Shqiptar te Bashkuar
android
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 4 nga 4
 1. #1
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  41,306
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11803

  Njė mėngjes i lehtė apo i rėndė? Ja gabimet qė bėjmė ēdo dite..

  Njė mėngjes i lehtė apo i rėndė? Ja gabimet qė bėjmė ēdo dite..  “Nėse i ikim mėngjesit, atėherė patjetėr qė do tė bėjmė njė zgjedhje jo tė duhur pėr drekė.


  Njerėzit qė kalojnė mėngjesin, hanė mė shumė gjatė ditės”, thotė Emily Banes, eksperte e dietės nė Qendrėn Mjekėsore Northwest Houston. Por, kėtė gabim e kemi bėrė tė gjithė tė paktėn disa herė gjatė jetės sonė, raste tė ndodhura pėr njė sėrė arsyesh.

  Disa persona nuk konsumojnė vaktin e mėngjesit sepse e konsiderojnė atė si njė vakt qė iu shton oreksin dhe peshėn. Njė tjetėr dilemė pėr personat qė konsumojnė mėngjes ėshtė njė mėngjes i lehtė apo i rėndė nė kalori.

  Keni dėgjuar jo nė pak raste qė t’ju thonė “mos e lini stomakun kurrė bosh, njė frut ose njė fetė bukė tė mban gjithė ditėn energjik”.

  Por, nga ritmi i ditės dhe pėr shkak se ora ikėn shumė shpejt nė mėngjes, ne dalim me stomakun bosh, gjė qė nutricionistėt ndėrkombėtarė e quajnė gabimin e parė tė ditės.

  Nė gazetat botėrore gjen artikuj ku thuhet se mėngjeset nuk janė tė domosdoshėm, por nutricionistėt kėtė fakt e hedhin poshtė.

  Se ēfarė duhet tė konsumojmė pėr mėngjes, pėrse duhet tė insistojmė pėr ta pėrgatitur dhe gabimet qė bėjmė ndiqni nutricionisten e ftuar nė studion e emisionit “Nė shtėpinė tonė”, i cili transmetohet ēdo ditė nė Top Channel .  Top Channel
   

 2. #2
  plak gjufurrak fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  40
  Postime
  18,457
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  8322
  Varet sa zgjohesh 😁

  Po noj molle, pjeshke e nektarine s'te bejne keqe jo 😉
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 3. #3
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i ricky_ch
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Postime
  4,945
  Forca e Rrespektit
  1058
  Unė njė dij qė ėshtė shumė e rėndėsishme: sa mė shpesh e nga pak, pamarrėparaysh kur zgjoshesh.

  Ndėrsa, ushqimin duhet patjetėr pėrshtatur edhe asaj ēfarė bėni apo punoni (apo edhe nuk punoni ).


  Po nejse, gabimin mė tė madh njerėzit qė bėjnė, pėrveē qė nu hanė mėngjes ėshtė se po sa tė zgjohen:
  cigare e kafe deri nė mbrėmje pa futur gjė tjetėr nė bark.
  Po dreqi e marrtė, po hiē mos me ngrėnė, cigarja s'ka ē'tė duhet nė bark tė zbrazėt....
  Ah s'ikur bukuria tė simbolizonte menēurinė?!?!
  Prindėrit janė tė bezdisshėm nga se janė tė programuarė si tė tillė: dashuri e pa fund!
  Pėr t'i kuptuarė prindėrit, sė pari duhesh kuptuarė jetėn !

 4. #4
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  18,736
  Forca e Rrespektit
  2297
  Nuk do te keshilloja nje mengjes te rende, por nje mengjes me kalorite me te larta se te tera vaktet e tjera.

  Nuk e mbaj mend heren e fundit qe e kam lene mengjesin pas dore... e ha rregullisht.
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •