Shqiptar te Bashkuar
android
Faqja 2 nga 2 I parėI parė 12
Duke shikuar rezultatet 31 ne 46 nga 46
 1. #1
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Rildi.s
  Antarėsuar nė
  Aug 2017
  Postime
  977
  Forca e Rrespektit
  345

  Studentėt zbythin qeverinė

  Qeveria tėrhiqet pėrballė protestės sė studentėve,1 nga 4 pikat e studentėve plotėsohen.Protesta nuk ndalet pa plotėsuar ēdo kėrkesė.
   

 2. #31
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  40,409
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11799
  Rama halabaku qe dje i ka cilsuar si "ngelesa" Sot paska nderruar pllake.
  Ky pleher qe ka nenshtuar nje popull,askush nuk flet me ndaj rritjes se taksave,ndaj cdo gjeje qe rendon kurrizin e puntorit me dite pune 5 mije leke te vjetra,
  Sepe terrori dhe frika i ka pushtuar ne shpirt njerzit,nga frika qe, cdo na ndodh me tej nese flasim apo ankohemi.
   

 3. #32
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Rildi.s
  Antarėsuar nė
  Aug 2017
  Postime
  977
  Forca e Rrespektit
  345
  https://scontent.ftia2-1.fna.fbcdn.n...95&oe=5C68890B

  Kjo nuk ka organizatorė,ka frymė padrejtėsie!
   

 4. #33
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Rildi.s
  Antarėsuar nė
  Aug 2017
  Postime
  977
  Forca e Rrespektit
  345
  Citim Origjinale Postuar nga NeVertiti Shfaq Poten
  Rama halabaku qe dje i ka cilsuar si "ngelesa" Sot paska nderruar pllake.
  Ky pleher qe ka nenshtuar nje popull,askush nuk flet me ndaj rritjes se taksave,ndaj cdo gjeje qe rendon kurrizin e puntorit me dite pune 5 mije leke te vjetra,
  Sepe terrori dhe frika i ka pushtuar ne shpirt njerzit,nga frika qe, cdo na ndodh me tej nese flasim apo ankohemi.
  Jo kte gjuh urrejtje ndaj udhėheqėsit tė majt , e demoralizove Monėn.
   

 5. #34
  Administrator fv Avatari i Monique
  Antarėsuar nė
  Feb 2014
  Postime
  31,594
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  10
  Citim Origjinale Postuar nga Rildi.s Shfaq Poten
  Jo kte gjuh urrejtje ndaj udhėheqėsit tė majt , e demoralizove Monėn.
  Mire .........
   

 6. #35
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Rildi.s
  Antarėsuar nė
  Aug 2017
  Postime
  977
  Forca e Rrespektit
  345


  Sot 60mij studentė nė shesh.
  Nuk ka tėrheqje,pėrshkallzim deri nė plotsim tė kėrkesave
   

 7. #36
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  40,409
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11799
  Forca perpara!
  Mos i lerni tua pine gjakun.
   

 8. #37
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Abis
  Antarėsuar nė
  Feb 2016
  Postime
  11,427
  Forca e Rrespektit
  3404
  Citim Origjinale Postuar nga NeVertiti Shfaq Poten
  Rama halabaku qe dje i ka cilsuar si "ngelesa" Sot paska nderruar pllake.
  Ky pleher qe ka nenshtuar nje popull,askush nuk flet me ndaj rritjes se taksave,ndaj cdo gjeje qe rendon kurrizin e puntorit me dite pune 5 mije leke te vjetra,
  Sepe terrori dhe frika i ka pushtuar ne shpirt njerzit,nga frika qe, cdo na ndodh me tej nese flasim apo ankohemi.

  Po ju zeruan tarifat ketyre,studentave..do rriten akoma taksat.se dikush do paguaj.mire qe paguajme per parauniversitaret,do paguajme edhe universitaret tashi qe tek e fundit eshte me zgjedhje!
  ____Nichts ist unmöglich____

  https://youtu.be/PEhjphZ6T9o  🐾

 9. #38
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  40,409
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11799
  Citim Origjinale Postuar nga Abis Shfaq Poten
  Po ju zeruan tarifat ketyre,studentave..do rriten akoma taksat.se dikush do paguaj.mire qe paguajme per parauniversitaret,do paguajme edhe universitaret tashi qe tek e fundit eshte me zgjedhje!
  Nuk qendron kjo Abis.
  Por dhe sikur,me mire te paguash per arken qe vjedh qeveria,apo per morfosin dhe dijen e nje populli ku dihet boterisht qe studentet dhe % e shkollimit te rinise eshte shpresa e cdo kombi.
  E jo te derdellisesh aty,qe po ngele ne nje provim do paguash per ta ridhene ate perseri,u pikaaa,kjo nuk ndodhe ne tere boten.
  Pasi jemi ne nje sistem shteteror dhe jo privat.
   

 10. #39
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  40,409
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11799
  Nikolla: I takoj studentėt, por jo nė shesh. S’ėshtė etike
  “Jam e gatshme tė takohem kudo me studentėt, por nuk ėshtė etike qė unė tė shkoj nė shesh tek ata”, ka deklaruar ministrja e Arsimit. Kėtė deklaratė, Lindita Nikolla e ka bėrė nė njė aktivitet nė Parlament, kur ėshtė pyetur pėr protestėn e studentėve, tė cilėt janė ēuar nė njė lėvizje tė fuqishme nė tė gjithė vendin.

  “Po vij nga inspektimi nė disa godina., ku do tė shpenzohen 18 milionė euro me kushte dhe standarde tė mira. Pėrveē ndihmės nga partnerėve dhe buxheti i i qeverisė shqiptare do krijohen kushte tė mira dhe Shqipėria do tė behet me ligj pėr rininė. Kam bėrė njė tur me dėgjesa dhe do kėrkojmė llogari se sa dhe si te gjithė aktorėt kanė realizuar pėrgjegjėsitė e tyre Arsimi cilėsor mbetet sfidė dhe kemi shumė pėr tė bėrė, por reforma po jep frytet e saj”, deklaroi Nikolla.

  Ajo deklaroi sėrish se besoj fort se studentėt kanė tė drejtė. “Protestė ėshtė legjitime dhe ka qenė katalizator qė tė hapim dialog pėr arsimin e lartė. Sa janė tė pėrputhshme kurrikulat dhe shumė ēėshtje tė tjera. Jam e gatshme dhe ky moment shėrbeu pėr njė moment tė ri reflektimi nga unė e para. Studentėt duhet tė jenė njerėz qė tė dinė shumėēka qė ndodh nė Universitete.

  S’kam asnjė problem tė dal tė takohem nė fushė as nė mal, por mendoj nuk ėshtė etike qė tė merresh vesh nė atė mėnyrė. Tė vendosemi ne kushte tė paqta dhe pėr tė dėgjuar njėri tjetrin e pėr tu parė nė sy. Jam duke pritur qė Kėshillat Studentorė si tė duan ata tė sjellin pėrfaqėsuesit e tyre dhe tė diskutojmė shumėēka. Kjo nuk ėshtė tėrheqje ėshtė adresim. Tė zgjedhin rrugėn e tyre pėr te qėndruar ne sheshe dhe mejdenan por duhet tė fillojmė dialogun.”, theksoi ministrja.

  7 dhjetor 2018 (gazeta-Shqip
   

 11. #40
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  40,409
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11799
  Rama mesazh studentėve: Bujrum pėr bisedime por pa…

  Kryeministri Edi Rama tha nėpėrmjet njė dalje nė Facebook se ėshtė i gatshėm qė tė takojė studentėt pėr tė diskutuar rreth kėrkesave tyre. Gjatė fjalės sė tij, shefi i qeverisė tha se ka shumė dėshirė qė ti dėgjojė ballė pėr ballė.

  “I pres ti takoj sy mė sy ballė pėr ballė studentėt, por pa drejtues e pa pedagog. Njė pėrshėndetje pėr studentėt qė sot janė nė rrugė. Uroj qė tė kenė dėshirėn jo vetėm pėr tė protestuar, por edhe vullnetin pėr tė dialoguar. Nė rrugė dilet pėr tė kėrkuar vėmendjen e vendimmarrėsve pėr shqetėsimet qė keni. Ndėrsa shqetėsimi adresohet pėrmes dialogut me vendimmarrėsit.

  Unė dua qė ata ta dinė se kam shumė pėr ti dhėnė, por patjetėr kam shumė dėshirė t’i dėgjoj, ballė pėr ballė, pa censurė pėr opinionin publik, pa drejtues, pa administratorė, pa pedagogė. Pra studentėt e zgjedhur prej vetė protestuesve si tė duan dhe kė tė duan, pa asnjė filtėr partiak apo administrativ”, tha Rama.

  7 dhjetor 2018 (gazeta-Shqip.
   

 12. #41
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Rildi.s
  Antarėsuar nė
  Aug 2017
  Postime
  977
  Forca e Rrespektit
  345
  Citim Origjinale Postuar nga Abis Shfaq Poten
  Po ju zeruan tarifat ketyre,studentave..do rriten akoma taksat.se dikush do paguaj.mire qe paguajme per parauniversitaret,do paguajme edhe universitaret tashi qe tek e fundit eshte me zgjedhje!
  Ėshtė me zgjedhje por ėshtė investim pėr kombin , po paguajmė 40milion 2 kilometra rrugė spaskemi pėr tė ardhmen,pėr njė shoqėri mė tė denjė?
   

 13. #42
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Rildi.s
  Antarėsuar nė
  Aug 2017
  Postime
  977
  Forca e Rrespektit
  345
  Protestuesit e astirit tentojne te behen pjese e protestes studentore por keta te fundit nuk pranojne, si mendoni veprim i drejte nga ana e studenteve?
   

 14. #43
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  17,689
  Forca e Rrespektit
  2293
  Studentet jane bere prb pothuajse anembane botes... forma me e mire eshte qe ti shkrijne fare universitetet ( ku tashme eshte e qarte qe jane kthyer ne biznes te rendomte ) e te krijojne nje reforme me te shpejte e realiste, e mos te ju kushtoje asgje pa u paguar per tere ato vite pa lidhje qe detyrohen te bejne. Waste of life and time .
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 15. #44
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Rildi.s
  Antarėsuar nė
  Aug 2017
  Postime
  977
  Forca e Rrespektit
  345
  YouTube

  Mund studiosh kėtu,apo tė kalosh rininė nė aventur?
  Kto paskan qėnė tė fortė, si kan duruar brezat qė shkuan?!
   

 16. #45
  Anėtar Aktiv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Rildi.s
  Antarėsuar nė
  Aug 2017
  Postime
  977
  Forca e Rrespektit
  345
   

 17. #46
  Dyrrah fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Opium
  Antarėsuar nė
  Sep 2009
  Vendodhja
  Durres
  Postime
  860
  Forca e Rrespektit
  30
  Kerkesat do te plotesohen , ne qeshore zgjedhje te parakoshme vendore dhe lokale.
  Strukturimi i partive opozitare e ploteson kete mendim , lufta eshte pertej studenteve ..........
  “Chi crede nel destino giustifica l'inerzia.”

Faqja 2 nga 2 I parėI parė 12

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •