Shqiptar te Bashkuar
android
Duke shikuar rezultatet 1 ne 29 nga 29
 1. #1
  Drenica Heroic fv
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Drenicė
  Mosha
  26
  Postime
  387
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  11

  “Mė falni! Ėshtė faji im”, Zuckerbergu arrin nė Kongres

  Themeluesi i Facebook, Mark Zuckerberg ka arritur nė Kongres ku edhe pritet tė dėshmojė nė lidhje me4AFCE08300000578-0-image-a-3_1523291563324.jpge kompromentimin e tė dhėnave personale tė mijėra pėrdoruesve tė rrjetit social.
  Ai pritet tė kėrkojė falje qė kompania e tij nuk ka bėrė mė shumė pėr tė mbrojtur tė dhėnat e pėrdoruesve.
  Drejtori 33-vjeēar bėri apologjinė ndėrsa pėrgatitej tė dėshmonte nė seancė dhe tė rrėfėnte se si miliona pėrdorues tė Facebook janė prekur nga Cambridge Analytica.

  Zuckerberg mbrojti Facebookun si njė kompani “idealiste dhe optimiste”, pėrpara se tė pranonte pėrgjegjėsinė pėrsonale pėr tė mos vendosur protokollet e duhura tė sigurisė.
  “Mė falni! Ėshtė faji im”, tha ai nė dėshminė e Shtėpisė tė lėshuar njė ditė para se tė fillonte “djersitja” e tij e parė.


  Heren e fundit u redaktua nga NeVertiti; 09-04-2018 ne 21:12.
  -K|nG

  Liber i vjeter me shume fleta ku n`cdo flete shkruhet vetem e verteta

 2. #2
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  38,877
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11778
  Tani une nje gje se kuptoj mire,pasi dhe lexuar hollsisht si kam lexuar kete tematik.
  Ky ka vene te dhenat e perdoruesve ne dispozicion te ndonje organi qeveritar,biznese kompani private,firmee?
   

 3. #3
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  8,570
  Forca e Rrespektit
  4949
  epo kot sjam kundra une... si eshte ajo shprehja.... cfar se mban vete mos pretendo te ta mbajnte te tjere..
  keshtu edhe pune e infove ne fb.. nese ju sherbehet ne pjate perse mos tea perdorin sipas oreksit e interesit!!
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 4. #4
  Drenica Heroic fv
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Drenicė
  Mosha
  26
  Postime
  387
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  11
  Citim Origjinale Postuar nga NeVertiti Shfaq Poten
  Tani une nje gje se kuptoj mire,pasi dhe lexuar hollsisht si kam lexuar kete tematik.
  Ky ka vene te dhenat e perdoruesve ne dispozicion te ndonje organi qeveritar,biznese kompani private,firmee?
  Nuk ka bere punen qe kerkohet per ti mbrojtur te dhenat private te perdoruesve dhe disa nga perdoruesve iu jane marre te dhenat personale te tyre !
  -K|nG

  Liber i vjeter me shume fleta ku n`cdo flete shkruhet vetem e verteta

 5. #5
  Drenica Heroic fv
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Drenicė
  Mosha
  26
  Postime
  387
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  11
  Citim Origjinale Postuar nga jana80 Shfaq Poten
  epo kot sjam kundra une... si eshte ajo shprehja.... cfar se mban vete mos pretendo te ta mbajnte te tjere..
  keshtu edhe pune e infove ne fb.. nese ju sherbehet ne pjate perse mos tea perdorin sipas oreksit e interesit!!
  Facebook, Twitter dhe cdo rrjete informativ apo edhe apliakcioni Google Chrome te gjitha qe ofrohen falas ato ofrohen per te vetmen arsye qe te marrin te dhenat tua dhe informata jo pa cellim vendosen reklamat me permbajtje qe ti kerkon ne internet psh po te kerkosh per ndonje MAKINE ajo makine ka per te plas trunin ty tu paraqit ne cdo vend si reklame
  -K|nG

  Liber i vjeter me shume fleta ku n`cdo flete shkruhet vetem e verteta

 6. #6
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  38,877
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11778
  Keq,te mendosh qe ka njerez qe kane komplet te dhenat e sakta,plus numera telefonash,apo faqet me shtrirje biznesi dhe perdoren karatet bankare per pagesa te ndryshme.
  Per mos te folur pastaj fotografi e pjese e copeza personale qe bejne share neper keto rrjete.
   

 7. #7
  Drenica Heroic fv
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Drenicė
  Mosha
  26
  Postime
  387
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  11
  Citim Origjinale Postuar nga NeVertiti Shfaq Poten
  Keq,te mendosh qe ka njerez qe kane komplet te dhenat e sakta,plus numera telefonash,apo faqet me shtrirje biznesi dhe perdoren karatet bankare per pagesa te ndryshme.
  Per mos te folur pastaj fotografi e pjese e copeza personale qe bejne share neper keto rrjete.
  Hajt se shume mire eshte hahahahah ^_^
  -K|nG

  Liber i vjeter me shume fleta ku n`cdo flete shkruhet vetem e verteta

 8. #8
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  8,570
  Forca e Rrespektit
  4949
  Citim Origjinale Postuar nga K|nG Shfaq Poten
  Facebook, Twitter dhe cdo rrjete informativ apo edhe apliakcioni Google Chrome te gjitha qe ofrohen falas ato ofrohen per te vetmen arsye qe te marrin te dhenat tua dhe informata jo pa cellim vendosen reklamat me permbajtje qe ti kerkon ne internet psh po te kerkosh per ndonje MAKINE ajo makine ka per te plas trunin ty tu paraqit ne cdo vend si reklame
  e gią ... ...
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 9. #9
  Drenica Heroic fv
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Drenicė
  Mosha
  26
  Postime
  387
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  11
  Citim Origjinale Postuar nga jana80 Shfaq Poten
  e gią ... ...
  Vallaj po 😂😂😂
   

 10. #10
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  8,570
  Forca e Rrespektit
  4949
  Citim Origjinale Postuar nga K|nG Shfaq Poten
  Vallaj po ������
  cti besh bote spiune...
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 11. #11
  Drenica Heroic fv
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Drenicė
  Mosha
  26
  Postime
  387
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  11
  Citim Origjinale Postuar nga jana80 Shfaq Poten
  cti besh bote spiune...
  Ti mos u boj spiune 😂😂😂" shaka
   

 12. #12
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  8,570
  Forca e Rrespektit
  4949
  Citim Origjinale Postuar nga K|nG Shfaq Poten
  Ti mos u boj spiune ������" shaka
  i bie te jem jasht botes ateher.. ( relax se kuptoj shakat deri sa te ken kripen me mase)
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 13. #13
  Drenica Heroic fv
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Drenicė
  Mosha
  26
  Postime
  387
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  11
  Citim Origjinale Postuar nga jana80 Shfaq Poten
  i bie te jem jasht botes ateher.. ( relax se kuptoj shakat deri sa te ken kripen me mase)
  �� Falemenderit
  -K|nG

  Liber i vjeter me shume fleta ku n`cdo flete shkruhet vetem e verteta

 14. #14
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i KAON
  Antarėsuar nė
  Dec 2017
  Postime
  656
  Forca e Rrespektit
  420
  Ja kerkoj falje edhe cfare???
  Po i kerkon falje atyre qe e posedojne njerezimin?!
  Shum djal i mire edhe ky si Klintoni (ja fiku puron ke zambaku) burri i mire hahaha
   

 15. #15
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  17,420
  Forca e Rrespektit
  2173
  Nuk eshte faji I k’tij/ k’tyre.... faji ngelet tek perdoruesit , qe akoma nuk mbushen me mend... edhe kur I paralajmerojne, prape we prape nuk duan qe te ja dijne.

  Kshuqe perse shqetesohen tashme... nuk e kuptoj ?! Lool
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 16. #16
  Drenica Heroic fv
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Drenicė
  Mosha
  26
  Postime
  387
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  11
  Citim Origjinale Postuar nga Zana1 Shfaq Poten
  Nuk eshte faji I k’tij/ k’tyre.... faji ngelet tek perdoruesit , qe akoma nuk mbushen me mend... edhe kur I paralajmerojne, prape we prape nuk duan qe te ja dijne.

  Kshuqe perse shqetesohen tashme... nuk e kuptoj ?! Lool
  Epo perdoruesi para se te kyqet pranon nje marveshje qe te dhenat e tija nuk do te keqperdoren ose te shfaqen asgjekundi tjeter keshtut qe konsumatori me kontraten qe lidhen eshte ne rregull per ata dhe Zuckemberg eshte ne gjykate
  -K|nG

  Liber i vjeter me shume fleta ku n`cdo flete shkruhet vetem e verteta

 17. #17
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  17,420
  Forca e Rrespektit
  2173
  Citim Origjinale Postuar nga K|nG Shfaq Poten
  Epo perdoruesi para se te kyqet pranon nje marveshje qe te dhenat e tija nuk do te keqperdoren ose te shfaqen asgjekundi tjeter keshtut qe konsumatori me kontraten qe lidhen eshte ne rregull per ata dhe Zuckemberg eshte ne gjykate
  TE njenten gje ta thote rregullorja edhe k’tu ne forum ..... por ne te vertete , c’fare te garanton?! Dhe ti si perdorues... cila eshte pergjegjesia e jote? C’fare ka me shume rendesi per ty ?

  Ai eshte ne gjykate per arsye te tjera, packa pretendimit.
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 18. #18
  Drenica Heroic fv
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Drenicė
  Mosha
  26
  Postime
  387
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  11
  Citim Origjinale Postuar nga Zana1 Shfaq Poten
  TE njenten gje ta thote rregullorja edhe k’tu ne forum ..... por ne te vertete , c’fare te garanton?! Dhe ti si perdorues... cila eshte pergjegjesia e jote? C’fare ka me shume rendesi per ty ?

  Ai eshte ne gjykate per arsye te tjera, packa pretendimit.
  Ne momentin qe ti te jepet mundesia per qasje ne INTERNET se pari jeni te pergjuar kete mos e ke merak, edhe ketu qe viziton Forumivirtual.com mund te merren disa nga informacionet tua si psh IP-ja juaj Lokacioni ku jetoni, por jo te gjithe kane keto interesa ama ama momentin se je kyq ne internet thjeshte ISP - Internet Service provideri juaj qe ju ofron internetin mund t`ju shof se cfare surfoni ne internet thjeshte me "nmap", po cti besh
  -K|nG

  Liber i vjeter me shume fleta ku n`cdo flete shkruhet vetem e verteta

 19. #19
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  17,420
  Forca e Rrespektit
  2173
  Thelle e thelle , nuk e kuptoj argumentin tend?

  Pra nese jemi ne dijeni te k’tyre gjerave... packa se c’fare na premtohet ne ajer, pergjegjesia ngelet e jona.
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 20. #20
  Drenica Heroic fv
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Drenicė
  Mosha
  26
  Postime
  387
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  11
  Citim Origjinale Postuar nga Zana1 Shfaq Poten
  Thelle e thelle , nuk e kuptoj argumentin tend?

  Pra nese jemi ne dijeni te k’tyre gjerave... packa se c’fare na premtohet ne ajer, pergjegjesia ngelet e jona.
  Po pergjegjesia eshte e jotja edhe ne momentin qe ke qasje ne internet ta dishe qe te gjitha cfare ti ben apo surfon ne internet jane ne nje forme apo tjeter te qaseshme nga dikush tjeter, duke u nisur nga ISP ai qe ju ofron internetin, nga ai qe ju e vizitoni etj..
  -K|nG

  Liber i vjeter me shume fleta ku n`cdo flete shkruhet vetem e verteta

 21. #21
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Vvetoni
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  In Your Mind
  Mosha
  27
  Postime
  4,332
  Blog Entries
  4
  Forca e Rrespektit
  2465
  Ndonjė ditė kur tė del WxP tė thotė nė parlament tė Shqipėrisė, mė falni ishte faji im.
  Kjo gojė nuk ėshtė pėr kėta vesh.

  mutantur omnia nos et mutamur in illis

 22. #22
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  17,420
  Forca e Rrespektit
  2173
  Citim Origjinale Postuar nga K|nG Shfaq Poten
  Po pergjegjesia eshte e jotja edhe ne momentin qe ke qasje ne internet ta dishe qe te gjitha cfare ti ben apo surfon ne internet jane ne nje forme apo tjeter te qaseshme nga dikush tjeter, duke u nisur nga ISP ai qe ju ofron internetin, nga ai qe ju e vizitoni etj..
  Ne rregull mo e jam dakort me ty, e k'te po them edhe une... qe nuk eshte faji i k'tij qe e ka ndertuar si biznes , por i perdoruesve.

  E njenta gje eshte edhe me forumin, pshm. ( Faji eshte i joni pshm, qe i besojme pales kryesore . ) Prandaj ka shume rendesi qe te ruash privatesine tende, etj etj etj e kjo eshte pergjegjesia e jote... nuk i besohet pales tjeter apo nje te dyte , ne k'te mes.

  A u kuptuam ? : )
  Heren e fundit u redaktua nga Zana1; 10-04-2018 ne 21:22.
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 23. #23
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Abis
  Antarėsuar nė
  Feb 2016
  Postime
  11,006
  Forca e Rrespektit
  3384
  Ky Mark Zuckerberg,te pakten e ka opsioni elimino llogarine..po su ndjeve rehate i fut nje te mbyllur e je ne rregull..po ketyre forumeve si tja bejme qe se kane kete opsion
  ____Nichts ist unmöglich____

  https://youtu.be/PEhjphZ6T9o  🐾

 24. #24
  Drenica Heroic fv
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Drenicė
  Mosha
  26
  Postime
  387
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  11
  Citim Origjinale Postuar nga Zana1 Shfaq Poten
  Ne rregull mo e jam dakort me ty, e k'te po them edhe une... qe nuk eshte faji i k'tij qe e ka ndertuar si biznes , por i perdoruesve.

  E njenta gje eshte edhe me forumin, pshm. ( Faji eshte i joni pshm, qe i besojme pales kryesore . ) Prandaj ka shume rendesi qe te ruash privatesine tende, etj etj etj e kjo eshte pergjegjesia e jote... nuk i besohet pales tjeter apo nje te dyte , ne k'te mes.

  A u kuptuam ? : )
  U kuptuam oj Zane Mali ^_^ hihiihih
  -K|nG

  Liber i vjeter me shume fleta ku n`cdo flete shkruhet vetem e verteta

 25. #25
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  17,420
  Forca e Rrespektit
  2173
  Citim Origjinale Postuar nga Abis Shfaq Poten
  Ky Mark Zuckerberg,te pakten e ka opsioni elimino llogarine..po su ndjeve rehate i fut nje te mbyllur e je ne rregull..po ketyre forumeve si tja bejme qe se kane kete opsion
  Nuk e kane te njenten fuqi forumet, sepse jane te limituara qe ne trup/ndertim ... kshuqe e shumta qe mund te te demtoje eshte imazhin dhe privatesine , e kjo eshte ne doren tende ( RUAJI ATO SI SYTE E BALLIT ) ... ne te te kundert e shumta qe mund te bej , eshte te te japi nje ban ... ku ne k'te rast , eshte humbja e tij ... i prishet imazhi, i bien klientela etj etj etj ... pastaj ngordhin me pak fjale. : d


  Ps.. ne fb eliminoje sa te duash llogarine ti, por prape se prape ne his data base , vazhdon te egzistosh , packa qe nuk je me live .
  Heren e fundit u redaktua nga Zana1; 10-04-2018 ne 21:33.
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 26. #26
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  17,420
  Forca e Rrespektit
  2173
  Citim Origjinale Postuar nga K|nG Shfaq Poten
  U kuptuam oj Zane Mali ^_^ hihiihih
  Eeee jo kshu , se pastaj te kercet pas koke : d
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 27. #27
  Drenica Heroic fv
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Drenicė
  Mosha
  26
  Postime
  387
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  11
  Citim Origjinale Postuar nga Zana1 Shfaq Poten
  Nuk e kane te njenten fuqi forumet, sepse jane te limituara qe ne trup/ndertim ... kshuqe e shumta qe mund te te demtoje eshte imazhin dhe privatesine , e kjo eshte ne doren tende ( RUAJI ATO SI SYTE E BALLIT ) ... ne te te kundert e shumta qe mund te bej , eshte te te japi nje ban ... ku ne k'te rast , eshte humbja e tij ... i prishet imazhi, i bien klientela etj etj etj ... pastaj ngordhin me pak fjale. : d


  Ps.. ne fb eliminoje sa te duash llogarine ti, por prape se prape ne his data base , vazhdon te egzistosh , packa qe nuk je me live .
  Ne momentin qe ti behesh pjese e ndonje rrjeti social ta dish se po shet dicka nga identiteti jot ^_^
  -K|nG

  Liber i vjeter me shume fleta ku n`cdo flete shkruhet vetem e verteta

 28. #28
  a ckemi qene mire ne epoken e letrave. Ky duhet tdenohet qr e shpiku fb-kun dhe Wxp qe shpiku forumin
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

 29. #29
  Drenica Heroic fv
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Drenicė
  Mosha
  26
  Postime
  387
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  11
  Citim Origjinale Postuar nga Soulmind Shfaq Poten
  a ckemi qene mire ne epoken e letrave. Ky duhet tdenohet qr e shpiku fb-kun dhe Wxp qe shpiku forumin
  @WxP @Soulmind hahaha
  -K|nG

  Liber i vjeter me shume fleta ku n`cdo flete shkruhet vetem e verteta

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. Trump nė Kongres: Tė shpėtojmė SHBA-tė nga terrorizmi
  Nga NeVertiti ne forum Aktualiteti botėror
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 02-03-2017, 18:04
 2. Meshkujt e palumtur? Faji eshte i femrave
  Nga NeVertiti ne forum Dashuri dhe pasion
  Pergjigje: 14
  Postimi i Fundit: 11-01-2017, 16:07
 3. Pergjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-10-2011, 08:08
 4. Pergjigje: 14
  Postimi i Fundit: 24-03-2009, 23:24
 5. Faji i kujt ėshtė?
  Nga Loverboy ne forum Lajme nga Kosova dhe trevat shqiptare
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-12-2008, 11:10

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •