Shqiptar te Bashkuar
android
Duke shikuar rezultatet 1 ne 24 nga 24

Lajme nga Shqiperia , Lajme nga Vendi , Lajme nga Kosova , Analizė-Opinion , Zgjedhjet Parlamentare 2009 , Zgjedhjet Vendore 2011 , Zgjedhjet Parlamentare 2013 , Lajme nga Kosova dhe trevat shqiptare , Lajme kulturore , Tė fundit nga Bota e Spektaklit: Priftėrinjtė gjermanė abuzuan me mijėra fėmijė

 1. Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  41,306
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11803

  Jump to Comments

  Priftėrinjtė gjermanė abuzuan me mijėra fėmijė

  23 Comments fv by NeVertiti Published on 13-09-2018 12:45
  Priftėrinjtė gjermanė abuzuan me mijėra fėmijė  Mbi 3,600 fėmijė nė Gjermani janė sulmuar nga priftėrinjtė katolikė nė mes tė viteve 1946 dhe 2014, zbulon njė raport qė ka rrjedhur nė publik.

  Studimi ėshtė autorizuar nga vetė Kisha dhe pritet tė publikohet mė 25 shtator. Sipas raportit, tė publikuar nga Spiegel Online, rreth 1,670 klerikė nė Gjermani kanė kryer njė formė tė sulmit seksual ndaj 3,677 tė miturve.

  Njė zėdhėnės i Kishės tha se ėshtė “i tronditur dhe i turpėruar” nga gjetjet. Raporti ėshtė i fundit nė njė seri tė gjatė sish, qė kanė zbuluar dekada tė tėra tė abuzimit seksual nga priftėrinjtė katolikė nė mbarė botėn.

  Sipas studimit tė ri, vetėm 38% e autorėve tė dyshuar janė ndjekur penalisht dhe janė ballafaquar vetėm me procedura tė vogla disiplinore. Rreth njė nė gjashtė raste ka pėrfshirė pėrdhunim. Shumica e viktimave ishin djem dhe mė shumė se gjysma ishin 13 vjeē ose mė tė rinj.

  (gazeta-Shqip.com)
   

 2. Total Comments 23

  Comments

 3. #2
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  41,306
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11803
  Shkoni rrefejuni dhe mekatet per tiua falur,djajve.
   

 4. #3
  мαи ωιтн α мιѕѕιои fv Avatari i Loverboy
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  WorLd 0f dReAms
  Postime
  15,632
  Forca e Rrespektit
  3469
  Si mendoni ju Nevertiti, cila eshte zgjidhja e duhur e ketij krimi ?
  " Dhe nuk jemi tė obliguar pėr tjetėr, pėrveēse t’ju kumtojmė ashtu qartė. ".

  (Kur'an: Sure Jasin 36:17)

  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ
  (`*•.ø(`*•.ø♥ø.•*“)ø.•*“ )
  ♥«“ •.* I LOVE ALLAH *•“Ø`»♥
  (ø.•*“(ø.•*“♥`*•.ø)`*•.ø )
  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ

 5. #4
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  41,306
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11803
  Citim Origjinale Postuar nga Loverboy Shfaq Poten
  Si mendoni ju Nevertiti, cila eshte zgjidhja e duhur e ketij krimi ?
  Me u budalleps njerzit sa me shume,duke shkuar neper kisha duke pare mesh.
   

 6. #5
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i ricky_ch
  Antarėsuar nė
  Aug 2008
  Postime
  4,945
  Forca e Rrespektit
  1058
  Citim Origjinale Postuar nga Loverboy Shfaq Poten
  Si mendoni ju Nevertiti, cila eshte zgjidhja e duhur e ketij krimi ?
  Lover,

  mė lejo ta jap njė pėrgjigje edhepse pyetjen ia shtrove Nevit.

  Si zakonisht problemi qėndron tek njerėzit. Iu kanė larguar shumė fesė,
  dhe aty ku janė, janė vetėm sa pėr sy e faqe, besim i rrejshėm nė fe dhe Zot nga njerėzit: tė gėnjejnė ty, mua
  dhe mbi tė gjtha Zotin. Poashtu, fenė e kanė berė si tė jetė fabrikė (firme),
  e jo diēka qė para Zotit nuk ka hierarki: tė gjithe janė njėsoj. Tek muslimanėt edhe Profeti
  ka thėnė se nuk e din ēfarė i ka siguruar Allahu, e lerė mė tė tjerėt.

  Nese s'ke informata, t'u kish lutur, hyr nė Internet apo Youtube dhe shiko vetėm sa miliarda e miliarda
  posedon Vatikani dhe kush punon me ato para?


  Pėr ta shkurtuar, unė mendoj se fenė Krishtere, ndoshta jo nė tėrėsi e kapur njė grup apo elitė
  pėr qėllime tė veta, kuptohet profituese nė bazė tė dominimit mbi njerėz.
  E kanė shėndrruarė fenė , nė sekt apo njė llo diktature ku njerėzit i binden mė shumė nga frika se
  dashuria ndaj Zotit. Se per tė qenė e kundėrta, njė njeri qė dashuron, sė pari veten e mandej tė tjerėt,
  e mbi tė gjitha beson nė Hyjni, kurr nuk do tė kishte bėrė kėso vepre makabre, qė denimin
  e duhur as nė kėtė por edhe as nė Atė Dynja nuk do ta merrte tė merituarė: Diēka e paprecedentė.
  Ah s'ikur bukuria tė simbolizonte menēurinė?!?!
  Prindėrit janė tė bezdisshėm nga se janė tė programuarė si tė tillė: dashuri e pa fund!
  Pėr t'i kuptuarė prindėrit, sė pari duhesh kuptuarė jetėn !

 7. #6
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  9,155
  Forca e Rrespektit
  5070
  problemi ne kete rast nuk eshte besimi apo feja apo "rryma" qe perfaqsojne ato prifta, problem eshte njeriu dhe fakt eshte qe njerez te lig e te pamoralshem, jonjerezor ka ne cdo ambjent... problem eshte nr i madh i tyre, problem eshte qe edhe aty ku duhet te gjendet paqja apo besimi zbulon qe eshte prezent i keqi.. cdo doja une katolike per keto prifta?? - do doja te zbatohej ligji pa asnje falje, ne shkallen me te larte!
  mua me mesin besimi im te fal por kete xhest nuk mund ta fal pikerisht atyre!

  me pelqej ky fragment:

  Njė zėdhėnės i Kishės tha se ėshtė “i tronditur dhe i turpėruar”*

  ashtu si ndihet ky zedhenes ka shume me shume se dhunues
  ka jo vetem pasuri ne vatikan ka edhe njerez qe i dedikojne vetveten e kan dhene jeten e tyre per ate besim, e ka ndodhur edhe te ju jet prere koka duke predikuar ate ne te cilen besojne, ka nga ato qe jetojne ne vendet me te shkaterruara e qe japin kontributin e tyre..
  sa per pasurine edhe une cdo vit qe bej deklarimin e te ardhurave te mija 8x1000 ja dhuroj kishes..
  perse e bej une?
  sepse deshiroj te kene mundesine te ndihmojne ata qe ndihmojne kudo qofshin cfardolloj rrace i perkasin apo besimi..
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 8. #7
  мαи ωιтн α мιѕѕιои fv Avatari i Loverboy
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  WorLd 0f dReAms
  Postime
  15,632
  Forca e Rrespektit
  3469
  Oj Jana e dashur, askush nuk i fut ne nje thes te gjithe. Si duket pyetja ime nuk eshte kuptuar. Dhe mendoj se denimi nuk eshte zgjidhje e ketij problemi. Sepse cdo here do t'jete njerez te tille. Qe te jem me i kjarte, po e bej nje pyetje tjeter. A ka te drejte Kisha te bej perditesim ne kete mesele psh (ne kete ceshtje) !? Psh ta lejoje martesen e prifterinjeve, sepse une si musliman mendoj se ky do t'ishte ilaqi. Ju si e shihni kete ?
  " Dhe nuk jemi tė obliguar pėr tjetėr, pėrveēse t’ju kumtojmė ashtu qartė. ".

  (Kur'an: Sure Jasin 36:17)

  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ
  (`*•.ø(`*•.ø♥ø.•*“)ø.•*“ )
  ♥«“ •.* I LOVE ALLAH *•“Ø`»♥
  (ø.•*“(ø.•*“♥`*•.ø)`*•.ø )
  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ

 9. #8
  plak gjufurrak fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  40
  Postime
  18,457
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  8322
  Ne tere kete situate me bene pershtypje se si vet kisha ne vite te tera, megjithate, ka mbajte statistika edhe pse ndoshta edhe munde te jene ne nje mase te zvogluara. Kur analizoje statistikat dhe fus ne kalkulim me vitet, numrim e qytetareve, numrin e prifterinjeve me rezulton nje perqindje shume e vogel. Me rezulton se logjikshem edhe prifterinjet jane njerez dhe bejne gabime.

  Pra pa dashur me arsyetu veprimin ne njefar menyre tendenca e kishes per te ndermarr masa, per te shfaqur ne publik keto raste, per te kerkuar falje komunitetit dhe njerezve me jep ndjesin se ata ne fakt po bejne njerezoren drejte permiresimit. Pra rastet do te ndodhin edhe me tutje, padyshim, por perpjekja per kerkimfalje, per pranimin e gabimeve dhe per te permiresuar veten eshte e mire dhe ne suaza njerezore.

  Ajo qe nuk honepset dot ne tere kete situata, te denueshme gjithsesi, eshte tendenca, madje e nje prijesi te nje komuniteti tjeter per te pretenduar se keta e kane ilaqin e magjishem sherues per prifterinjet.

  Ka funksionuar ky ilaqi juaj tek imamet? Sa prej tyre ka sheruar? Apo ne fakt ne sa raste imamesh ka ndodhe e njejta gje edhe pse ju ua kishit dhene ilaqin magjiberes?

  Apo te shprehemi me mire: Keni bere noj matje ju komuniteti juaj se sa eshte i shprehur pedofilia dhe homoseksualizmi tek imamet? Apo thjeshte imamet jane te praruar dhe nuk ju ndodhe kjo gje 🤨🤔
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 10. #9
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  9,155
  Forca e Rrespektit
  5070
  Citim Origjinale Postuar nga Loverboy Shfaq Poten
  Oj Jana e dashur, askush nuk i fut ne nje thes te gjithe. Si duket pyetja ime nuk eshte kuptuar. Dhe mendoj se denimi nuk eshte zgjidhje e ketij problemi. Sepse cdo here do t'jete njerez te tille. Qe te jem me i kjarte, po e bej nje pyetje tjeter. A ka te drejte Kisha te bej perditesim ne kete mesele psh (ne kete ceshtje) !? Psh ta lejoje martesen e prifterinjeve, sepse une si musliman mendoj se ky do t'ishte ilaqi. Ju si e shihni kete ?
  kisha apo papa apo kushdo qofte sduhet te mbuloj keto fakte ... e kjo eshte e turpeshme edhe per ne.
  a duhet te martohen priftat???!! kjo ishte nje pytje qe me kenaqesi do i pergjigjem dhe besoj qe kam nje ide qe sjell edhe keto fakte.
  kur nje person i lire i bindur vendos ti dedikoj jeten nje besimi apo nje vlere mendoj se nuk martohet qe ti dedikohet 100%
  por eshte fakt qe ne vendet e varfera e sidomos pas luftes kur shume familje me numer te madh femijesh dergonin femijet ne kisha apo ne manastere ku duke ndjekur procedurat vazhdonin te benin ate qe kishin bere qe femije.. pra funksionet .. pra nuk ishin njerez aq te lire ne ate zgjedhje dhe ja cilat jane komseguencat..
  kjo shikohet ne numrin qe ishin dikur e ne ate qe jan sot ( ja dhe motivi i shume mdertrsave sot te desakruara e te pabanuara )
  kush e kishte fajn?
  varferia?
  kisha qe besojne to dhe ju dha te gjitha ato qe duhet te kishte nje klerik?
  familja qe i shtyu ne ate rruge?
  asnje pergjigje sdo ishte e drejte, ama per te mos ulur kredibilitetin e kishes kan heshtur e kjo heshtje ka bere qe te rritet numri... eshte e vertet edhe fakti qe jo cfar ndodhte ne shqiperi(marr shembull nje shtet) dihej me vatikan... pasi jan gjerarki qe duhet te kryejne funksionin...
  sipas meje vete ndonjeri i asaj gjerarkie ka gabuar e duke qene me "duart" pis und te nxirrte duart e te tjereve... ky eshte arsyetim... aspak i drejte .. por dime edhe qe djalli lufton pikerisht aty ku ai luftohet.
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 11. #10
  Anėtar i ri fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Oct 2017
  Postime
  469
  Forca e Rrespektit
  278
  Me nje gje cuditem une , pse nuk ja kerkonin murgeshave keta prifterinjte apo grave qe shkojne ne kisha ,ka femra pa hesap neper kisha ..Apo sepse thjesht jane perversa te poseduar nga djalli ?!
  Edhe ai qe u martua edhe ai qe s’u martua, te dy pishman u bene

 12. #11
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  9,155
  Forca e Rrespektit
  5070
  violinisti per kete duhen degjuar cte pergjigjen ato... ndoshta murgeshat pran tyre benin ate ne te cilen besonin ....
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 13. #12
  Anėtar i ri fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Oct 2017
  Postime
  469
  Forca e Rrespektit
  278
  Citim Origjinale Postuar nga jana80 Shfaq Poten
  violinisti per kete duhen degjuar cte pergjigjen ato... ndoshta murgeshat pran tyre benin ate ne te cilen besonin ....
  Nuk po ve aspak ne dyshim besimin e murgeshave por dua te them , qenie njerezore jane edhe murgeshat dhe nuk do ishte fundi i botes nese degjojme qe nje prift beri sexnme murgeshen.. Nuk arrij te kuptoj psikollogjine e tyre ,ku e gjenin kurajon me femijet..sdi ,une as nuk arrij as ta mendoj qe nje prift perdhunon nje femije.

  Do me dukej shume njerezore tja kerkoj nje murgeshe troc, ka murgesha qe ndjejne nevojen per sex..por eshte ajo qe thash me lart , keta jane te poseduar nga djalli dhe se luan topi.
  Edhe ai qe u martua edhe ai qe s’u martua, te dy pishman u bene

 14. #13
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i dangerous
  Antarėsuar nė
  Oct 2013
  Postime
  8,318
  Forca e Rrespektit
  2179
  Citim Origjinale Postuar nga Violinisti Shfaq Poten
  Me nje gje cuditem une , pse nuk ja kerkonin murgeshave keta prifterinjte apo grave qe shkojne ne kisha ,ka femra pa hesap neper kisha ..Apo sepse thjesht jane perversa te poseduar nga djalli ?!
  Ske nevojč per prgj., se e qčnke prgj., ti .
   

 15. #14
  >> KS- AL. etnike << fv Avatari i Violetta
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  7,514
  Forca e Rrespektit
  1523
  Citim Origjinale Postuar nga kitrra 123 Shfaq Poten
  Ne tere kete situate me bene pershtypje se si vet kisha ne vite te tera, megjithate, ka mbajte statistika edhe pse ndoshta edhe munde te jene ne nje mase te zvogluara. Kur analizoje statistikat dhe fus ne kalkulim me vitet, numrim e qytetareve, numrin e prifterinjeve me rezulton nje perqindje shume e vogel. Me rezulton se logjikshem edhe prifterinjet jane njerez dhe bejne gabime.

  Pra pa dashur me arsyetu veprimin ne njefar menyre tendenca e kishes per te ndermarr masa, per te shfaqur ne publik keto raste, per te kerkuar falje komunitetit dhe njerezve me jep ndjesin se ata ne fakt po bejne njerezoren drejte permiresimit. Pra rastet do te ndodhin edhe me tutje, padyshim, por perpjekja per kerkimfalje, per pranimin e gabimeve dhe per te permiresuar veten eshte e mire dhe ne suaza njerezore.

  Ajo qe nuk honepset dot ne tere kete situata, te denueshme gjithsesi, eshte tendenca, madje e nje prijesi te nje komuniteti tjeter per te pretenduar se keta e kane ilaqin e magjishem sherues per prifterinjet.

  Ka funksionuar ky ilaqi juaj tek imamet? Sa prej tyre ka sheruar? Apo ne fakt ne sa raste imamesh ka ndodhe e njejta gje edhe pse ju ua kishit dhene ilaqin magjiberes?

  Apo te shprehemi me mire: Keni bere noj matje ju komuniteti juaj se sa eshte i shprehur pedofilia dhe homoseksualizmi tek imamet? Apo thjeshte imamet jane te praruar dhe nuk ju ndodhe kjo gje 🤨🤔

  se e ke marak me ia fut kot….? ketu me ke bind shumher…. po perse kcen te imamet?

  >> Mė pelqejnė njerėzit e bukur….... Pamja e tyre mė ėshtė komplet e parėndėsishme. <<  Mos ndrysho pėr tiu pelqyer tė tjerėve,
  ngase kush stė pėlqen kėshtu, nuk tė meriton as ashtu.
  Mua s`mė trondit fuqia-shkatėrruese e njė bombe,
  sa mė habit fuqia-eksplozuese e zemrave njerėzore pėr keq. //

  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur.
  Maybe it's not happy end? Maybe it's about the Story....

 16. #15
  >> KS- AL. etnike << fv Avatari i Violetta
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  7,514
  Forca e Rrespektit
  1523
  edhe kur i shoh budallaqet e tyre (krishtere apo jo krishtere) sme intereson te mirrem gjer e gjate me punen e tyre, sepse secili - dhe ata janė tė vetdijshem se cjan duke ber…… GABIMI ESHTE GABIM.... megjithate skam as pse ti arsyetojme gjerat negative tė medha, te pafalshme?


  meqenese ketu qenka tema mbi prifterinjet…….. po te ishte mbi Islamin, Imamet apo hoxhollaret, do kishin ber `disa ketu` aso komente - si gjitheher te njejtit qe jan, saqe vlera e njerezimit aq posht do iu binte, saqe as qentė e rruges sdo iu kishin hangėr fare….
  perfundmisht: shkoni gjykoni direkt - qete permiresohen.... e jo nga larg…

  >> Mė pelqejnė njerėzit e bukur….... Pamja e tyre mė ėshtė komplet e parėndėsishme. <<  Mos ndrysho pėr tiu pelqyer tė tjerėve,
  ngase kush stė pėlqen kėshtu, nuk tė meriton as ashtu.
  Mua s`mė trondit fuqia-shkatėrruese e njė bombe,
  sa mė habit fuqia-eksplozuese e zemrave njerėzore pėr keq. //

  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur.
  Maybe it's not happy end? Maybe it's about the Story....

 17. #16
  мαи ωιтн α мιѕѕιои fv Avatari i Loverboy
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  WorLd 0f dReAms
  Postime
  15,632
  Forca e Rrespektit
  3469
  Citim Origjinale Postuar nga jana80 Shfaq Poten
  kisha apo papa apo kushdo qofte sduhet te mbuloj keto fakte ... e kjo eshte e turpeshme edhe per ne.
  a duhet te martohen priftat???!! kjo ishte nje pytje qe me kenaqesi do i pergjigjem dhe besoj qe kam nje ide qe sjell edhe keto fakte.
  kur nje person i lire i bindur vendos ti dedikoj jeten nje besimi apo nje vlere mendoj se nuk martohet qe ti dedikohet 100%
  por eshte fakt qe ne vendet e varfera e sidomos pas luftes kur shume familje me numer te madh femijesh dergonin femijet ne kisha apo ne manastere ku duke ndjekur procedurat vazhdonin te benin ate qe kishin bere qe femije.. pra funksionet .. pra nuk ishin njerez aq te lire ne ate zgjedhje dhe ja cilat jane komseguencat..
  kjo shikohet ne numrin qe ishin dikur e ne ate qe jan sot ( ja dhe motivi i shume mdertrsave sot te desakruara e te pabanuara )
  kush e kishte fajn?
  varferia?
  kisha qe besojne to dhe ju dha te gjitha ato qe duhet te kishte nje klerik?
  familja qe i shtyu ne ate rruge?
  asnje pergjigje sdo ishte e drejte, ama per te mos ulur kredibilitetin e kishes kan heshtur e kjo heshtje ka bere qe te rritet numri... eshte e vertet edhe fakti qe jo cfar ndodhte ne shqiperi(marr shembull nje shtet) dihej me vatikan... pasi jan gjerarki qe duhet te kryejne funksionin...
  sipas meje vete ndonjeri i asaj gjerarkie ka gabuar e duke qene me "duart" pis und te nxirrte duart e te tjereve... ky eshte arsyetim... aspak i drejte .. por dime edhe qe djalli lufton pikerisht aty ku ai luftohet.
  Flm per mundin qe t'i pergjigjesh pyetjes sime por une nuk pash pergjigje, krejt dicka tjeter ke thene.

  A ka te drejte Kisha te bej perditesim ne kete mesele psh (ne kete ceshtje)

  Nuk di pyetje me te kjarte se kjo. Per me ta thjeshtesu edhe ma shume, po e perngjasoj me pyetje Islame ! A e ka haram Kisha apo Vatikani, kushdo qe merret me keto pune, ta lejoje martesen, apo te beje ndryshime ne kete ceshtje
  " Dhe nuk jemi tė obliguar pėr tjetėr, pėrveēse t’ju kumtojmė ashtu qartė. ".

  (Kur'an: Sure Jasin 36:17)

  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ
  (`*•.ø(`*•.ø♥ø.•*“)ø.•*“ )
  ♥«“ •.* I LOVE ALLAH *•“Ø`»♥
  (ø.•*“(ø.•*“♥`*•.ø)`*•.ø )
  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ

 18. #17
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  9,155
  Forca e Rrespektit
  5070
  Citim Origjinale Postuar nga Loverboy Shfaq Poten
  Flm per mundin qe t'i pergjigjesh pyetjes sime por une nuk pash pergjigje, krejt dicka tjeter ke thene.

  A ka te drejte Kisha te bej perditesim ne kete mesele psh (ne kete ceshtje)

  Nuk di pyetje me te kjarte se kjo. Per me ta thjeshtesu edhe ma shume, po e perngjasoj me pyetje Islame ! A e ka haram Kisha apo Vatikani, kushdo qe merret me keto pune, ta lejoje martesen, apo te beje ndryshime ne kete ceshtje
  cdo te thote perditesim...?
  punes se marteses jam pergjigjur.. mendoj qe kur nje njeri deshiron ti dedikohet totalish nje besimi apo ideali sduhet te kete probleme familjare qe ndikojne se do e benin te padrejte... por do te me thoje ja qe jan te pamartuar dhe ja cndodh.... kam iden se edhe sikur te ishin te martuar do te ishin te semure apo te lig sic jan...
  ajo qe u pergj me lart une ishte nje ide e imja qe ne kohe te caktuara prifta, murgesha, apo hoxhe jan bere jo me vetebindjen apo me koshience dhe kjo ndikon negativisht ne ato qe e bejn me shpirt...
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 19. #18
  мαи ωιтн α мιѕѕιои fv Avatari i Loverboy
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  WorLd 0f dReAms
  Postime
  15,632
  Forca e Rrespektit
  3469
  Perditesim eshte UPDATE ne anglisht. Andaj se ke kuptuar pyetjen, ben mire te pyesesh nese se kupton lool.
  " Dhe nuk jemi tė obliguar pėr tjetėr, pėrveēse t’ju kumtojmė ashtu qartė. ".

  (Kur'an: Sure Jasin 36:17)

  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ
  (`*•.ø(`*•.ø♥ø.•*“)ø.•*“ )
  ♥«“ •.* I LOVE ALLAH *•“Ø`»♥
  (ø.•*“(ø.•*“♥`*•.ø)`*•.ø )
  ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ ღ*♥*ღ

 20. #19
  plak gjufurrak fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  40
  Postime
  18,457
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  8322
  Citim Origjinale Postuar nga Violetta Shfaq Poten
  se e ke marak me ia fut kot….? ketu me ke bind shumher…. po perse kcen te imamet?
  Si duket Violete veq nga te futurat merr vesh ti?

  Ne fakt Violete une po shkruaje pikerisht per temen dhe fenomenin se si soji yt flet per budallalleqe duke pretenduar se fqinjet e kan oborrin me berllog gjera vet je ne berllog gjer ne fyt.

  Hajt tash tregom se si ja kam fut?
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 21. #20
  Anėtar i ri fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Oct 2017
  Postime
  469
  Forca e Rrespektit
  278
  Sa rrrace injorante jemi ne shqiptaret, nuk kapemi asnjehere me thelbin e problemit, jo ... Nese s kapemi me idividin,me personin sna ze gjumi ne mbremje..D

  Ahh kjo e shkrete krenari na ka marr gjitmone m qaf ne .
  Edhe ai qe u martua edhe ai qe s’u martua, te dy pishman u bene

 22. #21
  >> KS- AL. etnike << fv Avatari i Violetta
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  7,514
  Forca e Rrespektit
  1523
  Citim Origjinale Postuar nga kitrra 123 Shfaq Poten
  Si duket Violete veq nga te futurat merr vesh ti?

  Ne fakt Violete une po shkruaje pikerisht per temen dhe fenomenin se si soji yt flet per budallalleqe duke pretenduar se fqinjet e kan oborrin me berllog gjera vet je ne berllog gjer ne fyt.

  Hajt tash tregom se si ja kam fut?

  une nuk fola gjeresisht per budallaqet e askujt...….
  ty te thash se e ke marak me ia fut kot, se sa shkrun njeher per ata tani kcen te imamet kot pa arsye.

  Ste bohet vone ty jo, por cka eshte e jotja ke mir apo keq, eshte e jotja….. Ja pra ne pyetje eshte permiresimi kudo, jo arsyeja apo bisedat e gjata.

  >> Mė pelqejnė njerėzit e bukur….... Pamja e tyre mė ėshtė komplet e parėndėsishme. <<  Mos ndrysho pėr tiu pelqyer tė tjerėve,
  ngase kush stė pėlqen kėshtu, nuk tė meriton as ashtu.
  Mua s`mė trondit fuqia-shkatėrruese e njė bombe,
  sa mė habit fuqia-eksplozuese e zemrave njerėzore pėr keq. //

  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur.
  Maybe it's not happy end? Maybe it's about the Story....

 23. #22
  Vay be! 🤕....
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

 24. #23
  Anėtar i Nderuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Vvetoni
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  In Your Mind
  Mosha
  28
  Postime
  4,644
  Blog Entries
  4
  Forca e Rrespektit
  2489
  Kujdes nga priftėrinjtė e lagjes, o ēuna!
  Kjo gojė nuk ėshtė pėr kėta vesh.

  mutantur omnia nos et mutamur in illis

 25. #24
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  22,905
  Forca e Rrespektit
  11372
  Citim Origjinale Postuar nga kitrra 123 Shfaq Poten
  Si duket Violete veq nga te futurat merr vesh ti?

  Ne fakt Violete une po shkruaje pikerisht per temen dhe fenomenin se si soji yt flet per budallalleqe duke pretenduar se fqinjet e kan oborrin me berllog gjera vet je ne berllog gjer ne fyt.

  Hajt tash tregom se si ja kam fut?
  Si gjithmone merakli i madh ti plako.
  "We're here to have a good time, not a long time
  .................................................. .......... Sometimes maybe good sometimes maybe shit.

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •