Shqiptar te Bashkuar
android
Thanks Thanks:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 3 nga 3
 1. #1
  >> AL. etnike << fv Avatari i Violetta
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  7,346
  Forca e Rrespektit
  1514

  Pse ėshtė e vėshtirė tė duash dikė qė nuk do veten?

  Pse ėshtė e vėshtirė tė duash dikė qė nuk do veten?  “Unė nuk jam tėrheqėse”, “Nuk mund ta bėj kėtė gjė”, “Do tė dėshtoj”, janė disa nga frazat e njerėzve qė nuk e duan mjaftueshėm veten. Psikologėt kanė arritur nė pėrfundimin se njerėzit qė nuk kanė vlerėsim pėr veten, nuk janė shoqėri e mirė pėr askėnd. Nėse ju jeni tė mbushur plot me pasiguri pėr veten tuaj, kėtė gjė do ta reflektoni edhe tek partneri/partnerja juaj. Njeriu qė ju keni nė krah duhet t’ju motivojė pėr jetėn dhe jo t’ju demoralizojė duke qenė gjithmonė pesimist. Bright Side shkruan disa nga arsyet se pse ėshtė e vėshtirė tė duash dikė qė nuk do veten.


  Ka nevojė pėr fjalė tė mira

  Njerėzit qė nuk duan veten kanė nevojė qė tė tjerėt t’i tregojnė sesa shumė i duan. Ata shikojnė detajet mė tė vogla dhe presin vetėm fjalė pozitive edhe pse nuk i pranojnė. Ky nuk ėshtė njė karakter i keq, por ju thjesht keni pėrballė njė njeri tė pasigurt, qė nuk e kupton nėse ai/ajo po thotė tė vėrtetėn. Ėshtė shumė e vėshtirė tė komunikosh me njė njeri qė shikon vetėm gjėrat negative nė jetė.


  Ata flasin vetėm pėr veten

  Njerėzit e pasigurt nuk e pėlqejnė veten, por ata janė egoist. Parimisht nė njė marrėdhėnie mes dy personave, tė dy duhet tė flasin pėr veten e tyre nė mėnyrė tė barabartė. Nė kėtė rast nuk funksionon kėshtu. Ata kanė komplekse dhe pėr kėtė arsye flasin vetėm pėr veten. Kėta lloj njerėzish mund t’ia humbasin durimin edhe njeriut mė tė qetė nė planet.


  Emocionet negative janė mė tė forta se vetė ata

  Njė person i pasigurt dyshon pėr ēdo gjė. Ata ankohen gjatė gjithė kohės. Madje edhe pėr njerėzit e tjerė asnjėherė nuk shprehen mirė. Askush nuk ėshtė nė rregull sipas tyre.


  Ata mund tė tradhtojnė

  Njerėzit qė kanė besim nė vetvete, nuk kanė nevojė pėr vėmendjen e tė tjerėve, pėr t’i treguar atyre sesa tė mrekullueshėm janė. Ata e dinė sepse kanė siguri tek vetja e tyre. Mirėpo, nuk funksionon njėsoj me personat qė nuk e duan veten. Vetėvlerėsimi i tyre varet nga opinionet e tė tjerėve. Dyshimet pėr pamjen e tyre i bėjnė qė tė shikojnė pėr dashuri tek dikush tjetėr. Ēdo njeri qė tregon simpati pėr ta ėshtė i rėndėsishėm nė jetėn e tyre. Pėr ta ėshtė shumė e lehtė tė fajėsojnė partnerin qė nuk i jep dashuri mjaftueshėm.

  Psychology classlifestyle

  >> Mė pelqejnė njerėzit e bukur….... Pamja e tyre mė ėshtė komplet e parėndėsishme. <<  Mos ndrysho pėr tiu pelqyer tė tjerėve,
  ngase kush stė pėlqen kėshtu, nuk tė meriton as ashtu.
  Mua s`mė trondit fuqia-shkatėrruese e njė bombe,
  sa mė habit fuqia-eksplozuese e zemrave njerėzore pėr keq. //

  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur.
  Maybe it's not happy end? Maybe it's about the Story....

 2. #2
  Administrator fv
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  31,420
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Sepse dikush qe nuk di te doje veten...nuk di te doje as tjetrin.
  Me paranojat e tij, mbyt cdo gje te bukur duke e mbushur me dyshime e pasigurira.....


  e ja kshu
   

 3. #3
  plak gjufurrak fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  40
  Postime
  18,326
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  8322
  Njerezit qe nuk duan veten zakonisht jane njerezit qe dyshojne ne gjithcka, pra dhe ne veten. Te duash nje tip te tille eshte shkaterruese. Nje dashuri e ndertuar mbi dyshime kujtoja se eshte nje jete e rende.
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •