.
  Nė rast se, mos respektimi tė kėsaj pike merren masa ndėshkimuese apo paralajmeruese tė parashikuar nė “Rregulloren e Ndėshkimeve” Sipas rregullit Nr:


  3. -Pjesėmarrja juaj nė kėtė forum duhet tė shėrbejė si njė aprovim indirekt i mendimit tė tė tjerėve, si dhe tė pranoni mendimin ndryshe edhe pse mund tė bien ne kundershtim me mendimin tuaj. Nuk mund tė shani edhe tė ofendoni anėtarė tė tjerė, sepse njė sjellje e mirė ju fisnikėron, gjithashtu fitoni respektin e anėtareve tė tjerė. Toleranca vetem promovon vlerat tuaja si individ.
  Nė rast se, mos respektimi tė kėsaj pike merren masa ndėshkimuese apo paralajmeruese tė parashikuar nė “Rregulloren e Ndėshkimeve” Sipas rregullit Nr:


  4. -Nė forum hyjnė anėtarė tė moshave tė ndryshme, nga krahina tė ndryshme, me besime fetare tė ndryshme, me nivel arsimor tė ndryshėm, me tradita tė ndryshme, me botėkuptime tė ndryshme, me eksperienca jetė tė ndryshme, me interesa dhe hobe tė ndryshme. Pavarėsisht nga dallimet dhe diversiteti nė mendim dhe botėkuptim, asnjėherė nuk duhet tė cėnoni integritetin e anėtarėve tė forumit.
  Nė rast se, mos respektimi tė kėsaj pike merren masa ndėshkimuese apo paralajmeruese tė parashikuar nė “Rregulloren e Ndėshkimeve” Sipas rregullit Nr:


  5. -Para se tė hapni njė temė sigurohuni qė ajo temė tė mos ekzistojė (per t'u siguruar qė nuk ekziston pėrdorni butonin kėrko. Nuk duhet tė hapni njė temė qė nuk i pėrket atij nėnforumi, gjithashtu tema e hapur mos tė jetė temė qė ofendon njė person, ose njė grup personash.

  5.1 -Ēdo informacion i sjellė nė temė tė re apo tema ekzistuese duhet tė ketė tė saktėsuar burimin e informacionit duke dhėnė njė adresė url (link) ose emrin e gazetės, gazetarit, shkrimtarit . pėr tė ruajtur ēdo tė drejtė tė autorit.


  6. -Mos i ktheni temat nė Chit-Chat, , pasi nė perballje me kėtė cdo postim jashtė teme do tė fshihet. Tema qė keni hapur nuk ėshtė pronė e juaja,ajo do tė moderohet nga stafi nė rast shkelje tė rregullores.Ēdo postim qė cilėsohet jashtė teme, do tė ēohet nė kosh ose do tė transferohet nė temėn pėrkatėse “Chit- Chat” nga stafi i forumit. Kjo ndodh pėr shkak tė dėshirės sė ruajtjes sė njė temė tė qartė qė nga fillimi e deri nė fund.
  Nė rast se, mos respektimi tė kėsaj pike merren masa ndėshkimuese apo paralajmeruese tė parashikuar nė “Rregulloren e Ndėshkimeve” Sipas rregullit Nr:


  7. -Ёshtė e ndaluar tė bėhen reklama tė ndryshme. Tema tė hapura vetėm pėr kėtė motiv do tė fshihen menjeherė nga moderatorėt. Ėshtė e lejueshme tė reklamoni faqet tuaja nė nėnforumin pėrkatės FAQET WEB SHQIPTARE. Faqja nuk duhet tė ketė material pornografik, programime pėr hakime apo programe te vjedhura. Gjithashtu nuk lejohen reklama nė privat cdo reklamim qė bėhet me "http" "www" ".com" etj raportohet direkt tek administratorėt me anė te sistemit spam.

  7.1
  -Nuk lejohet tė postohen nė forum materiale qė mund tė paraqesin rrezik pėr ekzistencėn e forumit. Dmth: downloads, seriale, cracks, etj. etj.

  7.2
  -Lejohet tė postoni lidhje tė faqeve tė ndryshme pėr shkarkime.
  Gjate postimit tė njė linku jashte forumit, linku duhet tė futet brenda tag-ut Code:
  [code] https://www.forumivirtual.com [/ Code]

  7.3
  -Qė tė postoni linke nė forum duhet qė tė keni mbush numrin 30 tė postimeve.
  Nė rast se, mos respektimi tė kėsaj pike merren masa ndėshkimuese apo paralajmeruese tė parashikuar nė “Rregulloren e Ndėshkimeve” Sipas rregullit Nr:


  8. -Pseudonimi pėrkatės qė pėrdoret nė forum nuk duhet tė pėrmbajė fjalė banale ne gjuhėn shqipe, ose ne gjuhė tė huaj! Kjo pikė vlen edhe pėr postimet e anėtarėve tė forumit, si edhe firma e anėtarit. Nėse njė gabim i tillė ndodh, atėherė anėtari do tė kontaktohet personalisht nga stafi pėr kthimin e firmės apo pseudonimit nė njė te arsyeshem.

  8.1 -Firma nuk duhet tė jetė mė e gjatė sesa 3 rreshta dhe me karakter mė tė madh se 4. Nuk duhet tė pėrmbaje figura, fjalor vulgar dhe lidhje Url jashte Forumit Virtual.
  Nė rast se, mos respektimi tė kėsaj pike. Stafi editues do tė editojė apo fshijė firmėn tuaj dhe do tju njoftojė me mesazh pėr vendimin e marrė dhe gabimin e kryer.  9. -Ndalohet rreptėsisht tė shkruhet me shkronja kapitale nė forum pasi kjo shkakton shqetesim vizual tek antarėt por edhe nuk ėshtė estetike ne Forum.
  Nė rast se, mos respektimi tė kėsaj pike. Stafi editues do te editoje apo fshije postimin tuaj dhe do tju njoftoje me mesazh per vendimin e marredhe gabimin e kryer.  10. -Tema me mbi 400 postime do tė mbyllen dhe do tė kalojnė nė arkiv dhe nė vėnd tė tyre do tė hapet e njejta temė. Kjo behet pėr lehtesim dhe pėr mosngarkim tė serverit tė FV


  11. -Avatarėt janė imazhet qė shfaqen poshtė emrit tė antarit. Pėrmasat e tė cilit duhet tė jene ato standart psh. 100x100 maksimumi. Ndalohet pėrdorimi i avatarve me pėrmasa mė tė mėdha pėr tė shmangur deformimin e pamjes tė forumit.
  Nė rast se, mos respektimi tė kėsaj pike. Stafi editues do tė editojė apo fshijė Avatarin tuaj dhe do tju njoftojė me mesazh pėr vendimin e marrė dhe gabimin e kryer.


  12.
  -Privatėsia e antarėve (si email, datėlindje, IP, etj) janė pronė eskluzive e forumit dhe asnjė anėtar i stafit nuk ka autoritetin ti japė personave tė tretė kėto tė dhėna. Nėse njė Administrator apo Moderator vepron kundėr kėtij rregulli do tė pėrjashtohet direkt pa qėnė e nevojshme tė kaloj ne sondazh kredibiliteti i tij.  Shenim -1; PEr c"do sygjerim apo diskutim tuajin ,ne lidhje me rregulloren,mund ti shprehni ne kete teme,deri me daten 20 Dhjetor.

  Shenim-2; Pjesa plotesuese e rregullores qe ka te beje me Ndeshkimet ne raste te thyerjes se kesaj rregullorje do postohet ne ditet ne vazhdim!

  Ju faleminderit!
  Me respekt Stafi i FV!
  Heren e fundit u redaktua nga NeVertiti; 04-12-2016 ne 21:42.
   

 2. #2
  Donatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Lauri
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Postime
  8,903
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  6084

  Titulli: Rregullorja e forumit!

  Citim Origjinale Postuar nga NeVertiti Shfaq Poten
  Rregullorja e Forumit Virtual


  Detyrimet dhe tė drejtat e ēdo anėtari.


  1. -Ёshtė njė forum publik i orientuar drejtė lirisė sė fjalės dhe mendimit tė lirė, jo politik , jo racist , jo fetar. Si gjuhė zyrtare njihet vetem gjuha Shqipe, me pėrjashtim tė disa nėnforumeve ku mund tė flitet dhe gjuhė tė huaj. Ēdo anėtar i rregjistruar duhet ti pėrmbahet rregullave mė poshtė nė mėnyrė qė nė forum te krijohet nje atmosferė e kėndėshme pėr tė gjithė pjesėmarrėsit.


  2. -Nuk duhet tė beni dallime apo paragjykime mbi bindjet fetare , politike, raciste, seksiste pasi cdo antarė duhet tė ndihet i lirė nė veprimtarinė e tijė nė forum. Si nė ēdo komunitet edhe nė ForumiVirtual duhet tė mbizotėroje respekti dhe toleranca pėr individin.
  Nė rast se, mos respektimi tė kėsaj pike merren masa ndėshkimuese apo paralajmeruese tė parashikuar nė “Rregulloren e Ndėshkimeve” Sipas rregullit Nr:
  Cili do jete ndeshkimi per keto versete "te shenjeta"? Po bej vetem nje postim copy-paste. Pa dyshim qe te vjen paragjykimi mni bindjet fetare, dhe dikush do ngreje zerin si ofendim ndaj nje komunitetit fetar. Pasi une do ta krahasoja me nje kriminel serjal nje personazh te tille qe gjindet ne keta vargje te me poshtme.

  Kush nga stafi do te kete guxim te me kundershtoje ne paragjykimin tim, qe personazhi "hyjnor" eshte nje kriminel qe vret dhe fton te vrase?
  Kush nga ju mund te me heqe te drejten te rreshtoj ne 99 emrat dhe epitetet mbi kete personazhe, edhe nje me teper dhe te vertete Kriminel.

  Do denohem per versetet copy-paste, apo per rezultatin tim personal nga c'del nga versetet.?

  Une jam ne rregull me piken 1 te rregullores ku me jep te drejten e lire te fjales. Apo Jo?


  Kuran 9:29
  Luftoni ata qė nuk besojnė All-llahun e as ne diten e kjametit, nuk e konsiderojnė tė ndaluar (haram) atė qė e ndaloi All-llahu dhe i dėrguari i Tij, ata qe nuk besojnė fenė e vėrtetė, prej atyre tė cilėve u ėshtė dhėnė libri, derisa ta japin taksen nė dorė e duke qenė tė mposhtur.

  Bibel Jeremia 4:27

  Pastaj Zoti tha: Shkatrruar do jete i gjithe vendi, Une do te plotesoj zhfarosje.
  Askush nuk eshte me i skllaveruar se ai qe gabimisht mendon se eshte i lire.

 3. #3
  Larguar... fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Jan 2013
  Vendodhja
  Shqipėri
  Postime
  7,207
  Forca e Rrespektit
  3897

  Titulli: Rregullorja e forumit!

  Une pyes Laurin se per cfare na nevojitet debatimi mbi fene ?! Mos ndonjeri ka marre persiper te ndryshoje Biblen apo Kuranin ?! Apo do ti tregojme tjetrit se feja ime eshte me e mire se e jotja ?!

  Ne duhet te respektojme nenforumet e perkatesise fetare, duke mos nderhyre nqse nuk ndan te njejtin besim.

  Ndersa ne te dy, kemi nenforumin tone, ate te #joskllaverimit mendor.

  Darius
  La vita č bella...

 4. #4
  Donatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Lauri
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Postime
  8,903
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  6084

  Titulli: Rregullorja e forumit!

  Citim Origjinale Postuar nga Darius Shfaq Poten
  Une pyes Laurin se per cfare na nevojitet debatimi mbi fene ?! Mos ndonjeri ka marre persiper te ndryshoje Biblen apo Kuranin ?! Apo do ti tregojme tjetrit se feja ime eshte me e mire se e jotja ?!

  Ne duhet te respektojme nenforumet e perkatesise fetare, duke mos nderhyre nqse nuk ndan te njejtin besim.

  Ndersa ne te dy, kemi nenforumin tone, ate te #joskllaverimit mendor.

  Darius
  Nuk bera dallime fetare se cili eshte me i mire, i solla te dy varjantet. Pastaj temat me problematike jane pikerisht temat me karakter besimi.... ku ju stafi keni pase, keni, dhe do keni gjithmone probleme. Humbisni kohe me rregulla e ndeshkime sa te doni.

  E njejta gje vlen edhe per politiken, rregulli n:2 flet qarte Darius. Ti do gjykosh Edi Ramen si tradhtare, hajdut, idiot etj. Nje tjeter do gjykoje Berishen si te tille. Ti si stafist do aplikosh ndeshkimin ne baze te shkeljes se rregullit n:2. Por duke vepruar keshtu do bini ne kundershtim me rregullin n:1 me te drejten e fjales dhe mendimit te lire. Apo jo?
  Askush nuk eshte me i skllaveruar se ai qe gabimisht mendon se eshte i lire.

 5. #5
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i ricky_ch
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Postime
  4,923
  Forca e Rrespektit
  1058

  Titulli: Rregullorja e forumit!

  Hahaha, nuk po kuptoj pse lejohet diskutim nė rregullore,
  ndėrsa postimi im fshihet. S'ka problem, shpresoj nė edukimin tuaj tė
  mėtutjeshėm!

  Interesant, dikush e bėnė bujė, askush nuk reagon, diskutimi rrjedh normal,
  ndersa unė sjell ca fakte tė vėrtetuara e argumentuara, fshihen menjėherė.
  Nejse, ju njoh kaherė e e nuk befasohem ēfarė m*** jeni! Ju lumtė.
  Ah s'ikur bukuria tė simbolizonte menēurinė?!?!
  Prindėrit janė tė bezdisshėm nga se janė tė programuarė si tė tillė: dashuri e pa fund!
  Pėr t'i kuptuarė prindėrit, sė pari duhesh kuptuarė jetėn !

 6. #6
  Donatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Lauri
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Postime
  8,903
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  6084

  Titulli: Rregullorja e forumit!

  Citim Origjinale Postuar nga Monique Shfaq Poten
  Laur
  E mira do ishte mos kishte fyerje sidomos per fene.
  Per aq kohe sa ti nuk fyen antarin por nje kult besimi une gjykoj se je ok.
  Sepse e njejta e drejte i lind e pales tjeter.
  I vetmi problem qendron se asnjera nga palet e perfshira nuk do rezistoj dot pa cenuar antarin...si rrjedhoje ai postim do iki ne kosh!
  Fyerje ofendim quhet kur shpif, jo kur lexon dicka qe shkruhet pikerisht ne nje liber qe per tjetrin eshte i shenjet. Ndeshkimin perdore kur cenohet antari personalisht, dhe jo personin qe poston dicka reale pavarsisht sa ofenduese eshte ai shkrim.

  Une kam bindjen qe ju me shume se rregulla, nxirrni probleme vetes, dhe forumit.
  Askush nuk eshte me i skllaveruar se ai qe gabimisht mendon se eshte i lire.

 7. #7
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  30,740
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10

  Titulli: Rregullorja e forumit!

  E thashe qe ne krye te heres kete.
  Nese jeni te zotet te manaxhoni veten...menyren si shpreheni do ishte kryeveper.
  Por a jeni ju valle aq mendjehapur e dashamires kundrejt tjetrit?
  Jo asnjehere...kshuqe do kalojme ne planin B.
  Dhe kjo nuk vlen vetem per ty riki...por per cdo kend!
   

 8. #8
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Abis
  Antarėsuar nė
  Feb 2016
  Postime
  11,239
  Forca e Rrespektit
  3404

  Titulli: Rregullorja e forumit!

  Citim Origjinale Postuar nga Lauri Shfaq Poten
  Fyerje ofendim quhet kur shpif, jo kur lexon dicka qe shkruhet pikerisht ne nje liber qe per tjetrin eshte i shenjet. Ndeshkimin perdore kur cenohet antari personalisht, dhe jo personin qe poston dicka reale pavarsisht sa ofenduese eshte ai shkrim.

  Une kam bindjen qe ju me shume se rregulla, nxirrni probleme vetes, dhe forumit.
  Lauri,per aq kohe sa nuk ofendohet antari,libra fetar,apo personalitete publike,shani sa te doni,e asnje mase ndeshkuese nuk ka.


  Monique,cdo postim qe nuk ka lidhje me regulloren hiqe.
  ____Nichts ist unmöglich____

  https://youtu.be/PEhjphZ6T9o  🐾

 9. #9
  Larguar... fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Jan 2013
  Vendodhja
  Shqipėri
  Postime
  7,207
  Forca e Rrespektit
  3897

  Titulli: Rregullorja e forumit!

  Nuk presim qe te gjithe te bien dakord me qendrimin tone, por ky eshte qendrimi yne. Nese doni te sugjeroni dicka, hajdeni me sugjerime konkrete per ate paragraf te rregullores dhe jo me debate te pergjithshme qe nuk i hyjne ne pune askujt.

  Nese nuk bie dakord me rregulloren e forumit apo me anetaret qe marrin pjese ketu, nuk te detyron njeri te marresh pjese ketu. Por nese zgjedh te marresh pjese ketu, do respektosh ate rregullore dhe do te respektosh te gjithe ata anetare qe marrin pjese ketu. Dhe po te lexova prape Ricky te ofendosh anetaret me **** sic ben me lart, do perjashtohesh nga forumi.

  Darius
  La vita č bella...

 10. #10
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i ricky_ch
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Postime
  4,923
  Forca e Rrespektit
  1058

  Titulli: Rregullorja e forumit!

  Citim Origjinale Postuar nga Monique Shfaq Poten
  Ok riki ishe shume i qarte!
  Klb
  Po, vetė bėni problemin qė lejoni qė dikush tė iu imponojė diskutimin,
  e mandej reagoni kur edhe dkush tjetėr inkuadrohet.
  Fshijini lirisht, postimet jashtė teme, ama do tė ishte e drejtė qė
  me kohė mos t'i lini hapėsirė askujt: rregullorja ėshtė rregullore.

  Megjėthėse, kur dikush kėrkon kundėrpėrgjigje lejone t'iu jepet ajo...
  Ah s'ikur bukuria tė simbolizonte menēurinė?!?!
  Prindėrit janė tė bezdisshėm nga se janė tė programuarė si tė tillė: dashuri e pa fund!
  Pėr t'i kuptuarė prindėrit, sė pari duhesh kuptuarė jetėn !

 11. #11
  Donatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Lauri
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Postime
  8,903
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  6084

  Titulli: Rregullorja e forumit!

  Citim Origjinale Postuar nga Abis Shfaq Poten
  Lauri,per aq kohe sa nuk ofendohet antari,libra fetar,apo personalitete publike,shani sa te doni,e asnje mase ndeshkuese nuk ka.

  Monique,cdo postim qe nuk ka lidhje me regulloren hiqe.
  Qe shqiptaret nuk merren vesh me njeri-tjetrin nuk do men kjo pune. Ben pjese ne dna tone.
  Lauri nuk eshte kunder rregullave, por i beni ato ne kontradite mes tyre qe ne dy rreshtat e pare. Une thashe se kush nga ju do jete ai qe do vendose se nje postim do konsiderohet ofendim apo jo. Ju solla edhe shembuj praktik, dhe nuk jeni ne gjendje te gjykoni si duhet sepse ju mungon formula.
  Ne 12 pikat e mesiperme nuk ka asgje te re, keta rregulla kane qene gjithmone e stafi do perplaset me njeri -tjetrin si gjithmone.

  ps. Pika 6 e rregullores, kush me teper pervec stafisteve i ben temat chit-chat!?!
  ps2 jua kam lakmi per kohen e lire qe keni.
  Askush nuk eshte me i skllaveruar se ai qe gabimisht mendon se eshte i lire.

 12. #12
  Anėtar i ri fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Nov 2016
  Postime
  267
  Forca e Rrespektit
  554

  Titulli: Rregullorja e forumit!

  Pika 1 thote jo fetare ,,ndersa ketu kan plas myslymanet ne cdo teme bojne propagande... !
   

 13. #13
  Anėtar i ri fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Nov 2016
  Postime
  267
  Forca e Rrespektit
  554

  Titulli: Rregullorja e forumit!

  Pika 2 bie ne kundeshtim me piken 1 ,,kerkohet mos te paragjykohet mbi bindjet fetare...pa me thoni si mund te ndodh kjo????
  Shikon keta myslymanet qe ne cdo rresht nuk rrin pa permendur allahun e me pas sduhet paragjykuar???

  Nese kerkoni ta beni forumin praktik duhet te ndryshoni keto dy pika..ose te jete nje forum i lire per te gjitha mendimet ose te jete laik !
   

 14. #14
  VIP fv
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  16,103
  Forca e Rrespektit
  5504

  Titulli: Rregullorja e forumit!

  Nje pyetje kisha une,nje rregullore persa i perket grupit stafor pervec mirembajtjes se forumit te cilat permenden edhe ketu dhe vlejne per te gjithe staf dhe anetare te thjeshte,por edhe per qendrimin e tyre mes anetareve,debateve qe krijojne etj ekziston,se dihet gjithashtu qe ndryshimi fillon se pari nga "NE" stafi qe nga me i vogli ne grade deri tek me i madhi ,pastaj te pretendojme te njejten gje dhe nga masa e gjere,dmth anetaret!?
   

 15. #15
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  8,803
  Forca e Rrespektit
  5068

  Titulli: Rregullorja e forumit!

  ... 3...
  Pjesėmarrja juaj nė kėtė forum duhet tė shėrbejė si njė aprovim indirekt i mendimit tė tė tjerėve....
  Kete fraze une nuk e kuptoj...
  Dmth... Ta aprovoj mendimin qe me pjesėmarrje dhe nese nuk e aprovoj e kam aprovuar...?? Apo flitet pėr pranimin e ideve qe lene hapėsire te diskutohet nese e aprovoj apo kundėrshtoj.. Apo mohoj...????
   

 16. #16
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  8,803
  Forca e Rrespektit
  5068

  Titulli: Rregullorja e forumit!

  Dhe nje pyetje mbi 12....supozohet u dha email nje te treti supozoj qe u hoq doredhensi... Po ne fund mendoni se me kete ndėshkim u mbrojt privacy??? Nuk eshte me mire qe ato te dhėna ti kete ne pėrdorim nje x element i cili merr pėrgjegjėsinė te pėrgjigjet edhe legalisht????!!!
  Eshte e mundur kjo?
   

 17. #17
  plak gjufurrak fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  40
  Postime
  18,254
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  8321

  Titulli: Rregullorja e forumit!

  Citim Origjinale Postuar nga NeVertiti Shfaq Poten
  Rregullorja e Forumit Virtual
  Detyrimet dhe tė drejtat e ēdo anėtari.


  2. -Nuk duhet tė beni dallime apo paragjykime mbi bindjet fetare , politike, raciste, seksiste pasi cdo antarė duhet tė ndihet i lirė nė veprimtarinė e tijė nė forum. Si nė ēdo komunitet edhe nė ForumiVirtual duhet tė mbizotėroje respekti dhe toleranca pėr individin.
  Nė rast se, mos respektimi tė kėsaj pike merren masa ndėshkimuese apo paralajmeruese tė parashikuar nė “Rregulloren e Ndėshkimeve” Sipas rregullit Nr:
  Me respekt Stafi i FV!
  Kujtojė qė kjo pjesa 2 ndoshta do tė duhej tė ishte mė e brumosur. Kujtoje se fjala dallim ėshtė shumė gjithėpėrfshirėse dhe mundė tė dali se edhe kur diskutojmė ne mundė tė bėjmė dallime dhe paragjykime.

  Ndoshta do ishte mė mirė:

  Ndalohet tė diskriminohen, anėtarėt e FV-sė nė bazė tė racės, ngjyrės, gjinisė, gjuhės (dialektit), fesė,mendimeve politike ose tė tjera, lidhjes me ndonjėkomunitet, gjendjes ekonomike, sociale, orientimit seksual.
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 18. #18
  Anėtar i ri fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Nov 2016
  Postime
  267
  Forca e Rrespektit
  554

  Titulli: Rregullorja e forumit!

  Lidhur me piken 1 dhe 2 jam i mendimit si me poshte :

  Nuk quhet paragjykim as disktriminim debati lidhur mbi fene..perderisa do kete gjithmon kontradikta midis jo fetareve dhe fetareve un sugjeroj qe mos te meren per baze diskutimet me tone te nxehta..nese ofendohet individi atehere te merren masa.
   

 19. #19
  plak gjufurrak fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  40
  Postime
  18,254
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  8321

  Titulli: Rregullorja e forumit!

  Citim Origjinale Postuar nga NeVertiti Shfaq Poten
  Rregullorja e Forumit Virtual
  Detyrimet dhe tė drejtat e ēdo anėtari.


  1. -Ёshtė njė forum publik i orientuar drejtė lirisė sė fjalės dhe mendimit tė lirė, jo politik , jo racist , jo fetar. Si gjuhė zyrtare njihet vetem gjuha Shqipe, me pėrjashtim tė disa nėnforumeve ku mund tė flitet dhe gjuhė tė huaj. Ēdo anėtar i rregjistruar duhet ti pėrmbahet rregullave mė poshtė nė mėnyrė qė nė forum te krijohet nje atmosferė e kėndėshme pėr tė gjithė pjesėmarrėsit.

  Ju faleminderit!
  Me respekt Stafi i FV!
  Sa hyra dhe po mundohem me dhene mendimin tim. Keto qe bera me bold po me duket se nuk e kan vendin aty sepse nuk po e kuptoje cfare eshte mendimi i lire jo politike, jo racist etj.

  Po mendoje se kjo do shkonte:

  Liria e shprehjes dhe mendimi i lirė ėshtė i garantuar pėr secilin anėtar tė FV-se deri nė momentin kur stafi/moderatori e konsideron se ajo ėshtė e domosdoshme tė kufizohet pėr parandalimin e nxitjes dhe provokimit tė armiqėsive tė cilat nuk i kontribuojnė debatit dhe mundė tė ndikojnė nė ngritjen e ēdo forme tė diskriminimit.
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 20. #20
  Alis Volat Propriis fv Avatari i Legally_Sweet
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  12,560
  Forca e Rrespektit
  8340

  Titulli: Rregullorja e forumit!

  Kurse per mbyllje, zakonisht ne kto Terms & Conditions, shtohet dicka e tille:
  Duke qene pjese e forumit dhe duke vazhduar ta perdorni forumin, ju aprovoni qe e keni lexuar rregulloren dhe bini dakort ti respektoni rregullat e percaktuara aty. (Formulojeni vete me mire, se une s'di shqip aq mir)

  Qe mos te dali ndonjeri/a pastaj dhe te thote qe se kam lexuar rregulloren.
  "I want to be important. By being different. And these girls are all the same.” - Sylvia Plath

 21. #21
  Warrior Princess fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i princesha
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Ne Nje Enderr Te Embel...!!!
  Postime
  4,803
  Forca e Rrespektit
  4101

  Titulli: Rregullorja e forumit!

  Rregulloret jane ne rregull, dhe mire qe ekzistojn.. Une personalisht kam rregulloren time, qe eshte e ngjajshme pak a shume me keto, nuk e kam formuluar per ne fv, por eshte pjese e imja ne jeten reale edhe ketu.. tani nese personi nuk respekton ska shans te respektoj nje rregullore... une jam e bindur se ketu nese secili mundohet te prmbahet, sidomos ne disa raste, sdo kete nevoj as per fshirje postimesh, e jo me per ndeshkime...
  Antaret duhet te debatojn dhe te jene te lire, por njekohesisht edhe te qete,se fundi eshte forum, as mund te ndryshojm, as te rregullojm, ne thjesht hym per qejf, te marrim ndonje informate, por jo te ofendohemi.. sado te ndryshem, apo mendime jo te ngjajshe kemi, sdo thote ne njeri shte me i mire se tjetri.. filloni nga vetja...  -Deshiro per te tjeret, ate qe deshiron per vete-Muhamedi a.s.

 22. #22
  plak gjufurrak fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  40
  Postime
  18,254
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  8321

  Titulli: Rregullorja e forumit!

  Konsideroje se si pike e vecante duhet te egzistoje:

  Ēdo fyerje ne baza familjare konsiderohet prej shkeljeve me serioze ne FV dhe ka per pasoje suspendimin e menjehershem dhe perhershem nga FV-ja.


  Siq po diskutojme per kete rregullore konsideroje se do duhej nje rregullore e vecante per menyren e avancimit apo shkarkimit te:

  Administratoreve;
  Supermoderatoreve dhe
  Moderatoreve

  Seq kam nje pershtypje se do te ishte e mireseardhur qe edhe kjo dukuri te normohej. Une e kuptoje qe te gjithe ju jeni ketu per te miren tone ama nuk do te ishte e keqe per forumin qe 50% e Admineve, SM dhe Moderatoreve te zgjidheshin dhe shkarkoheshin me vote te anetareve.

  Kujtoje se nje normim i mire i kesaj dukurie do te rriste nivelin e pergjegjesise apo llogaridhenjes. Nuk se do te behej qameti por se paku do tregonim pak me shume pjekuri.
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 23. #23
  VIP fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Marla
  Antarėsuar nė
  Apr 2012
  Postime
  12,310
  Forca e Rrespektit
  5763

  Titulli: Rregullorja e forumit!

  Kitra po behet dhe rregullorja e stafit. Ngelet faze e dyte pasi te kalojme kete te paren.

  Une propozoj per 1 rivotim ne forum te stafit admin dhe sm nga janari sdo ishte keq. Mbase ka njerez me te afte mes nesh te mbajne keto detyra.
  Keep your heels head, and standards high.

 24. #24
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Aver
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  8,142
  Forca e Rrespektit
  4347

  Titulli: Rregullorja e forumit!

  Mjafton te kerkohet ne google "forum rules" dhe te kopjohet njera nga shume rregulloret e gatshme qe ekziston ne net. Dikush me vullnet te mire mund ta bej perkthimin e pershtatjen ne shqip te asaj rregulloreje dhe BINGO.

  Fundja 95% te ligjeve i kemi te kopjuara dhe pershtatura.

  Nuk mund te ekzistoj nje rregullore qe e kenaq secilin. Kete fshijeni me gome te traktorit.
  I walk slowly, but I never walk backward

 25. #25
  . fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i WxP
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Durres
  Mosha
  32
  Postime
  3,994
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  10

  Titulli: Rregullorja e forumit!

  Ju lutem se eshte shume e nevojshme qe nga ana juaj te shtoni apo kundershtoni pika qe ju mendoni se duhen ndryshuar ne rregullore. Nese skeni ose mos u identifikoni duke qit nga mendja budalliqe dhe duke ja ul nivelin vetes me idiotsira.

  Kjo teme eshte hapur per mbarvajtjen e antareve qytetar e jo mvarvajtjen e idjote.
  Heren e fundit u redaktua nga WxP; 08-12-2016 ne 20:15.
  Je SHQIPTAR? Po?
  Duaje SHQIPERIN si atdhetar...
  Jo si politikan apo Fetar.

 26. #26
  Larguar... fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Jan 2013
  Vendodhja
  Shqipėri
  Postime
  7,207
  Forca e Rrespektit
  3897

  Titulli: Rregullorja e forumit!

  Duke qene se eshte nje rregullore e cila ende nuk ka hyre ne fuqi, ne si staf menduam se do te ishte me interes te vilnim edhe mendimet, sugjerimet, verejtjet, korrigjimet e antareve te thjeshte perpara se ta publikonim zyrtarisht.

  Pra jeni te gjithe te lutur ta lexoni tekstin me lart dhe te jepni mendimin dhe sugjerimet tuaja. Stafi do ti lexoje keto sugjerime ne heshtje dhe do ti perfshije ato ne rregulloren finale nese i shikon si te arsyeshme.

  Prandaj, eshte shume e pakuptimite te debatoni.

  Darius
  La vita č bella...

 27. #27
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Loyalty
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Milano
  Postime
  3,745
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  1433

  Titulli: Rregullorja e forumit!

  Citim Origjinale Postuar nga WxP Shfaq Poten
  Ju lutem se eshte shume e nevojshme qe nga ana juaj te shtoni apo kundershtoni pika qe ju mendoni se duhen ndryshuar ne rregullore. Nese skeni ose mos u identifikoni duke qit nga mendja budalliqe dhe duke ja ul nivelin vetes me idiotsira.

  Kjo teme eshte hapur per mbarvajtjen e antareve qytetar e jo mvarvajtjen e idjote.
  Forumi Virtual ka qene historikisht nje hapesire ku debati edhe i gjate ka sjelle gjalleri dhe krijuar mundesine per te bere dicka me te mire. Jam e bindur se sa me shume debati te zgjerohet ne respekt te anetareve aq me mire do behet forumi dhe do dale me bukur... Kemi vite qe merremi me njeri tjetrin, here hyjme, here dalim, here na behet e pamundur per tu aktivizuar, por kjo nuk do te thote qe harrojme respektin ndaj krijuesve apo anetareve te vjeter. Memorja historike e forumit fillon para shume vitesh dhe te gjithe ne kemi njelloj "detyre morale" ndaj adminave apo supermoderatoreve per funksjonimin sa me te mire ne dobi te forumit dhe anetareve.

  Komunikimi i respektueshem edhe ne pozita te kunderta eshte baza e shoqerise civile!

  Mjafton mos kaloje kufijte e sjelljes civile e hapje jashte teme palidhje.

  "Dignity consists not in possessing honors, but in the consciousness that we deserve them."

 28. #28
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  39,717
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11797

  Titulli: Rregullorja e forumit!

  Lexoni me qetesi dhe miresin e kuptimit te asaj qe duam te ndertojme sebashku;

  Rregullorja eshte e shendetshme ne thelb dhe nuk shikoj ndonje calim te madhe ne ndonje pike.
  Por permirsimet sygjerimet jane gjtihnje te mirepritura.
  Prandaj tema u hap,dhe kerkuam sygjerimet,mendimet,vlersimet tuaja.
  Prandaj qete qete diskutojme pa tone te larta kritikash,fajsimesh,pasi jemi ne nje sofer per te bere me te miren.
   

 29. #29
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Loyalty
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Milano
  Postime
  3,745
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  1433

  Titulli: Rregullorja e forumit!

  Citim Origjinale Postuar nga NeVertiti Shfaq Poten
  Lexoni me qetesi dhe miresin e kuptimit te asaj qe duam te ndertojme sebashku;

  Rregullorja eshte e shendetshme ne thelb dhe nuk shikoj ndonje calim te madhe ne ndonje pike.
  Por permirsimet sygjerimet jane gjtihnje te mirepritura.
  Prandaj tema u hap,dhe kerkuam sygjerimet,mendimet,vlersimet tuaja.
  Prandaj qete qete diskutojme pa tone te larta kritikash,fajsimesh,pasi jemi ne nje sofer per te bere me te miren.
  Vertete sa po kalon koha po e kuptoj akoma me shume.

  "Dignity consists not in possessing honors, but in the consciousness that we deserve them."

 30. #30
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  22,670
  Forca e Rrespektit
  11372

  Titulli: Rregullorja e forumit!

  Citim Origjinale Postuar nga Briciolo Shfaq Poten
  Vertete sa po kalon koha po e kuptoj akoma me shume.
  Ti je guri i cepit qe behet gur themeli.
  .................................................. .......... Sometimes maybe good sometimes maybe shit.

Faqja 1 nga 2 12 E FunditE Fundit

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. Rregullorja e forumit
  Nga WxP ne forum Mbi kėtė forum
  Pergjigje: 23
  Postimi i Fundit: 27-01-2018, 14:16

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •