Shqiptar te Bashkuar
android
Thanks Thanks:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 4 nga 4
 1. #1
  Lugdunum fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Delirium
  Antarėsuar nė
  Aug 2013
  Vendodhja
  Luganville
  Postime
  4,780
  Forca e Rrespektit
  1402

  Kush do tė udhėheqė robotikėn ushtarake, do tė udhėheqė botėn !

  Ndėrkohė qė Rusia pėrdor tanke tė telekomanduara nė Siri; Izraeli prodhon “kulla mitralozi” qė mund tė qėllojnė kur u duket se u afrohet njė armik; Ukraina zhvillon makina qė lėvizin nė mėnyrė tė pavarur; industria e luftės shkon ēdo vit e mė shumė drejt inteligjencės artificiale.

  Untitled-collage-1-2.jpg

  Automatizimi mund ta ketė ndihmuar shumė njerėzimin, por armatosja e robotėve me “inteligjencė artificiale” ėshtė njė idetė mė tė kundėrshtuara, pasi mundėsitė pėr gabime fatale janė tė shumta.

  Nė vitin 2017, presidenti rus, Vladimir Putin, tha se “Kushdo qė do ta udhėheqė robotikėn ushtarake, do tė udhėheqė botėn nė tė ardhmen.” Kėshtu qė, nėse njė vend ndalon sė zhvilluari nė kėtė fushė, rrezikon t’i dhurojė epėrsi rivalėve.

  Pėr kėtė arsye, zhvillimi ka vazhduar. Robotėt qė shihni mė poshtė japin njė ide se si mund tė jetė e ardhmja e ushtrive.
  Les petits ruisseaux font les grandes rivičres.

 2. #2
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i ricky_ch
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Postime
  4,945
  Forca e Rrespektit
  1058
  Shyqyr qė njerėzimi po pėrparon. Sė paku nė front i dėrgojmė robotėt, e njerėzit shpėtojnė. :

  Kjo punė ėshtė kėshtu: sa mė e pėrsosur teknologjia luftarake, aq me afėr fundi!

  Unė do t'i kisha propozuar tė luajnė mė mirė ndonjė Game of War ,
  bile pėrveē viktimave njerėzore edhe shpenzimet do t'i kishin kursyer!
  Ah s'ikur bukuria tė simbolizonte menēurinė?!?!
  Prindėrit janė tė bezdisshėm nga se janė tė programuarė si tė tillė: dashuri e pa fund!
  Pėr t'i kuptuarė prindėrit, sė pari duhesh kuptuarė jetėn !

 3. #3
  >> KS- AL. etnike << fv Avatari i Violetta
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  7,506
  Forca e Rrespektit
  1514
  edhe une lexoja pardje, se robotet do jene shum shpejt aktiv, ata do te dijn si ne vende pune e si ne universitet cilin njeri ta mbytin e cilin jo?

  sa me habiti kjo qe lexova…. cfare eshte kjo?


  se do vije kohe njerezimit ti bie vlera PAVLERĖ (keshtu ashtu kan ra teposht shum),
  porse te hyje robotizmi ne vijim drejtimesh si orientim udheheqjesh, sme duket normal.

  >> Mė pelqejnė njerėzit e bukur….... Pamja e tyre mė ėshtė komplet e parėndėsishme. <<  Mos ndrysho pėr tiu pelqyer tė tjerėve,
  ngase kush stė pėlqen kėshtu, nuk tė meriton as ashtu.
  Mua s`mė trondit fuqia-shkatėrruese e njė bombe,
  sa mė habit fuqia-eksplozuese e zemrave njerėzore pėr keq. //

  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur.
  Maybe it's not happy end? Maybe it's about the Story....

 4. #4
  Anėtar i Respektuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Eugeneral
  Antarėsuar nė
  Oct 2016
  Mosha
  33
  Postime
  1,258
  Forca e Rrespektit
  291
  ...si perfundim, njerezimi nuk do te luftoje me per Atdheun e tij por per telekomanden!!!
   

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •