Shqiptar te Bashkuar
android
Duke shikuar rezultatet 1 ne 7 nga 7
 1. #1
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  38,512
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11738

  5 arsye tė mundshme pse ju nuk keni miq

  5 arsye tė mundshme pse ju nuk keni miq  Ėshtė e mundur qė ju tė mos keni miq pėr shkak tė vetėvlerėsimit tuaj tė ulėt dhe se kjo, nga ana tjetėr, varet nga mungesa e miqve. Kėshtu qė ju e gjeni veten nė njė rreth vicioz pėr tė cilin keni nevojė pėr ndihmė.

  A po ankoheni se nuk keni miq? A ndiheni i vetmuar? Nėse po, ėshtė e rėndėsishme tė punohet pėr tė njohur arsyet e mundshme qė ju kanė sjellė nė kėtė situatė. Nė tė vėrtetė, ėshtė e mundshme qė ju bėni pa vetėdije diēka qė i largon ata nga ju. Ndonjėherė e kemi tė vėshtirė tė bėjmė autokritikė ose tė pranojmė gabimet tona. Sidoqoftė, ėshtė e nevojshme, dhe madje edhe mė shumė nė kėtė rast, nėse duam tė kemi miq.

  Le tė shohim se cilat mund tė jenė kėto probleme.

  1-Ju ankoheni vazhdimisht


  Ankesat tuaja mund tė jenė njė nga arsyet pse nuk keni miq dhe shumė shpesh i bėjmė pothuajse pa i kuptuar ato. Ankesat ju bėjnė tė dukeni nė sy tė tė tjerėve si viktima dhe pesimistė.

  Pėr mė tepėr, kjo praktikė ju bėn tė bėheni njerėz egoistė. Rėndėsia juaj konceptohet si e keqe, pra ju jeni aq i/e keqe sa kėrkoni vetėm mbėshtetjen e tė tjerėve pa reciprocitet. Kjo do tė thotė qė ata mund tė lodhen teksa dėgjojnė ankesat tuaja. Ndoshta pėr kėtė arsye nuk keni miq.

  2-Kur jeni nė njė marrėdhėnie, harroni miqtė


  Shumė njerėz, kur angazhohen nė njė marrėdhėnie nė ēift, i harrojnė miqtė e tyre. Ata thjesht duan tė jenė me partnerin e tyre dhe ėshtė e kuptueshme, por gjithashtu duhet tė lėmė hapėsirė ​​dhe kohė pėr miqtė.

  Miqtė tuaj mund tė ndihen tė pėrdorur nėse ju i thėrrisni ata dhe i kėrkoni vetėm kur jeni vetėm. Duhet tė kujdeseni pėr miqėsinė e shėndoshė.

  A e merr partneri juaj gjithė kohėn tuaj? Ju me tė vėrtetė nuk keni kohė pėr miqtė tuaj?

  Faza e rėnies nė dashuri na bėn aq tė verbėr saqė ne vazhdimisht harrojmė ata qė janė gjithmonė atje duke na dėgjuar dhe duke na ngushėlluar kur kemi ndonjė problem. Ne nuk duhet t’i lėmė mėnjanė miqtė kur kemi marrėdhėnie, pasi ata janė me vlerė mė shumė se kjo.

  3-Ju keni pritshmėri shumė tė larta


  Njė arsye tjetėr pse nuk mund tė keni miq ėshtė sepse keni pritshmėri shumė tė larta se si duhet tė veprojnė. Kjo nganjėherė ndodh edhe nė marrėdhėniet nė ēift. E vetmja gjė qė fitojmė nga pritjet ėshtė zhgėnjimi. Nėse prisni qė tė tjerėt tė veprojnė siē mendoni se duhet tė bėjnė ose tė jenė miqtė tuaj nė njė mėnyrė tė caktuar, atėherė kėto janė pritjet mė tė vėshtira qė mund tė sjellin rrallė kėnaqėsi.

  Askush nuk do tė sillet si ne, ose si duam ne qė tė tjerėt tė sillen. Ne duhet t’i eliminojmė kėto pritshmėri qė shkatėrrojnė miqėsitė tona.

  4-Ju keni njė vetėbesim tė ulėt


  Vetėbesimi i ulėt ėshtė njė nga arsyet pse nuk kemi miq dhe qė pėrsėrisim me njė frekuencė tė caktuar. Kur keni vetėbesim tė ulėt, mund tė lindin probleme tė ndryshme nė marrėdhėniet tuaja personale.

  Ndoshta prisni shumė nga tė tjerėt, ndiheni tė bashkangjitur kur nuk ėshtė kėshtu, tė trishtuar nėse nuk jeni qendra e vėmendjes … Pėr kėto arsye ėshtė e mundur qė tė mbyllni veten, qė tė mos bashkėveproni pothuajse me miqtė dhe qė as nuk dėshironi tė merrni pjesė nė takime tė caktuara me ta.

  Nė fund, marrėdhėniet do tė shkatėrrohen. Ėshtė e rėndėsishme qė tė kontaktoni njė profesionist pėr tė lehtėsuar kėtė vetėvlerėsim tė ulėt dhe pėr tė filluar tė dilni jashtė dhe tė takoni njerėz tė rinj. Regjistrohuni nė palestėr ose nė njė kurs tė ēdo gjėje qė tė kapni vėmendjen tuaj, tė dini nėse ka njerėz tė tjerė qė mund tė jenė pjesė e rrethit tuaj miqėsor. Hapni derėn pėr njerėzit.

  5-Spiunoni pėr ta


  Ka shumė njerėz qė kanė tendencė tė spiunojnė pėr tė tjerėt. Problemi ėshtė kur ju spiunoni pėr njė mik tek njė tjetėr mik juaji. Cili ėshtė problemi?

  Ky qėndrim mund t’i bėjė shokėt tuaj tė mos ju besojnė dhe marrėdhėnia e miqėsisė mund tė prishet pėr shkak tė saj. Besimi ėshtė i rėndėsishėm nė ēdo marrėdhėnie. Ėshtė normale qė ndonjėherė flasim pėr miqtė tanė, por duke e bėrė atė nė mėnyrė tė pėrsėritur dhe konstante mund tė tregojmė njė qėndrim negativ ndaj miqėsisė.

  Ndoshta disa nga arsyet e lartpėrmendura janė ato pse nuk keni miq? Edhe nėse e konsideroni veten si njerėz tė vetmuar, tė kesh obligacione miqėsie ėshtė e domosdoshme dhe e shėndetshme. Sigurisht, gjithmonė kujdesuni pėr kėto marrėdhėnie me pėrgjegjėsi maksimale.
  (gazeta-Shqip.com)
   

 2. #2
  Moderatorė fv Avatari i Natta
  Antarėsuar nė
  Nov 2014
  Postime
  12,262
  Forca e Rrespektit
  836
  Un nuk shoh miq,un shoh njerez qe te qendrojn afer vetem per interesat e tyre personale.
  Ndoshta kjo esht nje nga arsyet qe dikush vendos te mos ket miq.
   

 3. #3
  plak gjufurrak fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i kitrra 123
  Antarėsuar nė
  Jul 2008
  Vendodhja
  jam tu nxe i kusi me uje se du mej nrru teshat
  Mosha
  39
  Postime
  17,976
  Blog Entries
  1
  Forca e Rrespektit
  8304
  Vetėm njeriu qė dashuron, ėshtė i guximshėm,
  vetėm njeriu i ngopur, ėshtė bujar,
  vetėm i pėruluri ėshtė i aftė tė sundojė.


  Njeriu pa miq me duket si dikush i humbur qe ka nevoje cdo dite nga nje ore te diskutoje me veten per shqetesimet e veta.
  - I TAKOJ LUFTETARIT NE TE CILIN BASHKOHET E SHKUARA DHE E ARDHMJA -

  -Kashta noton e diamanti fundoset!


 4. #4
  Moderatorė fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i Passion
  Antarėsuar nė
  May 2010
  Postime
  9,132
  Forca e Rrespektit
  4529
  Nuk di arsyet shume,por s'kuptoj pse zhgenjehem ???
  Unė nuk jam njė trashgimtar,por njė paraardhės.
  N B

 5. #5
  Varet nga rrethanat. ndonjeher je besnik e i ke krejt t'mirat e prap mund te mos kesh sh miq.
  Kjo puna e miqve s'ka nevoje shume per rregulla. Me disa te ngjit muhabeti e te shijon shoqeria qe ne fillimi. Dhd keto jane raste te rralla ne fakt sidomos pas te 30tave Lol. Mkujtohet sa ishim te rinj benim miq me shume. kishim.nevoje per ta. Tani gjithsecili ka ate boten e tij dhe veshtire te depertosh shume.
  "Be Kind! For everyone you meet is fighting a harder battle you know nothing!" ~Plato~

 6. #6
  Kohe & Stine fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv fv Avatari i NeVertiti
  Antarėsuar nė
  Apr 2011
  Vendodhja
  Pertej Horizontit
  Postime
  38,512
  Blog Entries
  7
  Forca e Rrespektit
  11738
  Kam pas gjithmone nje shoqeri te gjere,por gjithmone nje miqesi te pakte.
  Kur dikuj i jep statusin mik/e jotja.Ajo/ai duhet te jete teper i vecante dhe i afert,i besueshem per ty.
  Personalisht jam e ides pak dhe sakte ne miqesin e shpirti .
   

 7. #7
  >> << fv Avatari i Violetta
  Antarėsuar nė
  May 2011
  Postime
  7,017
  Forca e Rrespektit
  1500
  mendoj se njeriu nė tere jeten ka 2-3 miq te ngushte…. kurse tjeret llogariten vetem te njofshėm….
  Mos ndrysho pėr tiu pelqyer tė tjerėve,
  ngase kush stė pėlqen kėshtu,
  nuk tė meriton as ashtu.

  Mua nuk mė trondit fuqia-shkatėrruese e njė bombe,
  por fuqia-eksplozuese e zemrave njerėzore pėr keq.  Bashkimi i Shqipėrisė Etnike gjindet duke ecur.... dhe JO duke pritur.
  Maybe it's not happy end? Maybe it's about the Story....

Informacionet e Temes

Vizitoret qe po Shikojne Kete Teme

Momentalisht aty jane 1 vizitor duke lexuar kete teme. (0 anetare dhe 1 vizitore)

Tema te Ngjashme

 1. Ankese ndaj AOP Guns_N_Roses - me ve ban pa arsye - pse nuk merret mase
  Nga ShAkAxHiU ne forum Ankesat pėr Stafin Shqipėria
  Pergjigje: 4
  Postimi i Fundit: 28-01-2012, 09:30
 2. Ankese ndaj AOP Guns_N_Roses - me ve ban pa arsye - pse nuk merret mase
  Nga ShAkAxHiU ne forum Ankesat pėr Stafin Shqipėria
  Pergjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-01-2012, 08:19

fv Leja e Postimit

 • Ju nuk mund te postoni tema te reja
 • Ju nuk mund tju postoni pergjigje
 • Ju nuk mund te postoni bashkangjitje
 • Ju nuk mund te ndryshoni postimet tuaj
 •