Shqiptar te Bashkuar
android
Faqja 2 nga 2 I parėI parė 12
Duke shikuar rezultatet 31 ne 34 nga 34
 1. #1
  fv
  Antarėsuar nė
  Dec 2008
  Mosha
  24
  Postime
  12
  Forca e Rrespektit
  0

  Pyetje rreth bashkimit familjar ne USA

  Pershendetje,

  Vellai im ka kerkuar bashkim familjar qysh ne vitin 2005 dhe kete vit pra ne 2009 vellaut tim ne USA i erdhi nje leter qe letrat ishin pranuar dhe kuishtet ishin plotsuar,edhe mua ne kosov me erdhi nje leter qe letrat jan pranuar kushtet jan plotsuar por pyetja ime eshte se sa zgjasin keto letra per te shkuar ne USA.

  Nese di dikush pres pergjigjen e tij.
   

 2. #31
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Karamele Zana
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Postime
  4,089
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  496

  Pe: Pyetje rreth bashkimit familjar ne USA

  Citim Origjinale Postuar nga arlind567 Shfaq Poten
  Te Falenderoj shum per pergjigjen e kuptova krejt
  un dhe vllau jemi nen 21 vjeq akoma se kemi mbri moshen
  mamas sime patjeter qe do ti vijn letrat apo zana
  e kuptova nese un mbush 21 vjeq mami kur shkon ne usa pastaj un duhet te pres 3 vjet derisa mami te behet shtetase amerikes aha
  edhe un kam ndegjuar se njeher jan duke u mar me ata te 2003 pastaj per neve qe kemi apkikuar 2004 edhe 2005
  kur te behet behet vetem me kismet

  zana letrat patjeter qe do ti vijn mamit tim apo
  Do i vijne patjeter. Letrat qe u dergohen USCIS nuk i vijne mamit tend por atij qe ka aplikuar peticionin. Letrat do i vijne mamit tend kur te aprovohet Visa tek Qendra e Vizave.
  Meqe jeni nen 21 vjec jeni ne rregull, nuk jam shume e sigurte, por do interesohem nese quhet mosha kur eshte bere aplikimi apo kur aprovohet viza tek qendra e vizave.

  Mos u bej merak fare per letrat.
   

 3. #32

  Pe: Pyetje rreth bashkimit familjar ne USA

  Aha shum shum shum te Falenderoj per pergjigjen jeni me te miret RRofsh
  faleminderit shum per ndihmen
  jo tash nuk po behem merak fare per letrat sepse jam me i lumtur per pergjigjen qe me dhatė
  ja kalofshi sa me bukur te deshiroj nje mbremje te mir .
   

 4. #33
  fv
  Antarėsuar nė
  Nov 2017
  Postime
  1
  Forca e Rrespektit
  0
  Citim Origjinale Postuar nga abstraction Shfaq Poten
  Zakonisht kur te cojne keto dokumenta Ne fillimit te procesit, te thone dhe sesa kohe mund te marri . Psh nga 3 muaj deri ne 2 vjet. E mora si shembull. Lexoji letrat dhe njehere se me siguri aty do jete dhe pergjigja.

  Dhe dicka tjeter vazhdimesia dhe pershpejtimi i dokumentave tani do varet dhe nga ju, sesa ne kohe do i ktheni mbrapsht dhe pa gabime. Se nese nuk i mbushni sic kerkohen aty, dhe do ju kthehen mbrapsht dhe aty te fusin ne proces tjeter me te avasht qe merre kohe.
  pershendetje. prinerit e mi jane shtetas amerikan. kane futur bashkim familjar per mua ne vitin 2011 dhe ne 2015 erdhi letra e pranimit nga ambasada USA sa mund te zgjasin tani e tutje procesi? dmth bashkimi familjar nga prindi per femijen?????
   

 5. #34
  fv
  Antarėsuar nė
  Jul 2018
  Postime
  1
  Forca e Rrespektit
  0
  Persh:prinderit me kan here bashkim familiar prey vitit 2015. Jam kategoria f1 the I pa martuar. Mind the do as Kohe mund the zgjasi procesi
   

Faqja 2 nga 2 I parėI parė 12

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. Pyetje per shqiptaret qe jetojne ne USA
  Nga legjenda ne forum Bashkėatdhetarėt nėpėr botė
  Pergjigje: 2
  Postimi i Fundit: 18-05-2016, 00:01
 2. Pyetje dhe Ndihme rreth ligjeve ne Shqiperi..
  Nga Love ne forum Ligjet e institucioneve shtetėrore
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-01-2012, 07:42
 3. Bota sillet rreth nesh apo ne rreth botes??
  Nga GLOOM ne forum Diskutime shoqėrore
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 30-04-2011, 11:07
 4. Traktatet e BASHKIMIT EUROPIAN
  Nga Loyalty ne forum BE
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-10-2008, 22:42

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •