android
Thanks Thanks:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 14 nga 14
 1. #1
  >>ILoveKosovo<<

  User Info Menu

  Meshkujt qe martohen me gra te menēura jetojne me gjate

  Meshkujt qe martohen me gra te menēura jetojne me gjate


  A renditet inteligjenca e saj ne karakteristikat me te deshirueshmet per meshkujt?


  Siq duket, inteligjenca e gruas duhet te jete prioritet i meshkujve kur vendosin se me ke duan te martohen. Nuk eshte ndonje sekret se inteligjenca e larte eshte vlere tejet e vleresuar individuale. Por hulumtimet e reja tregojne se kur kjo vlere apo karakteristike eshte prezente te gruaja, ajo mund te ndihmoje ne rritjen e jetegjatesise se partnerit, e gjithashtu edhe ne parandalimin e demences.


  Ne nje studim ku ishte ekzaminuar shendeti i binjakeve identike, ishte zbuluar se gjerat te cilat e rrethojne nje person luajne rol kyē ne aftesite e tyre intelektuale. Hulumtuesit kane treguar se meshkujt te cilet martohen me gra inteligjente jetojne me gjate, jane me te lumtur, dhe jane me pak te prire te diagnostikohen me semundjen e Alzheimerit apo demencen. Eshte fakt i njohur se lojerat stimuluese per trurin i parandalojne keto semundje, prandaj eshte logjike te supozojme se nje partner i cili vazhdimisht jua stimulon intelektin mund te kete efekt pozitiv ne aftesite tuaja njohese.


  “Nese nje djalosh deshiron te jetoje gjate, atehere duhet te martohet me nje grua inteligjente”, ka thene Lawrence Whalley, profesoreshe e shendetit mendor. Sipas saj, nuk ka parandalues me te mire te demences sesa inteligjenca!


  //Ln
  Kur i kulturuari hesht nga edukata,
  Injoranti mendon se e la pa fjalė.  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur.
  Maybe it's not happy end? Maybe it's about the Story....

 2. #2
  Moderatorė

  User Info Menu

  Sipas ktij studimi ai qe do martohet me mua,do i shkurtohet jeta
  Me pelqen ky studimi.
   

 3. #3
  Anėtar i Nderuar

  User Info Menu

  Me martoni mua 200 vite jete do keni.
  Shendet e propesritet.
  .................................................. .......... Sometimes maybe good sometimes maybe shit.

 4. #4
  Anėtar Aktiv

  User Info Menu

  nje femer e mencur vuan nga perfeksioni ,,,jeta e nje mashkulli shendrohet ne gar depresive
   

 5. #5
  Anėtar i Nderuar

  User Info Menu

  Po asgje skrahasohet me kenaqesine te korrigjosh tjetrin qe ne vend te fjales gar duhet shkruash gare.
  .................................................. .......... Sometimes maybe good sometimes maybe shit.

 6. #6
  Anėtar Aktiv

  User Info Menu

  ja me dy rreshta nje femer e mencur te fut ne kriz drejteshkrimi ha ha ha
   

 7. #7
  Braveheart

  User Info Menu

  Vetem inteligjenca nuk do te mjaftonte , qe te martosh dike.... jo per mua gjithsesi, jo me te te siguroje lumturi e jete te gjate. Sidomos ne ato rastet e inteligjences se rrezikshme, kur e vene ne pune per arsye negative. Be careful : )
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 8. #8
  Administrator

  User Info Menu

  Citim Origjinale Postuar nga Nicktjeter Shfaq Poten
  Me martoni mua 200 vite jete do keni.
  Shendet e propesritet.
   

 9. #9
  >>ILoveKosovo<<

  User Info Menu

  edhe inteligjent-ėt jan ne kerkim..... shpresoj jo te gjitha NASA i ka dergu ne planete jasht tokes.

  //sepse per njeri mur - te panevojshėm.//
  Kur i kulturuari hesht nga edukata,
  Injoranti mendon se e la pa fjalė.  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur.
  Maybe it's not happy end? Maybe it's about the Story....

 10. #10
  Administrator

  User Info Menu

  Kur te kem vdek une , me plasi kush jeton mrapa....te gjithe le te rrojne !
   

 11. #11
  Moderatorė

  User Info Menu

  Une do Vdes para Monit se nuk e duroj sot jeten pa inteligjencen e kesaj...
   

 12. #12
  Administrator

  User Info Menu

  Citim Origjinale Postuar nga Drejtori Shfaq Poten
  Une do Vdes para Monit se nuk e duroj sot jeten pa inteligjencen e kesaj...
  jo re une e ti e bojme men , dekna me i dite or taj

  Une hudhem nga sky tower (bada bum)
  Ti gjej nai kulle anej e hudhu......
   

 13. #13
  Moderatorė

  User Info Menu

  Ok, do e leme me 1234 apo 4321?

  D
  Se du te biem ne nje kohe..
   

 14. #14
  Administrator

  User Info Menu

  online call te degjoj e degjosh zhurmen qe do bejme kur asfaltin te perqafojme

  si thu ti kush do bej zhurmen me te bukur?
   

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. Pergjigje: 4
  Postimi i Fundit: 23-01-2017, 22:11
 2. Ja pse femrat jetojnė mė gjatė se meshkujt
  Nga AnGeLiC ne forum Tė ndryshme
  Pergjigje: 33
  Postimi i Fundit: 22-07-2016, 16:15
 3. Femrat jetojnė mė gjatė se meshkujt, ja pėrse
  Nga Abis ne forum Tė ndryshme
  Pergjigje: 5
  Postimi i Fundit: 24-05-2016, 18:12
 4. Ja pse femrat jetojnė mė gjatė se meshkujt
  Nga Arfenilla ne forum Tė ndryshme
  Pergjigje: 3
  Postimi i Fundit: 14-03-2014, 10:45
 5. Time: "Pse femrat jetojnė mė gjatė se meshkujt "
  Nga sweetzzinna ne forum Kuriozitete
  Pergjigje: 3
  Postimi i Fundit: 27-03-2010, 16:24

Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •