Shqiptar te Bashkuar
android
Faqja 15 nga 15 I parėI parė ... 56789101112131415
Duke shikuar rezultatet 421 ne 427 nga 427
 1. #1
  Anėtar i Respektuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Jeta
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Shqiperi ETNIKE!
  Mosha
  35
  Postime
  1,183
  Forca e Rrespektit
  54

  Thenie filozofike

  Thėnie tė Famshme nga Jim Morrison:

  Pėr Jetėn dhe Veten.....

  1. Kam lindur duke qare kur te gjithe qeshnin. Do te vdes duke qeshur kur te gjithe do qajne!

  2. Bej qe jeta jote te jete nje enderr por mos lejo qe endrra te behet jeta jote!

  3. Jeta me dhuroi tre zgjidhje: seks, droge, dhe vdekje. Une zgjodha 2 te parat; e treta me zgjodhi mua.

  4. Dielli qe perendon te prek ne shpirt vetem per te te kujtuar se te vodhi dhe nje dite.

  5. Mos jeto me friken e vdekjes por vdis me gezimin se ke jetuar.

  6. Me mire te humbasesh nje ēast te jetes sesa jeten ne nje ēast.

  7. Ne nuk jemi ata qe jemi por vetem ajo qe te tjeret shohin tek ne.

  8. Derisa ngjyra e lekures do te jete me rendesishme sesa ngjyra e syve, do te kete lufte.

  9. Me mire nje fund i deshperuar sesa nje deshperim pa fund.

  10. Te lindesh e pastaj te vdesesh. Ky eshte absurditeti i jetes. -  Pėr Vdekjen, Trishtimin dhe Hidhėrimet e Dashurisė...

  11. Prapa ēdo loje ekziston ideali i vdekjes.

  12.Te gjithe kerkojne nje mik, por asnje nuk provon te behet i tille.

  13. Po u zgjove ne mengjes dhe nuk e pe diellin ose dielli je ti, ose ke vdekur.

  14. Perse nuk na lejojne te dashurojme ...X vjeē kur mund te vdesim ne ēdo moshe?!

  15. Nuk ju kerkova une te me lindni, ndaj me lini te jetoj. -

  16. Dikush pret shiun per te mos qare vetem. -

  17. Buzeqesh gjithnje edhe pse buzeqeshja jote eshte e trishtuar, sepse me i trishtuar se nje buzeqeshje eshte trishtimi qe nuk buzeqesh kurre. -

  18. Jeta eshte veē nje enderr ne rrugen e vdekjes

  19. Uroj qe kur te vdes te shkoj ne parajse, sepse ferrin e jetova ketu. -

  20. Dashuria eshte gezimi i qenies 2, tmerri qe mbetesh 1, frika qe behesh 3. -

  21. Nese juve ju mugon dikush ne bote, per mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL!

  22. Mos qaj!!! Sepse ne bote ekziston gjithnje nje person qe jeton per buzeqeshjen tende. - Shume e vertete edhe per mua ne fakt dhe e di qe kam nje person te tille
   

 2. #421
  >> AL. etnike << fv Avatari i Violetta
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  7,346
  Forca e Rrespektit
  1514

  Nė jetė njerėzit iu ngjajnė fjalėve…. nėse nuk i vė nė vendin e vet, e humbin kuptimin.

  >> Mė pelqejnė njerėzit e bukur….... Pamja e tyre mė ėshtė komplet e parėndėsishme. <<  Mos ndrysho pėr tiu pelqyer tė tjerėve,
  ngase kush stė pėlqen kėshtu, nuk tė meriton as ashtu.
  Mua s`mė trondit fuqia-shkatėrruese e njė bombe,
  sa mė habit fuqia-eksplozuese e zemrave njerėzore pėr keq. //

  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur.
  Maybe it's not happy end? Maybe it's about the Story....

 3. #422
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  40,256
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11799
  Ne nuk mund ti zgjidhim problemet me te njejtin mentalitet qe i krijojme ato" .
  Albert-Einstein
   

 4. #423
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  8,874
  Forca e Rrespektit
  5068
  troverai chi ti aiuta per non cadere.....e chi segue la tua caduda in silenzio!!!
  do gjesh kush te ndihmon per mos te rene.... e ate qe do te shikoje tek bie ne heshtje!
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 5. #424
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  40,256
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11799
  "Ne e krijojmė vet ferrin tonė dhe pastaj i fajėsojmė tė tjerėt."

  ~ Charles Bukowski
   

 6. #425
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  8,874
  Forca e Rrespektit
  5068
  kush di qe asgje sdi, di me shume se ai qe di.....
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 7. #426
  Lugdunum fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Delirium
  Antarėsuar nė
  Aug 2013
  Vendodhja
  Luganville
  Postime
  4,633
  Forca e Rrespektit
  1402
  To live without philosophizing is in truth the same as keeping the eyes closed without attempting to open them.
  - Descartes
  Les petits ruisseaux font les grandes rivičres.

 8. #427
  Moderatorė fv Avatari i Natta
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  12,816
  Forca e Rrespektit
  887
  “Mėnyra mė e mirė pėr tė parashikuar tė ardhmen ėshtė ta krijosh atė.”– E panjohur.
   

Faqja 15 nga 15 I parėI parė ... 56789101112131415

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •