Shqiptar te Bashkuar
android
Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Duke shikuar rezultatet 1 ne 2 nga 2
 1. #1
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  41,406
  Blog Entries
  8
  Forca e Rrespektit
  11803

  48-vjeēari zgjohet pas 12 vitesh nga koma

  48-vjeēari zgjohet pas 12 vitesh nga koma, nėna e tij u kujdes pėr tė ditė e natė pėr mė shumė se njė dekadė  Njė burrė, qė kishte mbetur nė koma pas njė aksidenti me makinė nė lindje tė Kinės, u zgjua pas 12 vjetėsh.

  Gjėja e parė qė i panė sytė pas 12 vitesh “gjumė” ishin lotėt qė zbrisnin nė fytyrėn e nėnės sė tij 75-vjeēare, e cila i kishte qėndruar mbi kokė ditė e natė pėr mė shumė se njė dekadė.

  Wei Mingying, pėrdori gjithė kursimet e jetės sė saj pėr shpenzimet mjekėsore tė djalit dhe veē tyre, kishte marrė edhe njė borxh tė konsiderueshėm.

  Kishte raste, kur ajo ishte nė gjende aq tė keqe ekonomike sa nuk hante pėr muaj tė tėrė.

  Djali i tė moshuarės, Wang Shubao, mbeti tetraplegjik pas njė aksidenti tė vitit 2006 nė Shouguang kur ishte 36-vjeē. Babai i Wang kishte vdekur i ri duke e lėnė kėshtu nėnėn si kujdestarin e tij tė vetme.

  Wei e niste ditėn nė orėn 5 tė mėngjesit: Lante fytyrėn e djalit tė saj, i bėnte banjo, e ushqente, kujdesej pėr nevojat e tij personale.

  Ajo gjithashtu e masazhonte dhe i ndėrronte shpesh vendin qė tė parandalonte dėmtimet e mėtejshme tė trupit tė tij. Kėshtu shkoi jeta e saj pėr mė shumė se njė dekade, por ajo nuk u ankua kurrė.

  Mė nė fund, mrekullia ndodhi tetorin e kaluar kur ajo pa tė birin teksa e shihte dhe i buzėqeshte, kjo ishte shenjė qė ai kishte rifituar ndėrgjegjen.

  Wang nuk ėshtė ende nė gjendje tė lėvizė ose tė flasė, por ai mund t’i dėgjojė zėrin nėnės dhe t’i pėrgjigjet me buzėqeshje. /JOQ.al

   

 2. #2
  >> KS- AL. etnike << fv Avatari i Violetta
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  7,546
  Forca e Rrespektit
  1523
  sa bukur… sa kam deshire edhe Schumacher te ngritet nga koma ne jetė... veq Zoti ka mundesi ta ktheje perseri at njeri.  Kur bie ne koma, sikur e jep nje lamtumire.

  >> Mė pelqejnė njerėzit e bukur….... Pamja e tyre mė ėshtė komplet e parėndėsishme. <<  Mos ndrysho pėr tiu pelqyer tė tjerėve,
  ngase kush stė pėlqen kėshtu, nuk tė meriton as ashtu.
  Mua s`mė trondit fuqia-shkatėrruese e njė bombe,
  sa mė habit fuqia-eksplozuese e zemrave njerėzore pėr keq. //

  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur.
  Maybe it's not happy end? Maybe it's about the Story....

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •