Shqiptar te Bashkuar
android
Faqja 14 nga 14 I parėI parė ... 4567891011121314
Duke shikuar rezultatet 391 ne 405 nga 405
 1. #1
  VIP fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i L0v3rM4n
  Antarėsuar nė
  Mar 2012
  Vendodhja
  Mi
  Mosha
  34
  Postime
  4,321
  Blog Entries
  10
  Forca e Rrespektit
  4612

  Cfare gatuat sot dhe cfare do gatuani neser?

  Pershendetje te gjithve

  Si thoni sikur te hapim disa diskutime mbi ate qe do gatuajm neser?
  une kam deshire qe neser te bej qofte korēe, por si korēaret s'di ti bej
  ideja eshte qe ate qe do gatuajm neser ta diskutojm sot.  Gatim te mbare
  Heren e fundit u redaktua nga NeVertiti; 13-05-2017 ne 11:14.
  ....::::::In the right direction....following my dreams::::::....
  =======================================

 2. #391
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  18,661
  Forca e Rrespektit
  2297
  Citim Origjinale Postuar nga NeVertiti Shfaq Poten
  Ja keto tiropitat,sapo i futa te piqen ne furre.

  Bashkangjitje 34381

  K'to jane te gatshme besoj ? mi kapi syri sonte ne supermarket, taman me k'to format .
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 3. #392
  Themelues i Forumit fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Arfenilla
  Antarėsuar nė
  Jun 2010
  Postime
  15,924
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  4591
  Citim Origjinale Postuar nga Zana1 Shfaq Poten
  K'to jane te gatshme besoj ? mi kapi syri sonte ne supermarket, taman me k'to format .
  Nese behen me brum ne ju themi kifle!
  Me ruaj brenda endrrave edhe kur ato thyhen...

 4. #393
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  41,228
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11803
  Citim Origjinale Postuar nga Zana1 Shfaq Poten
  K'to jane te gatshme besoj ? mi kapi syri sonte ne supermarket, taman me k'to format .
  Keto i kam bere une e kam marre receten e brumit nga nje e njohur Maqedonase.Dalin shume te shishme dhe i mbush me cte duash,djath,sollam,recel nese don di besh te embla.
  Por ka dhe te gatshme sigurisht.

 5. #394
  ◕‿◕ fv Avatari i Hope
  Antarėsuar nė
  Mar 2018
  Postime
  686
  Forca e Rrespektit
  197
  Sot nje sallate me quinoa, spinaq, domate e ara, neser nje fondue.
   

 6. #395
  Themelues i Forumit fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Arfenilla
  Antarėsuar nė
  Jun 2010
  Postime
  15,924
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  4591
  Citim Origjinale Postuar nga NeVertiti Shfaq Poten
  Keto i kam bere une e kam marre receten e brumit nga nje e njohur Maqedonase.Dalin shume te shishme dhe i mbush me cte duash,djath,sollam,recel nese don di besh te embla.
  Por ka dhe te gatshme sigurisht.
  O nevi po ma spjego si i pren moj..vetem pak apo si?
  Me ruaj brenda endrrave edhe kur ato thyhen...

 7. #396
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  18,661
  Forca e Rrespektit
  2297
  Citim Origjinale Postuar nga NeVertiti Shfaq Poten
  Keto i kam bere une e kam marre receten e brumit nga nje e njohur Maqedonase.Dalin shume te shishme dhe i mbush me cte duash,djath,sollam,recel nese don di besh te embla.
  Por ka dhe te gatshme sigurisht.
  Mirepo ato format spirale me dore i bere ?

  Na e hudh receten me djathe
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 8. #397
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  41,228
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11803
  Po po eshte shume e thjesht.
  Atehere brumi;

  1 kg miell.
  2 veze,nje filxhan caji me vaj ulliri.
  Pak maja birre.nje luge kafie sheqer.
  Pak krip dhe qumesht.(qumeshti i vaket,jo ne temperatur frigoriferi)

  i hedhim i bejme bashke te gjitha keto me siper,dhe shtojme qumesht derisa zihet brumi,qe te mos kapet neper duar,kuptohet vetvetiu.
  PAstaj lihet te vije nja 1 ore.

  Me pas marrim leter antikolitiko,pra nuk lejon te ngjiten ushqimet ne tepsi gjate pjekjes,byreke embelsira kshu gjerash,e shtrojme ne tepsi.

  Marrim brumin pasi ka ardhur;
  E bejme topa te vegjel pak me te medha se nje kokerr se e kuqja e nje veze .

  E marrim e shtrijme ne forme vezore ,ja paskam nje foto nga nje qe kam shtrire.  Tani pasi kemi sjell ne kete forme,( me estetike se kjo imja forma po mundet, ahahha.)

  4-5 centimetrat e poshtem te petes,priten ne forme vertikale (nuk kam foto sme vajti mendja ti beja sot) dy-tre te prera.
  Tek pjesa siper e petes pastaj ,marrim nje luge kafeie afersisht mbushje.(djath,gjize cte deshironi) dhe e hedhim dhe fillojme mbeshtjelljen deri ne fund.
  Pjesa ku kemi bere prerjet vertikale kur mbeshtillet del ashtu forme dekorative dhe piqen shume me mire.

  Dhe fundit pasi kemi mbushur tepsine,s"duhet te harrojme te tundim nje veze dhe ti lyejm mire nga siper qe mos te digjen.
  I fusim ne furre me 180-190 grade per rreth 30 minuta ose e me pak,ne varsi te furres,dhe jane gati.
  Furra duhet te jete e ngrohte kur ti fusim.

 9. #398
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  41,228
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11803
  Citim Origjinale Postuar nga Arfenilla Shfaq Poten
  O nevi po ma spjego si i pren moj..vetem pak apo si?
  Citim Origjinale Postuar nga Zana1 Shfaq Poten
  Mirepo ato format spirale me dore i bere ?

  Na e hudh receten me djathe
  E postova me siper lexojeni.

 10. #399
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  18,661
  Forca e Rrespektit
  2297
  Kshu nga pershkrimi/receta, nderkohe qe po e lexoja ... po me shkrihen ne goje .

  Me pelqen fakti qe nuk u piqkan ne vaj , furra duhet ti nxjerri yammy

  Thnx
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 11. #400
  Themelues i Forumit fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Arfenilla
  Antarėsuar nė
  Jun 2010
  Postime
  15,924
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  4591
  A140F168-954F-49FC-BC2A-E2FCCF96EC0C.jpg

  O nevi flm shumm per receten ..ja sot i bera un ..mbase jo mir si ti !
  Me ruaj brenda endrrave edhe kur ato thyhen...

 12. #401
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  41,228
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11803
  Citim Origjinale Postuar nga Arfenilla Shfaq Poten
  A140F168-954F-49FC-BC2A-E2FCCF96EC0C.jpg

  O nevi flm shumm per receten ..ja sot i bera un ..mbase jo mir si ti !
  O te lumshin duart. ) u paske hedh e susam. me te mire te do kene dal .
  Ju befshin mire!

 13. #402
  Themelues i Forumit fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Arfenilla
  Antarėsuar nė
  Jun 2010
  Postime
  15,924
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  4591
  Nevi un kam ber edhe herav tjera po me me shum sheqer (dhe pak ndryshime)po me djath mami i ka shum qef dhe u ben per merak☺️
  Ps ..ketu disa i thon krosant disa kifle.

  Flmm prap nga ti😁😁😘
  Me ruaj brenda endrrave edhe kur ato thyhen...

 14. #403
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  18,661
  Forca e Rrespektit
  2297
  Darka per sonte

  Edhe une do ti provoj ato lart , por kur te blej ca miell te zi . Ngjajne nice Arfe, bravo.  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 15. #404
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  18,661
  Forca e Rrespektit
  2297
  Darka per sonte

  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 16. #405
  Anėtar i ri fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i lovely
  Antarėsuar nė
  Nov 2013
  Vendodhja
  GENOVA
  Mosha
  34
  Postime
  229
  Forca e Rrespektit
  226
  sot e gjeta gati...farro a tono e olive...poi pasta a melanzane

  neser kam turnin.do gatuaj zuppa di legumi
  mos e merrni per dobesi heshtjen time se nese une flas ,ju nk do te mund t'a perballoni

Faqja 14 nga 14 I parėI parė ... 4567891011121314

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. Ēfarė mund t’i lejojė vetes njė damė dhe ēfarė jo
  Nga sweetzzinna ne forum Moda dhe estetika
  Pergjigje: 9
  Postimi i Fundit: 10-12-2018, 09:24
 2. Pergjigje: 4
  Postimi i Fundit: 02-05-2018, 19:14
 3. Bota dje sot dhe nesėr
  Nga Arfenilla ne forum Tė ndryshme
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-09-2013, 17:33
 4. Femra shqiptare dje, sot dhe nesėr…
  Nga Love ne forum Portali i forumit
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-12-2012, 13:53

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •