android
Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 3 nga 3

Lajme nga Shqiperia , Lajme nga Vendi , Lajme nga Kosova , Analizė-Opinion , Zgjedhjet Parlamentare 2009 , Zgjedhjet Vendore 2011 , Zgjedhjet Parlamentare 2013 , Lajme nga Kosova dhe trevat shqiptare , Lajme kulturore , Tė fundit nga Bota e Spektaklit: Kazakistan, dėbora e zezė trondit qytetin e ndotur

 1. Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  6,614
  Forca e Rrespektit
  1437

  Jump to Comments

  Kazakistan, dėbora e zezė trondit qytetin e ndotur

  2 Comments by Violetta Published on 11-01-2018 18:46
  Kazakistan, dėbora e zezė trondit qytetin e ndotur  11. 01. 2018

  Shumica e dėborės qė bie nė qytetin e Temirtau nė qendėr tė Kazakistanit ėshtė e zezė, dhe nė vend tė copėzave tė bardha me tė cilat fėmijėt preferojnė tė luajnė, dėbora e kėtushme duket mė shumė si thėngjill, pas rėnies sė njė pluhuri tė errėt misterioz.

  Shumė banorė shqetėsohen pėr shėndetin e tyre dhe po i bėjnė thirrje qeverisė tė ndermjetėsojė pėr shkaqet. Temirtau ėshtė qendra e industrisė kazake tė hekurit dhe strehon impianatin mė tė madh tė ēelikut nė vend, kombinatin metalurgjik Karaganda.

  Banorėt e Temirtau besojnė se ndotja vjen nga kompleksi metalurgjik. Rezidentėt i dėrguar njė letėr Aliya Nazarbayeva, bijės sė presidentit Nursultan Nazarbayev. "Dėbora vepron si njė test litmusi dhe zbulon masėn frikėsuese tė emertimeve. I gjithė pluhuri nga fabrika pėrfundon nė mushkėritė tona” thuhej nė letėr.


  /Sot/

  Heren e fundit u redaktua nga Violetta; 11-01-2018 ne 19:07.
  Kur i kulturuari hesht nga edukata,

  Injoranti mendon se e la pa fjalė.  I Love Kosovo: Kosova ime, zemra ime....


  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur..…

 2. Total Comments 2

  Comments

 3. #2
  Themelues i Forumit

  User Info Menu

  Pse mos eshte tek ne ajri me i paster..ne fush kosove bore te paster nuk te kap syri....shyqyr se nuk kemi fabrika me shume se .nje termocentral kemi dhe ai i shkret pa filtera eshte.
  Me ruaj brenda endrrave edhe kur ato thyhen...

 4. #3
  Kohe & Stine

  User Info Menu

  Pastaj plasin semundjet kancerogjene ne kushte te tilla ndotje ajri.
   

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Similar Articles

 1. Debora zbardh rrethin e Pukes
  Nga redi- ne forum Lajme nga Shqipėria
  Pergjigje: 2
  Postimi i Fundit: 03-12-2012, 20:39
 2. Debora bllokon rrethin e Pukes
  Nga redi- ne forum Lajme nga Shqipėria
  Pergjigje: 6
  Postimi i Fundit: 15-02-2012, 10:44
 3. Pergjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-02-2012, 04:51
 4. Sahara-ja mbulohet nga debora!!
  Nga Love ne forum Kuriozitete
  Pergjigje: 11
  Postimi i Fundit: 22-01-2012, 15:52
 5. Zjarri dhe debora
  Nga sweetzzinna ne forum Tregime
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-04-2009, 14:47

Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •