Shqiptar te Bashkuar
android
Duke shikuar rezultatet 1 ne 6 nga 6
 1. #1
  >> << fv Avatari i Violetta
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  6,948
  Forca e Rrespektit
  1438

  10 shenja, qė tregojnė mungesė respekti ndaj vetes

  10 shenja, qė tregojnė mungesė respekti ndaj vetes  54f810a735f4af1e7d8b45b3.jpg  Ndonjėherė ju mund tė krijoni konfidencė tė madhe dhe nė raste tė tjera tė tregoni mungesė dashurie pėr vetveten. Ndonjėherė ne vendosim interesat e tjera pėrpara tonave, duke neglizhuar veten. Ja cilat janė 10 shenjat e mungesės sė respektit pėr vetveten.  Pėrgjigjeni gjithmonė me PO: Edhe kur ju doni tė thoni jo, ju pėrgjigjeni me po, vetėm pėr tė mos mėrzitur tė tjerėt, pavarėsisht se nuk jeni tė lumtur. Ėshtė koha qė tė mėsoni tė thoni jo.


  Buzėqeshni dhe tundni kokėn: Ndonjėherė ju bini dakort me gjithēka qė mendojnė tė tjerėt, edhe nėse ėshtė qesharake apo ju nuk besoni nė tė, vetėm sepse nuk doni ti ofendoni ato. Ka ardhur koha qė tė ngrini zėrin dhe tė jepni opinionin tuaj.


  E vendosni veten nė radhė tė fundit: Si prindėr ne vendosim interesat e fėmijėve tanė pėrpara tonave dhe kjo ėshtė e kuptueshme. Por nėse nuk jeni tė sjellshėm me vetveten atėherė nuk jeni tė sjellshėm me askėnd. Interesat e tua janė po aq tė rėndėsishme sa edhe tė tjerėve.


  Fshihni ndjenjat e tuaja: Ju keni frikė tė shprehni ndjenjat tuaja, pasi ndjenjat e dikujt tjetėr ju duken mė tė rėndėsishme. Ndjenjat e tua janė tė rėndėsishme. Nėse tė tjerėt nuk i dinė do tė vazhdojnė t’ju lėndojnė. Tregojuni tė tjerėve sesi ndiheni.


  Krijoni lidhje me njerėz tė gabuar: Edhe pse disa persona nuk ju pėlqejnė ju vazhdoni tė qėndroni akoma nėn shoqėrinė e tyre pėr hir tė kohės sė gjatė tė njohjes tuaj. Ju nuk keni pse tė ndiheni tė detyruar pėr tė qėndruar me disa persona. Largojini nga jeta juaj dhe ndjehuni tė lumtur.


  Tregoni keqardhje pėr veten: Ju duhet tė hiqni nga fjalori juaj fjalėt i mirė sa duhet apo i bukur sa duhet. Thojini gjithmonė vetes qė ju jeni tė aftė pėr ēdo gjė. Largojini idetė negative nga koka juaj.


  Hiqeni si dikush tjetėr: Ne gjithmonė mundohemi tė dukemi si dikush tjetėr vetėm pėr tu pranuar nga rrethi jonė shoqėror. Nėse shoqėria tė vlerėson me tė vėrtetė do tju pranojė ashtu siē jeni. Mos ndryshoni pėr askėnd.


  Bėni veprime jashtė natyrės tuaj: Shpeshherė ne bėjmė veprime tė cilat nuk na pėlqejnė por i bėjmė thjesht sepse duam tė jemi si shumica e njerėzve. Kjo nuk ėshtė njė ide e mirė. Mos sakrifikoni vlerat tuaja, pėr gjėra qė ju nxjerrin jashtė natyrės tuaj.


  Flisni keq pėr tė tjerėt: Nuk ėshtė mirė qė tė mblidhni mėri pėr tė tjerėt pasi ju bėn dėm. Pėrveē kėsaj tregon edhe karakterin e keq tuajin. Respektojeni veten tuaj mjaftueshėm dhe flisni vetėm fjalė tė bukura.


  Nuk tregoni kujdes pėr veten: Kujdesi mund tė jetė higjenik fizik dhe ēdo lloj tjetėr. Tregoni kujdes pėr veten tuaj: fizikisht, mendėrisht, emocionalisht, shpirtėrisht. Ju keni vetėm njė jetė dhe jetojeni atė nė maksimumin e saj duke e mbushur me lumturi. Tregoni kujdes pėr veten tuaj.
  Eko, Prishtinė
  Heren e fundit u redaktua nga Violetta; 12-03-2018 ne 22:07.
  Mos ndrysho pėr tiu pelqyer tė tjerėve,
  ngase kush stė pėlqen kėshtu,
  nuk tė meriton as ashtu.

  Mua nuk mė trondit fuqia-shkatėrruese e njė bombe,
  por fuqia-eksplozuese e zemrave njerėzore pėr keq.  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur.
  Maybe it's not happy end? Maybe it's about the Story....

 2. #2
  Moderatorė fv
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  12,029
  Forca e Rrespektit
  836
  E harrojm ndonjeher sesa vlejm,mbivlersojm te tjeret.
  Por ne fakt jemi me te mir se te tjeret.
   

 3. #3
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  38,163
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11644
  ahhahahahahahaha,kuku e mdet me ba me i pas robi te gjitha keto.
  zot na ruaj nga keto "virtyte" .
   

 4. #4
  Anėtar i Nderuar fv Avatari i Nicktjeter
  Antarėsuar nė
  Oct 2012
  Postime
  22,554
  Forca e Rrespektit
  11370
  Citim Origjinale Postuar nga Jetmira Shfaq Poten
  E harrojm ndonjeher sesa vlejm,mbivlersojm te tjeret.
  Por ne fakt jemi me te mir se te tjeret.
  Kjo quhet te mbivleresosh veten e nenvleresosh te tjeret?
  .................................................. .......... Sometimes maybe good sometimes maybe shit.

 5. #5
  >> << fv Avatari i Violetta
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  6,948
  Forca e Rrespektit
  1438
  asnjeren nga pikat nuk i kam..... pra ndihem e lumtur......

  /edhe pse te ndalemi ne cdo pike per shqyrtim, do marr sigurisht kohė./
  Mos ndrysho pėr tiu pelqyer tė tjerėve,
  ngase kush stė pėlqen kėshtu,
  nuk tė meriton as ashtu.

  Mua nuk mė trondit fuqia-shkatėrruese e njė bombe,
  por fuqia-eksplozuese e zemrave njerėzore pėr keq.  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur.
  Maybe it's not happy end? Maybe it's about the Story....

 6. #6
  Banned fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  Milano
  Postime
  3,745
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  0
  Duhet ta lexoj me shpesh kete artikullin se sikur s'jam ne terezi. Shume altruizem.
   

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. 7 shenjat qė tregojnė se keni mungesė hekuri
  Nga Arfenilla ne forum Mjekėsia
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-02-2016, 19:45
 2. Pesė shenja qė tregojnė se ėshtė i dashuruar
  Nga Ylli-1 ne forum Dashuri dhe pasion
  Pergjigje: 3
  Postimi i Fundit: 26-01-2016, 08:31
 3. 8 shenja qė tregojnė se keni rėnė nė dashuri
  Nga LeVoyageur ne forum Dashuri dhe pasion
  Pergjigje: 26
  Postimi i Fundit: 07-01-2016, 09:09
 4. Pergjigje: 1
  Postimi i Fundit: 30-04-2015, 13:10
 5. 10 shenja qė tregojnė se njė mashkull ju dashuron
  Nga Love ne forum Dashuri dhe pasion
  Pergjigje: 36
  Postimi i Fundit: 21-12-2014, 21:38

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •