Shqiptar te Bashkuar
android
Faqja 3 nga 3 I parėI parė 123
Duke shikuar rezultatet 61 ne 70 nga 70
 1. #1
  Anėtar i Respektuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Postime
  1,514
  Forca e Rrespektit
  34

  Question Cili qytet flet gjuhen letrare

  duke kontrolluare ne nje forum tjeter kopjova kete teme
  kush nga qytet shqipetare flet gjuhen letrare ate qe mesojme ne gjuhen shqipe apo qe lexojme neper librat shkollore
  [COLOR="R[/COLOR]

 2. #61
  fv
  Antarėsuar nė
  Jul 2012
  Postime
  35
  Forca e Rrespektit
  0

  Titulli: Cili qytet flet gjuhen letrare

  Po mire beni nje Eksperiment shkoni nga pak ne cdo qytet dhe pastaj hajde na thuaj kush nuk perdor prapashtesa ne fjale...
  Une po ju them qe ata qe jane nga fshatrat e Fierit mund ti dallosh me nje here...
  Une po thuajse i kam levizur dhe te gjithe i japin nje ngjyrim te folurit te tyre... Jopo te themi tani eshte PEQINI se vetem kete se ka zene njeri ne goje ketu.....
   

 3. #62
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Abis
  Antarėsuar nė
  Feb 2016
  Postime
  10,795
  Forca e Rrespektit
  3191
  Se di jo,secili qytet ka nje dialekt te vetin..per jugun e kam fjalen.sepse letrarja,eshte mbeshtetur ne dialektin toske,dhe e ka lene jashte ate gege!
  ____Nichts ist unmöglich____

  https://youtu.be/PEhjphZ6T9o  🐾

 4. #63
  Braveheart fv Avatari i Zana1
  Antarėsuar nė
  Feb 2013
  Postime
  16,289
  Forca e Rrespektit
  2154
  Jugu gjuhe letrare ... loool ( sidomos kur thone, Fieri, Vlora Berati ) . loooool

  Perderisa e mesojne shkruajne/flasin te tere njelloj ne shkolle, i bien te tera rrethet aty ku/r kerkohet ose duhet ..... dialektet pastaj jane gje tjeter.
  Some people feel the Rain, others just get Wet,

  All i wanna be is a , Dj .

 5. #64
  Anėtar i Respektuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Artin
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Postime
  1,331
  Forca e Rrespektit
  414
  Nuk ka njė qytet qė e flet pastėr gjuhėn letrare, por ka njerėz nga ēdo qytet. Nė pėrgjithėsi janė njerėzit e shkolluar ata qė e flasin. Vetė pėrpiqem tė bėj pjesė te kėta tė fundit.

  Jo mė larg se pardje, fola me dikė, qė kishte njė theks tė rėndė korēar.
  Kur mė pyeti se nga isha unė dhe i tregova qytetin, mė tha se nuk dukesha si nga ai qytet.
  - Epo - i thashė unė, - mundohem ta shmang dialektin, sidomos kur flas me shqiptarė tė krahinave tė tjera.
  Heren e fundit u redaktua nga Artin; 09-07-2017 ne 08:32.
   

 6. #65
  Super Moderator fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Abis
  Antarėsuar nė
  Feb 2016
  Postime
  10,795
  Forca e Rrespektit
  3191
  Citim Origjinale Postuar nga Artini Shfaq Poten
  Nuk ka njė qytet qė e flet pastėr gjuhėn letrare, por ka njerėz nga ēdo qytet. Nė pėrgjithėsi janė njerėzit e shkolluar ata qė e flasin. Vetė pėrpiqem tė bėj pjesė te kėta tė fundit.

  Jo mė larg se pardje, fola me dikė, qė kishte njė theks tė rėndė korēar.
  Kur mė pyeti se nga isha unė dhe i tregova qytetin, mė tha se nuk dukesha si nga ai qytet.
  - Epo - i thashė unė, - mundohem ta shmang dialektin, sidomos kur flas me shqiptarė tė krahinave tė tjera.
  Jo,ska te bej shkolla.kemi pare plot njerez qe kane shkolle sa te duash,dhe prape dialekt flasin.
  ____Nichts ist unmöglich____

  https://youtu.be/PEhjphZ6T9o  🐾

 7. #66
  Anėtar i Respektuar fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Artin
  Antarėsuar nė
  Apr 2017
  Postime
  1,331
  Forca e Rrespektit
  414
  Citim Origjinale Postuar nga Abis Shfaq Poten
  Jo,ska te bej shkolla.kemi pare plot njerez qe kane shkolle sa te duash,dhe prape dialekt flasin.
  Thashė "nė pėrgjithėsi", jo tė gjithė.
   

 8. #67
  sweet fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i sensuu
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Mosha
  28
  Postime
  10,295
  Forca e Rrespektit
  2939
  Qekurse thone "moj" .....duket se jane katunar, pavaresisht se flasin letrare
  Treat your self like a star!!!

 9. #68
  oNcE... fv Avatari i Soulmind
  Antarėsuar nė
  Dec 2011
  Postime
  12,441
  Forca e Rrespektit
  9243
  Po pse duhet te flasesh letrare njeher? E folura duhet te jete sic kemi dialektet. Ata jane pasuri kombtare. Une per vete ne perditshmeri flas si te dua, dmth si katunare tirone
  Ne te shkruar(artikuj apo opinionet) normal ne gjuhe letrare. Por nuk besoj se e qaj letrarshen meqenese kam 1 dekade ku cdo gje e shkruaj dhe flas anglisht. Sa per qytetet po jua le ju te vendosni. Lol
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

 10. #69
  VIP fv Avatari i Jetmira
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  10,370
  Blog Entries
  5
  Forca e Rrespektit
  668
  Ne pergjithsi gjuhen letrare e flasin njerezit e mirarsimuar qe jan te punesuar neper zyra,si dhe njerezit qe kan kryer shkollen e lart.
  Nuk besoj se gjuha letrare flitet vetem ne jugun e Shqiperis,apo ne qender te saj.
   

 11. #70
  Gjumash fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Bukowski
  Antarėsuar nė
  Jan 2017
  Vendodhja
  Asgardia
  Postime
  290
  Forca e Rrespektit
  70
  Citim Origjinale Postuar nga Artin Shfaq Poten
  Nuk ka njė qytet qė e flet pastėr gjuhėn letrare, por ka njerėz nga ēdo qytet. Nė pėrgjithėsi janė njerėzit e shkolluar ata qė e flasin. Vetė pėrpiqem tė bėj pjesė te kėta tė fundit.

  Jo mė larg se pardje, fola me dikė, qė kishte njė theks tė rėndė korēar.
  Kur mė pyeti se nga isha unė dhe i tregova qytetin, mė tha se nuk dukesha si nga ai qytet.
  - Epo - i thashė unė, - mundohem ta shmang dialektin, sidomos kur flas me shqiptarė tė krahinave tė tjera.
  Jam i te njejtit mendim me ty. Jetoj jashte shqiperis kam takuar shqiptar nga qytete te ndryshem edhe 2 nga i njeti qytet, me njerin komunikoja normal ndersa me tjetrin duhej ndihme nga shoku, mendoj se kjo ka te bej me shkollimin dhe me shoqerine ku rritesh.
   

Faqja 3 nga 3 I parėI parė 123

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. Nga cili qytet e keni partnerin/en?
  Nga Shpirti_I_Njerit ne forum Diskutime shoqėrore
  Pergjigje: 97
  Postimi i Fundit: 08-09-2017, 13:41
 2. Cili qytet i ka vajzat me te bukura??
  Nga Giovanni ne forum Sondazhe dhe votime
  Pergjigje: 231
  Postimi i Fundit: 13-11-2014, 13:17
 3. Gjuhėn letrare, po e bėjnė njė shqipe vulgare
  Nga Love ne forum Gjuha shqipe
  Pergjigje: 1
  Postimi i Fundit: 27-03-2013, 14:52

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •