Shqiptar te Bashkuar
android

Forum: Shkencat Ekzakte

Nėn-Forume Threads / Posts  Postimi i Fundit

 1. fv

  Gjithcka rreth shkencės dhe teknologjisė sė fundit!

  Veprimet e Forumit:

  Statistikat e Forumit:

  • Tema: 770
  • Postime: 2,493
 2. fv

  Probleme, teorema dhe ndihmė nga anėtarėt.

  Moderatoret:

  1. Hartini

  Veprimet e Forumit:

  Statistikat e Forumit:

  • Tema: 83
  • Postime: 1,563
 3. fv

  Nė kėtė forum mund tė gjeni informacion me karakter ekonomik nga ekonomia shqipėtare dhe ajo botėrore

  Veprimet e Forumit:

  Statistikat e Forumit:

  • Tema: 356
  • Postime: 1,397
  1. Veprimet e Forumit:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 20
   • Postime: 72
  2. Veprimet e Forumit:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 12
   • Postime: 14
  3. Veprimet e Forumit:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 27
   • Postime: 137
 4. fv

  Shėndeti dhe trajtimi i sėmundjeve tė ndryshme.

  Veprimet e Forumit:

  Statistikat e Forumit:

  • Tema: 1,957
  • Postime: 9,470
  1. fv

   Dhėmbet, qė nga femijėria deri nė pleqėri...si ti kujdesim dhe ti mbajmė sa mė tė shėndetshėm.

   Veprimet e Forumit:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 42
   • Postime: 149
  2. fv

   Njė organisėm i shėndetshėm mirėmbahet me dietė dhe sport. Nė kėtė nėnforum do gjeni dietat mė tė mira, ushqimet e rekomanduara pėr njė stil jete tė shėndetshėm.

   Veprimet e Forumit:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 246
   • Postime: 1,306
  3. Veprimet e Forumit:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 437
   • Postime: 1,881
  4. fv

   Trupi i njeriut preket cdo dite nga baktere te demshme per organizmin, te cilat mund te shkaktojne semundje. Semundja ne teresi ėshtė ērregullim i funksioneve trupore, kongenitive, sociale ose shpirtėrore, i cili e pengon subjektiv kondicionin dhe mirėqenien dhe ndikon negativ nė qenie tė gjallė. Sėmundja mund tė shikohet si gjendje me procese tė ērregulluara biologjike, tė cilat dėrgojnė te ērregullimet e funksionit dhe tė ndėrtimit tė organizmit. C'rregullimi i shendetit shkaktohet nga nje sere semundjesh ne terresi

   Veprimet e Forumit:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 51
   • Postime: 354
  5. fv

   Jane semundje ngjitese qe mund te ndodh nga nje teshtim, nga nje shtrengim duarsh, nga nje puthje apo thjesht nga nje prekje e tavolines me nje pacient te infektuar.

   Veprimet e Forumit:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 4
   • Postime: 11
 5. fv

  Kėtu do tė gjeni cdo informacion qė ka tė bėj me kėtė degė kaq tė mistershme e tė bukur tė Astrologjisė. Horoskop etj..

  Veprimet e Forumit:

  Statistikat e Forumit:

  • Tema: 298
  • Postime: 3,148
 6. fv

  Arkeologėt nė kėrkim tė thesareve dhe pėrmbajtja e lashtėsisė Shqipėtare

  Moderatoret:

  1. Loyalty

  Veprimet e Forumit:

  Statistikat e Forumit:

  • Tema: 250
  • Postime: 511
 7. fv

  Tek ky forum mund tė flasim pėr tė gjitha ato fenomene tė cilat pėr njė arsye ose njė tjetėr mbeten enigmė dhe tė pashpjegueshme.

  Veprimet e Forumit:

  Statistikat e Forumit:

  • Tema: 146
  • Postime: 1,731
 8. fv

  Misteret e pazgjidhura te Universit, enigmat me te cuditeshme dhe kuriozitete intriguese te botes qe na rrethon

  Veprimet e Forumit:

  Statistikat e Forumit:

  • Tema: 259
  • Postime: 1,341
 9. fv

  Teori, arritje, probleme fizike dhe astronomie. Qielli dhe yjet.

  Veprimet e Forumit:

  Statistikat e Forumit:

  • Tema: 520
  • Postime: 2,294
  1. fv

   Tė shėtisim virtualisht nė vendet mė tė bukura qė gjenden nė Tokė.

   Veprimet e Forumit:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 215
   • Postime: 867