Shqiptar te Bashkuar
android
Thanks Thanks:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 3 nga 3
 1. #1
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  35,961
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11844

  Nga Trump tek Berluskoni, ja ēfarė hanė 7 njerėzit mė tė fuqishėm

  Nga Trump tek Berluskoni, ja ēfarė hanė 7 njerėzit mė tė fuqishėm  1.Donald Trump

  Shijet gastronomike tė tė fuqishmėve tė Tokės, janė mė tė zakonshme se sa mund t’i mendoni. Pėr shembull, presidenti i Shteteve tė Bashkuara Donald Trump – sipas njė libri tė shkruar nga dy udhėheqės tė fushatės Corey Lewandowski dhe David Bossie – ėshtė njė adhurues i McDonald’s, KFC’s, picės dhe koka-kolės. Dhe tė gjitha jo nė sasi tė matura. Urdhri i tij standard nė McDonald’s, lexon ai, do tė ishte: dy Big Macs, dy Filet-O-Fish dhe njė frape ēokollatė.

  2.Bill Klinton

  Problemet shėndetėsore e kanė bėrė atė tė bėhet vegan. Por gjatė jetės sė tij ai ishte adhurues i hamburgerave dhe donutseve. Nė vitet ’90, ndėrsa ai ishte president, u bė i famshėm njė ushqim i tij sė bashku me truprojat e McDonald’s.

  3.Silvio Berluskoni

  Ish-kryeministri Silvio Berluskoni ka pasur gjithmonė shije tė veēanta ushqimore: nga pasioni pėr krem akullore, pėr atė pėr picėn Margherita dhe buall mocarela. Tė famshme janė menutė e tij trengjyrėshe, bėrė me sallatė caprese, makarona me salcė domatesh, katėr djathėra dhe pesto; mish tė mbuluar me spinaq, karota dhe lulelakėr. Kjo ishte njė menu qė shpesh e pėrdorte nė dreka partiake dhe nė ato zyrtare me udhėheqėsit e huaj. Ishin jashtė shijeve tė tij hudhrat dhe qepėt e hidhura.

  4.Barack Obama

  Sam Kass, ish-kuzhinier i Barak Obamės nė Shtėpinė e Bardhė, ka treguar qė familja nė fundjavė donte tė hante pica dhe hamburger me djathė. Por edhe makarona, dhe kur diēka shkon mirė ata festojnė edhe me njė pesto, tė cilat ne i kemi riemėruar «makarona me fat».

  5.Elizabeta II

  Ndryshe nga bashkėshorti Filippo, i pasionuar pėr gatim, mbretėresha Elizabeta II nuk jeton pėr tė ngrėnė, por e kundėrta: ajo preferon pjesė tė vogla. I vetmi pėrjashtim: ēokollata, pėr tė cilėn ajo ka njė pasion tė vėrtetė. Kur Madhėria e Saj ushqehet vetėm (nėse nuk ka detyra zyrtare, ha katėr vakte nė ditė), por shmang niseshtet. Me fjalė tė tjera, nuk ka makarona apo patate pėr sovranen, por mė tepėr njė peshk apo mish i pjekur nė skarė, me perime si njė pjatė anėsore.

  6.Angela Merkel

  Duket se Angela Merkel nuk ka ndonjė shije tė veēantė. Kuzhinierėt qė kanė punuar pėr tė, tregojnė se pėlqente pjatat e thjeshta, me bazė perimesh: supa tė tilla si «sauerbraten», njė pjatė tipike e Bonit, me mish vici tė gatuar me salcė tė ėmbėl dhe tė thartė.

  7.Serxho Matarela

  Presidenti i Republikės, Serxho Matarela, veēanėrisht do kuzhinėn italiane. Pjatat e tij tė preferuara – thotė kuzhinieri i Quirinale Fabrizio Boca – janė: spageti me domate, perime, peshk. Dhe nė raste zyrtare kaneloni.

  (gazeta-Shqip.com)
   

 2. #2
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  22,363
  Forca e Rrespektit
  11349
  Per cf i lejojne akoma dhembet..Berlusca ha mish te njome
  .................................................. .......... Sometimes maybe good sometimes maybe shit.

 3. #3
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i ZoteriaJuaj
  Antarėsuar nė
  Oct 2016
  Postime
  3,110
  Forca e Rrespektit
  976
  Ndryshimi midis Obames, Clintonit dhe Trumpit eshte se dy te paret jane te fuqijshem deri sa jane ne pushtet. Kurse Trumpi dhe Berlusconi, prape te fuqishem mbeten


  Kjo lista tregon se ne populli i thjesht ushqehemi me mire se keta te fushqishmit
   

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •