Shqiptar te Bashkuar
android
Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 2 nga 2
 1. #1
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  35,290
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  10

  Rama-Bashės: Bankat nė duart e krimit? Shpėrthim imagjinate. Sistem transparent

  Rama-Bashės: Bankat nė duart e krimit? Shpėrthim imagjinate. Sistem transparent
  Kryeministri Edi Rama i ftuar nė konferencėn “Bankat dhe rritja ekonomike” u shpreh optimist pėr rritjen ekonomike nė vitin 2018 qė sipas tij do tė jetė katėrfishi i asaj nė vitin 2013, ndėrsa vlerėsoi me tone tė larta sistemin bankar qė sipas tij ėshtė njė sistem mjaft transparent dhe i formalizuar.

  Rama i ėshtė pėrgjigjur akuzave tė njė dite mė parė tė kreut tė PD-sė, Lulzim Basha se buxheti i 2018 duhet tė hetohet nga FBI pėr “pastrim tė parave tė drogės” pėrmes sistemit bankar. Sipas Ramės kėto deklarata janė shfrenim imagjinate dhe sinjale dėmtuese pėr konsumatorin dhe opinionin nė tėrėsi.

  “Dėgjova qė projektbuxheti 2018 duhet tė hetohet nga strukturat ligjzbatuese si FBI, projekt i cili dėshmon qė buxheti dhe pėrmes sistemit bankar, programi ynė pėr rindėrtim ėshtė tanimė nė duart e krimit. Tani ju tė gjithė kėtu jeni nė duart e krimit. Ėshtė tė qeshėsh dhe tė qash, sepse kėto janė sinjale qė dėmtojnė konsumatorin dhe opinionin nė tėrėsi. Nga kjo konferencė dua tu them tė gjithė atyre qė janė tė detyruar tė dėgjojnė tė tilla shpėrthime tė imagjinatės qė tė qeshin dhe jo tė qajnė, tė qeshin dhe tė shkojnė pėrpara sepse realiteti ekonomik qė pasqyrohet mė sė miri nė ēehren e sistemit bankar ėshtė optimist “, tha Rama.


  (gazeta-Shqip.com)
   

 2. #2
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  28,846
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Nje gje sdo e kuptoj kurre!!!! Keta politikane a punojne per nje qellim te perbashket SHQIPERINE apo vetem per karrige?
   

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •