Shqiptar te Bashkuar
android
Faqja 1 nga 2 12 E FunditE Fundit
Duke shikuar rezultatet 1 ne 30 nga 33
 1. #1
  Super Moderator fv Avatari i Abis
  Antarėsuar nė
  Feb 2016
  Postime
  11,831
  Forca e Rrespektit
  3405

  Gjobė pėr lypėsit nė Tiranė

  lypes-770x433.jpg  Ēdo njeri nė kryeqytet qė do tė kapet duke kėrkuar lėmoshė nė hapėsirat publike do tė gjobitet nga 1-mijė deri 20 mijė lėkė tė reja.

  Kėshilli Bashkiak i Tiranės,vetėm me votat e mazhorancės, ka marrė vendimin qė tė gjobisė personat qė lypin nė rrugėt e kryeqytetit.

  Pika 7 e Nenit 10 tė paketės ligjore kriminalizon “Kėrkimin e lėmoshės nė mjedise publike dhe fshirjen ose pastrimin e xhamave tė makinave nė semafor”.

  Ata persona qė detyrohet tė dalin nė rrugė pėr tė kėrkuar lėmoshė shprehen se kėtė e bėjnė nga nevoja pėr tė mbledhur sado pak para pėr tė mbijetuar.

  “Nuk jam lypės unė jam invalid pune qė marr 16 mije leke ne muaj. Nuk i kam kerkuar njeriu leke” thote per mikrofonin e Ora News

  Nė total janė 83 veprime qė konsiderohen si shkelje dhe pėr tė cilat qytetarėt do tė gjobiten nga policia Bashkiake.
  Opinion.al


  🦂  🐾

 2. #2
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Vvetoni
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  In Your Mind
  Mosha
  28
  Postime
  4,644
  Blog Entries
  4
  Forca e Rrespektit
  2489
  Pse a paskan mbet lypės edhe nė Shqipėri a? Kam mendu gjithmonė se ju i keni pru krejt nė Kosovė.
  Kjo gojė nuk ėshtė pėr kėta vesh.

  mutantur omnia nos et mutamur in illis

 3. #3
  fv Avatari i Destiny
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  NL
  Postime
  63
  Forca e Rrespektit
  2
  Doli dhe metoda me e re per te mbushur xhepat kto te ashtuquajtur pushtetar.
   

 4. #4
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Vvetoni
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  In Your Mind
  Mosha
  28
  Postime
  4,644
  Blog Entries
  4
  Forca e Rrespektit
  2489
  Citim Origjinale Postuar nga Destiny Shfaq Poten
  Doli dhe metoda me e re per te mbushur xhepat kto te ashtuquajtur pushtetar.
  Mendon se kėta vėrtet janė lypės? Kėta janė tė kryesisht tė komunitetit romė tė cilėt detyrohen tė dalin nė rrugė nga ndonjė kriminel, i cili nė fund tė ditės i mbledh lekėt e tyre.
  Kjo gojė nuk ėshtė pėr kėta vesh.

  mutantur omnia nos et mutamur in illis

 5. #5
  Super Moderator fv Avatari i Abis
  Antarėsuar nė
  Feb 2016
  Postime
  11,831
  Forca e Rrespektit
  3405
  Per mua mire bejne t'i heqin..se s'ju jap ndonjehere lek ketyre qe shfrytezohen nga te tjere persona.


  🦂  🐾

 6. #6
  plak gjufurrak fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  40
  Postime
  18,457
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  8322
  Nga ajo qe kam pare dhe njohur ne kete drejtim them se 90% e rasteve te kerkim lemoshes edhe nuk kane nevoje per te. Realisht ne Kosove, me aq sa kam pare une kjo eshte edhe nje biznes jo pak fitimprures. Pra njerez, udheheqes grupi, menaxhon nje gtup femijesh nga te cilet pastaj vjel lekun. Gjithashtu fatkeqesisht pjesa dermuese e tyre jane rom nga Shqiperia.

  Ka dhe njof edhe lypes Kosovar. Madje nje gruan, rreth te 60 tave, qe ishte nga ana ime kur e pash duke kerkuar lemoshe ne qender Prshtine u befasova ngase familja e saj nuk qendrojne keq ekonomikisht. Nje lypese si ajo e pozicionuar ne nje vend te frekuentuar ne qytete te medha them se fiton diku 600 euro ne muaj qe eshte per nja 50% me shume se paga mesatare e vendit.

  Ne fakt lypsat egzistojne gjithku. Deri me sot nuk me ka ndodhe te mos ju jap lypesave aktiv. Per mua lypes aktiv eshte ai i cili gjate lypjes kryen nje aktivitet: luan ne ndonje instrument, bene nje aktivitet apo dicka te ngjashme. Per ta mendoje se e merotojne sepse megjithate bejne nje angazhim.
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 7. #7
  Si mund te paguaje 1 lypes?! 🙄

  Nuk e di. Ka raste abuzive plot ku me lypjen jane bere te pasur POR ka dhe te varfer vertet. Shteti duhet ti investigoje dhe kush eshte ne nevoje ti jape ndohme sociale(ok..im dreaming i knw)
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

 8. #8
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Vvetoni
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  In Your Mind
  Mosha
  28
  Postime
  4,644
  Blog Entries
  4
  Forca e Rrespektit
  2489
  Citim Origjinale Postuar nga Soulmind Shfaq Poten
  Si mund te paguaje 1 lypes?! ��

  Nuk e di. Ka raste abuzive plot ku me lypjen jane bere te pasur POR ka dhe te varfer vertet. Shteti duhet ti investigoje dhe kush eshte ne nevoje ti jape ndohme sociale(ok..im dreaming i knw)
  E ēka i duhet shoqėrisė ai person?
  Kjo gojė nuk ėshtė pėr kėta vesh.

  mutantur omnia nos et mutamur in illis

 9. #9
  fv Avatari i Destiny
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  NL
  Postime
  63
  Forca e Rrespektit
  2
  Citim Origjinale Postuar nga Vvetoni Shfaq Poten
  Mendon se kėta vėrtet janė lypės? Kėta janė tė kryesisht tė komunitetit romė tė cilėt detyrohen tė dalin nė rrugė nga ndonjė kriminel, i cili nė fund tė ditės i mbledh lekėt e tyre.
  Ne radhe te pare kap thelbin e asaj qe shkruajta une. Nuk ju drejtova fenomenit nese e quajm te tille. Ju drejtova atyre qe Jan zgjedhur te drejton shqiperine. Neser do dali e ligji te marin gjoba edhe nje nene qe mund ti japi
  Gji femijes ne rruge. Peace
   

 10. #10
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Vvetoni
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  In Your Mind
  Mosha
  28
  Postime
  4,644
  Blog Entries
  4
  Forca e Rrespektit
  2489
  Citim Origjinale Postuar nga Destiny Shfaq Poten
  Ne radhe te pare kap thelbin e asaj qe shkruajta une. Nuk ju drejtova fenomenit nese e quajm te tille. Ju drejtova atyre qe Jan zgjedhur te drejton shqiperine. Neser do dali e ligji te marin gjoba edhe nje nene qe mund ti japi
  Gji femijes ne rruge. Peace
  Kur tė dali ligji do tė diskutojmė pėr tė, sonte po flasim pėr lypėsit e jo pėr nėnat qė japin gji fėmijėve tė tyre.
  Kjo gojė nuk ėshtė pėr kėta vesh.

  mutantur omnia nos et mutamur in illis

 11. #11
  fv Avatari i Destiny
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  NL
  Postime
  63
  Forca e Rrespektit
  2
  Kjo teme nuk ka date skadence qe po na ve kushte ti.
   

 12. #12
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Vvetoni
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  In Your Mind
  Mosha
  28
  Postime
  4,644
  Blog Entries
  4
  Forca e Rrespektit
  2489
  Citim Origjinale Postuar nga Destiny Shfaq Poten
  Kjo teme nuk ka date skadence qe po na ve kushte ti.
  Nuk ėshtė kėshtu, thjesht mendoj se njerėzit qė lypin, nuk janė lypės, dhe shteti me kėto kushte qė vendos nuk ėshtė se do e mbush buxhetin. Ja njė pėrgjigje e thjeshtė brenda temės.
  Kjo gojė nuk ėshtė pėr kėta vesh.

  mutantur omnia nos et mutamur in illis

 13. #13
  fv Avatari i Destiny
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  NL
  Postime
  63
  Forca e Rrespektit
  2
  Nuk po e kerkoje fare ne Google por po ta bej ty pyetjen nga kureshtja, kush vend i botes
  e ka tjeter me ligj kte gje?
   

 14. #14
  Citim Origjinale Postuar nga Vvetoni Shfaq Poten
  E ēka i duhet shoqėrisė ai person?
  cka i duhet? asgje.. hajd i leme te vdesin. Lol

  lypes mund te jete 1 grua e ve qe sgjen pun, 1 invalid pa kemb, 1 plak i braktisur pa pension. Nuk perkrah lypjen ama me gjoba kam frike se nuk zgjidhet kjo pune.
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

 15. #15
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  18,715
  Forca e Rrespektit
  2297
  Citim Origjinale Postuar nga Abis Shfaq Poten
  Per mua mire bejne t'i heqin..se s'ju jap ndonjehere lek ketyre qe shfrytezohen nga te tjere persona.
  Shume dakort ... edhe k'tej policia i arreston/denon/debon te k'tij lloji per k'to arsye . Ndersa ato te pafajshmit e qe jane per veten e tyre, jane dhe i lene te lire ne punen e tyre.
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 16. #16
  fv Avatari i Destiny
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  NL
  Postime
  63
  Forca e Rrespektit
  2
  Po pra ja mer i leter e i laps edhe maj shenim e shiko kush e meriton apo lypjen ne rruge nje njeri duke pare jan apo jo te pafajshem.

  Damn. Peace ✌️
   

 17. #17
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  18,715
  Forca e Rrespektit
  2297
  Ka profesionista qe merren me k'te pune... mos jua qaj hallin loool

  Raste te tilla duhen marre nen kontroll, pasi hyjne tek krimi i organizuar ... e kjo eshte per te miren e te gjitheve paleve , duke marre parasysh edhe abuzimin ndaj k'tyre njerezve e femijeve qe i detyrojne per te dalur ne rruge. Ndersa nje rast i kundert ( i pafajshem ) zakonisht i drejtohet zyres perkatese per ndihme , ose vete shteti i ofron nje fare ndihme .
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 18. #18
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Vvetoni
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  In Your Mind
  Mosha
  28
  Postime
  4,644
  Blog Entries
  4
  Forca e Rrespektit
  2489
  Citim Origjinale Postuar nga Destiny Shfaq Poten
  Nuk po e kerkoje fare ne Google por po ta bej ty pyetjen nga kureshtja, kush vend i botes
  e ka tjeter me ligj kte gje?
  Norvegjia, Danimarka etj.
  Kjo gojė nuk ėshtė pėr kėta vesh.

  mutantur omnia nos et mutamur in illis

 19. #19
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Vvetoni
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  In Your Mind
  Mosha
  28
  Postime
  4,644
  Blog Entries
  4
  Forca e Rrespektit
  2489
  Citim Origjinale Postuar nga Soulmind Shfaq Poten
  cka i duhet? asgje.. hajd i leme te vdesin. Lol

  lypes mund te jete 1 grua e ve qe sgjen pun, 1 invalid pa kemb, 1 plak i braktisur pa pension. Nuk perkrah lypjen ama me gjoba kam frike se nuk zgjidhet kjo pune.
  Jaaa, lypes janė vetėm romėt, kėta qė pėrmend ti janė problem qė zgjidhet. Tė gjithė i fut nė skemė sociale edhe kryhet.
  Kjo gojė nuk ėshtė pėr kėta vesh.

  mutantur omnia nos et mutamur in illis

 20. #20
  Lugdunum fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Delirium
  Antarėsuar nė
  Aug 2013
  Vendodhja
  Luganville
  Postime
  4,780
  Forca e Rrespektit
  1402
  Citim Origjinale Postuar nga Destiny Shfaq Poten
  Nuk po e kerkoje fare ne Google por po ta bej ty pyetjen nga kureshtja, kush vend i botes
  e ka tjeter me ligj kte gje?
  Hungaria !
  Jo vetem ata qe lypin , por edhe te pastrehet nuk mund ta kalojne me naten jashte pasi gjobiten.
  Heren e fundit u redaktua nga Delirium; 3 Jave Me Pare ne 00:40.
  Les petits ruisseaux font les grandes rivičres.

 21. #21
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  6,753
  Forca e Rrespektit
  615
  Une them ti pajisin me kase fiskale dhe ti tatojne ne baze te tatim fitimit...

  Si fenomen eshte mjaft I hapur dhe ka dhe aspekt te mirefillte kriminal vende vende por ka edhe njerez qe vertet kane dale per te lypur per kushte te veshtira ekonomike. Mgjth shteti duhet te marre masa sociale dhe jo ti penalizoje me gjoba.
  Po ata qe e kane ngritur si strukture kriminale dhe shfrytezojne femijet duhet te perfundojne ne burg.
  Perpara se ti tatoje lali Eri duhet ti integroje..
   

 22. #22
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i ricky_ch
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Postime
  4,945
  Forca e Rrespektit
  1058
  Kur shteti e kryen punėn e vet si duhet, nuk mbetet hapėsirė mė
  pėr teatra e drama. Nėse marrim se shteti ka pėr ēdo person
  informatėn se kush ėshtė, ku banon, punon etj., etj. atėherė
  e ka edhe lehtė tė vlerėsojė se a ėshtė i detyruar ai person tė kėrkojė
  apo jo. Gjithashtu ėshtė absurde tė sillet nje ligj i tillė kur varfėria ekstreme
  ekzison.
  Me njė fjalė, kjo pėr mua ėshtė bullshit. Ne nuk mund tė krahasohemi
  me Gjermaninė e ca shtete tė forta ku punė ke sa tė duash, veē a dėshiron
  tė punosh. Para se tė sjellin kėso ligjesh, pse nuk ecin shtėpi pėr shtėpi
  tė shohin praktikisht se si jeton populli? - Apo kėtė e bėjnė vetėm kur
  i duhen votat?
  Ka thėnė i moēmi: sipas vendit edhe kuvendi!
  Ah s'ikur bukuria tė simbolizonte menēurinė?!?!
  Prindėrit janė tė bezdisshėm nga se janė tė programuarė si tė tillė: dashuri e pa fund!
  Pėr t'i kuptuarė prindėrit, sė pari duhesh kuptuarė jetėn !

 23. #23
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  41,277
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11803
  Pak nga pak,po e kthejne vendin e tyre ne nje makabritet cnjerzor!
  Po mire ore plehra,sa merreni masa ti gjobisni keta njerez,keni pyetur veten;
  Me cfare jetojne?
  Ku jane shoqatat ,ndihma e qeverise ne keto lloj problemesh?
  Ku jane ndihmat sociale?
  PErpara se te determinosh gjobe ndaj ketyre njerzve duhet qe ti, si qeveri shtet tu kesh afruar te pakte nje zgjidhje socciale per jetes.
  Pas kesaj pastaj te lind e drejta e procedurave te tjera.
  Mizerahne e piste vendi im i dashur!

 24. #24
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  18,715
  Forca e Rrespektit
  2297
  Citim Origjinale Postuar nga ricky_ch Shfaq Poten
  Kur shteti e kryen punėn e vet si duhet, nuk mbetet hapėsirė mė
  pėr teatra e drama. Nėse marrim se shteti ka pėr ēdo person
  informatėn se kush ėshtė, ku banon, punon etj., etj. atėherė
  e ka edhe lehtė tė vlerėsojė se a ėshtė i detyruar ai person tė kėrkojė
  apo jo. Gjithashtu ėshtė absurde tė sillet nje ligj i tillė kur varfėria ekstreme
  ekzison.
  Me njė fjalė, kjo pėr mua ėshtė bullshit. Ne nuk mund tė krahasohemi
  me Gjermaninė e ca shtete tė forta ku punė ke sa tė duash, veē a dėshiron
  tė punosh. Para se tė sjellin kėso ligjesh, pse nuk ecin shtėpi pėr shtėpi
  tė shohin praktikisht se si jeton populli? - Apo kėtė e bėjnė vetėm kur
  i duhen votat?
  Ka thėnė i moēmi: sipas vendit edhe kuvendi!
  Krimi I organizuar leviz ... shfrytezon aty ku njerezit e para Nuk jane te informuar, dhe ligji nuk eshte ne aksion. Une vij rregullisht ne Albania dhe pothuajse pak a shume i njoh kush shfrytezon k’te rast per biznes e kush e ka nga halli, jo me njerezit e perditshem qe jetojne aty. Megjithate k’to 2 vitet e fundit kam vene re qe fenomeni eshte shtuar ne mase, kshuqe ligji Nuk ka lidhje me krahasimet e shteteve , por me fenomenin e perhapur ... Dhe marrjen e masave.
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 25. #25
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i ricky_ch
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Postime
  4,945
  Forca e Rrespektit
  1058
  Citim Origjinale Postuar nga Zana1 Shfaq Poten
  Krimi I organizuar leviz ... shfrytezon aty ku njerezit e para Nuk jane te informuar, dhe ligji nuk eshte ne aksion. Une vij rregullisht ne Albania dhe pothuajse pak a shume i njoh kush shfrytezon k’te rast per biznes e kush e ka nga halli, jo me njerezit e perditshem qe jetojne aty. Megjithate k’to 2 vitet e fundit kam vene re qe fenomeni eshte shtuar ne mase, kshuqe ligji Nuk ka lidhje me krahasimet e shteteve , por me fenomenin e perhapur ... Dhe marrjen e masave.

  Zana,

  edhepse ka keqpėrdorues, prap me njė masė tillė i fut tė gjithė nė njė
  thes. T'i denosh nė kėtė mėnyrė sīkurse kur parkon atomjetin dikund
  ėshtė e papranueshme. Sė pari duhet shteti tė ndėrmarrė tė gjtha masat
  e duhura, e mandej tė vij tek ky denim si opsion i arsyeshėm. Pėr ate edhe
  krahasova shtetet nga se kjo ėshtė mu pėr kėtė arsye e mundshme
  atje pasiqe shteti e din shum mire se ka punė sa tė duash, si dhe ekziston
  enti adekuat ku duhen tė drejtohen nė raste tė tilla. Tek ne nuk funskionon
  asgjė. Shtet dembel. Pėr mendimin tim janė ata tė parėt qė duhen denuar
  e pastaj tė tjerėt.
  Ah s'ikur bukuria tė simbolizonte menēurinė?!?!
  Prindėrit janė tė bezdisshėm nga se janė tė programuarė si tė tillė: dashuri e pa fund!
  Pėr t'i kuptuarė prindėrit, sė pari duhesh kuptuarė jetėn !

 26. #26
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  18,715
  Forca e Rrespektit
  2297
  Citim Origjinale Postuar nga ricky_ch Shfaq Poten
  Zana,

  edhepse ka keqpėrdorues, prap me njė masė tillė i fut tė gjithė nė njė
  thes. T'i denosh nė kėtė mėnyrė sīkurse kur parkon atomjetin dikund
  ėshtė e papranueshme. Sė pari duhet shteti tė ndėrmarrė tė gjtha masat
  e duhura, e mandej tė vij tek ky denim si opsion i arsyeshėm. Pėr ate edhe
  krahasova shtetet nga se kjo ėshtė mu pėr kėtė arsye e mundshme
  atje pasiqe shteti e din shum mire se ka punė sa tė duash, si dhe ekziston
  enti adekuat ku duhen tė drejtohen nė raste tė tilla. Tek ne nuk funskionon
  asgjė. Shtet dembel. Pėr mendimin tim janė ata tė parėt qė duhen denuar
  e pastaj tė tjerėt.
  Mund te flasim per te metat e politikes non stop, por le te fokusohemi ne k'te pike... ricky.

  Per mendimin tim k'tu asnjera pale nuk humbet, perkundrazi lufton krimin e organizuar... tani ligji vihet ne pergjithesi e njelloj per te tere, ama situatat pastaj analizohen dhe merren masat sipas rastit . Prandaj kemi edhe shkallet e tjera te ligjit , ku situata analizohet nga afer .

  Njerezit/populli duhet ti mirepresi gjerat pozitive , e jo ti luftoje sipas interesit politik... fundja fundit ne Albania po perhapet edhe turizmi kohet e fundit, kshuqe duam apo nuk duam ne..... ne ca gjera duhet te levizim forward .
  Heren e fundit u redaktua nga Zana1; 3 Jave Me Pare ne 17:42.
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 27. #27
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i ricky_ch
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Postime
  4,945
  Forca e Rrespektit
  1058
  Citim Origjinale Postuar nga Zana1 Shfaq Poten
  Mund te flasim per te metat e politikes non stop, por le te fokusohemi ne k'te pike... ricky.

  Per mendimin tim k'tu asnjera pale nuk humbet, perkundrazi lufton krimin e organizuar... tani ligji vihet ne pergjithesi e njelloj per te tere, ama situatat pastaj analizohen dhe merren masat sipas rastit . Prandaj kemi edhe shkallet e tjera te ligjit , ku situata analizohet nga afer .

  Njerezit/populli duhet ti mirepresi gjerat pozitive , e jo ti luftoje sipas interesit politik... fundja fundit ne Albania po perhapet edhe turizmi kohet e fundit, kshuqe duam apo nuk duam ne..... ne ca gjera duhet te levizim forward .
  OK, nėse rrjedhin gjėrat si duhet, jam i mendimit qė gjobat qė merren
  nga lypėsat e rrejshėm t'i jepen atyre qė s'kan kurrfarė tė ardhure!
  Kjo mund tė ndodh nėse ligji funksionon. Ndryshe nuk shkohet forward!
  Ah s'ikur bukuria tė simbolizonte menēurinė?!?!
  Prindėrit janė tė bezdisshėm nga se janė tė programuarė si tė tillė: dashuri e pa fund!
  Pėr t'i kuptuarė prindėrit, sė pari duhesh kuptuarė jetėn !

 28. #28
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  18,715
  Forca e Rrespektit
  2297
  Citim Origjinale Postuar nga ricky_ch Shfaq Poten
  OK, nėse rrjedhin gjėrat si duhet, jam i mendimit qė gjobat qė merren
  nga lypėsat e rrejshėm t'i jepen atyre qė s'kan kurrfarė tė ardhure!
  Kjo mund tė ndodh nėse ligji funksionon. Ndryshe nuk shkohet forward!
  Na vjen keq por eshte bere keq per qylin , ricky . loool

  Qe te sqarohemi : Une nuk po luftoj varferine k'tu, por fenomenin ne fjale ku shfrytezohet per biznes , dhe jane te qarta k'to raste , sic thashe dhe une qe nuk jetoj andej , jam ne gjendje qe ti dalloj k'to raste. Aq me teper qe Shqiptari nuk e ka per zakon lypjen ne rruge, sado i varfer te jete .

  K'tu tek ne i ra goja policise nga pas duke i paralajmeruar njerezit, dhe ne dy - tre raste arrestimi k'to lloj njerezish i kane kapur aty ne moment me nga £30.000 te thata ne xhep , duke zhdepur popullin mbare.
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 29. #29
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i ricky_ch
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Postime
  4,945
  Forca e Rrespektit
  1058
  Citim Origjinale Postuar nga Zana1 Shfaq Poten
  Na vjen keq por eshte bere keq per qylin , ricky . loool

  Qe te sqarohemi : Une nuk po luftoj varferine k'tu, por fenomenin ne fjale ku shfrytezohet per biznes , dhe jane te qarta k'to raste , sic thashe dhe une qe nuk jetoj andej , jam ne gjendje qe ti dalloj k'to raste. Aq me teper qe Shqiptari nuk e ka per zakon lypjen ne rruge, sado i varfer te jete .

  K'tu tek ne i ra goja policise nga pas duke i paralajmeruar njerezit, dhe ne dy - tre raste arrestimi k'to lloj njerezish i kane kapur aty ne moment me nga £30.000 te thata ne xhep , duke zhdepur popullin mbare.
  Ti si duket se ditke fare ēka ėshtė varfėria dhe kjo punė tė duket shaka,
  por dije se ka njerėz qė jetojnė nė varfėri tė skajshme, edhe pse krenaria
  e tyre si len tė dalin nė rrugė.
  Nejse, ty tė duket s politika e ka mirė, mu jo. Kėndvėshtrime e prioritete
  tė kundėrta. Mua mė pengojnė mė shumė tė varfėrit, se si ata e menaxhojnė
  tė mbijetojnė edhe kėtė dimėr, se sa a e keqpėrdor dikush lypesėrinė.
  Unė kur thash qė profiti t'i ndahet tė varfėrve, e pata me plot seriozitet
  e nuk ka nevojė pėr zgėrdhirje, nga s'e ke provuar tė bėjė stomaku grrrr-grrrrr.

  Po nejse, nuk e dij ēfarė ti flet, po me sa thot postimi i parė ndalohet kėrkim-lėmosha,
  keshtu duke pėrgjithėsuar tė gjithė, pa dallim, dhe kjo i mbyll rrugėn edhe njė
  varfanjaku te vėrtetė. Pra ēdo diskutim i mėtutjeshėm ėshtė i tepėrt.
  Me sa shoh unė ata tė vėrtetit duhet tė shkojnė nė polici dhe tė marrin
  njė leje dhe tu jepet njė amblemė si jahudive dikur dhe ta vėnė nė gjoks: i varfėr i vėrtetė!
  Ah s'ikur bukuria tė simbolizonte menēurinė?!?!
  Prindėrit janė tė bezdisshėm nga se janė tė programuarė si tė tillė: dashuri e pa fund!
  Pėr t'i kuptuarė prindėrit, sė pari duhesh kuptuarė jetėn !

 30. #30
  Super Moderator fv Avatari i Abis
  Antarėsuar nė
  Feb 2016
  Postime
  11,831
  Forca e Rrespektit
  3405
  Citim Origjinale Postuar nga ricky_ch Shfaq Poten
  Ti si duket se ditke fare ēka ėshtė varfėria dhe kjo punė tė duket shaka,
  por dije se ka njerėz qė jetojnė nė varfėri tė skajshme, edhe pse krenaria
  e tyre si len tė dalin nė rrugė.
  Nejse, ty tė duket s politika e ka mirė, mu jo. Kėndvėshtrime e prioritete
  tė kundėrta. Mua mė pengojnė mė shumė tė varfėrit, se si ata e menaxhojnė
  tė mbijetojnė edhe kėtė dimėr, se sa a e keqpėrdor dikush lypesėrinė.
  Unė kur thash qė profiti t'i ndahet tė varfėrve, e pata me plot seriozitet
  e nuk ka nevojė pėr zgėrdhirje, nga s'e ke provuar tė bėjė stomaku grrrr-grrrrr.

  Po nejse, nuk e dij ēfarė ti flet, po me sa thot postimi i parė ndalohet kėrkim-lėmosha,
  keshtu duke pėrgjithėsuar tė gjithė, pa dallim, dhe kjo i mbyll rrugėn edhe njė
  varfanjaku te vėrtetė. Pra ēdo diskutim i mėtutjeshėm ėshtė i tepėrt.
  Me sa shoh unė ata tė vėrtetit duhet tė shkojnė nė polici dhe tė marrin
  njė leje dhe tu jepet njė amblemė si jahudive dikur dhe ta vėnė nė gjoks: i varfėr i vėrtetė!
  Ato qe jetojne ne skamje nuk dalin ne rruge te lypin..rrine aty ne skamjen e tyre..ndersa keto lypesit jane "jevgj" qe e kane zanat te lypuren..lypin gjithe diten duke u shtirur si sakate dorace etj..e ne mbremje shkojne pine raki si dreqi.
  Heren e fundit u redaktua nga Abis; 3 Jave Me Pare ne 18:42.


  🦂  🐾

Faqja 1 nga 2 12 E FunditE Fundit

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •