android
Faqja 14 nga 14 I parėI parė ... 4567891011121314
Duke shikuar rezultatet 391 ne 414 nga 414
 1. #1
  Carpe Diem

  User Info Menu

  Si i thone shqip?

  rubber bands? Lol

  eshte ne anglisht, po ne shqip si mund ti themi ? Mua sme kujtohet ne shqip , ndonjeri e di ? :qenis:
  Heren e fundit u redaktua nga Katia; 04-12-2011 ne 18:58.
   

 2. #391
  Administrator

  User Info Menu

  Dignus - prejardhja nga Latinishtia, pershtatur ne shume gjuhe.

  Dinjitet ne shqip perdoret ne dy forma :

  1.Teresia e vlerave morale te nje njeriu apo nje grupi njerezish. Nderi , krenaria,etj
  Vetedija qe ka njeriu per vlerat e per te drejtat e tij ne shoqeri dhe nderimi i vetvetes.

  2.Cilėsia e mirė a vlera e lartė e diēkaje qė e bėn atė tė ēmohet. Me dinjitet artistik. Vepėr plot dinjitet.
   

 3. #392
  Administrator

  User Info Menu

  Citim Origjinale Postuar nga Didi Shfaq Poten
  Si thuhet ne gjuhen letrare: Nje person me 100 fytyra?

  Ka ndonje te zgjuar, ndonje linguist te mire, se do populli.
  Nje fjale qe do e pershkuante do ishte psh :KAMELEON!
  Nderkohe qe per kete ke shume fjale , por varet nga konteksti qe e perdor por ja disa terma

  Hipokrit, i lige, intrigant, e te tjera te ketij lemi.
   

 4. #393
  Anėtar Aktiv

  User Info Menu

  Citim Origjinale Postuar nga Monique Shfaq Poten
  Nje fjale qe do e pershkuante do ishte psh :KAMELEON!
  Nderkohe qe per kete ke shume fjale , por varet nga konteksti qe e perdor por ja disa terma

  Hipokrit, i lige, intrigant, e te tjera te ketij lemi.
  Un do ta pėrshkruaja me njė fjalė: Didi.
  Ai ėshtė Did. Aaaah sa bukur.
   

 5. #394
  Administrator

  User Info Menu

  Citim Origjinale Postuar nga Rildi.s Shfaq Poten
  Un do ta pėrshkruaja me njė fjalė: Didi.
  Ai ėshtė Did. Aaaah sa bukur.
  Cdo gje eshte relative dhe ceshtje interpretimi...
  ti sheh Didin, Didi mund te shoh ty ....e kshu eshte edhe me bukur , kur kupton se bota eshte kaq e larmishme!
   

 6. #395
  C'est la vie.

  User Info Menu

  Citim Origjinale Postuar nga Rildi.s Shfaq Poten
  Un do ta pėrshkruaja me njė fjalė: Didi.
  Ai ėshtė Did. Aaaah sa bukur.
  As dallimin mes femrave dhe mashkujve ste paskan mesuar.
  Jam femer, modifikoje dhe beje ne gjinin femerore. Perdori pak me mire lidhezat, gjithmon e ke patur ate manin
  per te mar fjalet qe perdorin te tjeret. As fjalor tendin ske.

  Mon, e kam fjalen per DDI, si perkthehet?
  "Io non sarņ mai nessuno,
  ma nessuno sarą mai come me."

 7. #396
  Anėtar Aktiv

  User Info Menu

  Kush tha tė kundėrtėn.
  Unė nuk shoh Didin,unė shoh njė kufomė qė ngado unė debatoja ndėrhynte si hije.
   

 8. #397
  Anėtar Aktiv

  User Info Menu

  Citim Origjinale Postuar nga Didi Shfaq Poten
  As dallimin mes femrave dhe mashkujve ste paskan mesuar.
  Jam femer, modifikoje dhe beje ne gjinin femerore. Perdori pak me mire lidhezat, gjithmon e ke patur ate manin
  per te mar fjalet qe perdorin te tjeret. As fjalor tendin ske.

  Mon, e kam fjalen per DDI, si perkthehet?
  Je tepėr e varfėr nė mėndje.Ai ėshtė did,sepse supozohet qė do tė pėrdoret tek cilido si pjesė e fjalorit.Jo se po ta them ty.Je pėr tė qar hallin.E kuptoj qė e ke kėtė dėshirėn e madhe pėr tė qėnė did,si 100fytyrshe e cila ndėrhyn kudo,por duro ,duro ,kur tė vij rradha.
   

 9. #398
  C'est la vie.

  User Info Menu

  Shume faleminderit, e meriton nje 4+ sepse je sforcuar aq shume per te shkruajtur 4 rreshta fjali.
  Rradha me mua sdo te vi ndonjehere sepse nuk di te thuresh nje fjali.
  Shendet tani, se me dalin femijet e mi!
  "Io non sarņ mai nessuno,
  ma nessuno sarą mai come me."

 10. #399
  Anėtar Aktiv

  User Info Menu

  Nuk ka asgjė pėr tė falenderuar.Jam shum krenar qė po vlersohem minimalisht nga njė did e cila si argument pėrfundimtar pėr tė mė mbyllur gojėn,sjell ktu faktin qė po i dalin fėmijėt.Fiks sjellje prej didi.
   

 11. #400
  C'est la vie.

  User Info Menu

  AHAHHAHAHA

  Bukur shume.
  Ik lexo tani ca eshte DDI/ DID.
  "Io non sarņ mai nessuno,
  ma nessuno sarą mai come me."

 12. #401
  Administrator

  User Info Menu

  Meqe jemi te tema shqip, gjithnje me ka cuditur nje fakt.
  Perse thone lungomare dhe jo shetitorja e Vlores?
  Perse nje term ne italisht ?
   

 13. #402
  oNcE...

  User Info Menu

  O did dhe ti 100 fytyra paske??

  Ore ku e gjeni ket force me sha tjetrin ne kete menyre aman?! Sikur keni ngrene ne nje sofer edhe po njiheni. nejse,
  komentet jasht teme do hiqen nga tema sigurisht..
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

 14. #403
  Anėtar Aktiv

  User Info Menu

  Soulmind,tnjejtėn pyetje i bėja vetes kur mė ndėrhynte ngado komentoja duke 'ironizuar' se as atė sdi ta bėjė.
  Ti pa dijt historikun tonė nga e mer guximin tė komentosh komentet e mija?
   

 15. #404
  Anėtar Aktiv

  User Info Menu

  Mona.Nuk kam jetuar nė shqipėri pėr njė koh tė gjatė,por dij qė ai ėshtė projekt qeveritar.Kur pjestar tė qeverisė dhe vetė kryeministri e thojnė lungomare duke anashkaluar Shqipen ,imagjino popullin.
   

 16. #405
  C'est la vie.

  User Info Menu

  Amstel.
  "Io non sarņ mai nessuno,
  ma nessuno sarą mai come me."

 17. #406
  oNcE...

  User Info Menu

  Citim Origjinale Postuar nga Rildi.s Shfaq Poten
  Soulmind,tnjejtėn pyetje i bėja vetes kur mė ndėrhynte ngado komentoja duke 'ironizuar' se as atė sdi ta bėjė.
  Ti pa dijt historikun tonė nga e mer guximin tė komentosh komentet e mija?
  JO se di fare, n'fakt juve dhe as sju kam lexuar ne forum ama me duket fyerje shume e rende per dike. Une e njoh Didin dhe 100 ftyra nuk i ka. NDoshta dhe mua do me akuzoni (dhe se kam problem) ose dikush tjeter do thoje se une mund tjem me keq. Ama, Mendoj se ne nje sofer virtuale duhet marre cdo gje me sportivitet dhe t'mos kaloje ne sharje te tilla. Ky eshte mendimi im.
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

 18. #407
  Administrator

  User Info Menu

  Citim Origjinale Postuar nga Rildi.s Shfaq Poten
  Mona.Nuk kam jetuar nė shqipėri pėr njė koh tė gjatė,por dij qė ai ėshtė projekt qeveritar.Kur pjestar tė qeverisė dhe vetė kryeministri e thojnė lungomare duke anashkaluar Shqipen ,imagjino popullin.
  Me sa di une qofsha e gabuar edhe me pare quhej e tille....se di
  Po pastaj se e paska pagezu qeveria?
  Me duket e pakuptimte ta quash nje cope toke me nje term te huaj.
  Dhe e bukura askush nga keta kritiket tane se kam degjuar ta bej ceshtje diskutimi....
  Vendi cudirave jemi

  Ne fakt mendoja , mos kish ndonje arsye perse eshte pagezuar i tille...
   

 19. #408
  Anėtar Aktiv

  User Info Menu

  Na lexo pėrpara se tė kapesh pas replikave.
  Lexo dhe do shohėsh njė hije qė mė vėrtitej ēdo herė debatoja,ajo ėshtė njė dide,njė 100 fytyrshe.
   

 20. #409
  Anėtar i Nderuar

  User Info Menu

  Me havera me havera, kallet atmosfera...
  Kjo gojė nuk ėshtė pėr kėta vesh.

  mutantur omnia nos et mutamur in illis

 21. #410
  ђєค๔ђยภtєг

  User Info Menu

  Citim Origjinale Postuar nga Rildi.s Shfaq Poten
  Goca ėshtė lart komentit tėnd i cili shprehet se ėshtė poshtė.
  Ti e paske mrapsh numrin e komenteve.387,386,385...
  Si e kam une flas une, keshtu qe mos kundershto kot.
  Ļŀvē FяÉỂ...đįČ ρяǾŭĐ...HåVé ךּŨמ...ŽĹĄצּ ĺÕטŠ

  If your MIND isn't OPEN ,
  Keep Your MOUTH shut TOO.
  Sue Grafton

 22. #411
  ђєค๔ђยภtєг

  User Info Menu

  Citim Origjinale Postuar nga Monique Shfaq Poten
  Meqe jemi te tema shqip, gjithnje me ka cuditur nje fakt.
  Perse thone lungomare dhe jo shetitorja e Vlores?
  Perse nje term ne italisht ?
  Se e kemi lungo maren ne
  Ļŀvē FяÉỂ...đįČ ρяǾŭĐ...HåVé ךּŨמ...ŽĹĄצּ ĺÕטŠ

  If your MIND isn't OPEN ,
  Keep Your MOUTH shut TOO.
  Sue Grafton

 23. #412
  Administrator

  User Info Menu

  Citim Origjinale Postuar nga Hard Styler Shfaq Poten
  Se e kemi lungo maren ne
  Qe do me thene?
   

 24. #413
  Moderatorė

  User Info Menu

  qepallim...
  Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

 25. #414
  Braveheart

  User Info Menu

  Citim Origjinale Postuar nga Rildi.s Shfaq Poten
  Goca ėshtė lart,por duke qėnė se fobia ose dashuria ju ka prekur gjithėve, e shihni kudo ,poshtė,lart,majtas,djathtas...
  Ha ha .... te marrte e mira Rildi, te marrte . : )

  Kshu eshte , te japin pershtypjen qe edhe ne enderr ju dal ...looool (per keq sigurisht ) , jane bere me hije. : D
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

Faqja 14 nga 14 I parėI parė ... 4567891011121314

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. Fjalor shqip-shqip
  Nga xhebrail ne forum Gjuha shqipe
  Pergjigje: 43
  Postimi i Fundit: 31-01-2018, 03:56
 2. Fjalore Online Shqip-Shqip +
  Nga loyalx ne forum Gjuha shqipe
  Pergjigje: 15
  Postimi i Fundit: 03-09-2009, 21:46
 3. Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-11-2008, 13:23

Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •