Shqiptar te Bashkuar
android
Faqja 15 nga 15 I parėI parė ... 56789101112131415
Duke shikuar rezultatet 421 ne 425 nga 425
 1. #1
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  41,358
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11803

  Momente me veten!!((krijime personale te anetarve)

  Po hap kete teme,per copeza dhe mendime personale te antarve.
  Jeni te lutur mos ta ktheni temen ne copy paste.
  Siq ndodhi me temen e KAtias.."zhgarravina dedikuar vetes."
  Pra ketu hidhni,ato mjegullnaja casti,emocione,te kaluar,apo te enderruar real apo shpirteror,ama te
  jene rrjeshtat, mendimet tuaja te shkruara nga ju..  Ishte nje nate si gjithe te tjerat,por ca buleza shiu filluan ta embelzonin atmosferen e saj.
  Pak nga pak ato u shtuan,ra nje erresire, pak sa e friskshme,se di se si..por pash veten tek..vrapoja..
  E ndjekja jeten ne nje nate me shi,,,ishte nje erresir "utopike",ku shifja vetem shpirtin tim ne nje rrebesh.
  Ajo me shfaqej neper pasqyra endrrash shpirterore,,te lagura nga shiu..
  Vrapoja neper nje rruge si e hedhur ne ajrin e atmosferes, trysnia e shiut i jepte forme dhe turtuare,, shpejtoja hapat e lagur e zbathur,,pa nje cader,,pa nje neon drite.
  Shikoja diku larg larg ,vetem nje neon te shpirtit qe me therriste ,neper ca pika shiu qe ngjanin si xixellonja nen driten e atij neoni.
  Kapja gjethet e lagura rreth meje i shtrengoja ne duart e mija deri ne "dhimbjen e tyre",,,per te me mbrojtur nga shiu dhe nga erresira...e asaj nate.
  Ato rreshkisnin te lenduara siper trupit tim te lagur,por te pakten qendronin ne prehrin ,supet e mija me shoqeronin,ashtu te lagshta te lenduara por ama afer ...
  Por une kerkoja te kapja jeten,vrapoja si e cmendur pas atyre filizave elektriciteti,te asaj nate me rrebesh shiu.
  Perdora shikimet per te pare qofte dhe diku cepin e jetes qe kerkoja,por ajo s"dukej,,s"dukej..ishte arratisur,,dhe me kishte vjedh nje "enderr",,ma kishte borxh dhe duhej te ma kthente..
  Pop..por..asgjeee,,shiu vazhdoj te binte,,,fryma e ftohte ju shtua asaj nate,gjethet filluan te qanin nga lendimet e zbathur.
  E lodhur,,ngrita shikimi i humbur ne te pakapshpen e kohe.
  U perpoqa dhe njehere te kapja nje shikim afer,afer,afer me veten. Pash neonet e ndezura per-rreth,njerez qe kaloni afer meje..
  Pyeta veten me nje retori nervozizmi:-duke i then nga ishe?!
  Ajo mu pergjigj: Atje ku me cove ti..
  I perqafova gjethet qe kisha siper trupit tim, falenderova per ato caste shoqerie,mora cadren qe kisha ne cepin e stolit dhe u largova ,,,
  Nen driten dhe shiun e atyre kujtimeve qe ajo nate shiu mi rrembej pergjithmone...
  Ndoshta nje dite do kthehem prap dhe do "hakmerrem" dhe une me ate nate,me ate rrebesh erresire ne cepin e nje kohe ne te njejten forme qe ajo me beri duelin mua..ate nate...
  Ishte nje nate "utopik"e erret por e drejte...
  Ai cep jete,,eshte diku ne ate nate me shi..ne ate nate qe kaloj,,qe iku,,qe mergoj..
  Ndoshta ne nje nate tjeter do ti kthehem prape..por dua qe te jete shi...
  Me pelqen nata ,me pelqen shiu,,me pelqen ti ndjek zbathur ,copezat qe jeta mi vene ne "erresire"..per ti kaluar ne nje dirte agimi,ne shkelqimin e nje vese endrrash shpirterore...
  Tashme duhej te prisja dhe pak .Pak apo shume?! POre duhej te prisja mengjesin e nje agimi te lageshte...


  Heren e fundit u redaktua nga NeVertiti; 20-09-2015 ne 08:37.
   

 2. #421
  plak gjufurrak fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  40
  Postime
  18,458
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  8322
  Ne 2019 mos harroni frutat ato na japin vitamina, gjalleri, freski dhe jete!

  PJESHKEZ MOJ PUSHMBULUAR

  Pjeshkez, pjeshkez moj pushmbuluar
  Nxehtesia vale t’paska perveluar
  Ke fillu dhe n’dysh me u qa
  Berthameza n’toke sa s’tpaska ra

  Pjeshkez, pjeshkez moj pushmbuluar
  Sa shume ndjeje per te t’kafshuar
  Te t’thithe lengun kristalor
  Qe me ngjan ne uje hyjnor

  Dhe kur lengu curg te shkon
  Them per mua ti vajton
  Them me mua ke ra n’sevda
  N’duar t’mia viktime me ra

  Pjeshkez, pjeshkez moj e bekuar
  Ah sa shpesh te kam enderruar
  N’dysh me gishterinje per te ndare
  E n’mishra tua te lengezuara
  Te ngjesh fort buzen e thare
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 3. #422
  Moderatorė fv Avatari i Natta
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  14,267
  Forca e Rrespektit
  905

  Sot ra dėborė.
  Mu kujtove ti teksa po shihja rrugėt e qytetit te mbuloheshin nga manteli ii bardhė.
  U ēudita se nuk u bėra melankolike,por tė pėrfytyrova.
  U vesha dhe dola pėr tu lagur nga pikat e dėborės.
  Qielli ii gri/zhurmat e fėmijėt mė qetėsuan.
  Ma plotėsoi,Zoti dėshirėn.
  Janari mė kujtoi ditėt kur ziheshim bashkė.
  Jam shėruar nga mungesa jote.
   

 4. #423
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Vvetoni
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  In Your Mind
  Mosha
  28
  Postime
  4,644
  Blog Entries
  4
  Forca e Rrespektit
  2489
  Citim Origjinale Postuar nga Natta Shfaq Poten

  Sot ra dėborė.
  Mu kujtove ti teksa po shihja rrugėt e qytetit te mbuloheshin nga manteli ii bardhė.
  U ēudita se nuk u bėra melankolike,por tė pėrfytyrova.
  U vesha dhe dola pėr tu lagur nga pikat e dėborės.
  Qielli ii gri/zhurmat e fėmijėt mė qetėsuan.
  Ma plotėsoi,Zoti dėshirėn.
  Janari mė kujtoi ditėt kur ziheshim bashkė.
  Jam shėruar nga mungesa jote.
  Tė pėrgėzoj pėr mėnyrėn se si po shkruan kohėt e fundit
  Kjo gojė nuk ėshtė pėr kėta vesh.

  mutantur omnia nos et mutamur in illis

 5. #424
  Moderatorė fv Avatari i Natta
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  14,267
  Forca e Rrespektit
  905
  Citim Origjinale Postuar nga Vvetoni Shfaq Poten
  Tė pėrgėzoj pėr mėnyrėn se si po shkruan kohėt e fundit
  Faleminderit.
   

 6. #425
  Moderatorė fv Avatari i Natta
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  14,267
  Forca e Rrespektit
  905

  U njohėm nė universitet.
  Ishim nė tė njėjtėn godinė,por nė auditore tė ndryshme.
  Nė pamje tė parė ishim tė ndryshėm,por nė shpirt tė njėjtė.
  Impulsiv kur na ngacmonin.
  Tė ndjeshėm kur na ledhatonin.
  E dashnor kur shtratin na tregonin.
  Sapo ndeza youtuben me doli njė kėngė.
  Ajo kėngė mė solli kujtimet qė pėrjetova me ty.
  Mu kujtuan tė qeshurat,sidomos kur na nxirrnin nga lokali se bezdisnim tė tjerėt me tė qeshurat tona.
  Mu kujtua ēasti kur na ndali policia pasi mendoi se ishe i pirė.
  Ti ishe esėll,por bėje si budalla sa herė ishe me mua.
  Mu kujtua sa herė vija tek ti dhe shihja sa majtas/djathtas nėse mė shihte njeri.
  Mirėpo bėrtisja me tė madhe se qeni yt mė sulej sa herė mė shihte.
  Mu kujtua kur mė the,:-‘’ A tė bėjmė aksident tė jetojmė tė dy nė botėn tjetėr‘’?
  Eh kujtimet
   

Faqja 15 nga 15 I parėI parė ... 56789101112131415

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. Vargjet ku gjeni veten ne keto momente!
  Nga Monique ne forum Ditari
  Pergjigje: 405
  Postimi i Fundit: 1 Ditė mė Parė, 14:15
 2. Krijime artistike 3D nė rėrė !
  Nga PiNkY ne forum Arti figurativ dhe krijimtaria
  Pergjigje: 2
  Postimi i Fundit: 05-05-2014, 15:13

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •