Shqiptar te Bashkuar
android
Duke shikuar rezultatet 1 ne 2 nga 2

Lajme nga Shqiperia , Lajme nga Vendi , Lajme nga Kosova , Analizė-Opinion , Zgjedhjet Parlamentare 2009 , Zgjedhjet Vendore 2011 , Zgjedhjet Parlamentare 2013 , Lajme nga Kosova dhe trevat shqiptare , Lajme kulturore , Tė fundit nga Bota e Spektaklit: Meta ktheu Teatrin, Balla: Do e trajtojmė me qetėsi dhe dashuri

 1. Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  38,964
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11794

  Jump to Comments

  Meta ktheu Teatrin, Balla: Do e trajtojmė me qetėsi dhe dashuri

  1 Comments fv by NeVertiti Published on 11-10-2018 16:41
  Meta ktheu ‘Teatrin’, Balla: Do e trajtojmė me qetėsi dhe dashuri  Pak pas bėrjes publike tė vendimit tė presidentit Ilir Meta, i cili rikthehu sot nė Kuvend pėr tė dytėn herė ligjin pėr shembjen e godinės sė Teatrit Kombėtar, vjen reagimi i parė nga maxhoranca. Ka qenė kreu i grupit parlamentar tė Partisė Socialiste, Taulant Balla ai qė ka reaguar pėr dekretin e Metė, ndėrsa nuk ka kursyer edhe ironitė.

  “Ne jemi shumė seriozė nė marrėdhėnien me institucionin e Presidentit tė Republikės dhe do ta shqyrtojmė me po aq seriozitet, me qetėsi dhe dashuri gjithė propozimin qė vejn nga Presidenti i Republikės”, tha Balla, duke kujtuar kėshtu njė thėnie tė vjetėr tė Metės. Nga ana tjetėr Balla pohoi se maxhoranca do tė ndjekė tė gjitha proceduarat parlamentare pėr shqyrtimin e dekretit tė presidentit.

  “Presidenti e ka njoftuar pa na e sjellė ne. Ne do ta lexojmė menjėherė dhe siē pėrcakton procedura e sanksionuar qartė nė Kushtetutė dhe mė pas pėr rolin qė luan Kuvendi nė shqyrtimin e dekretit. Do tė shqyrtohet dhe do tė kalojė nė seancė plenare. Nuk ka ndodhur ndonjė gjė e madhe”, tha ai.

  Nė dekretin e tij, Meta argumentoi edhe vendimin nė fjalė, duke nėnvizuar sipas tij disa probleme tė konstatuara nė kėtė ligj.

  Nė disa nga arsyetimet e presidentit thuhet se nė kėtė ligj nuk janė zgjidhur problematikat kushtetuese si dhe dispozitat e tij pėrmbajnė kritere diskriminuese. Po ashtu Meta nėnvizon faktin se me kėtė ligj nuk garantohet konkurrenca e lirė, duke shtuar se sėrish konstatohet njė trajtim preferencial.

  (gazeta-Shqip.com)
   

 2. Total Comments 1

  Comments

 3. #2
  Anėtar i Respektuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Artin
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Postime
  1,526
  Forca e Rrespektit
  418
  Po ē'e do teatrin... me mire nderto ndonje pallat me shume kate
  Heren e fundit u redaktua nga Artin; 1 Javė mė Parė ne 18:23.
   

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •