Atletiko e Madridit dhe Barcelona, e mbyllėn nė njė barazim dramatik 1-1, sfidėn pėr kreun nė La Liga. Nė njė sfidė mjaft tė luftuar, golat u shėnuan vetėm nė momentet e fundit tė sfidės.

Capture88.jpg

Diego Kosta zhbllokoi shifrat me kokė, nė minutėn e 77-tė, pas njė harkimi mjaft tė bukur nga goditja e kėndit, nga ana e Antuan Grizman. Djemtė e Simeones po shkonin drejt njė fitore tė madhe, qė do i sillte edhe vendin e parė, por pėr tė prishur festėn e vendasve, mendoi njė nga mė tė kritikuarit kohėt e fundit tek katalanasit, Ousman Dembele.

Mesi e nxori vetėm me portierin Dembelen, dhe ky i fundit nuk fali, duke barazuar rezultatin nė 1-1. Pas kėtij barazimi, Barcelona mbetet nė vendin e parė, me 25 pikė, ndėrsa Atletiko ndjek me njė pikė mė pak.

/panorama sport/