Ja si t’u thoni lamtumirė thinjave vetėm me njė pėrbėrės

Flokėt e thinjur janė diēka e zakonshme me kalimin e moshės dhe sidomos gratė nuk e pėlqejnė diēka tė tillė. Nė shumicėn e rasteve ato e zgjidhin problemin duke i lyer flokėt, por ne do t’iu tregojmė njė metodė tjetėr se si t’i errėsoni flokėt nė mėnyrė natyrale.

Nuk keni nevojė pse tė shkoni te parukierja dhe tė shpenzoni shumė para. Ju mund tė pėrdorni metodėn qė ne sugjerojmė. Edhe pse mund tė duket pak e pazakontė ėshtė efektive.

Shtoni lėkurė patatesh nė ujė normal dhe ziejini pėr 30 minuta.

Mė pas, hiqini lėkurėt nga tenxherja dhe thjesht duke pėrdorur njė furēė aplikojeni ujin e patateve (qė ka marrė ngjyrė kafe tė errėt) mbi flokėt tuaj.

Pėr rezultate mė tė mira pėrsėriteni kėtė trajtim disa herė./shije.al