Shqiptar te Bashkuar
android
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 5 nga 5
 1. #1
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  41,310
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11803

  A do ti pėlqej? Cilat janė shenjat e sintonisė sipas shkencės!

  A do t’i pėlqej? Cilat janė shenjat e sintonisė sipas shkencės!  Afėrsia fizike, mėnyra si na flet dhe shikimi nė sy

  “A do t’i pėlqej?” Ėshtė njė nga pyetjet mė tė ngutshme qė i bėjmė vetes kur duhet tė takojmė njė partner tė mundshėm, por gjithashtu, edhe nė pjesėn tjetėr, p.sh njė person tė ri pėr tė punuar. Shpesh mund tė keqkuptojmė tėrheqjen, harmoninė, duke menduar tė kufizohemi ndaj qėllimeve romantike, ose mund tė kemi tendencėn tė mendojmė se burrat dhe gratė flirtojnė nė njė mėnyrė tjetėr.

  Por, njė hulumtim i ri kanadez, i Universiteti tė Albertas, njė meta-analiza e 309 studimeve tė publikuara nė Buletinin Psikologjik, ka identifikuar sjelljet kryesore qė ne tė gjithė vėmė nė zbatim kur dikush na pėlqen dhe duam tė krijojmė besim, por ajo gjithashtu ka treguar se burrat dhe gratė nė tė gjitha kulturat pėrdorin sjellje tė ngjashme nė grada po aq tė ngjashme.

  Ndėr shenjat qė pa dyshim tregojnė se personit tjetėr i pėlqejmė ėshtė pėrpjekja pėr afėrsi fizike, imitimi i sjelljes (duke kopjuar lėvizjet) dhe avancimi i bisedės, pasuar nga kontakti me sy, pra duke shikuar drejt e nė sy, edukimi, buzėqeshja dhe tė qeshurat e vėrteta.

  Shtrirja e flokėve, animimi i kokės ose tė arrini tek personi tjetėr nuk janė gjė tjetėr veēse sjellje qė lidhen me tėrheqjen sipas meta-analizės.

  A i pėlqeni atij?

  Meshkujt mund t’ju habisin. Njė ditė ėshtė i mirė me ju, ndėrsa ditėn tjetėr e shihni se si flirton me tjetrėn para syve tė tu. A dėshiron ai tė ta tėrheqė vėmendjen ty apo tė tė largojė nga vetja? Mė poshtė radhiten disa raste qė ndihmojnė tė kuptosh se ēfarė mendon ai.

  Mban premtimet

  Djemtė dhe vajzat nganjėherė me qėllim nuk e thėrrasin personin qė simpatizojnė qė ai ta pyesė veten se pėr ēka ėshtė fjala. Nė qoftė se ai/ajo tė telefonon apo takon menjėherė qė ėshtė kthyer nga puna etj., ai me kėtė ju tregon haptas se jeni duke i pėlqyer.

  Kur ėshtė afėr teje nuk flet

  Ai ėshtė llafazan i madh kur ėshtė me shokėt e tij, por kur ėshtė me ju vetėm skuqet nė fytyrė. Ai ėshtė i dashuruar. Mos harroni se edhe djemtė dinė tė bėhen nervozė. Pėr kėtė arsye kur e shihni se ėshtė skuqur nė fytyrė ose nuk flet ju ia dhuroni njė buzėqeshje, sepse ai ende nuk ėshtė i ēiltėr me ju. Ky djalė e pret vetėm njė shenjė nga ju.

  Kur meshkujt frikėsohen


  Djemtė frikėsohen se mos i refuzoni dhe mendojnė se mė mirė ėshtė qė shokėt e tij tė bėjnė kėtė pyetje. Nė kėtė mėnyrė ai nuk rrezikon t’i merret fytyra.

  Shoqėrohet me ty


  Ai e di se si tė tė afrohet ty, rri nė shoqėrinė tėnde dhe nė kėtė mėnyrė ai ėshtė afėr teje. Si tė jesh e sigurt se ai nuk flirton me shoqet tuaja? Ai ēdo bisedė e bėn pėr ty dhe interesohet pėr problemet e tua.

  (gazeta-Shqip.com)
   

 2. #2
  plak gjufurrak fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  40
  Postime
  18,457
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  8322
  Kjo dashnia shkencerore shume me e arrire se ajo dashnia ne mal atje, kur tuj kullot dhite, me ēobaneshen imitonim cjapin dhe dhine 😉😜
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 3. #3
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i dangerous
  Antarėsuar nė
  Oct 2013
  Postime
  8,318
  Forca e Rrespektit
  2179
  ... e pastj si e lan muhabetin ?
   

 4. #4
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i jana80
  Antarėsuar nė
  Sep 2015
  Postime
  9,155
  Forca e Rrespektit
  5070
  se kuptova ate qe shoqerohej.... :p
  “La superficialitą mi inquieta ma il profondo mi uccide.” A.M

 5. #5
  Moderatorė fv Avatari i Natta
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  14,159
  Forca e Rrespektit
  905
  Kur ėshtė afėr teje nuk flet
  Ai ėshtė llafazan i madh kur ėshtė me shokėt e tij, por kur ėshtė me ju vetėm skuqet nė fytyrė. Ai ėshtė i dashuruar. Mos harroni se edhe djemtė dinė tė bėhen nervozė. Pėr kėtė arsye kur e shihni se ėshtė skuqur nė fytyrė ose nuk flet ju ia dhuroni njė buzėqeshje, sepse ai ende nuk ėshtė i ēiltėr me ju. Ky djalė e pret vetėm njė shenjė nga ju.

  Edhe mund tė kete meshkuj te tille.
   

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •