Shqiptar te Bashkuar
android
Duke shikuar rezultatet 1 ne 5 nga 5
 1. #1
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i dangerous
  Antarėsuar nė
  Oct 2013
  Postime
  8,117
  Forca e Rrespektit
  2179

  Letra e ime e fundit per Meshkullin qč mč theu Zemren

  Si ke qenė? Shpresoj tė jesh mirė dhe e kam me tė vėrtetė.
  Nuk po tregohem false dhe as sarkastike siē mund ta ndjesh pėr shkak tė mėnyrės sė “dreqosur” me tė cilėn rrugėt tona u ndanė. Jo, nuk tė urrej aspak, nė fakt jam shumė e lumtur qė rrugėt tona moren drejtime tė ndryshme dhe po, do tė doja qė kurrė mė tė mos piqeshin bashkė. Ti ndikove nė jetėn time mė shumė se njerėzit me tė cilėt u rrita dhe megjithėse e pata tė vėshtirė qė ta kuptoja nė atė moment, mė ka bėrė mė shumė mirė sesa keq. Jam mirėnjohėse pėr tė gjitha mėsimet e vlefshme qė mora si rezultat i tė qenit me ty. Tė kujtohet kur luaje me ndjenjat e mija, ku njė ditė mė bėje tė ndihesha nė qiellin e shtatė dhe ditėn tjetėr mė rrėzoje nė tokė.

  Jam e lumtur qė ma bėrė kėtė, kėtė shaka tė ashpėr, ku ndaheshe dhe mė pas ditėn tjetėr riktheheshe gjithė buzėqeshje thjesht sepse doje tė dije reagimin tim nga tė mos qenit me ty. Epo, pėr mua, kjo nuk ishte pėr tė qeshur dhe tani e kuptoj se sa keq mė bėri qė investova kaq shumė nga vetja nė dikė qė nuk ishte as i pjekur mjaftueshėm emocionalisht pėr tė kuptuar se ēfarė kjo do tė thoshte. Ti mė mėsove qė tė mos bie brenda me njė person egoja e tė cilit ėshtė mė e rėndėsishme sesa lotėt e partneres sė tij. Dhe nė fakt kjo gjė nuk duhej tė mė kishte surprizuar edhe aq, sepse ti ke luajtur me mua qė ditėn e parė. Mbaj mend se sa vuaja nga ankthi pėr shkak se ti me jepje gjithnjė sinjalet e gabuara. Pėr pjesėn mė tė madhe tė kohės, unė as nuk e dija nėse edhe ti mė pėlqeje apo jo. Po pėlqeje, sepse edhe pse unė mund tė tė kem dashur, e di qė ti nuk e bėre kurrė. Ti doje vetėm veten. Kėshtu ti luajte me ndjenjat e mia deri sa ishte i pasigurt. Nuk isha e mirė mjaftueshėm pėr ty qė tė isha me ty nė momentin qė kėrkova, por nuk isha edhe aq e keqe sa tė mė lije pa e menduar mirė, apo jo? Dhe ti mendojė qė tė bėje njė zgjedhje ndėrkohė qė mė torturoje, por nuk ka problem. Mėsova se pavarėsisht se sa mund ta dua dikė, nuk do tė varem pas ēdo fjale tė tij tė dykuptimshme dhe tani qė e di rėnndėsinė e qartėsisė, nuk do tė lejoj kurrė qė njė narcist tė luajė me ndjenjat e mia nė kėtė mėnyrė, me shpresėn se njė ditė do t’i dukem e denjė.

  Sa pėr ndjenjėn e konkurrencės me femrat e tjera qė mė krijove, duke sjellė nė mua pasiguri pėr veten qė nuk e dija as qė ekzistonin dhe duke mė vėnė nė pah se sa i kėrkuar ishe, kuptova se atė gjitha ato femra nuk ishin konkurrenca ime. Ne ishim tė gjitha sė bashku nė kėtė, pėr tė harruar meshkujt si ti, qė mendojnė se duhet tė luftojmė me njėra-tjetrėn pėr tė pasur vėmendjen tuaj. Jo faleminderit, preferojmė tė pimė njė kafe tė gjitha bashkė. Faleminderit qė mė mbajte tė fokusuar. Atė kohė qė shpenzova me ty, gjithnjė duke u shqetėsuar se ēfarė duhej dhe nuk duhej tė bėja dhe se si ti do te reagoje. Papritmas, isha aq nė presion sa nuk mund tė merrja frymė. Kjo ishte koha kur kuptova rėndėsinė e stabilitetit. Unė nuk e vlerėsova kurrė ndjenjėn e lirisė dhe kontrollit tė jetės sime dhe mbase, kjo ėshtė arsyeja se pėrse e dorėzoja kaq shpejt jetėn time nė duart e tua. Por ti u sigurove qė unė ta marr kėtė si njė mėsim dhe tė mos e pėrsėris mė kurrė sepse tashmė e di ēmimin qė pagova. Faleminderit qė gjithnjė more dhe kurrė nuk dhe. Qė kėrkove gjithmonė dashurinė dhe mirėkuptimin tim dhe prapė nuk u afrove kurrė emocionalisht me mua.

  Sa herė qė tregoheshe xheloz dhe posesiv ndaj meje, mendoja se ishte njė gjė e mirė, qė mė nė fund ishe gati pėr t’u pėrkushtuar. Por jo, ti thjesht doje qė tė kishe kontroll nė jetėn time, dėshiroje ēdo gjė qė kisha pėr tė ofruar, mendjen time, trupin, shpirtin dhe nė kėmbim nuk arrite tė me jepje as pėrkushtimin tėnd. Mėsova se sa budallaēkė isha qė shpenzova kaq shumė nga koha dhe ndjenjat e mija nė ty, kur ishte e qartė se ti nuk ishe i gatshėm qė tė investoje ndonjė. Faleminderit pėr ēdo herė qė mė ke lėnė duke pritur. Mė ka mėsuar se i vetmi person nė jetė pėr tė cilin kam nevojė pėr tė qėnė e lumtur, jam vetė unė. Faleminderit qė mė bėrė tė shikoj se sa mizore, e paarsyeshme dhe egoiste bota mund tė jetė. Tani, jam mė e pėrgatitur pėr t’u pėrballur me njerėzit si ti, pa i urryer ata, sepse e kuptoj gjithashtu edhe atė qė ata po pėrjetojnė. Dhe mbi tė gjitha, faleminderit qė mė le. E di, kur e bėre u ndjeva e thyer dhe e shkatėrruar, por qė nė tė vėrtetė ishte gjėja mė e mirė qė ke bėrė pėr mua gjatė gjithė kohės qė ishim bashkė. Kur ti u largove, mendova se nuk do tė jetoja dot pa ty. Unė nuk e dija. Jo vetėm qė po jetoj pa ty, por unė edhe po lulėzoj pa ty. Mė kapin tė dridhura kur e mendoj se si do tė ishte jeta ime nėse do tė ishim prap bashkė.Jam njė njeri mė i fortė, por jo tėrėsisht pėr shkakun tėnd, e kisha gjithnjė kėtė forcė brenda meje, por po, tė jam mirėnjohėse qė mė ke treguar ēdo gjė pėr tė cilėn unė isha e aftė.

  ... burimi - fb.
   

 2. #2
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i KAON
  Antarėsuar nė
  Dec 2017
  Postime
  656
  Forca e Rrespektit
  420
  Ky eshte nje leksion i dhen me pavetedije,,,jo vetem femrat por edhe meshkujt duhet te kuptojne se te varesh tek dikush nuk eshte dashuri por shfrytezim!
   

 3. #3
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  38,844
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11778
  Sa pėr ndjenjėn e konkurrencės me femrat e tjera qė mė krijove, duke sjellė nė mua pasiguri pėr veten qė nuk e dija as qė ekzistonin dhe duke mė vėnė nė pah se sa i kėrkuar ishe, kuptova se atė gjitha ato femra nuk ishin konkurrenca ime. Ne ishim tė gjitha sė bashku nė kėtė, pėr tė harruar meshkujt si ti, qė mendojnė se duhet tė luftojmė me njėra-tjetrėn pėr tė pasur vėmendjen tuaj.

  Kjo eshte injoranca e shume femrave.
  Nuk ka femer me derdimente ne bote,as me mbeturine dhe e pa personalitet, qe nje femer qe lufton me nje femer tjeter (apo te tjera)per te mbajtur mashkullin e "saj!!" gjoja.
  )
   

 4. #4
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  38,844
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11778
  Per temen psikollogjiksh leter e dobet.
  Njeriu ne lidhjet e ti/saj seleksionon pa prek fundin e shpirtit ne erresiren ku tjetri/ra mundohet ta zhysi.
   

 5. #5
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Loyalty
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Milano
  Postime
  3,745
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  1433
  Citim Origjinale Postuar nga NeVertiti Shfaq Poten

  Kjo eshte injoranca e shume femrave.
  Nuk ka femer me derdimente ne bote,as me mbeturine dhe e pa personalitet, qe nje femer qe lufton me nje femer tjeter (apo te tjera)per te mbajtur mashkullin e "saj!!" gjoja.
  )
  Zakonisht, femrat qe zihen per nje mashkull i dallon direkt nga trajtat e trupit... S'po flas me! :-D BIG LIKE per pergjigjen.

  "Dignity consists not in possessing honors, but in the consciousness that we deserve them."

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •