Shqiptar te Bashkuar
android
Thanks Thanks:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 3 nga 3
 1. #1
  plak gjufurrak fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  40
  Postime
  18,457
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  8322

  7 aventurat qė duhet tė bėni nė Shqipėri

  Shqipėrisė nuk i mungon promovimi dhe kjo ka bėrė qė turistėt tė kenė pritshmėri tė lart, pritshmėri qė ndoshta u tejkalohen kur shkelin nė vendin tonė sepse natyra na ka bekuar apo jo?
  Por, pas vizitės sė parė ekziston problemi i kushteve, pėrveē bukurive natyrore turistėt kėrkojnė edhe standarde qė realisht tek ne nuk ekzistojnė ende. Shqipėria nuk bėn pjesė akoma nė platformėn e pėrbashkėt tė turizmit nė Ballkan pėr shkak se as hotelet nuk kanė klasifikim real tė yjeve.
  E megjithatė, portali amerikan qė merret me turizmin “Heywedidthat.com”, ka listuar 7 aventura qė duhet tė provoni nė Shqipėri, ku mė e dhimbshmja ėshtė drejtimi i makinės nė rrugė tė paasfaltuara.
  Kohėt e fundit kemi kaluar njė muaj tė tėrė nė Shqipėri pėr tė vizituar vendin. Pėr 40 vjet, Shqipėria u konsiderua Koreja e Veriut e Europės me njė diktaturė izolimi. Sot, ėshtė njė vend me kaq shumė pėr tė ofruar pėr ata qė kėrkojnė anėn e fshehur, tė panjohur dhe tė egėr tė Tokės.
  Kėtu janė 7 gjėrat pėr tė parė dhe bėrė:


  ishujt-ksamil-2.jpg

  1. Drejtojuni bregdetit nė jug. Shkoni pranė qytetit tė Vlorės dhe merrni rrugėn drejt maleve. Do tė endeni rreth ndėrtesave tė braktisura, rrėnojave tė bunkerėve dhe bregdetit tė bukur.
  2. Lundrimi nė kanionet e Osumit. Njė botė ujore gati e paprekur ju pret. Rreth njė orė larg Beratit kanionet e Osumit do t’ju dhurojnė njė nga eksperiencat mė tė bukura tė raftingut qė kemi pėrjetuar
  3. Lahuni nė burimet termale nė Bėnjė pranė Pėrmetit. Ju mund ta kombinoni kėtė udhėtim duke bėrė rafting nė lumin e Vjosės dhe tė qėndroni njė natė nė Pėrmet. Ujrat termale nuk janė nė tė vėrtetė tė nxehtė, por mineralet qė ka nė pėrbėrje janė shumė kurativė.
  4. Lundrim nė Kajak nė “fjordėt” nė veri tė Shqipėrisė. Shkoni drejt Shkodrės nga Tirana dhe pastaj shkoni drejt maleve ku do tė merrni tragetin nė liqenin Koman. Aty mund tė bėni njė guidė njė ditore ose njė udhėtim me traget nė pikėn mė tė thellė nė Fierzė. Ju mund tė sillni edhe makinėn tuaj nė traget.
  5. Ecni nė Kepin e Rodonit dhe vizitoni kėshtjellėn nė perėndim tė diellit. Ka njė kėshtjellė tė vogėl nė gadishull, si dhe plazhe tė fshehura rreth e qark.
  6. Numėroni bunkerėt gjatė udhėtimit nė vend. Vlerėsohet tė ketė rreth 200,000 bunkerė nė tė gjithė Shqipėrinė. Askush nuk e di sa saktė, por diktatori komunist i ndėrtoi ato si parandaluese pėr njė pushtim qė kurrė nuk ka ndodhur.
  7. Ka shumė rrugė tė kėqija nė vend. Rruga mė e shkurtėr nuk ėshtė gjithmonė mė e shpejta, por nėse keni kohė. Pėr tė provuar aventurėn e rradhės, provoni tė ngisni makinėn nė rrugė tė paasfaltuar, tė provoni njė ndjesi qė mbase e keni harruar nga koha. Kjo mund tė jetė njė monument i epokės sė fundit. Ti nuk e di nėse nuk provon.  dardaniasacra
  Heren e fundit u redaktua nga NeVertiti; 28-08-2018 ne 13:12.
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 2. #2
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  41,308
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11803
  Rilievi Shqiptare eshte nje mrekulli ne vete.
  Det dhe mal ne nje distanc shume te shkurter.
   

 3. #3
  ◕‿◕ fv Avatari i Hope
  Antarėsuar nė
  Mar 2018
  Postime
  702
  Forca e Rrespektit
  197
  4.Lundrim nė Kajak nė “fjordėt” nė veri tė Shqipėrisė. Shkoni drejt Shkodrės nga Tirana dhe pastaj shkoni drejt maleve ku do tė merrni tragetin nė liqenin Koman. Aty mund tė bėni njė guidė njė ditore ose njė udhėtim me traget nė pikėn mė tė thellė nė Fierzė. Ju mund tė sillni edhe makinėn tuaj nė traget.
  5.Ecni nė Kepin e Rodonit dhe vizitoni kėshtjellėn nė perėndim tė diellit. Ka njė kėshtjellė tė vogėl nė gadishull, si dhe plazhe tė fshehura rreth e qark.
  Keto do me pelqente ti provoja.
  Ndonjeri prej jush ka qene?
   

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •