Shqiptar te Bashkuar
android
Thanks Thanks:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 3 nga 3
 1. #1
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  40,221
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11799

  Basha: Rama mban pėrgjegjėsi pėr dhunėn e ushtruar ndaj banorėve

  Basha: Rama mban pėrgjegjėsi pėr dhunėn e ushtruar ndaj banorėve

  basha-9.jpg

  Pasditen e sė enjtes ka vijuar protesta e banorėve tė Unazės sė Re.


  Banorėt e Unazės sė Re kanė bllokuar rrugėn sėrish, ndėrsa policia ka ndėrhyrė.

  I pranishėm nė protestė ėshte edhe kreu i PD-sė, Lulzim Basha.

  “Njeriu qė frymėzoi dhunėn dhe sharjet raciste ndaj qytetarėve ėshtė kryeministri Edi Rama. Rama mban pėrgjegjėsi pėr dhunėn e ushtruar ndaj banorėve dhe ai mban pėrgjegjėsi pėr dhunėn qė ka shkaktuar viktima mes banorėve, gra me brinjė tė thyera, zonja me shtyllėn kurrizore tė shembur, dhe pėr gishtat e prerė tė policisė. Ky njeri qė po pėrdor vjedhjen 40 milionė euro, po pėrdor policinė. Ligji ėshtė me kėta qytetarė. Kushtetuta ėshtė me ta. Ai po keqpėrdor policinė pėr tė mbrojtur vjedhjen 40 milionė euro nė kėtė megaaferė. Ai po pėrdor policinė dhe qytetarėt pėrballė. Policia dhe qytetarėt janė nė anėn e ligjit dhe i vetmi nė anėn tjetėr ėshtė Rama. “Ēfarė vije e kuqe u shkel? Ai s’i njeh vijat e kuqe, por tė bardhat, ato qė merr me hundė”, tha Basha.

  Top Channel
   

 2. #2
  Administrator fv
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  31,420
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Ohoooo Basha retorike boshe....

  O Bashe , leri kolloqiftet me rigon por po tu hap barku realisht per banoret apo per ata qe ndertuan pa leje, ktheje gishtin nga vetja.
  Pse nuk i legalizove ?
  Perse nuk con nje ligj per miratim e futi kallup te tere, por me kusht nga rroga dhe te ardhurat tuaja....
  Tallin menderen me njerezit
   

 3. #3
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  40,221
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11799
  Protesta, 11 arrestime; Identifikohet personi qė i kėputi gishtat polices

  Ėshtė identifikuar dhe po kėrkohet tė ndalohet personi qė hodhi mjetin shpėrthyes qė i kėputi gishtat polices 24 vjeēare dje nė protestė. Policja e plagosur tregoi nė Top Channel momentin e shpėrthimit. Ajo pritet tė dėrgohet jashtė pėr kurim. Ndėrkohė pėr aktet e dhunės janė arrestuar 11 persona ndėrsa nga nisja e protestės tek Unaza e Re, 60 protestues po ndiqen penalisht.


  Pėrveē 11 tė arrestuarve, policia e Tiranės pritet tė ndalojė dhe procedojė penalisht edhe persona tė tjerė nė lidhje me protestėn e dhunshme para parlamentit. Mes tyre ėshtė identifikuar edhe personi qė hodhi kapsollėn e fuqishme, nga e cila u dėmtua rėndė nė gishta efektivja e repartit “Shqiponja”, Ina Nuka.

  Ekspertėt kriminalistė kanė konstatuar se shashkat qė u pėrdorėn tė enjten kishin njė pėrmbajtje shumė tė lartė baruti, ndryshe nga mjetet e zakonshme piroteknike. Njė verifikim tjetėr po kryhet edhe pėr mėnyrėn sesi protestuesit i kanė siguruar kėto kapsolla qė u pėrdorėn dhe hodhėn nė masė ndaj policisė.

  Ndėrkohė efektivja Ina Nuka qė fatkeqėsisht humbi gishtat nė krye tė detyrės, rrėfeu pėr emisionin “Open” nė Top-Channel momentin e plagosjes.

  “Ishim me shėrbim te Parlamenti pėr protestėn. Situata agravoi dhe turma nisi tė shtynte. Isha nė rreshtin e dytė dhe njė nga kėto plasėset mė ra nė trup dhe u mundova ta shmang me dorėn e djathtė, pasi e kisha nė pjesėn e qafės”, tregon Nuka.

  Polices sė plagosur ju premtua dėrgimi nė njė klinikė mė tė specializuar jashtė vendit pėr tė rikuperuar demet e shkaktuara nė dorė.

  Njė protestė e ngjashme si ajo e sė enjtes, banorėt e unazės sė re mbajtėn edhe para bashkisė sė Tiranės javėn e kaluar ku gjithashtu disa efektivė tė policisė bashkiake mbetėn tė lėnduar. Nė kėtė protestė u pėrdor edhe koktejl-molotovi ndėrsa 9 persona u proceduan penalisht pėr kundėrshtim tė punonjėsit tė policisė, goditje pėr shkak tė detyrės dhe organizim tė tubimeve tė paligjshme.

  Qė prej nisjes sė protestave nga banorėt e unazės sė re rreth 3 javė mė parė, nė total mė shumė se 60 persona janė kallėzuar nė prokurori edhe pėr bllokimin e pėrditshėm tė rrugės me akuzėn e pengimit tė mjeteve tė transportit dhe prishjes sė qetėsisė publike.

  Pėr protestėn e fundit ku mbetėn tė lėnduar 12 efektivė dhe disa protestues edhe avokati i popullit ka nisur njė hetim pėr tė parė nėse ka patur tejkalim tė kompetencave nga ana e institucioneve.

  Top Channel
   

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •