android
Thanks Thanks:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 5 nga 5
 1. #1
  Kohe & Stine

  User Info Menu

  10 gjėra qė ju bėjne pėrshtypje dhe ju pėlqejne tė huajve nė Shqipėri

  10 gjėra qė ju bėjn pėrshtypje dhe ju pėlqejne tė huajve nė Shqipėri  Tė huajt qė vijnė nė Shqipėri, teksa pėrpiqen tė integrohen nė kulturėn tonė, hasin nė disa gjėra qė iu pėlqejnė dhe nė disa tė tjera qė i bezdisin. Sipas tė dhėnave qyteti qė ka numrin mė tė lartė tė shtetasve tė huaj tė pajisur me leje pune ėshtė Tirana me rreth 50% tė lejeve tė punės.

  Nė Shqipėri janė rreth 9.500 tė huaj me leje qėndrimi.
  Shumė prej tyre kanė krijuar bizneset e tyre, ose janė punėsuar diku duke krijuar kėshtu edhe familjet e tyre me shtetase tė huaja ose me shqiptare. Mė poshtė janė tė listuara disa nga pėrshtypjet e tė huajve nė raport me shqiptarėt:

  10 gjėrat qė u pėlqejnė tė gjithė tė huajve nė Shqipėri:


  1. Shumė shoferė taksie dhe kamerierė flasin gjuhė tė huaja
  2. Edhe nė fshatin mė tė humbur mund tė pish njė ekspres tė mirė
  3. Domatet kanė shijen e dikurshme
  4. Njerėzit janė miqėsorė
  5. Ha shumė mirė dhe shumė lirė nė restorante
  6. Koha ėshtė e ngrohtė dhe me diell pothuajse gjatė gjithė vitit
  7. Gjen gjithēka nė kaq pak vend: male, fusha, det, lumenj
  8. Shumica e popullsisė ėshtė e re nė moshė
  9. Femrat janė tė bukura
  10. Kujtdo qė i drejtohen pėr ndihmė, ėshtė i gjindshėm

  10 gjėrat qė i habisin tė huajt nė Shqipėri:

  1. Kėmbėsorė qė kalojnė rrugėn sipas nevojės, pa ua vėnė veshin semaforėve. Shoferė tė shpejtė qė i japin edhe mė shumė gaz makinės te vijat e bardha. Garat “Kush ėshtė mė i shpejti” mes kėmbėsorėve dhe makinave kur semafori u jep tė dyja palėve tė drejtėn pėr tė kaluar nė tė njėjtėn kohė.
  2. Toni i zėrit. Kudo bėrtitet. Burra dhe gra qė bėrtasin tė gjithė nė tė njėjtėn kohė. Prindėr qė kritikojnė, apo pėrkėdhelin fėmijėt duke bėrtitur
  3. Kafenetė e mbushura plot nėpėr qytete tė vogla vetėm me burra dhe djem tė rinj.
  4. Kėmbėngulja pėr t’i dhėnė mend kujtdo. P.sh nėse njė apo dy punėtorė janė duke punuar nė rrugė pėr tė hapur njė kanal, rreth e rrotull mblidhen shumė tė tjerė duke u treguar se sa thellė e sa gjerė duhet hapur kanali.
  5. Mėngjesi popullor me byrekė dhe dhallė
  6. Gatimet me tė brendshmet e kafshėve (Pse, hahen kėto?!)
  7. Takimet e punės nė kafene
  8. Sherret pėr tė paguar faturėn nė tavolinė
  9. Vajzat qė dalin xhiro duke kapur pėr dore njėra-tjetrėn
  10. Burrat qė puthen nė faqe kur takohen

  (gazeta-Shqip.com)
  Heren e fundit u redaktua nga NeVertiti; 02-11-2017 ne 17:02.
   

 2. #2
  Braveheart

  User Info Menu

  Ne te dyja rastet pika 9 - te ,qenka vertet interesante.... me ngjan si pershtypje , imagjinate mashkullore . Loool
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 3. #3
  Moderatorė

  User Info Menu

  5. Mėngjesi popullor me byrekė dhe dhallė.
  Ku ka mengjes me te shijshem sesa nje mengjes i till
   

 4. #4
  Administrator

  User Info Menu

  Citim Origjinale Postuar nga NeVertiti Shfaq Poten
  10 gjėra qė ju bėjn pėrshtypje dhe ju pėlqejne tė huajve nė Shqipėri  Tė huajt qė vijnė nė Shqipėri, teksa pėrpiqen tė integrohen nė kulturėn tonė, hasin nė disa gjėra qė iu pėlqejnė dhe nė disa tė tjera qė i bezdisin. Sipas tė dhėnave qyteti qė ka numrin mė tė lartė tė shtetasve tė huaj tė pajisur me leje pune ėshtė Tirana me rreth 50% tė lejeve tė punės.

  Nė Shqipėri janė rreth 9.500 tė huaj me leje qėndrimi.
  Shumė prej tyre kanė krijuar bizneset e tyre, ose janė punėsuar diku duke krijuar kėshtu edhe familjet e tyre me shtetase tė huaja ose me shqiptare. Mė poshtė janė tė listuara disa nga pėrshtypjet e tė huajve nė raport me shqiptarėt:

  10 gjėrat qė u pėlqejnė tė gjithė tė huajve nė Shqipėri:


  1. Shumė shoferė taksie dhe kamerierė flasin gjuhė tė huaja
  2. Edhe nė fshatin mė tė humbur mund tė pish njė ekspres tė mirė
  3. Domatet kanė shijen e dikurshme
  4. Njerėzit janė miqėsorė
  5. Ha shumė mirė dhe shumė lirė nė restorante
  6. Koha ėshtė e ngrohtė dhe me diell pothuajse gjatė gjithė vitit
  7. Gjen gjithēka nė kaq pak vend: male, fusha, det, lumenj
  8. Shumica e popullsisė ėshtė e re nė moshė
  9. Femrat janė tė bukura
  10. Kujtdo qė i drejtohen pėr ndihmė, ėshtė i gjindshėm

  10 gjėrat qė i habisin tė huajt nė Shqipėri:

  1. Kėmbėsorė qė kalojnė rrugėn sipas nevojės, pa ua vėnė veshin semaforėve. Shoferė tė shpejtė qė i japin edhe mė shumė gaz makinės te vijat e bardha. Garat “Kush ėshtė mė i shpejti” mes kėmbėsorėve dhe makinave kur semafori u jep tė dyja palėve tė drejtėn pėr tė kaluar nė tė njėjtėn kohė.
  2. Toni i zėrit. Kudo bėrtitet. Burra dhe gra qė bėrtasin tė gjithė nė tė njėjtėn kohė. Prindėr qė kritikojnė, apo pėrkėdhelin fėmijėt duke bėrtitur
  3. Kafenetė e mbushura plot nėpėr qytete tė vogla vetėm me burra dhe djem tė rinj.
  4. Kėmbėngulja pėr t’i dhėnė mend kujtdo. P.sh nėse njė apo dy punėtorė janė duke punuar nė rrugė pėr tė hapur njė kanal, rreth e rrotull mblidhen shumė tė tjerė duke u treguar se sa thellė e sa gjerė duhet hapur kanali.
  5. Mėngjesi popullor me byrekė dhe dhallė
  6. Gatimet me tė brendshmet e kafshėve (Pse, hahen kėto?!)
  7. Takimet e punės nė kafene
  8. Sherret pėr tė paguar faturėn nė tavolinė
  9. Vajzat qė dalin xhiro duke kapur pėr dore njėra-tjetrėn
  10. Burrat qė puthen nė faqe kur takohen

  (gazeta-Shqip.com)


  Kete praktike e kane edhe vende te europes , intervista pune qe i bejne neper dreka apo kafe pune....
  te importuar e kemi po he....
   

 5. #5
  Kohe & Stine

  User Info Menu

  1. Kėmbėsorė qė kalojnė rrugėn sipas nevojės, pa ua vėnė veshin semaforėve.


  hahahahahahahaha kjo vec ne shqiperi ndodh.
  Se si nuk ndalojne as makinat as kembesoret,vetem me shqiperine time mem ndodh.
  Me forta askush nuk vritet hahahahahahaha.
   

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. Vetėm ēiftet qė janė tė dashuruar i bėjnė kėto 7 gjėra!
  Nga LeVoyageur ne forum Dashuri dhe pasion
  Pergjigje: 1
  Postimi i Fundit: 17-07-2017, 16:57
 2. Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-05-2017, 06:30
 3. Gjėra qė u bėjnė keq flokėve
  Nga Didi ne forum Flokėt dhe thonjtė
  Pergjigje: 12
  Postimi i Fundit: 28-07-2013, 17:44

Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •