Si t’i konservoni ullinjtė pėr dimėr


Ullijtė janė shumė tė shijshėm nė sezonin e vjeshtės dhe atė tė dimrit. Ėshtė momenti kur nė treg mund tė gjeni ullij tė vendit, nė mėnyrė qė t’i konservoni pėr tė shoqėruar pjatat tradicionale tė shqiptarėve, fasule dhe thjerrėza, por edhe pjatat e mishėrave.

Teknika
Hiquni ullijve farat dhe shpėlajini me ujė tė ftohtė. Nėse ullijtė janė tė hidhur lėrini disa ditė nė ujė dhe ndėrrojeni atė, ēdo ditė, ose dy herė nė ditė. Ky proces mund tė vijojė 3-4 ditė, por jo mė shumė.

Mė pas pėrgatisni shėllirėn pėr tė kriposur ullijtė. Pėr 1 litėr ujė mjaftojnė 3 lugė gjelle tė plota me kripė.

Nė kėtė tretėsirė mund tė fusni edhe disa lėkura limoni, ose portokalli, pėr t’u dhėnė mė shumė shije. Pėr t’u hequr hidhėrimin pėrdoret edhe teknika me hirin e drurit. Pėr kėtė teknikė mjaftojnė 2 lugė gjelle plot me hi, tė situr mė parė, pėr 1 litėr ujė. Pėr tė larguar ndonjė papastėrti tjetėr, pėrzierja e hirit kullohet sėrish.

Ullinjtė vendosen nė kėtė pėrzierje dhe lihen pėr 24 orė. Mė pas, shpėlahen dhe kullohen nga uji me hi, dhe futen nė enėn me shėllirėn e kripės.

Ullinjtė mund tė marinohen edhe me erėza, nė kavanozė mė tė vegjėl. Nė to shtohen vaj ulliri, rigon, lėkura portokalli ose limoni, presh, dhe konsumohen brenda pak ditėsh.shije.life


b-gatuajshendetshem