• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Portali - FV.AL

Çfarë do të kishim parë në lindjen e Universit?

 • 28
 • 3
Një pikë energjie pafundësisht e vogël: gjithçka filloi kështu, 13.8 miliardë vjet më parë, por – sipas përkufizimit – askush nuk ishte i pranishëm në kohën që ndodhi. Në vend të kësaj, le të imagjinojmë të paktën për një moment, sikur të ishim dëshmitarë të Big Bengut.

Çfarë do të kishim parë...

FOTO/ Erdogan në faqen e parë të revistës “Charlie Hebdo”: Ouuuh! Profeti!

 • 54
 • 7
Revista satirike franceze “Charlie Hebdo” publikoi faqen e parë të numrit që pritet të dalë këtë të mërkurë dhe që i kushtohet Presidentit të Turqisë, Rexhep Taip Erdogan
Numri i ri titullohet: “Erdogan, në jetën private, është shumë qesharak”.
“Charlie Hebdo” e ka shoqëruar atë me një...

Big Reset dhe "amazonizimi" i shoqërisë: çfarë parashikon parajsa tokësore e "elites boterore

 • 47
 • 1
Big Reset dhe "amazonizimi" i shoqërisë: çfarë parashikon parajsa tokësore e "elites boterore"

Ndërsa Evropa bllokohet nga e ashtuquajtura "vala e dytë" e Coronavirus,

Il virus accelera, mai così tanti contagi nel mondo. Irlanda torna in lockdown - Europa

Irlanda është vendi i parë në...
Shqiperia pararoje e shendetesise dhe gafat e tjera te "The Lancet"
 • 36
 • 2
Nga Kadri Vokopola

Ka shkaktuar jo pak habi lajmi që i referohej një prej revistave më prestigjioze shekencore, siç është britanikja The Lancet, sipas të cilës, shërbimi shëndetësor i vendit tonë linte pas (natyrisht për nga cilësia e mirë) të gjitha vendet e rajonit.

Madje ia kaluakërka edhe...

Demografie... tkurrja e saj ne Shqiperi !

 • 184
 • 25
Ne vitin 1991 , Shqiperija ka pasur 82 mije lindje te foshnjave !
Ne vitin 2019, 28000 mije , pra 1 foshnje per km katror .

Le te diskutojme cfare pasojash do kete kjo tkurrje per ekonomine dhe te ardhmen ne Shqiperi !
Sa vlen atëherë vaksina? Studimi më i fundit: Antitrupat bien për 4 muaj!
 • 20
 • 0
Studiuesit kanë zbuluar se nivelet e antitrupave të krijuara te njerëzit pas infektimit me koronavirus bien shumë shpejt.

Ekipi i “The Imperial College London” zbuloi se numri i personave që rezultojnë pozitivë në testet e antitrupave ka rënë me 26% në periudhën nga qershori deri në shtator...
“4 muaj e bllokuar”/ Mbyllet qarkullimi te sheshi ‘Shqiponja’.
 • 78
 • 12
ARRSH dhe Policia kanë prezantuar planin e menaxhimit e trafikut për shkak të punimeve që po vijojnë te Unaza e Madhe. Ata kanë deklaruar se qarkullimi te sheshi ‘Shqiponja’ do të ndalohet për 4 muaj.
Kalimi do të jetë i mundur vetëm për ambulancat, ndërsa iu kërkohet drejtuesve të mjeteve të...

Makineria Leva, gol çdo 37 minuta! Polaku përmirëson rekordin e tij

 • 46
 • 6
Ky njeri nuk njeh limite. Ndoshta më shumë sesa me një njeri normal, kemi të bëjmë me një makineri sportive, duke qenë se Robert Levandovski as që ka ndërmend të ndalet së shënuari, por në të njëjtën kohë së vendosuri jo vetëm rekorde personale, por edhe historike që lidhen me Bundesligën. Nëse...

Do kthehen fëmijët nga Siria/ Rama niset drejt Libanit

 • 73
 • 6
Finalizohet sot pjesa e parë e operacionit të kthimit në Shqipëri të fëmijëve dhe grave që ndodhen në kampin e Al Holit në Siri.

Kryeministri Rama para nisjes për në Liban tha se të parët do merren katër fëmijë dhe një grua. Operacioni do vazhdojë edhe në disa faza për të tërhequr të gjitha...

Komentet e Macron për Islamin/ Vendet Arabe nisin bojkotin e produkteve Franceze

 • 377
 • 73
Presidenti francez dhe kryeministri i Pakistanit

Disa kompani arabe kanë njoftuar se po tërheqin produktet franceze nga supermarketet e tyre në kundërpërgjigje të komenteve të presidentit francez për fenë islame, shkruan rrjeti i Omanit, Al Jaseera.

Nisma u nxit fillimisht nga kryeministri i...

Bojkoti i kampionatit, Libohova flet pas mbledhjes: Ja çfarë vendosëm ditën e sotme

 • 55
 • 8
Pas përfundimit të mbledhjes së Ligës, presidenti i saj, Edvin Libohova është shprehur se ende nuk është marrë një vendim për kampionatin dhe nëse do të vazhdojë apo jo bojkoti. Libohova u shpreh se i është dhënë kohë qeverisë deri ditën e enjte për një përgjigje përfundimtare për realizimin e...

Ekzekutohet me plumb në kokë 50-vjeçari në Fier

 • 44
 • 3
Ekzekutohet me armë zjarri një 50-vjeçar në Fier. Ngjarja e rëndë ka ndodhur sot rreth orës 06:00, në lagjen “Sheq i Madh” në Fier.

Viktima është identifikuar si Ahmet Toska, punonjës në një karburant në Fier. Ai sapo kishte dalë nga banesa kur u qëllua me plumb në kokë.

“Sot rreth orës 06:00...

Spanja shpall gjendjen e jashtëzakonshme, vendos shtetrrethim mbarëkombëtar për të frenuar përhapjen e Covid-19

 • 43
 • 3
Kryeministri spanjoll Pedro Sanchez deklaroi të dielën një gjendje të dytë të jashtëzakonshme mbarëkombëtare, duke i dhënë pushtetit të tij fuqinë për të kufizuar liritë themelore dhe duke futur një shtetrrethim natën, ndërsa rastet e koronavirusit rriten në Spanjë.

Gjendja e jashtëzakonshme do...

Koncensionet, nga Gurakuqi te Beqaj

 • 64
 • 7
Nga Klodian Tomorri

Është magjepsëse, por historia e përsërit vetveten thuajse në gjithçka. Fatkeqësisht ndonjëherë në mënyrë të mbrapsht.

Në vitet 20 të shekullit të kaluar, shteti i sapoformuar shqiptar kishte nevojë për investime publike që të nxirrte vendin nga varfëria dhe të shtynte...

Jo vetëm Templarët: Kush janë 7 shoqëritë sekrete më misterioze

 • 90
 • 18
Më të famshëm janë sigurisht Templarët, por shoqëritë sekrete e kanë shoqëruar që nga fillimi historinë e njerëzimit. Ja cilat janë 7 nga më të rëndësishmet:

Esenët

Vëllazëria e Eseneve daton që në shekullin II Para Erës Sonë. Ajo ishte i vendosur në fshatrat e vogla në periferi të qytetit të...

Mjeket e sorollatnin nëpër spital, ndërron jetë 53 vjeçari

 • 59
 • 7
Ditën e premte Lutfi Çekiri, u paraqit në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” për të marrë ndihmë mjekësore.
Aty e kishin adresuar mjekët e Spitalit të Traumës, të cilët pasi i bënë një serum dhe e mbajtën disa orë në urgjencë mbrëmjen e së enjtes, e drejtuan në QSUT.
53-vjeçari nga...
Kujtimet false, një realitet i mendjes sonë
 • 50
 • 2
Kujtesën e mendojmë si një kasetë që shpaloset dhe që i mban të gjitha informacionet, mendimet dhe faktet njëra pas tjetrës, ngjarjet si kanë ndodhur, njësoj si një video. Sigurisht që kujtesa nuk funksionon kështu. Më shumë se sa vazhdimësi, kujtesa ka copëza të ngjarjeve, eventeve, momente...
Sondazhi i OKB: Shqiptarët më pesimistë se bota, ja cili do jetë viti më i keq
 • 42
 • 4
Sondazhi i OKB: Shqiptarët më pesimistë se bota, ja cili do jetë viti më i keq

Shqiptarët janë më pesimistë se mesatarja botërore, kur vjen puna te pritshmëritë për të ardhmen, sipas një sondazhi global të zhvilluar nga Organizata e Kombeve të Bashkuara me rastin e 75-vjetorit të OKB-së...
Të kthesh kokën nga e shkuara për të kuptuar të ardhmen e Mirditës, n’Katund të Vjetër ndodh çudia
 • 30
 • 0
Të kthesh kokën nga e shkuara për të kuptuar të ardhmen e Mirditës, n’Katund të Vjetër ndodh çudia

Cikli emisionit Fshatrat e Shqipërisë, në Top Channel i transmetuar çdo të shtunë në orën 17:00 dhe nga e hëna në të premte në kanalin e Top News në orën 16:00 çdo ditë, po tërheq vëmendjen e...

Në Paris sulmohen me thikë dy gra myslimane

 • 96
 • 12
Në Paris sulmohen me thikë dy gra myslimane
Në Paris, kryeqytetin e Francës, 2 gra myslimane u sulmuan me thikë nga dy gra që bërtitën “arabe të ndyra”.
22.10.2020 ~ 24.10.2020
Në Paris sulmohen me thikë dy gra myslimane
Në Paris, kryeqytetin e Francës, 2 gra myslimane u sulmuan me thikë nga dy...

Postimet e fundit

Statistikat e forumit

Tema
66,521
Mesazhe
1,555,106
Anëtarë
16,574
Anëtari më i ri
Eldiana

Dhuruesit

Top