android
Duke shikuar rezultatet 1 ne 12 nga 12

Lajme nga Shqiperia , Lajme nga Vendi , Lajme nga Kosova , Analizė-Opinion , Zgjedhjet Parlamentare 2009 , Zgjedhjet Vendore 2011 , Zgjedhjet Parlamentare 2013 , Lajme nga Kosova dhe trevat shqiptare , Lajme kulturore , Tė fundit nga Bota e Spektaklit: Basha: Protestojmė mė 27 janar qė tė ēojmė nė burg tė korruptuarit

 1. Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  36,633
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11629

  Jump to Comments

  Basha: Protestojmė mė 27 janar qė tė ēojmė nė burg tė korruptuarit

  11 Comments by NeVertiti Published on 11-01-2018 18:21
  Basha: Protestojmė mė 27 janar qė tė ēojmė nė burg tė korruptuarit  Kryetari i Partisė Demokratike Lulzim Basha u bėri apel shqiptarėve tė marrin pjesė nė protestėn e 27 janarit pėr tė dhėnė mesazhin se janė kundėr kapjes politike tė drejtėsisė nga Edi Rama. Nė takimin me qytetarėt e Kurbinit, Basha tha se drejtėsia e vėrtetė ėshtė motiv kryesor i protestės, por pėr sa kohė Edi Rama do tė jetė nė krye tė qeverisė, ai do tė mbrojė pushtetin e tij kriminal dhe tė korruptuar duke penguar reformėn e vėrtetė nė drejtėsi dhe integrimin europian tė vendit.

  “Nuk ka Shqipėri nė Europė dhe nuk mund tė ketė njė Shqipėri nė Europė, pa njė drejtėsi qė nuk i mbron por i ndėshkon peshqit e mėdhenj tė krimit dhe tė korrupsionit, duke filluar me kokėn e kupolės mafioze Edi Ramėn dhe shpurėn e tij tė ministrave tė korruptuar. Pa arrestimin e peshqve tė mėdhenj tė krimit dhe korrupsionit nuk ka Europė. Dhe se kjo parti ka lindur pėr ta bėrė Shqipėrinė si gjithė Europa.”– u shpreh kryetari i Partisė Demokratike.

  Basha tha se emėrimi i njė prokurori politik nė kundėrshtim me kushtetutėn dhe pa veting ėshtė projekt i Edi Ramės pėr tė mbrojtur Saimir Tahirin, me tė cilin e bashkon pakti mafioz I heshtjes pėr ruajtjen e pushtetit.

  “I tmerruar nga drejtėsia e pakapur politike, Edi Rama po bėn gjithēka ta abortojė projektin e drejtėsisė pėr shqiptarėt. Kjo ėshtė njė arsye kryesore dhe njė nga arsyet mė tė mėdha pėrse do tė mblidhemi mė 27 janar nė orėn 12.00 tė shtunėn, pėr t’i thėnė Edi Ramės, se Partia Demokratike, do drejtėsi, se ne duam Sajmir Tahirin nė burg, Vangjush Dakon nė burg, Qazim Sejdinin nė burg. Duam ministrat e tij tė korruptuar pėrpara drejtėsisė.”-tha Basha.

  Kreu i opozitės u kėrkoi demokratėve tė sqarojnė derė mė derė shqiptarėt se pėr shkak tė Aleancės sė Edi Ramės me krimin shqiptarėt sot nuk zgjedhin dot njė qeveri nė shėrbim tė tyre, ata janė mė tė varfėr, paguajnė mė shumė taksa, po u pėrkeqėsohet shėrbimi shėndetėsor dhe po bėhen eksperimente me arsimin e fėmijėve tė tyre.

  “Ndaj objektivi politik i opozitės ėshtė i shprehur fare qartė. Largimi i Edi Ramės dhe i kėsaj qeverie mafioze, ėshtė kusht i panegociueshėm i opozitės, objektiv kryesor i aksionit tonė opozitar, dhe i protestės sė 27 janarit dhe i ēdo aksioni tjetėr qytetar qė do tė pasojė. Nuk ka qeveri tė korruptuar nė botė, nė Europė dhe as nė Shqipėri, t’i rezistojė pjesėmarrjes masive qytetare”, – tha Basha.

  (gazeta-Shqip.com)
   

 2. Total Comments 11

  Comments

 3. #2
  Il Silenzio

  User Info Menu

  Amerika jua ka ber letrat gati, ndaj po proteston, lutesh qe Shqiptaret te 'lajthisin' e te vijn te protestojn qe Ti dhe shume nga ju mos te hyni ne burg, ka marre fund Politika Rames-Berishes-Nanos-Metes-Bashes(nese ky ka nje te tille) dhe shokeve e shoqeve Prokurore e Gjykatese. Do jeni shembulli me i bukur i kalbjes ne burg, zgjedhja eshte bere, vendimi eshte marre! Mbetet vetem caktimi dates... kalofshi bukur nen shoqerine e atyre qe i keni perdorur kur ju duheshin. Rama u tregu i zgjuar, nuk shkoi me vjedh fondet e Amerikes dhe Europes, mori nai lek ke ato 'biznesmenet' qe ndertonin pallate e hotele me leket e mallit shitur neper Europe.
  Ato leket qe keni grabitur i duan mbrapsh mundesisht...
  Burrit i ka hije fjala si detit vala,
  Si kalit shala!

 4. #3
  Administrator

  User Info Menu

  Une do dal ne proteste qe te shkojne te tere ne burg
   

 5. #4
  Anėtar i ri

  User Info Menu

  keta do bejn burgun sic e boni pablo escobar
   

 6. #5
  Anėtar i Nderuar

  User Info Menu

  Mua nuk me plas fare per protesten e ketyre viktimave te PD edhe pse jam i djathte .ca mduhet mu me honger noj plumb kot nga keta idjote police apo gardiane qe kemi ne . vfc qeverise Rama . Ilirit . Monikes Doktorit . fuck all pa perjashtim . Hajdut te lindur . kriminele te deklaruar .
  Les petits ruisseaux font les grandes rivičres.

 7. #6
  Larguar...

  User Info Menu

  Protesta e 27 Janarit eshte tej mase e vonuar! Nje qeveri e dale nga binari si kjo, do t'i kishte dhene te gjitha kreditet e ingrendientet ēdo opozite ne bote, per te protestuar masivisht.

  Darius
  La vita č bella...

 8. #7
  Administrator

  User Info Menu

  Kush eshte kauza?
  Po degjoja pak qepare qe Luli kerkonte te futeshin ne burg , Tahiri, sejdini e dako
  Per keta te ngrihet populli opozitar?
  Kjo qenka kauza e opozites?
  E vertete, ka kaluar kohe qe Saliu ska bere me kurban....ka nevoje per gjak!
   

 9. #8
  Moderatorė

  User Info Menu

  Po per cfare do protestosh mo Basha.... na e thuaj qe te marrim mundimin e te bejme icik sherr me Monin ketu ne forum...
   

 10. #9
  Moderatorė

  User Info Menu

  Keta politikucat e opozites e para nuk kane KAUZE. Pse do thoni ju?
  Muk ngrihet populli per keta qe na kane qeverisur e vjedhur njesoj se ky aktuali, nuk ngrihet populli per kolltukun e ketyre, nuk ngrihet populli per te mbuluar krimet e ketyre.
  Populli do nje opozite qe ka klauzola vetem per popullin, nj eopozite qe lufton per popullin.

  Te me thote njeri, ka bere ndonje proteste kjo opozite apo cdo opozite tjeter per .... 1) drita, uje ,mireqenie, te drejta ,arsimim, antikorrupsion etj etj qe kane lidhje direkt me popullin.... ??????????

  Une per vete keto 27 vite nuk mbaj mend as edhe nje rast.

  Ftoj antaret te thone ndonje rast nese dine.
  Tė njohėsh tė tjerėt ėshtė menēuri. Tė njohėsh veten ėshtė urtėsia mė e madhe. Ti imponohesh vullnetit tė tė tjerėve ėshtė forcė. Ti imponohesh vetes ėshtė forca mė e madhe – (Une dora vet)

 11. #10
  Administrator

  User Info Menu

  Mua me vjen keq vetem per nje gje....mjere populli sepse do sakrifikohen per keta plehra!
  21 janari nuk duhet te perseritet me!
  Populli te ngrihet por per te hedhur tutje te gjithe shpuren e ketyre palo politiqenerve

  Popull Saliu nuk kurseu kur ishte mazhorance, imagjinoni sot qe i duhet nje alibi te hedhi shtetin poshte....
  Kush do jete kurbani tij , gjynah
   

 12. #11
  Anėtar Aktiv

  User Info Menu

  Ca populli tutkun. Mire qe ska kultur proteste ndaj shtypjes qe po i bejne pushtetaret por kerkon dhe burgosjen e opozites. Kjo e tejkalon dhe sindromen e scotholm-it.
   

 13. #12
  ђєค๔ђยภtєг

  User Info Menu

  Kjo ngjyra mavi me duket se e mbajne per syrin e keq dhe te djathte dhe te majte. Apo do te thote qe ska dallim majtas djathtas .

  Mos ca koke "lulush" si te thote Monique, se ashtu thoshte dhe ky tjetri da fusim brenda qeverin, se ca thoshte per detin qe e kan blere, korrupsion e beri listen e madhe, sa erdhi ne qeveri pastaj u zhduk lista. Te njejten gje dhe ti.

  mbase ulen biletat e avionit se mos prisni njerez nga jashte, te vija nje xhiro qyl, se sa per protesta jan thjesht mbledhje kopeje, si delja kur e qeth i zoti
  Ļŀvē FяÉỂ...đįČ ρяǾŭĐ...HåVé ךּŨמ...ŽĹĄצּ ĺÕטŠ

  If your MIND isn't OPEN ,
  Keep Your MOUTH shut TOO.
  Sue Grafton

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Similar Articles

 1. Pergjigje: 1
  Postimi i Fundit: 18-04-2018, 20:46
 2. Pergjigje: 20
  Postimi i Fundit: 26-01-2018, 22:16
 3. Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-12-2015, 12:52
 4. Mė tė korruptuarit nė rajon
  Nga Deuid ne forum Aktualiteti
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-12-2012, 13:55
 5. Kėngė pėr 14 janarin mė 15 janar (video)
  Nga Snow Hristina ne forum Portali i forumit
  Pergjigje: 4
  Postimi i Fundit: 18-01-2012, 10:55

Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •