Shqiptar te Bashkuar
android
Thanks Thanks:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 2 nga 2
 1. #1

  Shpėrthen historiania e njohur Boll me! Grekėt tė marrin masa, tani e mbrapa do pėrba

  Shpėrthen historiania e njohur:Boll me! Grekėt tė marrin masa, tani e mbrapa do pėrballen me shqiptarėt

  Screenshot_612-640x405.jpg

  Historiania e njohur, Elena Kocaqi, ka komentuar me tone tė ashpra ngjarjen mė tė fundit, qė ka trazuar sė tepėrmi marrėdhėniet mes Shqipėrisė dhe Greqisė, vrasjen e terroristit Konstantinos Kacifas nga forcat RENEA dje nė Gjirokastėr.

  Pėrmes njė statusi nė rrjetet sociale, historiania shkruan se forcat RENEA bėnė detyrėn, pasi nė ēdo vend tė botės tė qėllosh me armė policinė dhe tė mos pranosh tė dorėzohesh, ekzekutohesh. Sipas saj, nėse Greqia do shpjegime pėr ngjarjen e rėndė, ajo tė shpegojė e para se pse njė ushtar grek ka qėlluar policinė shqiptare.

  “Forcat Renea bene detyren, pasi ne cdo vend te botes te qellosh me arme policine dhe te mos pranosh te dorezohesh, ekzekutohesh. Greqise i duhet thene me force e verteta se, helenizmi fallco eshte nje nga shkaqet e gjakut e dhunes ne Ballkan. Nese Greqia do shpjegime ajo te shpjegoj e para se, pse nje ushtar Grek ka qelluar policine Shqiptare? Shteti Grek te distancohet publikisht nga nje akt i tille terrori dhe te kerkoj falje.

  Qe sot e tutje shteti Grek, duhet te perballet me reciprocitet se ka dy shekuj qe ka shkelur dhunshem te drejtat e heleneve te vertet qe jane Arvanitet, apo Shqiptaret ne emer te nje helenizmi modern krejte fallco. Shteti Grek te marr masa ndaj Agimin te Arte, si organizate ekstremiste qe duhet ndaluar me ligj”, shkruan Kocaqi.
   

 2. #2
  Administrator fv
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  30,562
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  E ndjek zonjen ne fb dhe sinqerisht e adhuroj...

  cdo fjale e saja eshte nje vertetesi e vertetuar dhe studiuar dhe ka ardhur ora qe te mesohet e verteta per te gjithe..ne dhe fqinjet tane !
   

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •