Shqiptar te Bashkuar
android
Duke shikuar rezultatet 1 ne 10 nga 10
 1. #1
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  38,849
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11778

  Veliaj: Hapim 62 palestrat pėr tė rinjtė qė duan tė merren me sport

  Veliaj: Hapim 62 palestrat pėr tė rinjtė qė duan tė merren me sport  Nisma e Bashkisė sė Tiranės pėr tė hapur 62 palestrat e shkollave, si hapėsira ku fėmijėt dhe tė rinjtė mund tė merren me sport pasditeve dhe nė fundjave, po rezulton e suksesshme. Shkolla “1 Maji” hapi dyert pėr komunitetin e njėsive 1 dhe 2, nė palestrėn e sė cilės kryebashkiaku Erion Veliaj zhvilloi njė ndeshje me volejbolli me tė rinjtė e Klubit Sportiv Tirana Voley.

  “Mė vjen mirė qė po e realizojmė njė projekt tė tillė nė 62 shkollat e qytetit, nė tė cilat kemi rikonstruktuar palestrat dhe hapėsirat sportive, duke ua vėnė nė dispozicion tė gjithė tė rinjve qė duan tė merren me sport”, tha Veliaj.

  Ai theksoi se sporti ėshtė njė mėnyrė e mirė pėr tė nxitur tė rinjtė qė nesėr tė jenė qytetarė tė mirė dhe profesionistė tė suksesshėm. Hapja e 62 palestrave nė kryeqytet do tė nxisė edhe zhvillimin e miqėsive mes nxėnėsve, qė pėrfshihen nė aktivitete sportive.

  “Vetėm dikush qė merret me sport mund ta kuptojė fuqinė e skuadrės, sidomos nė njė vend si Shqipėria. Pėrtej sportit, kemi nevojė t’i mėsojmė tė rinjve karakter, do tė thotė qė duhet tė mėsojmė si tė humbasim, por edhe si tė fitojmė. Njė sportist i mirė di ta menaxhojė mirė humbjen, se ngrihet shpejt nė kėmbė”, nėnvizoi Veliaj.

  Sipas tij, njė nga problemet mė shqetėsuese tė shoqėrisė sot ėshtė edhe obeziteti, i cili vihet re nė moshat e reja. “Obeziteti po kthehet nė problemin kryesor pėr fėmijėt, tė cilėt sot ushqehen keq. Kemi njė gjeneratė tė tėrė qė po ushqehet me patatina dhe pije me gaz”, tha ai.

  “1 Maji” ėshtė shkolla e tretė nė kryeqytet e cila ka hapur dyert qė tė rinjtė tė shfrytėzojnė terrenet sportive pasditeve dhe nė fundjavė me qėllim edukimin dhe masivizimin e shumė sportit nė Tiranė.


  (gazeta-Shqip.com)
   

 2. #2
  sweet fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i sensuu
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Mosha
  29
  Postime
  10,365
  Forca e Rrespektit
  2905
  Ore ky cmimi i palestres kur do ulet se shtrenjte e keni
  Treat your self like a star!!!

 3. #3
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  17,420
  Forca e Rrespektit
  2173
  Palestrat neper shkolla jane me detyrim , perderisa ka edhe lende fiskulture ( dhe kane egzituar qe ne kohen e Dulles )..me I thene k’tij idiotit, kshuqe Nuk Po ben ndonje nder te madh .. pervecse detyres ku gjer tani ju kane vjedhur fondet ,jo qe po I hap ky.
  Heren e fundit u redaktua nga Zana1; 15-05-2018 ne 20:44.
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 4. #4
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  38,849
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11778
  Dicka shume motivuese dhe pozitive per te rinjet!
  Bravo!!
   

 5. #5
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Loyalty
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Milano
  Postime
  3,745
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  1433
  Me mire 70 palestra... Me masterplanin ēu be?

  "Dignity consists not in possessing honors, but in the consciousness that we deserve them."

 6. #6
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i KAON
  Antarėsuar nė
  Dec 2017
  Postime
  656
  Forca e Rrespektit
  420
  Ky djali po punon me zemer,,,sikur te gjith ne te mendonim si ky, begatija nuk do vonoj se ardhuri!!!

  Sporti eshte jo vetem dobi fizike por edhe elisiri per nje jete te bukur!
   

 7. #7
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Loyalty
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Milano
  Postime
  3,745
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  1433
  Une nuk thashe qe nuk po punon me zemer, thashe qe jane me mire 8 palestra me shume dhe 4 burgje me pak. Por ndoshta nuk dalin me numrat e fushates elektorale. S'i ve faj faktikisht, se brezat rriten dhe ndjekin shqisen qe con drejt jetes.

  62 palestra eshte numer fiktiv, qe le hapesire mendimi me OKE.

  "Dignity consists not in possessing honors, but in the consciousness that we deserve them."

 8. #8
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i KAON
  Antarėsuar nė
  Dec 2017
  Postime
  656
  Forca e Rrespektit
  420
  Fakti eshte se po punohet,,ky eshte fakti!
  E duhet pranuar se jan ber shum gjera qe as nuk fantazoheshin ne kohen e kriminelve!
  P.S futju punes aty se detyra e re qe ke marr persiper duhet kryer
   

 9. #9
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Aver
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  8,105
  Forca e Rrespektit
  4347
  Ose nuk e keni lexu lajmin ose e keni lexu por nuk e keni kuptu.
  Ky nuk po thote se i ka ndertu 62 palestra te reja sepse ato ekzistojne tashme. Ky po thote se palestrat e shkollave pas perfundimit te orarit te mesimit i ka vene ne dispozicionin e te rinjeve, dmth gjate pasditave dhe ne fundjave te rinjte mund te merren me sport ne keto palestra.

  Vendim shume i mire, me mire ne palestra se neper kafeteri.
  I walk slowly, but I never walk backward

 10. #10
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Loyalty
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Milano
  Postime
  3,745
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  1433
  Nuk eshte se gazetari e ka shprehur shume sakte mesazhin. Gjithesesi, gjithmone me mire sporti se sa dhuna parimisht e pertej numrave.

  "Dignity consists not in possessing honors, but in the consciousness that we deserve them."

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •