Shqiptar te Bashkuar
android

Shfaq Rezultatet e Sondazhit: cili krijim ju pelqen me shume??

Votuesit
17. Ju nuk mund te votoni kete sondazh
 • 1. TURMA

  7 41.18%
 • 2. Ditet me ty.

  5 29.41%
 • 3. Me jep nje ngjyre

  0 0%
 • 4. Parfum Pranveror

  5 29.41%
Faqja 2 nga 2 I parėI parė 12
Duke shikuar rezultatet 31 ne 36 nga 36
 1. #1
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  8,339
  Forca e Rrespektit
  4937

  Krijimet e muajit prill 2018

  .~~~~~~~ @ Parfum pranveror @ ~~~~~~~~

  Bashkangjitje 32489.

  krijimet kete muaji jane shumica ne poezi mendoj qe do ju pelqejne ..

  2. Ditet me ty.


  Ditet jane te embla kur flas me ty.
  Shkrihen mendimet e mia si mjalti ,qe te mbulojne ty.
  Lulet e celura vallzojne ngado, tingujt e pranveres kujtojne dashuri.
  E mes asaj qe s"folet ,e me fjale s"pershkruhet,ndihem e shkrire e gjitha ne ty.
  Keto kohe pranevere me zhveshin drejt teje me embelsi,jane bere refreni i pafundem i shpirtit time bashke me ty.
  Kaltersi qiejsh ,parfum pranveror , dashurit e qiellit permbi ne po kendojne.

  3. Me jep nje ngjyre


  Vishu natyre e zymte,
  vish fustanin tend shume ngjyresh
  buzeqeshe boten mbare.

  Shpresen shperndaj neper peme
  penelo mbi cdo fush
  e hape aromen qe shpirtin mbush.

  Jepme nje ngjyre te vetme
  stinen e jetes te me ndryshoj
  ti buzeqesh e perfumosur
  qe fytyra ime dimrin mos te kujtoje!

  4. Parfum Pranveror


  Te desha dhe te dua
  tek shoh dy syte qiellore.
  Me do edhe ti mua
  ndajme muzgun pranveror.

  Arome dashurie
  tek rri e te vezhgoj.
  Nje rreze bukurie
  ne nisim e vrapojme.

  Mbi floke, ca dege-qershie
  valevisin dashurine.
  Kane ere hijeshie
  mbulojne rruge pambarrim.

  Te desha dhe te dua
  o yll i bukur fort.
  Me do edhe ti mua*
  kur syte mbushen me lot.

  Frymen si femije
  e ndjej kur tek une strukesh.
  Me puthje te perpij,
  por trim mbi trima dukesh.

  Nuhas pak xhelozi
  kur ndizesh e terbohesh
  Une bej te iki tutje,
  por ti serisht afrohesh.

  Mbi gji te dua shpirt;
  pse jo, me ledhaton.
  Mbame fort edhe ti mua
  parfum qe nuk shteron


  lexim te kendshem , votim te drejte, e komentime te shumta..
  faleminderit krijues dhe dashamires te kesaj teme!
  Heren e fundit u redaktua nga Monique; 16-05-2018 ne 14:32.
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 2. #31
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  29,765
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Tek krijimi i fundit ka nje vote te dyshimte e cila u hoq!
   

 3. #32
  Banned fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Milano
  Postime
  3,745
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  0
  Kaon, vota "eshte vetjake e barabarte e lire dhe e fshehte". Deri tani keshtu rezulton.
   

 4. #33
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i KAON
  Antarėsuar nė
  Dec 2017
  Postime
  632
  Forca e Rrespektit
  420
  Citim Origjinale Postuar nga Loyalty Shfaq Poten
  Kaon, vota "eshte vetjake e barabarte e lire dhe e fshehte". Deri tani keshtu rezulton.
  Rregullat shprehin se vota nuk eshte e fshehte ,,kete gje mendova dhe un 3 muaj me pare por me than se vota nuk eshte e fshehte!
   

 5. #34
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  17,190
  Forca e Rrespektit
  2106
  Nese flitet per letersi/krijim ... 1-shi eshte e goditur , nje perzierje mahnitese dhe domethenese... nderkohe qe ka perdorur edhe fjale te goditura dhe origjinale. Bravo 1-shi, hera e pare qe ne k'te konkurs eshte sollur nje krijim i qarte , bukur dhe domethenes .. eshte nisur bukur , eshte mbajtur ritmi nderkohe qe doza rritet dhe eshte mbyllur bukur.

  Per fat te keq vazhdoj qe ta refuzoj votimin, per arsye qe tashme e kam bere shume here te qarte .. dhe do te vazhdoj qe mos te votoj, por nese do te votoja 1-shi meriton voten nga ana e ime, dhe si nje nga krijimet me te bukura qe kam lexuar gjer me sot , ne konkurse te tilla . : )


  Ps... Te tjerat permbajne s'forcime dhe pothuajse e njenta rryme , asgje e re.
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 6. #35
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  29,765
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Jana kur do i shpallesh fituesit?
   

 7. #36
  plak gjufurrak fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  39
  Postime
  17,826
  Forca e Rrespektit
  8304
  Paska ike kesaj radhe.

  Meq paska pas veq pizi s'me ngelet merak
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


Faqja 2 nga 2 I parėI parė 12

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. Fituesi i muajit prill 2018
  Nga jana80 ne forum Konkursi i letėrsisė!-2018.
  Pergjigje: 15
  Postimi i Fundit: 06-05-2018, 19:09
 2. Horoskopi i dashurisė pėr Muajin Prill 2018!
  Nga Natta ne forum Astrologjia
  Pergjigje: 1
  Postimi i Fundit: 01-04-2018, 21:23
 3. Krijimet e muajit mars 2018
  Nga jana80 ne forum Konkursi i letėrsisė!-2018.
  Pergjigje: 36
  Postimi i Fundit: 31-03-2018, 17:02
 4. Krijimet e Muajit Prill 2017
  Nga jana80 ne forum Konkursi i letėrsisė!-2017
  Pergjigje: 49
  Postimi i Fundit: 04-05-2017, 08:41
 5. Krijimet e muajit Dhjetor..!
  Nga NeVertiti ne forum Konkursi i letėrsisė!-2015
  Pergjigje: 20
  Postimi i Fundit: 31-12-2015, 00:40

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •