Shqiptar te Bashkuar
android
Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 1 nga 1

Lajme nga Shqiperia , Lajme nga Vendi , Lajme nga Kosova , Analizė-Opinion , Zgjedhjet Parlamentare 2009 , Zgjedhjet Vendore 2011 , Zgjedhjet Parlamentare 2013 , Lajme nga Kosova dhe trevat shqiptare , Lajme kulturore , Tė fundit nga Bota e Spektaklit: Lojėrat e fatit, Basha: Do nxjerrim prova si Rama-Xhafaj ia dhanė bandave

 1. Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  41,310
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11803

  Lojėrat e fatit, Basha: Do nxjerrim prova si Rama-Xhafaj ia dhanė bandave

  0 Comments fv by NeVertiti Published on 13-09-2018 12:35
  Rama-Xhafaj ia dhanė bandave

  basha-ne-drres-739x450.jpg


  Nga Durrėsi ku po zhvillohet mbledhja e tretė e opozitės sė bashkuar, kreu i PD-sė, Lulzim Basha ka bėrė njė paralajmėrim tė fortė, duke thėnė se nga nesėr do tė nis zbardhja e provave sesi kryeministri dhe ministri i Brendshėm kanė ndihmuar me ligj bandat qė tė kontrollojnė tregun e lojėrave tė fatit.

  “Sot Kuvendi, foleja e krimit do tė hedhė poshtė dekretin e presidentit qė kthen pas njė nga aktet mė korruptive tė Edi Ramės, ligjin fiskal pėr lojėrat e fatit. 23% paguajnė bizneset e ndershme nga taska progresive, frymėmarrėse dhe i detyron tė mbyllin dyert 45 biznese nė ditė. Por pėr lojėrat e fatit taksa e ulėt 15%. Ju kujtohet si erdhėn me tamtame tė mėdha dhe thanė do tė mbyllim lojėrat e fatit. Shihni shifrat, kanė shkuar nga 928 nė 4200 pika pėr lojėra fati. Pse?! Pėrgjigjia ėshtė e thjeshtė. Pyesni Agron Xhafėn, pyesni Olsi Ramėn dhe nėse nuk i gjeni dot, pyesni vėllezėrit e tyre, kryeministrin e Shqipėrisė dhe ministrin e Brendshėm. Duke nisur qė nesėr PD do tė publikojė fakte tronditėse, qė tregojnė sesi Rama dhe Fatmir Xhafaj kanė pėrdorur pushtetin politik pėr tė ndihmuar bandat e krimit tė organizuar pėr tė shtėnė nė dorė lojėrat e fatit dhe pėr ti pėrdorur ato pėr aktivitetin kriminal, qė nuk ėshtė mė mbjellja e kanabist, ndonėse vazhdon. Por ėshtė pastrimi i parave tė pista tė kokainės, heroinės dhe aferave korruptive tė Ramės dhe bandės sė hajdutėve tė tij nė qeveri”, tha Basha.


  (gazeta-Shqip.com)
  Heren e fundit u redaktua nga NeVertiti; 13-09-2018 ne 12:37.
   

 2. Total Comments 0

  Comments

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •