Shqiptar te Bashkuar
android
Thanks Thanks:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 12 nga 12
 1. #1
  Veri investigatio fv Avatari i alfonci
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Perpara kompjuterit
  Postime
  3,045
  Forca e Rrespektit
  83

  Nje shkodrane shoqėruese e parė e Miss Karolinės sė Jugut

  Njė vajzė me origjinė shqiptare ėshtė shpallur shoqėruesja e pare e Miss Karolinės sė Jugut. Bėhet fjalė pėr bukuroshen 18 vjecare me origjine nga shkodran, Britani Pjetraj. Studente e vitit te pare ne mjekėsi, ajo ėshtė vajza e lejtnant kolonel, Valter dhe Suzane Pjetraj, te cilet jetojne ne Capin te Karolines se Jugut. Konkursi ne fakt eshte zhvilluar me 16 gusht 2008 ne ishujt Parajdajs ne Bahamas. Pjetraj ėshtė shumė e apasionuar pas punės vullnetare dhe bamirėsise.

  Ajo gjithsesi ka ndjekur shtatė shkolla tė ndryshme gjatė nėntė viteve. Dashuron fotografinė, notin, sportin, por edhe vlereson fene e saj familjen dhe miqte. Ka arritur qe tė mbledhė gjithsej 24 000 dollarė nė njė fushatė nė shkollėn e saj nė ndihmė tė komunitetit Capin ku ajo jeton. Britani ende nuk ėshtė specializuar, por synon qė tė bėhet kirurge ortopede ose dermatologe dhe nė tė ardhmen pasi tė pėrfundojė shkollėn tė ketė njė klinikė private mjekėsore.

  ballkanweb

  * Shkoni tek linku i meposhtem per info me te detajuara dhe foto te Britani Pjetraj.

  ->Pageant Update - Brittany Pjetraj, Miss South Carolina Teen USA 2008

  Udha e mbarė se erdh pranvera, shko, dallėndyshe tue fluturue, prej Misirit n'dhena tjera, fusha e male tue kėrkue; n'Shqipni shko, pra, fluturim, shko nė Shkodėr, n'qytetin tim. - Filip Shiroka

  "Unė jam mirė kur asht mirė Shqipnia" - Isa Boletini

  Shqiperise nuk i ka ardhur asgje e mire nga lindja; pervec diellit.

 2. #2
  -=EdoLorEli=- fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i METi
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Small|Berlin [MiTroCity]
  Mosha
  31
  Postime
  1,004
  Forca e Rrespektit
  43
  Unė pėr vete nuk do t'i kisha prezentuar nė forume apo web-faqe Shqiptare kėta persona qė s'kanė respekt dhe dashuri pėr vendlindjen apo prejardhjen e tyre. Askund nuk shkruan qė ėshtė me preardhje Shqiptare, emrin Brittany vajza e Walterit... Je i sigurtė qė ėshtė Shqipe kjo.

  Si gjithmonė alfonc lokalisti, s'thotė Shqiptare po Shkodrane .
  "Our Greatest Glory Is Not In Never Falling, But In Rising Every Time We Fall. "

  [Confucius]

 3. #3
  Veri investigatio fv Avatari i alfonci
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Perpara kompjuterit
  Postime
  3,045
  Forca e Rrespektit
  83

  Wink

  Citim Origjinale Postuar nga METi Shfaq Poten
  Unė pėr vete nuk do t'i kisha prezentuar nė forume apo web-faqe Shqiptare kėta persona qė s'kanė respekt dhe dashuri pėr vendlindjen apo prejardhjen e tyre. Askund nuk shkruan qė ėshtė me preardhje Shqiptare, emrin Brittany vajza e Walterit... Je i sigurtė qė ėshtė Shqipe kjo.

  Si gjithmonė alfonc lokalisti, s'thotė Shqiptare po Shkodrane .

  Ne shkoder nuk ka patur lokalitet apo ndarje zonash pasi nese nuk arrin shkodra te quhet shqiptare ateheran jemi ne tema te ndryshme. Gjithmone keni dicka per te kritikuar por flm, e vleresoj eshte dicka e mire.


  ja me shume info per familjen e saj:

  Vat Pjetraj


  Eshte shkodrane, nuk thote qe eshte shkodrane sepse te gjithe ne amerike kane nje prejardhje dikush nje, dikush dy, dikush tre apo edhe me shume brezni qe kane ardhur ne amerike.

  Shkoder locja, si zemer asht, noshta nuk e din hala
  manej ca mos me dasht kur shef femna si kjo ma siper, apo ato miset qe ka nxjerr shkodra apo femnat e bukura qe ka edhe tesh aktualisht...mfal se noshta ske ken shkoder naj heran.

  Gjithsesi, nese kjo ishte problem nuk duhej asesi te paraqitej ashtu sipas egzagjerimit tuaj por mund te pritet dicka e tillle prej tejet e shkove tuj.
  Heren e fundit u redaktua nga alfonci; 27-08-2008 ne 02:05.
  Udha e mbarė se erdh pranvera, shko, dallėndyshe tue fluturue, prej Misirit n'dhena tjera, fusha e male tue kėrkue; n'Shqipni shko, pra, fluturim, shko nė Shkodėr, n'qytetin tim. - Filip Shiroka

  "Unė jam mirė kur asht mirė Shqipnia" - Isa Boletini

  Shqiperise nuk i ka ardhur asgje e mire nga lindja; pervec diellit.

 4. #4
  -=EdoLorEli=- fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i METi
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Small|Berlin [MiTroCity]
  Mosha
  31
  Postime
  1,004
  Forca e Rrespektit
  43
  Citim Origjinale Postuar nga alfonci Shfaq Poten
  Ne shkoder nuk ka patur lokalitet apo ndarje zonash pasi nese nuk arrin shkodra te quhet shqiptare ateheran jemi ne tema te ndryshme. Gjithmone keni dicka per te kritikuar por flm, e vleresoj eshte dicka e mire.


  ja me shume info per familjen e saj:

  Vat Pjetraj


  Eshte shkodrane, nuk thote qe eshte shkodrane sepse te gjithe ne amerike kane nje prejardhje dikush nje, dikush dy, dikush tre apo edhe me shume brezni qe kane ardhur ne amerike.

  Shkoder locja, si zemer asht, noshta nuk e din hala
  manej ca mos me dasht kur shef femna si kjo ma siper, apo ato miset qe ka nxjerr shkodra apo femnat e bukura qe ka edhe tesh aktualisht...mfal se noshta ske ken shkoder naj heran.

  Gjithsesi, nese kjo ishte problem nuk duhej asesi te paraqitej ashtu sipas egzagjerimit tuaj por mund te pritet dicka e tillle prej tejet e shkove tuj.
  Loqkaman, Shkodra ka qenė qyteti i parė nė tė cilin e kam vizituar nė Shqipėri, edhe pse ka qenė vizitė e dhunshme pasi u detyruam tė largoheshim nga Kosova gjatė luftės shkuam nė Mal tė Zi dhe nga Mali i Zi kemi shkuar nė Shqipėri ose mė sakt te pika kufitare e Hanit tė Hotit. E di qė ka vasha t'bukura e ėshtė qytet i bukur po Mitrovicės s'i afrohet se flen nė ari .
  Tani s'kam asgjė kundėr me temėn, si e ke kuptuar ti ai ėshtė problemi yt. Unė edhe vet jam lokalist madje i fortė. Gjithsesi tjera herė mos vlo, se nė temat qė hapi unė mundohesh tė kapesh pėr fijeve mė tė holla dhe tė gjesh gabime apo edhe tė kritikosh.
  Tash spo di as cfarė mendon kur thua "Pritet prej teje e shokve tuj"
  Gjithsesi mbetesh i pėrshėndetur.
  "Our Greatest Glory Is Not In Never Falling, But In Rising Every Time We Fall. "

  [Confucius]

 5. #5
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv Avatari i krutonja
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  gjithandej
  Postime
  542
  Forca e Rrespektit
  15
  Citim Origjinale Postuar nga METi Shfaq Poten
  Unė pėr vete nuk do t'i kisha prezentuar nė forume apo web-faqe Shqiptare kėta persona qė s'kanė respekt dhe dashuri pėr vendlindjen apo prejardhjen e tyre. Askund nuk shkruan qė ėshtė me preardhje Shqiptare, emrin Brittany vajza e Walterit... Je i sigurtė qė ėshtė Shqipe kjo.

  Si gjithmonė alfonc lokalisti, s'thotė Shqiptare po Shkodrane .
  Per cfare respekti e ke fjalen? Pretendon qe kjo vajza, 1/4 shqiptare, e lindur dhe e rritur ne South Carolina me prinder jo shqiptar te kete dashuri per nje vend per te cilin i fliste gjyshja apo gjyshi para se ta zinte gjumi?

  Ndersa une nuk do ta quaja kete vajzen shqiptare. Te qenit shqiptar/e eshte nje menyre jetese, jo vetem nje trashegimi. Fundja, cfare eshte gjaku?
  “I like people who shake other people up and make them feel uncomfortable.” - Jim Morrison

 6. #6
  -=EdoLorEli=- fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i METi
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Small|Berlin [MiTroCity]
  Mosha
  31
  Postime
  1,004
  Forca e Rrespektit
  43
  Citim Origjinale Postuar nga krutonja Shfaq Poten
  Per cfare respekti e ke fjalen? Pretendon qe kjo vajza, 1/4 shqiptare, e lindur dhe e rritur ne South Carolina me prinder jo shqiptar te kete dashuri per nje vend per te cilin i fliste gjyshja apo gjyshi para se ta zinte gjumi?

  Ndersa une nuk do ta quaja kete vajzen shqiptare. Te qenit shqiptar/e eshte nje menyre jetese, jo vetem nje trashegimi. Fundja, cfare eshte gjaku?
  Eliza Dushku poashtu ka lindur nė Watertown Massachusetts, mirpo ndjehet shumė krenare me prejardhjen e saj, madje kohėve tė fundit ka bėrė edhe njė tattoo me shqiponjėn dykrerėshe nė qafėn e saj, pastaj motrat Malota gjithashtu kanė qenė nė Prishtinė dhe tė vetmet fjalė Shqip qė i dinin i thanė nė Gjuhėn Shqipe, "Jemi krenare, qė jemi Shqiptare". Gjithsesi edhe nėse jam gabim mbetet mendim i imi ky.
  "Our Greatest Glory Is Not In Never Falling, But In Rising Every Time We Fall. "

  [Confucius]

 7. #7
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv Avatari i krutonja
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  gjithandej
  Postime
  542
  Forca e Rrespektit
  15
  Citim Origjinale Postuar nga METi Shfaq Poten
  Eliza Dushku poashtu ka lindur nė Watertown Massachusetts, mirpo ndjehet shumė krenare me prejardhjen e saj, madje kohėve tė fundit ka bėrė edhe njė tattoo me shqiponjėn dykrerėshe nė qafėn e saj, pastaj motrat Malota gjithashtu kanė qenė nė Prishtinė dhe tė vetmet fjalė Shqip qė i dinin i thanė nė Gjuhėn Shqipe, "Jemi krenare, qė jemi Shqiptare". Gjithsesi edhe nėse jam gabim mbetet mendim i imi ky.
  Prejardhja eshte dicka tjeter, dhe te kesh kombesine, te jesh aktualisht shqiptar/e eshte dicka tjeter. Dhe kushti numer nje per mua qe nje njeri ta quaje veten shqiptar eshte te dije gjuhen shqip.

  "Atdheu eshte mbase, para se gjithash, gjuha."~ Rozhe Marten dy Gar

  Me te vertete qe Eliza Dushkut, here-here, i pelqen te kthehet tek rrenjet e paraardhesve te saj, por s'do ta quaja Shqiperine atdheun e saj.
  “I like people who shake other people up and make them feel uncomfortable.” - Jim Morrison

 8. #8
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i DEVIL HAND
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Mosha
  32
  Postime
  968
  Forca e Rrespektit
  33
  Nuk esht e vetmja shkodrane qe shkelqen ne amerik .. rrespekte shkodres jan 1sha
  DONEC ERID FELIX, MULTUS NUMERABIS AMICOS; TEMPORA SI FUERINT NUBILA, SOLUS ERIS.

 9. #9
  VIP fv Avatari i Jetmira
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  10,370
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  668
  Shqiperia ka vajza shum te bukur,por askush nuk i vlereson pasi askush ska deshir qe kuroren ta marr nje vajz nga nje vend i vogel.
   

 10. #10
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Drejtori
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Vendodhja
  Ne zemren e femrave te bukura..
  Postime
  4,246
  Forca e Rrespektit
  346
  Drejt me thene kemi vajza te bukura... dhe me sharm. Ketu ku jam une keto amerikankat vishen si katundare e nuk e mbajne shume veten.
   

 11. #11
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Aver
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  8,074
  Forca e Rrespektit
  4216
  Malesia e madhe, duke e perfshi pjesen qe sot eshte ne Mal te Zi, kane femra te bukura dhe shtatgjata.
  I walk slowly, but I never walk backward

 12. #12
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  28,846
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  ueeee teme e 2008
   

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. Pergjigje: 5
  Postimi i Fundit: 18-11-2012, 18:20
 2. Kualifikohet Koreja e Jugut
  Nga E3 ne forum Kampionati Botėror
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-06-2010, 23:33

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •