Shqiptar te Bashkuar
android
Duke shikuar rezultatet 1 ne 15 nga 15
 1. #1
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  35,290
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  10

  Tradhtia, gabimet qė nuk duhet t’i bėni kurrė

  Tradhtia, gabimet qė nuk duhet t’i bėni kurrė
  E drejtė apo e gabuar qoftė, herėt a vonė mund t’i ndodhė ēdokujt. Po ju japim njė manual tė vogėl pėr tė mos u kapur nė “flagrancė tė krimit”

  Le t’i lėmė pak moralizmat: kėtu ēėshtja nuk ėshtė me brirė apo pa brirė, por mė shumė se si tė shmangim situatat qė janė tė pakėndshme, pėr tė mos thėnė tė dhimbshme ose shpėrthyese pėr ne dhe pėr atė. Pėr fat tė keq gabimet qė mund tė hasim janė tė shumta, atėherė po ju sugjerojmė disa truke qė mund tė pėrdoren.

  Nuk vlen tė mos pretendosh asgjė: Tradhtia varet nga marrėdhėnia qė kemi. Nuk ka martesė qė ka njė marrėdhėnie tė konsoliduar ose njė ēift simbiotik: pas fasadės sė papėrlyer mund tė fshihet altari. Tė tradhtosh nuk ėshtė njė sport, por duhet ta pranojmė se shkelja ushtron njė magjepsje pėr tė cilėn shumė pak arrijnė tė shpėtojnė.

  Kurrė mė njoftime: WhatsApp, Telegram, Messenger dhe aplikacione tė kėtij lloji: eliminimi i njoftimit tė mesazhit me tekstin pėrkatės nė ekranin e telefonit celular duhet patjetėr tė jetė gjėja e parė qė duhet bėrė, nėse kemi njė marrėdhėnie jashtėmartesore. Telefoni gjithmonė ndriēon nė momentin mė pak tė pėrshtatshėm (dush, darkė, ndėrsa ne jemi ulur nė divan me atė, nė tryezėn e krevatit etj.), kėshtu qė s’duhet ta harrojmė kėtė gjė.

  Rubrika ad hoc: Celulari jonė ėshtė bėrė arsyeja kryesore pėr ndarje. Arsyeja? Tė gjitha lidhjet tona tė ligjshme apo tė djallėzuara qofshin kalojnė nga aty. Truket qė duhet tė pėrdoren nuk janė aq tė jashtėzakonshme, ėshtė e mjaftueshme pėr shembull tė mėsosh pėrmendsh numrin e tė dashurit me njė emėr tė rremė, ndoshta femėror (ose mashkullor, nėse jeni burrė) dhe tė ndėrtoni njė personazh referimi nė shkėmbimin e kėtyre mesazheve. Me pak fjalė, larg ēdo dyshimi.

  Telefoni zgjat jetėn, por… : Kėshtu qė pėr tė mos e ekzagjeruar, sa mė pak me telefon. Tė kalosh orė tė gjata nė telefon, me tonin e zakonshėm “picci picci”, do tė bėnte dyshues edhe burrin mė pak tė djallėzuar nė botė. Shikimet fshehurazi pėr tė parė mesazhet qė nuk arrijnė, dushe qė nuk pėrfundojnė, biseda me mikun e “ri” tė zemrės, nuk mund tė kalojnė pa u vėnė re. Le ta lėmė fare, mė mirė pėr tė dashurin tė shfrytėzojmė orarin e punės. Nuk duhet ta teprojmė pėr shkak tė produktivitetit tė ulėt!

  Unė nuk jam nė rrjetet sociale, prandaj nuk ekzistoj: “Vox populi, vox dei”, bekoi menēurinė e sė kaluarės. Nėse historia ėshtė klandestine, atėherė larg rrjeteve sociale. Facebook dhe tė tjera tė ngjashme mė mirė t’i harroni: pėrveē kėsaj edhe ndonjė ish-i dashur mund tė shkruajė dhe tė prishė gjithēka, dhe gjithashtu fakti qė je etiketuar nė njė vend pėr njė darkė romantike, ndėrkohė qė duhet tė ishe jashtė pėr punė, ėshtė pak e vėshtirė pėr t’u justifikuar. Pėr tė mos rrezikuar dhe pėr ta jetuar kėtė histori, atėherė larg kėtyre gjėrave.

  Grease docet: E mbani mend kur nė filmin e famshėm Rizzo i tregon shoqes sė saj se ėshtė shtatzėnė? Lajmi pėrhapet mė shpejt se rrufeja dhe menjėherė i gjithė komuniteti ėshtė nė dijeni tė faktit se “Rizzo ka njė copė bukė nė furrė”. Epo, nėse duam tė shmangim marrjen e thashethemeve, zgjidhja ėshtė vetėm njė: mos i besoni askujt. Kuptuat?

  Aktroni: Gėnjeshtrat duhet tė dish t’i tregosh. Pra, pėr tė mos u ndjerė keq qė nė mashtrimin e parė, pėrgatitja ėshtė thelbėsore. Le tė shpikim njė histori qė mund tė besohet pėr tė justifikuar vonesėn, pėr shembull telefonin celular, thirrjet e humbura, fakti qė ne nuk iu pėrgjigjėm nė zyrė e kėshtu me radhė. Nėse akoma nuk kemi mėsuar tė gėnjejmė duhet tė kemi parasysh dy gjėra: e para se gėnjeshtra sjell gėnjeshtrėn, e dyta ėshtė se pėr t’i kujtuar tė gjitha ato duhet njė dozė e mirė kujtese. Duhet ta dini kėtė.

  Rroftė privatėsia:
  Epo, nėse dėshirojmė tė kapemi, mė e mira qė mund tė bėjmė ėshtė tė shkojmė nė vende tė mbushura me njerėz dhe qė nė shumicėn e rasteve kemi shkuar me partnerin. Sigurisht dikush do tė na njohė dhe do ta njohė shumė mirė personin qė ėshtė me ne, domethėnė njė tjetėr. E famshmja “camporella”, pėrveē se na kthen prapa nė kohė, na jep intimitetin e nevojshėm dhe pak errėsirė do tė ishte e pėrsosur dhe ekonomike. Ai do tė shpenzojė? Atėherė le tė shkojmė nė motel: tani ata janė si kėrpudhat, janė kudo dhe garantojnė privatėsinė absolute. Komod dhe tė sigurt, kėshtu qė i provoni.

  Para se tė dorėzoheni: Mohoni edhe provat. Mohoni, mohoni, mohoni gjithmonė dhe nė ēdo rast. Nga ana tjetėr, ose do tė besojė ose do tė ndaheni. Nėse kemi arritur nė pikėn e zbulimit, nuk kemi mė asgjė pėr tė humbur, veēse dinjitetin tonė. E dimė se loja e tradhtisė ėshtė e rrezikshme. Dhe zakonisht nuk pėrfundon mirė. Sugjerimi? Le t’i largojmė brirėt nga jeta jonė, sinqeriteti dhe drejtėsia paguajnė gjithmonė. Amin.


  (gazeta-Shqip.com)
   

 2. #2
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  35,290
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  10
  hahahahahaha pas keti artikulli besoj nuk eshte me frike tradhtia .
   

 3. #3
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  22,268
  Forca e Rrespektit
  11349
  Po ata qe kane intuite e instikt si do i genjeni?
  .................................................. .......... Sometimes maybe good sometimes maybe shit.

 4. #4
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  28,846
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Uuu rrofsh o Nev , te gjithe kete po prisnin te mesonin si ta dridhshnin pa u mor vesh
   

 5. #5
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  35,290
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga Monique Shfaq Poten
  Uuu rrofsh o Nev , te gjithe kete po prisnin te mesonin si ta dridhshnin pa u mor vesh

  ahahahahhaha nashiiii per qejfff o goccc
   

 6. #6
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  22,268
  Forca e Rrespektit
  11349
  Citim Origjinale Postuar nga NeVertiti Shfaq Poten
  ahahahahhaha nashiiii per qejfff o goccc
  Po ca qejfi mi.
  .................................................. .......... Sometimes maybe good sometimes maybe shit.

 7. #7
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Passion
  Antarėsuar nė
  May 2010
  Postime
  7,915
  Forca e Rrespektit
  4425
  Citim Origjinale Postuar nga Nikita Shfaq Poten
  Po ata qe kane intuite e instikt si do i genjeni?
  Tregoj t'verteten
  Unė nuk jam njė trashgimtar,por njė paraardhės.
  N B

 8. #8
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  16,289
  Forca e Rrespektit
  2154
  Artikull per te deshperuarit ... Nga ato qe jetojne me hije e frike , he kur do ti kapin. Humbje kohe & energjie. looool
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 9. #9
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Abis
  Antarėsuar nė
  Feb 2016
  Postime
  10,795
  Forca e Rrespektit
  3191
  S'kane nevoje per manual tradhtaret..i vjen instiktive atyre me i fsheh gjurmet.
  ____Nichts ist unmöglich____

  https://youtu.be/PEhjphZ6T9o  🐾

 10. #10
  Anėtar i ri fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Violinisti
  Antarėsuar nė
  Oct 2017
  Postime
  310
  Forca e Rrespektit
  131
  keto te martuarat ja kan marr doren , skan nevoj per manuale te tilla..

  Mjere atij qe i bie per pjese thuaj
  Edhe ai qe u martua edhe ai qe s’u martua, te dy pishman u bene

 11. #11
  VIP fv Avatari i Jetmira
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  10,370
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  668
  po te bej ctdoj,intuita ime sme ka len kurr nė balt.
   

 12. #12
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  22,268
  Forca e Rrespektit
  11349
  Citim Origjinale Postuar nga Passion Shfaq Poten
  Tregoj t'verteten
  Na qenkesh nje lidhje e hapur e fat-ēme ashtu.
  .................................................. .......... Sometimes maybe good sometimes maybe shit.

 13. #13
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i dangerous
  Antarėsuar nė
  Oct 2013
  Postime
  7,705
  Forca e Rrespektit
  2177
  ... mč mire dy kanaēe e njč pe nč mes ... allllllooooo eja tek mullari .,
   

 14. #14
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  7,604
  Forca e Rrespektit
  4977
  Citim Origjinale Postuar nga dangerous Shfaq Poten
  ... mč mire dy kanaēe e njč pe nč mes ... allllllooooo eja tek mullari .,
  e kur te mungohe shume ndjek fillin e oplala ...
  moj ti, e di qe ke gallat !?
   

 15. #15
  Kosovare fv Avatari i Jetesa
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  6,117
  Forca e Rrespektit
  1442
  Citim Origjinale Postuar nga Violinisti Shfaq Poten
  keto te martuarat ja kan marr doren , skan nevoj per manuale te tilla..

  Mjere atij qe i bie per pjese thuaj


  Shum e vertet edhe per te martuarit.... por mvaret ēdoher me kė ke punė.......

  Kur i kulturuari hesht nga edukata,

  Injoranti mendon se e la pa fjalė...

  I Love Kosovo: Kosova ime, zemra ime....


  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... jo duke pritur..…Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •