Shqiptar te Bashkuar
android
Faqja 6 nga 6 I parėI parė 123456
Duke shikuar rezultatet 151 ne 151 nga 151
 1. #1
  G! fv Avatari i Tonyss
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Kosovė/ Kamenicė
  Postime
  164
  Forca e Rrespektit
  11

  Vazhdo me njė kėshillė

  Es-Selamu Alejkum te nderuar anėtar/e! Ne kete teme qe po e hapi mund te postoni te gjithe nga njė keshille, keshtu qe do te kemi mundesi ti ndimojmė njėri-tjetrit dhe te perfitojme shume..

  Shpresoj qe te kemi dobi nga kjo temė dhe te fitojme kėnaqėsin e All-llahut.xh.sh.

  Po filloje me disa keshilla te Pejgamberit alejhis-selam.


  Xhabiri r.a.trasmeton duke thėnė:

  Pejgamberi alejhis-selam na mbajti njė fjalim ku mes tjerash tha:


  -O ju njerėz,pendohun tek All-llahu para se tė vdisni.

  -Nxitoni kah punė e mira para se tė ju ndodhe dic qė mund t'ju pengon nga ato.

  -Me All-llahun mbani lidhje tė ngushtė duke pėrmendur Atė sa mė shumė,shpėrndai sadaka (lėmoshė)sa mė shumė fshehuarzi dhe haptazi,sepse pėr hir tė saj do tė furnizoni,do tė ndimoni dhe do tė jeni tė fuqishėm..

  Vazhdoni ju tjeret.... All-llehu ju shperbleft

  Es-Selamu Alejkum!
   

 2. #151
  >> AL. etnike << fv Avatari i Violetta
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  7,346
  Forca e Rrespektit
  1514
  Edhe kur njė kohė e bukur kalon, mos provo tė merzitesh fare, porse je i lumtur qė pate mundesi ta perjetosh...


  Kujtimet (tė mira apo tė keqija), tė cilat kan prekur zemren tonė, nuk harrohen asnjėher...

  >> Mė pelqejnė njerėzit e bukur….... Pamja e tyre mė ėshtė komplet e parėndėsishme. <<  Mos ndrysho pėr tiu pelqyer tė tjerėve,
  ngase kush stė pėlqen kėshtu, nuk tė meriton as ashtu.
  Mua s`mė trondit fuqia-shkatėrruese e njė bombe,
  sa mė habit fuqia-eksplozuese e zemrave njerėzore pėr keq. //

  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur.
  Maybe it's not happy end? Maybe it's about the Story....

Faqja 6 nga 6 I parėI parė 123456

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. Vazhdo me nje Keshille momenti...
  Nga NeVertiti ne forum Diskutime shoqėrore
  Pergjigje: 34
  Postimi i Fundit: 08-06-2018, 13:32
 2. Me jepni nje keshille
  Nga bella ne forum Moda dhe estetika
  Pergjigje: 55
  Postimi i Fundit: 30-11-2015, 23:33
 3. Ndihme nje keshille ligjore
  Nga Hostel ne forum Jurisprudencė
  Pergjigje: 20
  Postimi i Fundit: 12-05-2015, 10:13
 4. Pergjigje: 10
  Postimi i Fundit: 18-03-2014, 14:46

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •