Shqiptar te Bashkuar
android
Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 15 nga 15
 1. #1
  vlonjate tipike fv
  Antarėsuar nė
  Oct 2008
  Vendodhja
  VLOR
  Postime
  878
  Forca e Rrespektit
  45

  Post Dhimbje'dashurie'

  Fjala ie dashuruar tingellon shume bukur,por kjo lumturi nuk zgjate pergjithmone,jane disa arsye qe nuk na lejohen ta perjetojme kete dashuri rinore,aspekte jan nga me te ndryshmet,si xhelozi,mos perputhje karakteresh,raca feja shume aspekt te tjera,por me nje fjal jeta duket monotane sa dorzohemi dhe jemi kaq te paduruar ti veme balle kesaj situate,rinia e sotme nuk e ka guximin aq sa duhet te mbaje nje qendrim ,por friksohet nga disa gjera pa vlere,dhe kjo dashuri per nje persone humbet dhe vazhdone te vuash
  ju a do te ishit ne gjendje te lendonit dike qe do ta donit shume ,apo per nje arsye duhet ti thoni lamtumir
  Askush ska te drejt te me gjykoj ne zgjedhjet e mia sepse askush ska perjetuar dhimbjen time

 2. #2
  C'est la vie. fv Avatari i Didi
  Antarėsuar nė
  Nov 2008
  Postime
  9,611
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  5210

  Titulli: Dhimbje'dashurie'

  Si dihet gjithmon varet nga situata qe gjendet nje person neqoftese dashuria o per nje arsye ose per nje tjeter mbaron ose nuk eshte me si me pare eshte me mire te tregohesh i sinqert dhe mendoj se edhe pse sado qe mund te jet e dhimbshme ti thuash "Lamtumire"atij personi!Sepse te vazhdoje perpara pa dashuri eshte e kot!Dhe aty po qe jeta do behesh monotone!

  P.S oj dreqo qenke ne qejf ti sonte se shof qe po hap keto temat njera pas tjetres!Brava Te Lumtes
  "Io non sarņ mai nessuno,
  ma nessuno sarą mai come me."

 3. #3
  Anėtar i ri fv Avatari i Benniii
  Antarėsuar nė
  Jul 2009
  Vendodhja
  Ferizaj
  Mosha
  24
  Postime
  322
  Forca e Rrespektit
  13

  Titulli: Dhimbje'dashurie'

  Ckaaa me booo.......xheloz krejt jemm.....qdo dashuri permban edhe xhelozi...
   

 4. #4
  once upon a time... fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Nov 2009
  Vendodhja
  ne enderr..!
  Postime
  174
  Forca e Rrespektit
  15

  Titulli: Dhimbje'dashurie'

  mua me duket si pa kuptim pyetja ''a do te ishit ne gjendje te lendonit dike qe do ta donit shume? ....si mund te lendosh nje njeri qe e do shume???..perkundrazi, nje njeri qe e duam, bejme perpjekje maksimale, pikerisht per te mos e lenduar..edhe kur e bejme nje gje te tille pa dashje, na vret ndergjgja dhe mundohemi ta shlyejme me cte mundim....edhe njeriu me mizor nuk do qe te lendoje dike qe e do (ne menyren e tij)..

  Ndersa ''lamtumire'' eshte shume eveshtire ti thuash nje njeriu qe do...nje gje te tille e ben ose kur vdes, ose kur te lendon jashte mase me vetedije...(tradhetia, dhuna etj)...vetem per arsye madhore mund ti them dikujt qe dua ''lamtumire''.....
  I am the Author of my life...but unfortunately i'm writting with a pen and i don't erase the mistakes..!!

 5. #5
  Pianistia fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Ketrushe
  Antarėsuar nė
  Dec 2009
  Vendodhja
  Parajse
  Mosha
  25
  Postime
  713
  Forca e Rrespektit
  23

  Titulli: Dhimbje'dashurie'

  Mendoj dike qe do nuk do te doje kurre ta lendoje,por problemi qendron nga kushtet ne lidhje dhe ndoshta kjo te dergon deri ne ndarjen e ciftit....
  :fluturoze:Per interesat e vetvetes edhe djalli mund ta citoj biblen.:fluturoze:

 6. #6
  Vogėlushe fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Elushe
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Postime
  4,263
  Forca e Rrespektit
  6297

  Titulli: Dhimbje'dashurie'

  Mesa duket une po jetoj ne nje bote paralel sepse ne kete boten ku jetoj une (realitetin dmth) pikerisht aty ku ka dashuri jane lendimet me te medha.

  Po ju le me tekstin e refrenit te nje kenge nga vellezerit Mill qe eshte shume e fuqishme ne gjuhen Angleze, por ende nuk i kam gjetur fjalet e duhura poetike ne Shqip.

  "You always hurt the one you love, the one you should not hurt at all;
  You always take the sweetest rose, and crush it till the petals fall;
  You always break the kindest heart, with a hasty word you can't recall;
  So if I broke your heart last night, it's because I love you most of all"
  Egoizmi i ben njerezit skllever te vetvetes....

 7. #7
  prishtinali4ever fv
  Antarėsuar nė
  Nov 2009
  Vendodhja
  qitu en shpi
  Postime
  90
  Forca e Rrespektit
  10

  Titulli: Dhimbje'dashurie'

  Kur mendon per dashurin menjeher mendon per ate qe don dhe gjithmon te shkon mendja se cfar po ben ajo ku eshte etj etj etj por edhe diqka ta vret mendjen sa her qe ajo eshte larg teje apo nuk eshte aty me ty..Gjithmon e mendon edhe mundesin qe ajo mundet te te tradhtoj e gjera te tilla.Por,kjo eshte normale sepse kur e dashuron ate me zemer e me shpirt gjithmon deshiron qe te shkojn punet per mrekulli edhe pse thell ne mbrendesi e din qe kjo eshte thjesht e pamundur.Gjerat shkojn ashtu sic eshte e shkruar te shkojn por prap ato shkojn edhe ashtu si e bejm ne vet punen qe te shkojn ato...
  Personalisht sincerisht nese do vij ndojher puna qe te matem se a ta lendoj ate qe e dua shum apo jo , si fizikisht apo edhe ne mnyra tjera mendoj se se pari kisha menduar mire se cfare po bej dhe e kisha vlersuar se sa me ka lenduar ajo mua mbrenda edhe nese ka bere nje tradhti une e llogaris Krim dhe nuk do e falja kurr dhe PO do e lendoja ne qdo mnyr tmundshme sepse une jom realist edhe e pranoj qe sado me kan superior ne kontrollimin e vetvetes dhe veprave qe ben ne at moment e humb kontrollin dhe nuk je me vetja jote...edhe si pasoj do ket pasoja
   

 8. #8
  hajduti fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Oct 2008
  Vendodhja
  ku te deshirosh ti
  Postime
  654
  Forca e Rrespektit
  26

  Titulli: Dhimbje'dashurie'

  Citim Origjinale Postuar nga ana88 Shfaq Poten
  Fjala ie dashuruar tingellon shume bukur,por kjo lumturi nuk zgjate pergjithmone,jane disa arsye qe nuk na lejohen ta perjetojme kete dashuri rinore,aspekte jan nga me te ndryshmet,si xhelozi,mos perputhje karakteresh,raca feja shume aspekt te tjera,por me nje fjal jeta duket monotane sa dorzohemi dhe jemi kaq te paduruar ti veme balle kesaj situate,rinia e sotme nuk e ka guximin aq sa duhet te mbaje nje qendrim ,por friksohet nga disa gjera pa vlere,dhe kjo dashuri per nje persone humbet dhe vazhdone te vuash
  ju a do te ishit ne gjendje te lendonit dike qe do ta donit shume ,apo per nje arsye duhet ti thoni lamtumir
  me keto fjale te thjeshta,ke mbledhur aspekte nga jeta e nderlikuar....
  dhe i ke shprehur ne menyre aq prekese.....
  sa qe edhe nese kisha ndermend te lendoja dike....
  sot...nuk mund ta them me fjalen lamtumire......
   

 9. #9
  Carpe Diem fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Diku .
  Postime
  1,723
  Forca e Rrespektit
  75

  Titulli: Dhimbje'dashurie'

  Citim Origjinale Postuar nga Elushe Shfaq Poten
  Mesa duket une po jetoj ne nje bote paralel sepse ne kete boten ku jetoj une (realitetin dmth) pikerisht aty ku ka dashuri jane lendimet me te medha.

  Po ju le me tekstin e refrenit te nje kenge nga vellezerit Mill qe eshte shume e fuqishme ne gjuhen Angleze, por ende nuk i kam gjetur fjalet e duhura poetike ne Shqip.

  "You always hurt the one you love, the one you should not hurt at all;
  You always take the sweetest rose, and crush it till the petals fall;
  You always break the kindest heart, with a hasty word you can't recall;
  So if I broke your heart last night, it's because I love you most of all"


  shume e vertete. Gjithmone lendon ate qe do me shume. Nuk duhet, por ja qe ego qe posedojne njerezit eshte me e madhe se vete dashuria ne ca raste. E kupton, por ca vone.
   

 10. #10
  sweet fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i sensuu
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Mosha
  29
  Postime
  10,367
  Forca e Rrespektit
  2905

  Titulli: Dhimbje'dashurie'

  une nuk do lendoja dike qe e dua shume....s'ka kuptim
  Treat your self like a star!!!

 11. #11
  :) fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i ida angel
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  ^.^
  Postime
  8,404
  Forca e Rrespektit
  2091

  Titulli: Dhimbje'dashurie'

  Per sa kohe egoizmi do vazhdoje te egzistoje si ves i keq ....do kete dhe lendime .

  I love you daddy
  :flamuri:

 12. #12
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i braziljania
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Butterfly flying away
  Postime
  9,579
  Forca e Rrespektit
  124

  Titulli: Dhimbje'dashurie'

  jeta eshte e mbushur me zgjedhje te veshtira,qe ka raste qe dhe vete vendimet tona i marrin te tjeret per ne,pa pyetur se cndjejme,gjithsesi cdo gje ndodh per nje arsye...e ketij mendimi jam,dhe nqs per nje arsye apo per tjetren nuk je me me ate person qe e ke dashur...jeta vazhdon...nuk ja vlen ta vrasesh mendjen per dicka qe thjesht nuk ndodhi,kush vuan shume,po ashtu shperblimin e ka po aq te madh...

 13. #13
  vlonjate tipike fv
  Antarėsuar nė
  Oct 2008
  Vendodhja
  VLOR
  Postime
  878
  Forca e Rrespektit
  45

  Titulli: Dhimbje'dashurie'

  Citim Origjinale Postuar nga kolena Shfaq Poten
  mua me duket si pa kuptim pyetja ''a do te ishit ne gjendje te lendonit dike qe do ta donit shume? ....si mund te lendosh nje njeri qe e do shume???..perkundrazi, nje njeri qe e duam, bejme perpjekje maksimale, pikerisht per te mos e lenduar..edhe kur e bejme nje gje te tille pa dashje, na vret ndergjgja dhe mundohemi ta shlyejme me cte mundim....edhe njeriu me mizor nuk do qe te lendoje dike qe e do (ne menyren e tij)..

  Ndersa ''lamtumire'' eshte shume eveshtire ti thuash nje njeriu qe do...nje gje te tille e ben ose kur vdes, ose kur te lendon jashte mase me vetedije...(tradhetia, dhuna etj)...vetem per arsye madhore mund ti them dikujt qe dua ''lamtumire''.....
  kolena nuk jan te gjithe njesoj shume njerz humbasin durimin dhe pa dashje fillon dhe e lendon nje persone ,dhe pse shume arsye te coje deri ne ate pike,por cdo gje ka kufi,
  Askush ska te drejt te me gjykoj ne zgjedhjet e mia sepse askush ska perjetuar dhimbjen time

 14. #14
  vlonjate tipike fv
  Antarėsuar nė
  Oct 2008
  Vendodhja
  VLOR
  Postime
  878
  Forca e Rrespektit
  45

  Titulli: Dhimbje'dashurie'

  Citim Origjinale Postuar nga eridiona Shfaq Poten
  Si dihet gjithmon varet nga situata qe gjendet nje person neqoftese dashuria o per nje arsye ose per nje tjeter mbaron ose nuk eshte me si me pare eshte me mire te tregohesh i sinqert dhe mendoj se edhe pse sado qe mund te jet e dhimbshme ti thuash "Lamtumire"atij personi!Sepse te vazhdoje perpara pa dashuri eshte e kot!Dhe aty po qe jeta do behesh monotone!

  P.S oj dreqo qenke ne qejf ti sonte se shof qe po hap keto temat njera pas tjetres!Brava Te Lumtes
  rofshe eri,ne qejfe kam qene gjithmone,por tani po nuk hape ndonje teme eshte e kote te rishe si hu
  Askush ska te drejt te me gjykoj ne zgjedhjet e mia sepse askush ska perjetuar dhimbjen time

 15. #15
  Moderatorė fv Avatari i Natta
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  13,947
  Forca e Rrespektit
  904
  Nuk mund te them se nuk do te lendoja dike,e sidomos dike qe e dua shume.
  Dashja-padashje lendojme njerezit qe i kemi vertet per zemer.
  Rrethanat e jetes ndonjehere na shtyejne drejt egoizmi.
  Sic dihet egoizmi tepert ben te humbasesh njerezit qe don me shume.
   

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. Dhimbje dashurie
  Nga Natta ne forum Poezi
  Pergjigje: 7
  Postimi i Fundit: 15-11-2014, 09:26
 2. S’ka dashuri pa dhimbje
  Nga Violetta ne forum Dashuri dhe pasion
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-03-2012, 15:40
 3. Pasione Dashurie(letra dashurie nga njerez te shquar,.)
  Nga NeVertiti ne forum Letėrsia botėrore
  Pergjigje: 8
  Postimi i Fundit: 16-02-2012, 18:39

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •