Shqiptar te Bashkuar
android
Faqja 3 nga 3 I parėI parė 123
Duke shikuar rezultatet 61 ne 68 nga 68
 1. #1
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i PiNkY
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Postime
  4,491
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  2995

  Artan Gjyzel Hasani

  Eshte mengjes...
  Nganjėherė tė qėllon tė flesh me gratė e tė tjerėve
  e njė tjetėr me tėnden kushedi…
  por ti mos u merakos pėr atė shenjė kafshimi nė gushėn e saj…
  as pėr emrin e panjohur qė ajo rėnkon nė gjumė…
  as tė kujt ishin duart qė pėrkėdhelėn ata gjinj…
  Ndonjė natė tė qėllon tė flesh me gratė e tė tjerėve
  e njė tjetėr me tėnden kushedi…
  por tani ėshtė mėngjez dhe ajo fle lakuriq shkujdesur pranė teje
  me kėmbėn mbledhur siē tė pėlqen ty…


  #########################################

  Te mosvdekshem...
  Eja tė vdesim pėr hir tė kėtij funerali kaq tė bukur.
  Nuk ėshtė rradha jonė,
  por kjo s’ka rėndėsi.
  Eja…rast tjetėr mė tė mirė nuk do tė kemi.
  Nuk sheh se kanė sjellė priftin mė tė mirė?
  Nuk sheh qė kanė sjellė buqetat mė aromėmira?
  Nuk sheh si shndrin dorėza e florinjtė e arkivolit tė praruar?
  Nuk sheh qė kanė sjellė varrmihėsit mė me pėrvojė ?
  Nuk sheh se ēfarė dhe i shkriftė e i ngrohtė avullon anės gropės?
  Nuk sheh se sa shumė njerėz kanė ardhur sot kėtu pėr lamtumirėn e fundit?

  Nuk do derdhin asnjė lot pėr ne.
  Por ti mos mendo keq pėr ta.
  E si do tė mundnin?
  Njė jetė tė tėrė jetojnė pranė varrezės.
  E ne njė jetė tė tėrė pranė tyre…

  Eja tė vdesim pėr hir tė kėtij funerali kaq tė bukur.
  Mosvdekja nuk ėshtė pavdekėsi…
  Eja…
  nuk ėshtė rradha jonė
  dhe nga mallkimi i tyre ndoshta rradha s’na vjen kurrė…
  (Æ`•.•“Æ) (Æ`•.•“Æ)
  *`•.ø(Æ`•.•“Æ)ø.•“ ♥
  ☆ ŗ ♥ `•.ø.•“ ♥ŗ ☆

 2. #61
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  39,658
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11797
  TE PERKASESH DO TE THOTE...


  ...tė jesh bima qė rrėnjėt brenda shkėmbit vdes
  dhe jo lulja nė vazo qė sallonin zbukuron…
  tė jesh dallga qė bregut formė i jep
  dhe jo shkuma qė mbi valėn qėndron…
  tė jesh zjarri qė gjithmonė prushin ndez
  dhe jo flakė ku digjen fluturat krahėshkruar…
  tė jesh pėshpėrima e parė cdo mėngjes
  dhe jo rėnkim i mbytur i natės sė shkuar…
  tė jesh fryma e vetme qė mushkėritė e tjetrit mbush
  dhe jo puthja e radhės vdekur pėrmbi buzė…
  tė jesh prekja qė pashmangshmėrisht kėrkon edhe nesėr
  dhe jo turbullirė e ėmbėl qe shkon dhe vjen si muzė…
  e vėshtirė tė pėrkasėsh…
  e vėshtirė…
  tė kesh dikė ėshtė shumė mė e lehtė…
  por vec udhėkryqet e jetės ta mėsojnė mė mirė
  ndryshimin mes “tė kesh” dhe "pėrket”…
  (nga libri "Misioni Paranoik", 2006)
  © Artan Gjyzel Hasani
   

 3. #62
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  39,658
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11797
  Pas vrasjes sė Markos oborri i vilės i kujtonte Maries njė sy tė gjelbėr gjigant me njė vėshtrim tė papėrballueshėm.
  I vinte mė mbarė ta shihte fshehurazi. E pėrgjonte. Afrohej tė dritarja e dhomės sė gjumit, hapte fare pak grilat dhe mes tė ēarave pėrkėdhelte me vėshtrim retinėn shumėngjyrėshe tė lulnajės.
  Grilat janė pentagrami i pritjes, Maria, por nuk e di nėse kjo e jotja ėshtė pritė a pritje, do tė thoshte Marko nėse do e kish kapur nė befasi, aty pranė dritares, tė mpakur nga dhimbja e ėmbėl.
  (fragment nga romani "FUNERAL")
  "Martin, tė tė tregoj diēka nga jeta e kastorėve?
  Ti e di qė kur gjuhen kastorėt mblidhen shumė njerėz qė e rrethojnė nga tė gjitha anėt pyllin ku strehohet kastori, rreth dyqind –treqind njerėz, tė cilėt nisin dhe ngushtojnė rrethimin gjithnjė e mė shumė. Ti e di qė kastorin e gjuajnė vetėm pėr bishtin e tij tė kushtueshėm. Kėshtu, vjen njė moment qė kastori esheh veten tė rrethuar keqazi pa asnjė rrugėdalje.
  Dhe a e di se ē’bėn?
  Kėput bishtin, ua lė atyre dhe largohet duke shpėtuar jetėn e vet. Kėtė histori ma ka treguar Marko."
  Martini e dėgjoi pa ndonjė kėrshėri.
  Muzgu atij i jepte njė gjendje tė ngjashme me atė tė artistėve nė momentet e para tė krijimit. Por ai s’ishte artist. Arti i tij i tė krijuarit pėrmblidhej nė ata rrathė tė kaltėr qė sajonte tymi i cigareve qė zakonisht konsumonte i ulur nė verandė me sytė mbėrthyer larg, shumė larg, nė horizontin e pranė muzgut, ku ai kishte kėrkuar pėrgjigjet e shumė pyetjeve lodhėse qė tashmė nuk kishte kush t’i pyeste mė.
  Megjithatė, edhe pa pyetur asgjė, ai kishte qenė nė pritje tė pėrgjigjes qė fshehin muzgjet, si pėr t’i dhėnė vetes njė arsye mė shumė pėr tė pritur nė heshtje muzgjet e nesėrme.
  Hmm… Kastorėt… Tek njerėzit ndoshta do tė ishte mė mirė tė sakrifikohej trupi dhe truri sesa bishti… E kush do tė gjuante njerėz pėr bishtin e tyre?
  (fragment nga romani "FUNERAL")
  ©artangjyzelhasani
   

 4. #63
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  39,658
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11797
  DRITE ERRESIRE

  kėputet dielli dhe bie nė gjunjė
  si ē’bien kujtimet te kalendarėt
  tretet muzgu dhe dita dremit
  derdhet ngadalė mbrėmja e pėrhimtė
  rrugicave bėhet njė hija e tė dyve
  shkėlqen fashė e hėnės mbi dyer e pragje
  pas xixėllonjave akoma rendin fėmijėt
  ėshtė ora kur errėsira mė vjen si dritė
  me ty brenda syve…

  njerėzit gjithnjė do hiqen si ē’nuk janė...
  e vetmja gjė qė dinė ta bėjnė mirė
  tė shitblihen si sendet, por tė vegjėl nuk e dinė
  sa pjellor tregu kur e vėrteta ėshtė gėnjeshtėr
  i fshijnė pluhurin vetes dhe e nxjerrin nė vitrinė
  pėr blerėsin mė tė parė vazhdimisht tė verbėr

  burrat rrėzohen kur malli gėrryen malin
  mendjen dehin me avuj zemre aq lehtė…
  tė rinj ngatėrrojnė pellgje me dete
  fluturojnė pa krahė, flenė kur duhet tė nisen
  gra qė nuk bėhen dot muzė, provojnė tė bėhen poete
  nė vazo varresh si qiparisa e mbjellin veten pleqtė…

  kėshtu ka qenė gjithnjė e nuk filloi sot
  njerėzit mburren pėr atė qė kanė
  por kanė frikė nga ajo qė janė

  dhe frika ėshtė si hija qė mbi shandanė dridhet
  kur shėrbyesja me qiriun qė po shuhet ndez njė tjetėr
  nė shkallaren e kėshtjellės ku gjithnjė ėshtė errėsirė
  dhe e gjitha kjo ndodh netėve nė gjoksin tonė
  sa herė nė garderobė tė shpirtit hyjmė pėr tė provuar veten…

  errėsira ka terr, por edhe dritėn e saj
  kur mendimet e errėta si urėt e zjarrit mbi prush
  nė shpinė tė njėri tjetrit dorėzuar rrėzohen
  dhe nė gazmend shkėndijės i gėzohem
  feksjes qė ma mbars kanatėn e syrit
  me xixėllonjat qė fėmijėt ndjekin pas …

  (nga vellimi poetik "PRANDAJ..." )
  ©artangjyzelhasani
   

 5. #64
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  39,658
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11797
  ILUZIONI I LIRISE

  tė lirė jemi a lėnė na kanė
  pėr tė shkruar e bėrė ligje
  qė lirinė tonė tė kufizojmė
  kur me veten jemi nginjur
  dhe tjetrin duam ta hamė

  na vėnė nė grazhd e na ushqejnė
  bashkė me tė tjera kafshė
  krenare dhe sqimatare si ne
  dhe na mėsojnė me durim
  artin e tė qėnurit tė barabartė
  kur njė herė nė katėr vjet zgjedhim
  taksidarėt e zellshėm tė lirisė sonė
  kur liria nga njė e drejtė
  shndrrohet nė biznes tė taksueshėm...

  tė urtė, tė bindur, tashmė e dimė
  njėri nga tė dy nė kafaz do rrijė
  ne
  ose
  liria qė lamė a na la...
  por s’kemi frikė,
  liria i merret veē atij qė e ka...

  ah, ti tigėr marramendės i Lirisė
  je kaq i bukur, sa nuk e ndjej
  se si ngadalė tė afrohem
  kaq tundues, sa tė dorėzohem
  e ti mė shqyen…

  (nga vellimi poetik "OVAL")
  ©Artan Gjyzel Hasani
   

 6. #65
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  39,658
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11797
  POEME E HAPUR NJE KANDIDATI PER LEXUES

  Ti kėrkon njė poet tė madh…tė madhėrishėm… madhėshtor
  qė tė shkruajė pėr ty, lexuesin e ardhshėm?

  Njė poet pėr tė cilin trumpetat e tua prej mjegulle tė bien ēdo ditė e ēdo natė…?

  Njė poet qė tė jetė ekskluzivisht i juaji?…

  Njė rapsod mjekėrgjatė tė cilin do ta duartrokisni
  pėrunjėsisht…
  pambarimisht….
  unanimisht…?

  Njė ajatollah
  njė idhull,
  njė bard ?

  Njė gėrmaxhi i cili tė gėrmėzojė atė qė mund ta kishe bėrė lehtėsisht ti
  nėse do kishe pasur 5 minuta tė lira nė intervalin e njė ndeshje bilardoje nė klubin aty pranė ?

  Kemi mijėra vjet qė keqkuptohemi ti dhe unė,
  por tani sė fundmi nuk jam mė aq i mirėsjellshėm

  Ne jemi tė njėjtė...pėrdorim tė njėjtin alfabet...
  tė njėjtat fjalė dhe gėrma...
  por nuk jemi njėsoj
  dhe ndoshta kurrė s'do tė jemi,
  siē nuk janė njėsoj gjumi dhe ėndrra...

  Unė nuk shkruaj pėr ty.
  Kurrė nuk kam shkruar pėr ty.
  Kurrė nuk do shkruaj pėr ty.
  As pėr tė tjerėt.
  Natyrisht as pėr veten time.

  Une nuk shkruaj.
  Shkruhem.

  Poeti ėshtė ai qė ka dashuruar
  kur ti nuk mund tė dashuroje pėrsėri
  qė ka falur atė qė ti nuk e fale kurrė dot,
  qė ka tradhėtuar atė qė nuk ke mundur tė tradhėtosh ti...
  qė kur ti gajaseshe derdhi tė rėndėt lotė...
  qė s'u habit aspak kur memecėt folėn
  qė buzėqeshi dinjitoz mbi kryq...
  qė jetoi edhe kur e vranė
  e kur e ringjallėn i talli dhe vdiq...

  E di...akoma nuk je gati...
  nuk je akoma lexues vargjesh,
  por pėrtypės gėrmash qė si njė varg gėshtenjash tė zjera
  i blen...
  i ha...
  i porosit kushdo...
  kudo...
  kurdo....
  "Hej..na pesė lekė..me jep edhe dy tė tjera!"

  Por poezia nuk ėshtė pica qė t'u dha falas ta pėrtypėsh nė
  banketin promovues anės trotuarit
  as haraēi qė njė perėndi e panjohur i paguan bujarisht paditurisė
  tėnde...
  nuk ėshtė as hajduti bastard qė tinėzisht i frikohet litarit...
  e as arnimi i rradhės i njė ndėrgjegjeje tė shqyer vende –vende...

  Nuk ėshtė as buka me gjalpė e djathė qė jot gjyshe ta ushqente pasditeve tė fėmijėrisė tėnde tė krisur...
  nuk ėshtė as biberoni me tė cilin qetėsohen grindjet e shtatanikut qė nga djepi pėrdhe ka rėnė...
  as peshqiri me tė cilin fshin djersėt shkujdesur pas seksit rutinor mbi ēarēafin spermėqėndisur....
  e as puhiza e vonuar njė mbrėmje tė nxehtė gushti nėn njė qiell yjesh shtatzėnė ...

  Hej, ti kandidat pėr lexues poezish!

  Kur mes presjeve, pikėpresjeve, pikėve, pikėēuditėseve, pikėpyetjeve, retiēencave, apostrofėve
  si nė njė vrapim me pengesa
  do arrish nė finish bashkė me mua ...

  kur tė zvarritesh nėnrreshtave
  si poeti nė skutat e panjohura tė shpirtit tend...

  kur tė guxosh tė turbullosh njė gjumė tė pafjetur akoma,
  ndėrsa dheun tė heqėsh nga vargjet pėr tė zbuluar epitafin tend apo ndoshta edhe kufomėn time...

  kur tė guxosh tė recitosh me zė tė lartė ato qė u shkruan nė
  vetminė e heshtur...

  kur ēmendurinė ta njohėsh pėr privilegj
  e nė fund tė tunelit tė saj tė shohėsh dritė...

  kur tė guxosh tė shohėsh pėr njė ēast tė vetėm pa t'u dridhur qerpiku atje ku poeti ka parė njė jetė tė tėrė...

  kur tė guxosh tė verbosh sytė nėse kjo do tė tė ndriēojė shpirtin...

  kur tė jesh i gatshėm pėr t'u vrarė...pėr t'u vetvrarė...
  pėr t'u varur nė pikėpyetjet e mia si ē'jam varur unė netėve
  pas ėndrrės qė ti nuk arrije ta shihje dot nė gjumin tend tė qetė...

  kur tė kuptosh qė Triumfi i Poetit nuk ka nevojė pėr tuajat Harqe,

  atėhere PO!

  Atėherė do jesh LEXUESI
  dhe ajo ēka shkruan poeti do tė jetė e jotja...
  Pėrjetėsisht e jotja...
  ....................................
  Pėrndryshe kėnaqu veē me gėrmat...
  Nuk i meriton vargjet!


  (nga libri "Mekatari", 2010)
  ©artangjyzelhasani
   

 7. #66
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  39,658
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11797
  KAM VDEKUR SHTATE HERE SOT...

  …por ti s’e di
  askush s’di gjė pėr vdekjet e mia
  shtatė sa mrekullitė…

  ishte herėt mėngjes
  njė zog qė e gjeti tė prishur strehėn
  mė kujtoi foletė qė dikur kisha
  dhe u mbyta nė filxhanin e kafesė…

  ishte ora 8 kur ndodhi e dyta
  i telefonova shtėpisė sime nė Shqipėri
  “Alo…mami...si je?”
  pastaj u kujtova qė aty nuk banon mė askush
  tymosa njė cigare dhe vdiqa…

  e treta do tė ketė qenė nė mesditė
  kur ndėrsa shihja veten nė pasqyrė
  sytė e tim eti mė thanė
  “nuk ia vlen, sado qė tė pėrpiqesh, biri im,
  gjithnjė do tė ndodhė diēka
  dhe fundi do tė tė duket fillim…”

  nė 4 pasdite ndodhi e katėrta
  kur u ktheva nga puna pėr nė shtėpi
  kontrollova nė kutinė postare
  veē zarfa bankash, fatura dhe gjoba,
  asnjė letėr dashurie…

  e pesta ndodhi nė muzg
  i tronditur nga buzėqeshja e tij
  u pėrpoqa t’ia fshi lotin njė kllouni
  nuk munda, ndaj ia hoqa maskėn
  dhe isha unė ai…

  tjetra si zakonisht nė mbrėmje
  kur tė gjitha pemėt e botės mė duken mimoza
  zgjata duart t’i pėrkėdhel, por ato nuk ishin
  nė atė orė unė gjithnjė bėhem pluhur
  rėrė nė erė…
  pjalm endacak…
  vdekje aromatike…

  me puthjen e jetės mė ringjalli nata
  pėr t’i varrosur gjashtė vdekjet nėpėr vargje
  ia lexova mungesės tėnde
  dhe kjo ishte e shtata…

  (nga vėllimi poetik "OVAL")
  ©artangjyzelhasani
   

 8. #67
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  39,658
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11797
  DASHURIA?

  …sa shumė fjalė pėr dashurinė u shpikėn
  e sa lotė u derdhėn nė prehėrin e saj
  vajza nė altare djemsh sakrifikuar
  burra thėrmuar nė mijėra kristale grash…

  kemi pasur edhe ne ditėt tona tė bardha
  muzgje tė dashuruarish, mėngjese tė arta
  drit’ qė na vinte nga zjarr’ i shpirtit
  kur fryma na ėshtė mbajtur nga ėndja
  sa herė mashė e padurimit urėt pėrpushte
  dhe nė flatra fluturash tė hutuara xixat
  mangallit tė barkut bėheshin prush...

  por ishin edhe ditėt zhgėnjyese
  plot ankthe qė ėndrrat na i rrėmbyen
  netė torturuese me shėmtim mbarsur
  kur ēdo gjė e bukur qė kishim pasur
  mėdyshjeve dyshuese u tret e ftohtė
  dhe jetės si tjetrit kurrizin ia kthyem
  pėr t’i thėnė mė pas “eja mė ngroh…”

  sot me grinė jemi mėsuar si me hėnėn
  lisin legjendar e kemi mbjellė nė njė vazo
  lis shtėpiak pėr pėrdorim tė brendshėm
  kėshtjellat i ndėrtojmė tė vogla fare
  me rėrė sintetike, lehtėsisht tė pushtueshme
  dhe i mbajmė nė kafaz nė vend tė kanarinave
  me njė ēelės nė dispozicion tė amatorėve
  dhe tė atyre qė kanė frikė nga lartėsia...

  e kur, si pėr njė vajzė, do na pyesin
  nė fundin tonė pėr vetė jetėn
  nuk do tė kujtojmė fytyra,
  por vetėm buzė,
  dhe do mėrmėrisim “ishte e puthshme”
  pa e ditur nėse thamė gjithė tė vėrtetėn…

  (nga vellimi poetik "PRANDAJ...")
  ©artangjyzelhasani
   

 9. #68
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  8,803
  Forca e Rrespektit
  5068
  Darka e fundit


  vėrtet…sa gjėra tė ēmendura bėmė
  e sa tė tjera na mbetėn pa bėrė...
  shumė fjalė tė ėmbla pėshpėritėm
  e sa tė tjera muzgjeve nuk i thamė...
  sa prekje magjishėm ėndėrruam
  e sa mbeten pėr njė tjetėr herė...
  sa puthje mėrmėritėse morėm
  e sa tė tjera kurrė nuk i dhamė...

  dhe ja ku jemi sonte nė Darkėn e Fundit…
  nė dukje gjakftohtė e tė qetė…
  lotėt fshehur nė grykė…
  ti nga kryqe dhimbjesh zbritur
  dhe unė, siē thua, Juda yt…

  te vargu im pa semafor
  ku heshtjet e tė tjerėve
  dikur aksidentoheshin lehte...
  qėndrojmė sonte
  gjykojmė…
  kerkojmė…
  mes kupės dhe lėngut cili paska vlerė…

  unė dashurova me zemėr, zemra ime,
  me mendje ti…e mėnēura ime ti…
  por mendje dhe zemer rrallė bėhen bashkė…
  logjika pranė pasionit dot kurrė nuk rri…

  kėrkova tė bėheshe pavendosmėrisht
  e imja
  dhe piramidėn e shpirtit t’mė drithėroje…
  ta rrėzoje pėrdhe gur pas guri…
  dhe nga e para ta rindėrtoje…
  por tė kishe kujdes mumjet qė flinin aty…
  dhe zėrat qė vinin nga shkretėtirat
  ishin tė dashurive qė mė sollėn te ty…
  ishin…janė…
  vendosmėrisht tė miat…

  tė mė dashuroje siē isha…
  mėkatar zjarresh rreshkur
  s’munde, e mira ime, s’munde…
  fytyra e djallit gjithnjė ėshtė mė e shėmtuar
  se maskat qė mbajmė veshur …

  por kėsaj Darke tė Fundit
  le tė heshtim sė bashku…
  le tė harrojmė…
  tė harrojmė premtimet e dhėna
  nėse nesėr diēka
  pėrsėri do na bashkojė
  do jenė fjalėt e pathėna…


  nga*Stina e Peste - Dialog Poetik*
  Artan Gjyzel Hasani
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

Faqja 3 nga 3 I parėI parė 123

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. Artan Fuga - Media skizofrene?
  Nga NeVertiti ne forum Diskutime shoqėrore
  Pergjigje: 3
  Postimi i Fundit: 16-02-2017, 02:53
 2. Morali pa moral i Artan Lames
  Nga Abis ne forum Analizė-Opinion
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-05-2016, 19:00
 3. Pergjigje: 4
  Postimi i Fundit: 22-11-2014, 07:59
 4. Fier,RENEA arreston Selami Hasani
  Nga redi- ne forum Aktualiteti
  Pergjigje: 1
  Postimi i Fundit: 13-08-2009, 20:09
 5. Hasani:Forca ndėrkombėtare nė Kosovėn Lindore
  Nga polisi_tajrush ne forum Lajme nga Kosova dhe trevat shqiptare
  Pergjigje: 1
  Postimi i Fundit: 27-10-2008, 02:15

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •